התוספים הטובים ביותר ל- LMS WordPress ליצירת קורס 2020

התוספים הטובים ביותר ל- LMS WordPress ליצירת קורס

האינטרנט הוא מקום נהדר לאסוף מיומנויות וידע. ממש משולחן הלימוד בבית, תוכלו לחקור קורסים באינטרנט, להירשם אליהם, לעבוד בשיעורים ולהוסיף תעודת השלמה לקורות החיים שלכם (כמו קורסים מדהימים אלו של וורדפרס למתחילים). ויש טונות של תוספי LMS WordPress קלים ואפשרויות להפוך את האתר שלך למערכת ניהול למידה מלאה.


במילים פשוטות, אנשים רבים מוכנים לשלם כסף טוב עבור קורס מקוון בנושא שבחרתם. כדי לענות על דרישה זו, מספר מוסדות ואנשים פרטיים פונים אליהם דרך אתרי האינטרנט החינוכיים שלהם. אתרים אלה מתחייבים לשירותים מקצה לקצה, מבניית תכני קורס והרשמה לסטודנטים, ועד עריכת בחינות והענקת תעודות סיום קורס..

וכדי לענות על הצרכים העיצוביים והפונקציונליים של אתרי אינטרנט אלה, נושאים ותוספים איכותיים המספקים את הפלטפורמה החינוכית המקוונת זמינים בשוק.

אתה יכול לבנות מערכת ניהול למידה (LMS) המבוססת על וורדפרס במספר דרכים – אתה יכול להעמיד את כישורי הקידוד שלך לבחינה במתקנת וורדפרס שמתארחת בעצמך, או שתוכל לאמץ את אחד משלל הנושאים המוכנים של פרמיה מוכנים שיעזרו לך . אם אתה רק רוצה להציע קורסים, הוסף תוסף שמגביל את הגישה של המשתמשים לתוכן.

יתר על כן, ישנם תוספי LMS וורדפרס מתמחים המיועדים להתמודד עם כל התכונות המיוחדות הנדרשות מאתרי אינטרנט המציעים קורסים מקוונים. הם עוזרים לך לנהל את הקורסים, לקדם אותם ולהרוויח מהם כסף בתשלום ובמודעות. מבלי לחכות עוד, הנה כמה אופציות מהשורה העליונה שלדעתנו הן חלק מהתוספים הטובים ביותר ל- LMS WordPress בשוק..

הצהרה: WPExplorer הוא סניף של מוצר אחד או יותר המופיעים להלן. אם תלחץ על קישור ותשלים רכישה נוכל לבצע עמלה.

1. תוסף וורדפרס חינם ל- MasterStudy LMS

תוסף וורדפרס בחינם

MasterStudy הוא קורס מקוון הכולל תוספות וורדפרס LMS. תוסף קל לשימוש זה הופך את ניהול הקורסים לבריזה בזכות תמיכה מובנית לסרטונים, חידונים, חברות בתשלום, דירוגים, רשימות משאלות ועוד.

בבניית מדריכי קורס יש אפשרויות רבות לבניית תכנית לימודים (עם שיעורים ותעודת סיום קורס), הוספת שאלות נפוצות ומידע בסיסי על הקורס (משך זמן, הרצאות, שעות וידאו, רמת משתמש וכו ‘). לוח ההודעות הכלול ב- MasterStudy הוא דרך נהדרת עבור מורים ותלמידים לתקשורת. תכונות שאלות ותשובות מתקדמות בזמן אמת בזמן אמת מקלות על התלמידים להרים יד “דיגיטלית” כמו גם למדריכי הקורס להוסיף למבחנים מתוזמנים. בנוסף שילוב PayPal ו- Stripe הופך מונטיזציה של קורס לרוח.

