6 דרכים לבנות ולהגדיל את רשימת הדוא”ל שלך באמצעות WordPress

6 דרכים לבנות ולהגדיל את רשימת הדוא

רשימת דוא”ל אינה רק דרך לשמור על קהל היעד שלך, היא יכולה להיות כלי לא יסולא בפז לעסקים. בטח שזו דרך טובה לגרום לאנשים לחזור לעוד. אבל אתה יכול גם לבנות באטיות ובאופן קבוע אמון צרכני על ידי מתן ערך בחינם. לאחר מכן תוכל להפוך את זה למכירה או ללקוח בהמשך הדרך. החלק הטוב ביותר הוא, שתוכלו לעשות אוטומציה של כל התהליך. אתה רק צריך לצמוח בנה רשימת דוא”ל.


אם אין לך כבר ספק שיווק בדוא”ל, אולי תרצה להסתכל על MailChimp, SendinBlue או MailPoet – כולם מציעים תוכניות בחינם לרשימות בגודל קטן יותר.

1. הכניס טופס בסרגל הצד

טופס סרגל הצד

בטח, קל להעתיק ולהדביק את קוד הטופס, או להתקין תוסף, כך שתוכלו פשוט להמשיך הלאה, להישען לאחור, להירגע ולראות את הרשימה שלך צומחת … נכון? ובכן, לא בדיוק. אם היית עושה את זה, סביר להניח שיש לך שיעור המרות נורא. כמעט אף אחד מהמבקרים שלך לא היה נרשם. ראשית כל אתה צריך לעבוד באיזה עותק קצר כדי לתקשר מדוע כדאי להירשם. (תמיד תוכל לחקות טפסי הרשמה שגרמו לך למסור את הדוא”ל שלך בעבר, אך וודא שהוא נמצא באותו קול כמו שאר האתר שלך.)

אסטרטגיה נפוצה לקחת את הדברים עוד יותר, היא להוסיף משהו קטן כדי להמתיק את הסיר. ספר אלקטרוני, חוברת עבודה, קורס וידיאו, או אפילו ניסיון בחינם של מוצר. כאשר משתמשים בהן כדי לעזור לבנות רשימה, לרוב מכונים דברים אלה באופן כללי מגנט עופרת. משהו שמעודד יותר אנשים לעזוב את המיילים שלהם.

המון בלוגרים ומשווקים נשבעים באסטרטגיה זו, כפי שבטח שמתם לב אם אתם תכופים כמה (או רבים) בלוגים במהלך השנים. עם זאת, יש אנשים שדבקים בהצעת הידיעון שלהם כסיבה יחידה להירשם, לאסוף רק דוא”ל של אנשים שמעוניינים באמת להסתובב ולקרוא כמה עלוני עתיד בעתיד.

2. הוסף טופס הרשמה לאחר הודעות

אתה יכול כמובן להדביק באופן ידני את הקוד לטופס אחרי כל פוסט בודד שאתה כותב, או להשתמש בתוסף פשוט כדי לעצב בקלות ולהניח טפסים למראה טוב תחת הפוסטים והדפים שלך. אופטין נהדר הוא WPForms – שמשתלב בצורה חלקה עם MailChimp, AWeber, Monitor Campaign, GetResponse, Contact Constant, Drip ו- Zapier. פשוט התקן, צור את טופס הניוזלטר המותאם אישית שלך והוסף בדפים. שוב חשוב להכניס קצת עבודה להעתקת יצירה שתלווה עם הקול והדמות של האתר שלך.

3. יש טופס שקופית או חלון קופץ באתר שלך

טופס Optin שקופית או קופץ

אם אתה משתמש ב- MailChimp, למעשה יש להם גנרטור שקופיות שתוכל להשתמש בו כדי ליצור דף ואז פשוט הדבק את הקוד בתוך חלק מ- header.php של הנושא שבחרת להשתמש בו באתר האינטרנט שלך (אתה יכול להשתמש בתוסף כמו כותרת עליונה וכותרת תחתונה להוסיף קוד זה אם אתה מרגיש לא בנוח לערוך ישירות קבצי נושא.)

