כיצד לתקן את שגיאת השרת הפנימית של וורדפרס 500

כיצד לתקן שגיאת שרת פנימית של WordPress 500

רובנו, מפתחים, מעצבים או אפילו משתמשי קצה נאלצנו לסבול לפחות אחד במהלך חיינו. כלומר, התהליך הכואב של שגיאת שרת פנימית וניסיון לתקן אותה. לאנשים רבים לא אכפת לדעת יותר – הם רק רוצים לתקן את זה. אבל אם אתה לא מנסה לפחות להבין את זה, אתה צפוי לסבול גורל זה לעתים קרובות יותר. שגיאת השרת הפנימי 500 חשובה מאוד מכיוון שהיא עוצרת לחלוטין את כל התהליכים ויכולה להפיל את כל האתר שלך. אז אם אי פעם נרצה להיפטר ממנה, עלינו להבין טוב יותר מה זה אומר קודם.


במאמר זה אני הולך לסקור את היסודות של המשמעות של שגיאה זו, כיצד תוכלו לזהות את הבעיה וכמובן, כיצד לתקן אותה. אבל לפני שתתחיל אני רוצה להעביר אותך דרך שגיאות ה- http (האתר) השונות שקיימות ומה יכולות להיות להן משמעות. אם אתה מעדיף אתה יכול לדלג למטה כיצד לתקן את שגיאת WordPress 500 שלך.

קודי שגיאת HTTP נפוצים וקודי שגיאה

קודם כל הדברים הראשונים – אני הולך להסביר מה המשמעות של השגיאות האלה באמת. יש כרגע רשימת סטטוס ו- שגיאות עבור HTTP שאפשר לגשת אליו כדי לפתור טוב יותר את המצב. שגיאות אלה מחולקות בדרך כלל בסוגים. לכן, בכדי לקצר עניין זה, נסקור את השגיאות החשובות ביותר ואת קודי הסטטוס המידע שתמצאו במהלך העבודה עם אתר וורדפרס שלכם..

100x תגובה (סטטוס)

תגובה מסוג זה ניתנת ישירות על ידי שרת האינטרנט. בהתאם לחברת האירוח שלכם, ניתן לתת את התגובה על ידי אפאצ’י, nginx או כל שרת אינטרנט אחר בו החברה משתמשת. סוג זה של תגובה אינו קשור לשגיאות. הם משמשים בדרך כלל כדי לציין שקיים קשר. הם קודי תגובה סטטוס לחיבורים.

200x תגובה (הצלחה)

המוצלחים הם מה שאני קורא להם. תגובה מסוג זה מציינת תמיד א הצלחה. המשמעות היא כי השרת ביצע את החיבור אליך בהצלחה, שהמשאבים שנשאלו ניתנו כראוי או שנוצר חיבור Proxy.

הקוד המצליח הנפוץ ביותר ידוע בשם 200 אישור. אתה יכול לראות דוגמאות לכך אם אתה משתמש בכלי בדיקת מהירות של וורדפרס, נניח בכלי Pingdom ואתה מנסה לברר את ה- FTTB (פעם ראשונה לבייטינג). תגובת ה- 200 אישור ניתנת תמיד לבקשה הראשונה שהושגה.

300x תגובה (הפניות מחדש)

החבר’ה לניתוב. קודים אלה מופנים תמיד אם הקישור הנתון נכנס להפניה מחדש. 300 קודי מצב מציינים ניתוב מחדש מוצלח והוא גם כן, לא נחשב כשגיאה.

נניח שיש לך אתר SSL (HTTPS) ויש לך גם גישה ישירה ל- HTTP (לא מאובטח) ואתה רוצה להפנות את כולם לגירסת HTTPS של האתר שלך. אתה יכול ליצור ניתוב מחדש עבור כל הבקשות המגיעות מ- HTTP כדי לעבור ל- HTTPS. אם אתה מנסה בטעות להיכנס לאתר שלך באמצעות HTTP, הדפדפן שלך יקבל תגובה של 300 המציין ניתוב מחדש לגירסת HTTPS..

טיפים פשוטים של WooCommerce: Yoast SEO להפנות מחדש עבור מוצרים שאינם מלאי

דוגמה נפוצה נוספת שאולי אתה מכיר היא הפניות מחדש של אתרים ל- SEO. אולי הסרת פוסטים או דפים ישנים. בעזרת תוסף כגון יוסט SEO תוכל להפנות אותם לדפים חדשים ורלוונטיים יותר. או השתמש בהפניה מחדש 307 זמנית אם אתה עובד על עדכון ורוצה להפנות משתמשים לדף אחר לזמן מה..