והכי חשוב, בעוד שמאסטרסטודי צריכה לעבוד עם הנושאים הפופולריים ביותר של וורדפרס, יש נושא של MasterStudy Education & LMS WordPress שתוכנן במיוחד כדי לעבוד עם תוסף קורס חזק זה. הנושא כולל עור בהיר וכהה, אפשרויות לקורסים לא מקוונים, סטיילינג מסוג שיעורים שונים, דפי פרופיל משתמש, בונה גרירה ושחרור, תמיכה בתרגום ועוד. אז אם אתם שוקלים את תוסף ה- MasterStudy LMS WordPress בחינם, בהחלט תראו גם את הנושא.

2. מורה LMS שלם עבור וורדפרס

פתרון LMS שלם ל- WordPress

Tutor LMS הוא תוסף freemium עמוס מלא בפיצ’רים לקורסים המקוונים שלך. בתור התחלה תוכלו ליצור קורסים ללא הגבלה הושלמו עם בונה הקורסים הקל לשימוש. השתמש בבונה הגרירה והשחרור כדי להוסיף שיעורים, להזמין תוכן קורס, חומרים, להגדיר משך זמן, להוסיף רמת קושי וכו ‘. התוסף מציע גם חסימות גוטנברג, תמיכה בווידיאו (native, Youtube ו- Vimeo), הכרזות, דירוגי קורס / ביקורות ומספר בלתי מוגבל של מדריכים. כך שקל להציע קורסים ממומחים שונים. יש אפילו סטודנטים לבחינת יוצר חידונים ידע לאורך הקורס!

יתרה מזאת, מורה כולל לוח מחוונים לתלמידי חזית, פרופילי לוחות מורים, אפשרויות סטיילינג מובנות, ווידג’ט לקורס בהתאמה אישית ותאימות WooCommerce & EDD. וזה הכל רק בגירסה החינמית! אתה יכול לשדרג ל- a מורה LMS Pro תכנן הגדרות חידון מתקדמות (התאמה, התאמת תמונות או תשובות, הזמנה, תשובה קצרה), בונה קורס חזיתות, תנאי קדם לקורס, הגשות להקצאה, דירוג, דוחות ותבניות תעודת קורס. Pro מוסיף גם מערכת התראות דוא”ל מועילה וטפטוף תוכן למעקב עם התלמידים, כמו גם תמיכה במנויי WooCommerce ו- Proid Membership Pro (אך אלה רק התכונות בזמן הכתיבה – לבדוק את מפת דרכים לראות מה קורה). ואם תזדקק לעזרה כלשהי, Pro כולל גם שנה של עדכון, תמיכה בעדיפות ואפילו שירות התקנה.

3. WP Courseware גרור ושחרר קורס וורדפרס

WP Courseware גרור ושחרר קורס וורדפרס

WP Courseware משתמש בתכונת הגרירה והשחרור כדי לעזור לך לבנות ולסדר קורסים בפורמט המוכר לתלמידים ומדריכים. זה גם קל ליצור שיעורים או יחידות – פשוט צור פוסטים או דפים בוורדפרס באופן שאתה עושה בדרך כלל ומפרסם אותם. אם תרצו, סדרו את השיעורים במודולים וקורסים וסיימו אותם בעזרת פורמטים של חידון מרובים שבודקים את הבנת התלמידים את השיעורים. לא רק זה, אתה יכול אפילו למתן זמן לפרסום תוכן לפי תאריך או מרווח, באמצעות תכונת ההזנה לטפטוף. ותן לתלמידים לדעת כיצד הם נהגו להשתמש בספר כיתות.

השתמש בתבניות אימייל הניתנות להתאמה אישית כדי להעביר ציונים ותוצאות באמצעות הדוא”ל. בנוסף, תוכלו ליצור תעודות השלמה ייחודיות, להורדה והתאמה אישית לסטודנטים מצליחים. אל תפספס את האפשרות לאפשר גישה למדריכים לערוך תוכן ולנהל קורסים ותלמידים.