אם לא, ישנם כמה תוספי וורדפרס נהדרים (עם יותר פונקציונליות ונושאים מוגדרים מראש) שהם יותר ממשימה. בלום ו SumoMe הן שתי אפשרויות נהדרות. לחלופין, אתה יכול להשתמש בתוכנות הדור-ליד עצמאי מלאות הכוללות תכונות מלאות שפועלות כמו MailOptin, OptinMonster או המועדף האישי שלנו אופטימונק.

הן MailOptin והן OptinMonster הן אפשרויות בתשלום, אך הן מציעות פונקציונליות רבה, כולל בדיקת A / b, ניתוחים קלים לעיכול ובונה צורות optin קל. שניהם בהחלט שווים את ההשקעה. גם לבלום משולמים, אבל לדעתי לא מציעים את אותה גמישות. כדי להשיג את בונה רשימת SumoMe, עליך להירשם ל- SumoMe. זה חינם לנסות ולקבל גישה לכלי שיווק רבים אחרים (דוגמא מצוינת למגנט מוביל בעבודה).

4. הפוך את דף הבית שלך לדף נחיתה (או ייעודי למחצה).

דף נחיתה

הרבה בלוגרים גדולים ובעלי עסקים קטנים יודעים שאיסוף מיילים הוא חלק כה מכריע בעסק שלהם, עד שהם מקדישים את דפי הבית שלהם לאיסוף לידים. לפעמים זה אומר ליצור דף נחיתה מלא עם אפשרות יציאה מאוד דיסקרטית כמו “המשך לבלוג שלי.” פעמים אחרות הם ממקדים את האזור מעל הקפל, האזור הגלוי שנטען לראשונה בדפדפן, על איסוף מיילים, מה שהופך את דף הבית למעין דף נחיתה למחצה.

אם אתה הולך עם האפשרות הראשונה, אתה יכול להשתמש בבורא של דף נחיתה כמו Thrive כדי ליצור את דף הנחיתה, ואז פשוט להגדיר אותו כדף האינדקס של האתר שלך. הגישה השנייה עם דף הנחיתה למחצה אולי נראית קשה ליצור, אך לא רק שיש נושאים המוקדשים לחלוטין לגישה זו (כמו Landing by Themify), אלא תוכלו ליצור בקלות דף פונקציונלי יפהפה עם בונה עמוד או נושא כמו סך הכל.

הבעיה בשיטות שציינתי עד כה היא שכולם מסתמכים על גורם שקשה הרבה יותר לשפר אותו בטווח הקצר., תנועה. אם אין לך הרבה אנשים שמבקרים באתר שלך, באופן טבעי לא יהיו לך הרבה אנשים שנרשמים לניוזלטר או לקורס שלך. אתה יכול לעשות זאת גם אם עדיין לא השקת את האתר שלך באופן מלא, באמצעות תוסף בקרוב. זו הסיבה שהשיטות הבאות מתמקדות הן במנועי התנועה והן במנועי הדואר האלקטרוני.

5. נחת פוסט אורח ושלח תנועה לדף נחיתה.

פרסום אורחים

פוסט אורח הוא פשוט פוסט שאתה כותב ומפרסם בבלוג או באתר של מישהו אחר. אם כבר יצרת מערכת יחסים עם בלוגרים / בעלי עסקים אחרים בנישה שלך, אתה יכול לפנות אליהם ולהציע רעיונות שאתה חושב שיהיו טובים לקהל שלהם (אם לא, בנה קשרים עם אנשים במרחב שלך).

תזכור ל מעקב. זה דבר שהכניס אותי לדלת כמה פעמים בעבר הוא דוא”ל מעקב פשוט כשבוע אחרי הראשון. שמור על כך שהוא מנומס ופשוט, בצע במהירות את הצעתך.