תגובה 400x (שגיאות לקוח)

שגיאות הלקוח המפורסם. שגיאות מסוג זה כרוכות בבעיות בדפדפן שלך. בדרך כלל זה לא מסוגל לטעון נכס מסוים (הידוע ביותר הוא שגיאה 404). אלו הם קודי שגיאה שאינם נחשבים לחמורים.

אותה שגיאה יכולה להיות מוצגת אם אתה מנסה לגשת לתמונה שאינה קיימת באתר שלך. לדוגמה, ייתכן שתרצה להשתמש בניתוב מחדש של 410 כדי לספר למנועי חיפוש שתוכן הוסר לצמיתות, או 451 אם הגדרת את הדף לא זמין מסיבות משפטיות (כגון בקשת DMCA).

תגובה 500x (שגיאות שרת)

ועכשיו הגענו לגיבורנו הראשי. 500 השגיאות. כפי שאתה יכול לראות, מדובר בשגיאות חשובות וקשורות תמיד לשרת עצמו. טעויות שרת חשובות מכיוון שהן יכולות ביעילות התרסקות האתר שלך. מבין השגיאות הללו, החשובות ביותר הן:

  • שירות 503 אינו זמין
  • שגיאת שער גרועה 502
  • שגיאת שרת פנימית 500

בואו לחקור את 3 מהם לפי סדר חשיבות.

503 שירות לא זמין

החמור ביותר הוא שירות 503 שאינו זמין. אם מופיעה שגיאה זו יש לך בעיה במשאב בשרת האינטרנט. כמעט כל הזמן זה מופיע מתי השרת שלך עמוס מדי. במילים פשוטות, אם אתה רואה שגיאה זו, דע זאת זה זמני וזה קשור ישירות ל יותר מדי תנועה וזה עומס יתר על המעבד. בכל פעם שמעבד ה- CPU ושרת האינטרנט עצמו לא יכולים לעבד חיבורים נכנסים יותר מכיוון שהוא הגיע לניצול מעבד של 100%, תראה שגיאת חלונות.

אתה יכול לתקן זאת על ידי מעבר לשרת אינטרנט טוב יותר (מאפאצ’י ל- Nginx למשל) או על ידי יישום תוסף שמור למטמון וורדפרס באתר שלך..

502 שער גייט

זה מה שקראתי לשגיאת התצורה השגויה. שגיאה זו אינה מופיעה ללא סיבה. אם אי פעם יש לך שגיאה זו, הסיבה כנראה היא זו עשית משהו ועשית את זה לא נכון. זה קורה בדרך כלל כאשר אנשים מנסים לצבוט את תצורת Apache ו- PHP או כאשר מנסים לבצע אופטימיזציה של nginx. השער הרע הוא שגיאה שקורה כמעט תמיד כאשר ה- FP PHP (מנהל התהליכים המהיר) מאבד חיבור. בין אם לצבוט הגדרות שגויות או בגלל שהתהליך התרסק. זה גורם לשרת האינטרנט להגיב באמצעות א שער רע.

הדרך הקלה ביותר לתקן שגיאה זו היא לבדוק שוב את תצורת ה- PHP-FPM שלך, מכיוון שזו הסיבה הסבירה ביותר לשגיאה זו. זה קורה לעיתים קרובות יותר בצד ה- Nginx מאשר באפצ’י וכמעט ולא קורה בשירותי אירוח הניתנים על ידי cPanel או Plesk. לשני הפאנלים האחרונים קיימים אמצעי הגנה כדי למנוע שגיאת תצורה שגויה. עם זאת, זה קורה לעתים קרובות מאוד כאשר אתה מנהל VPS משלך.

מחפש עזרה נוספת עם העזרה הזו? עקוב אחר המדריך שלנו כיצד לתקן שגיאת שער גרועה של 502.

500 שגיאת שרת פנימית

הילד הגדול והטעות. שגיאת השרתים הפנימיים היא הגרועה מכולם, בעיקר מכיוון שהיא כזו שגיאה כללית. אם אין לך מספיק ידע כיצד להתמודד עם זה, זה יכול להוות כאב אמיתי שכן הוא יכול להפיל את כל האתר שלך. שגיאת השער הגרוע של 502 משליך גם את האתר שלך אך קל יותר לאבחן ולתקן. כאמור, זה כמעט תמיד קשור לתצורת FPM.

הסיבות לשגיאת 500 שרתים פנימיים וכיצד לתקן אותם

הדבר הראשון שיש להבין על שגיאה 500 הוא שהוא יכול להיגרם על ידי מספר גורמים שונים שקשורים כמעט תמיד לכשלים בביצוע קוד. במקום לנסות לאבחן הכל בבת אחת, אני אתן לך רשימת שגיאות לפי סוג הבעיה ומה עשית.