כמו כן, למרות שזה עשוי לעבוד בטווח הקצר אך ורק בגלל הנפח, אני ממליץ על גישת ‘דואר זבל’, שם אתה פשוט שולח דוא”ל לשלל אנשים המבוסס על תבנית, מכיוון שהוא יכול לשרוף גשרים שאפשר אחרת בנה מערכת יחסים נהדרת.

לקבלת תוצאות מיטביות, בחר בלוגים שהם באופן ישיר או עקיף (לדוגמא פוסט אורח על אימונים יעילים מהירים בבלוג אכילה בריאה) הקשורים לנושאים / ות אותם אתה מתמודד באתר שלך. לאחר מכן, השקיע קצת מאמץ במחקר איזה סוג של תוכן נראה הכי מהדהד את הקהל. זה שונה מבלוג לבלוג. בחלק מהמקומות יש קהלים שאוהבים חלקיקים, אחרים אוהבים סיפורים אישיים עמוקים של ניסוי, שגיאה ולבסוף, הצלחה.

אז אתה יכול לבחור לשלוח אותם לדף הנחיתה הרגיל, או אולי אפילו לעבור את הקילומטר הנוסף ולשלוח אותם לדף נחיתה המותאם במאה אחוז לקהל הפוסטים האורח הספציפי הזה. כתוב בשפה שלהם, ואולי נותן להם עסקה או הצעה בלעדית יחד עם ‘מגנט העופרת’ הרגיל.

הדבר הגדול באסטרטגיה הזו הוא שהיא ניתנת לחזרה. אתה יכול אפילו לפרסם אורחים לא פעם באותו אתר. אם אתה עושה את זה נכון, כמו כן, באמת יקח את הזמן והמאמץ ליצור קטע שכדאי לזכור (ולשתף), זה גם יעזור בשיפור היחסים שלך עם האדם שמאפשר לך לשאול את הבמה שלה.

6. שותף עם מישהו (עשה מיזם משותף)

עבודת צוות משותפת

אם אתם מתמודדים עם תנועה, אבל יש לכם כבר ספר אלקטרוני / קורס / מוצר איכותי שאתם מאמינים בו, תוכלו לנסות לגייס את עזרתם של אנשים אחרים. אתה יכול להציע לבלוגרים מבצעים בלעדיים לקהל שלהם, למשל סיכוי להשיג את הספר / הקורס שלך בחינם.

אם התוכן שלך איכותי וכבר הקמת יחסים עם כמה משפיעים במרחב שלך, זה יכול להיות הרבה יותר קל משאתה חושב. שוב אני ממליץ על גישת ‘דואר זבל’. ושוב, זכרו למעקב.

סיום הטיפים שלנו להרחבת רשימת הדוא”ל שלך

בעוד שהצעד הראשון לבניית קהל והפיכת חברי הקהל ללקוחות הוא כמובן תנועה, קבלת מבקרים מלכתחילה, הצעד השני הוא לוודא שהם ימשיכו לחזור. אם הם לא יחזרו, הם פשוט יהיו מישהו אקראי שהעז לאתר שלך פעם אחת. אבל אם הם יצטרפו לניוזלטר שלכם, הם לאט לאט יכירו אתכם ואתם עומדים. לחלופין, אם כבר נכנסת לתנועה, השתמש בכל אחת משיטות 1-4 או שלב אותה. עם זאת, אם אתה עדיין מתמודד עם לגרום לאנשים לבקר באתר שלך, פעל עד 5-6.

האם אתה מנהל עלון, קורס דוא”ל או כל צורה אחרת של רשימת דוא”ל? נשמח לשמוע כמה מהטיפים שלך (ואני בטוח שגם הקוראים האחרים שלנו) – כמו איך הגדלת את רשימת הדוא”ל שלך בתחילה, או איך אתה שומר על אנשים להירשם?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map