  • על ידי העברת אתר ישן יותר לאירוח חדש יותר
  • שגיאה ב- .htaccess בתצורת apache
  • שגיאה בביצוע קוד PHP

ישנם מקרים פחות נפוצים שיכולים לזרוק שגיאת שרת פנימית של 500 אבל למען הפשטות והשימושיות של מאמר זה אני הולך להתמקד בשלושת אלה.

1. העברת אתר ישן יותר לאירוח חדש יותר

ישנן כמה דרכים בהן שגיאה זו יכולה להופיע אך כמעט תמיד נראית קשורה לגירסת PHP המחוברת לשרת האינטרנט שלך. גרסאות PHP חדשות יותר יכולות ליצור שגיאת שרת פנימית מיידית של 500 אם האתר או התוספים הנוכחיים אינם תומכים בגירסה הנוכחית.

שגיאה זו היא קלאסית, למשל, כאשר אתה מעביר את האתר שלך מאירוח בינוני עם גרסת PHP ישנה יותר לאירוח חדש יותר שמקבל רק את הגרסאות החדשות יותר (7.0 ומעלה). אם האתר שלך לא עודכן לאחרונה, ייתכן שהתוסף הישן גורם לבעיה. אני קורא לזה “שגיאת שרת פנימית להעברה” מכיוון שזה כמעט תמיד קורה כשאתה מעביר אתר.

פיתרון

הדרך הטובה ביותר לתקן את השגיאה הנוראה הזו כשאת כל כך מנסה להעביר את אתר הוורדפרס שלך לאירוח חדש היא ליצור עותק שלם של תוספים ואת הנושא של האתר שלך. לאחר שתעשה זאת בבקשה, מחק את כל התוספים מהאתר שלך ונסה שוב. אם השגיאה נעלמת, כמעט מובטח שהשגיאה נוצרה על ידי גרסה חדשה יותר של PHP באירוח שלך שפשוט מסרבת לבצע קוד בתוסף הישן שלך. על ידי העלאה מחדש של תוסף אחד בכל פעם תוכלו לגלות בקלות מה היה הגורם לבעיה.

שגיאות אלה כמעט תמיד מציגות את עצמן בעת ​​העברת אתרים ישנים הפועלים ב- PHP 5.4 ו- 5.6 לאירוח חדש יותר עם PHP 7.0, 7.1 או 7.2..

אותו הדבר תקף לנושא שלך. מכיוון שעיצובים יכולים לעשות וליישם קוד PHP נוסף בפונקציות.php, יחיד ו- page.php קבצים. ככל הנראה, נושא ישן יותר ללא עדכונים יכול לשבור את האתר שלך לאחר שהועבר לאירוח עם גרסה חדשה יותר של PHP, מצב זה מצער שכן הדרך היחידה לתקן זאת היא לשנות את העיצוב ולבנות מחדש את האתר שלך. זהו התרחיש הגרוע יותר.

2. שגיאת תצורת Apache

נניח שתיצרת תוסף ופתאום הכל קורס. אם אתה מקבל שגיאת שרת פנימית 500 בעת קביעת התצורה, למשל תוסף מטמון או כל תוסף שקשור לאופטימיזציות, עליך לבדוק אם התוסף הוסיף קוד נוסף לקובץ ה- .htaccess שלך..

מכיוון שניתן לשנות אפאצ ‘י בזמן אמת על ידי קביעת התצורה של הפונקציות בקובץ .htaccess (שכמעט תמיד מוסתר), תצורה לא טובה יכולה לשבור את האתר שלך.

פיתרון

הדרך לתקן זאת היא על ידי גישה לאתר שלך דרך FTP ושינוי קובץ ה- .htaccess שלך או על ידי עריכה ישירה, נניח עם סייר הקבצים ב- cPanel או Plesk.

אם אינך יודע להחזיר את מה שהתוסף עשה ואתה זקוק לאתר שלך שוב, צור עותק של התוכן הקיים כקובץ טקסט. שמור את זה כגיבוי שלך. ואז החלף את כל ה- .htaccess בקוד הבא:

# BEGIN וורדפרס

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^ index \ .php $ - [L]
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}! -F
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}! -D
RewriteRule. /index.php [L]

# END וורדפרס

זה ברירת המחדל של וורדפרס קובץ. זה אמור לעבוד עם כל אתר. לכן, אם אתה נואש ולא יודע איזה חלק להסיר, פשוט הסר הכל והדבק את הקוד הזה. זה יחסוך אותך באופן מיידי. בהמשך תוכל להסיר את התוסף או לנסות להגדיר אותו שוב. עכשיו אתה יודע דרך להציל אותך משגיאה קטסטרופלית זו. לפחות אם זה קשור לגישה.

אם אינך יודע אם זה קשור לגישה. או שגיאה זו החלה להופיע מבלי לגעת בתוספים, שחק אותה בצורה בטוחה. פשוט העתק את תוכן ה- .htaccess שלך והעתק את הקוד למעלה כדי לנסות לאבחן. אם זה לא מתקן את זה, השאר את .htaccess כמו שהוא ואז נסה את ההצעה הבאה.

3. שגיאת ביצוע קוד PHP

שגיאות מסוג זה נפוצות יותר ממה שאתה חושב והן בדרך כלל מתרחשות אם תוסף מבצע קוד לא חוקי. הדרך הנפוצה ביותר לבצע קוד לא חוקי היא כאשר אתה מנסה לבצע הוראות שהוצאו משימוש. אולי אתה מנסה להריץ תוסף ישן שתוכנן רק לעבוד עם עד PHP 5.4 או 5.6 עם PHP 7.0 או גרסאות חדשות יותר.. פונקציות שלא הוצאו משימוש ולא חוקיות תיצור שגיאת שרת פנימית שניתן לאבחן רק על ידי הפעלת מצב ניפוי WP.

הפעל wp_debug

מצב ניפוי וורדפרס ייתן לך פרטים נרחבים אודות השגיאה שנזרקה שעצרה את ביצוע. הדרך בה אנו מאפשרים זאת היא על ידי שינוי הערך מ- “שקר” ל “נכון” ב- wp_debug בתוך הקובץ wp-config.php בתיקיית השורש של האתר שלך.

אם אתה משתמש ב Plesk או cPanel, אתה יכול לעשות זאת על ידי שינוי ערך זה באמצעות סייר הקבצים ועריכה wp-config.php. אתה יכול גם לעקוב אחר זה מדריך לניפוי באגים מאת Blogvault לקבלת שלבים מפורטים יותר.

לאחר עריכת הקובץ תוכלו לראות את השגיאה בפועל שנוצרה שעצרה את ביצועו. השגיאה תציין גם את הנתיב והקובץ היכן זה קרה, כך שקל לנחש איזה תוסף גרם לזה. על ידי השבתתו אנו יכולים לדלג על השגיאה ולעדכן אחר כך את התוסף או להסיר אותו, בהתאם למצב.

פיתרון

הרוב המכריע של המקרים של שגיאת 500 שרת פנימית כרוך בכך גרסאות נושא ישנות או תוספים. על ידי מעבר העיצוב שלך לכל נושא WP רגיל תוכל להחזיר גישה לאתר שלך. השבתת התוספים המתנגשים תחזיר גם את הגישה שלך למרכז השליטה. אם נתקלתם במקרה בו הנושא שלכם הוא זה שאחראי לשבירת האתר, הדרך הטובה ביותר לתקן זאת היא על ידי יצירת קובץ zip של הנושא האמור מתיקיית העיצוב. wp-content / נושאים / yourtheme ואז מוחק אותו מהאתר שלך. פעולה זו תסיר את השגיאה כך שתוכל לקבל שוב גישה לאתר שלך. לאחר מכן תוכל להעלות אותו ולעדכן אותו מבלי להפעיל אותו. אתה יכול לעשות את אותו הדבר באמצעות תוספים.

המצבים הנפוצים ביותר עבור 500 שגיאות שרת פנימיות ניתן לתקן על ידי עדכון. במקרים בהם לא קיים עדכון זמין לתוסף / נושא זה, תוכלו לנסות לעבור לגירסת PHP ישנה יותר. אך דעו כי מדובר בפתרון קצר מועד. גרסאות חדשות יותר של PHP הופכות ליציבות וגרסאות ישנות יותר מוציאות תוקף באופן קבוע. במוקדם או במאוחר האתר שלך בהחלט יפסיק לעבוד. הגישה הטובה ביותר תהיה תמיד לעדכן או להסיר / להחליף את התוספים המדוברים.

זכרו תמיד, עדיף למנוע ולעדכן מאשר לנסות לבצע בקרת נזק אחר כך.

עטוף את המדריך שלנו לשגיאות שרת פנימיות של WordPress 500

שגיאת שרת פנימית של וורדפרס 500 יכולה להיות כאב אמיתי. אך ברוב המקרים, ניתן לאבחן ולתקן אותם בקלות על ידי הסרה / עדכון של החלקים הסותרים באתר שלך. למרות שיכולים להיות סיטואציות בהן שגיאות אלה מציגות את עצמן מחוץ לנורמה (למשל כשאתה מפתח תוסף), זה מעבר למטרה של מאמר זה.

עבור הרוב המכריע של האנשים, על פי העצות לעיל אמור לתקן את הבעיה שלך. זכור כי wp-debug הוא החבר הכי טוב שלך, ופעל תמיד אחר הצעדים בזהירות. האתר שלך יחזור למצב מקוון תוך זמן קצר.

יש לך שאלות נוספות? או טיפים להתמודדות עם שגיאת שרת פנימית של WordPress 500? תיידע אותי!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me