ההרשמה לסטודנטים יכולה להיות ידנית או אוטומטית. לא רק זה, אתה יכול לאפשר גישה לקורסים רק לאחר השלמת תנאים מוקדמים. WP Courseware תואם לנושאים רגילים של וורדפרס. מובטח לך הגנה מפני גישה לא מורשית מכיוון שיש תמיכה לפלאגינים של חברות (MemberPress, OptimizePress). חוץ מזה, תמיכה בתוספים פופולריים של eCommerce (WooCommerce, Easy Digital Downloads) מסייעת במכירות מקוונות של קורסים.

4. מערכת ניהול למידה של סנסאי וורדפרס

מערכת ניהול למידה וורדפרס של סנסאי

יצירת תוכן לקורסים עם סנסאי היא קלה כמו יצירת עמוד או פוסט בוורדפרס. מערכת ניהול למידה זו, שפותחה על ידי WooCommerce, משתלבת בצורה חלקה עם תוסף ה- eCommerce שלהם. על ידי קישור קורסים למוצר שנרכש תוכלו לקדם קורס לקהל רלוונטי מאוד. מכאן שקונה ערכת רקמה עשוי לקבל הצעה לקורס רקמה.

Sensei WordPress LMS Courseware

התוסף משתמש בתכונות הרישום למשתמשים המוכרות של וורדפרס לצורך הרשמה לקורס. ניתן לציין את הדרישות המוקדמות לכל קורס וכן לכל שיעור. צור בנקים לשאלות והשתמש בהם כדי להגדיר חידונים אקראיים. התוסף כולל כלי ניתוח העוקב אחר ההתקדמות של סטודנטים או קורסים בודדים.

Sensei עובד טוב עם רוב הנושאים הסטנדרטיים של וורדפרס, אם כי המפתחים ממליצים על נושאים המציעים תמיכה משולבת עבור Sensei. בהתאם לתכונות שתרצו לכלול, תוכלו להוסיף מספר תוספים לתוסף. רובם בחינם, אך כדי לטפטף תוכן עדכונים ולהעניק תגי תווים עבור הישגים, תצטרך לרכוש תוספים בנפרד.

5. LearnDash מערכת ניהול למידה וורדפרס

מערכת ניהול למידה וורדפרס של

LearnDash היא מערכת ניהול למידה מלאה שמיישמת את ממשק ה- API של Tin Can (ניסיון) בכדי ללכוד ולאחסן את פעילויות הלמידה של המשתמשים שלך. ממשק API של Tin Can הוא מפרט תוכנה ללימודים העוקב אחר כל חוויות הלמידה ומתעד אותן. הוא אוסף נתונים על חוויות כמו למידה ניידת, הדמיות, פעילויות בעולם האמיתי, למידה חווייתית, למידה חברתית, למידה לא מקוונת ולמידה שיתופית. נתונים אלה נותנים תובנה לגבי פעילויות הלמידה של המשתמשים. ראוי לציין כי זה עוזר ללמידה בלתי פורמאלית ומותאמת אישית, כאשר מדריכים או אנשי מכון עוקבים אחר הביצועים האישיים מהתכנית.

LearnDash ארוז תכונות ומשתלב היטב עם וורדפרס כדי להקל עליך לפרסם תוכן ולהפיק רווחים מאתר האינטרנט. אתה יכול לחלק את הקורסים למספר רבדים להצגה פשוטה. טפטפו תוכן הזנה לפי לוח הזמנים והשבית את הגישה לאחר פרק זמן מוגדר. השתמש בכל רכיב מדיה כמו אודיו, וידאו, תמונות, קבצי Google Docs, Articulate או Adobe Captivate. עצרו חידונים בפורמט שאלון פשוט או בחרו מתוך 8 סוגי החידונים שעוצבו מראש על ידי התוסף.

תזמני שיעורים מדריכים כמה זמן תלמיד יכול להקדיש לשיעור כלשהו, ​​ומנהלי מטלות מאפשרים הערות על מטלות שהוגשו. משתמשים יכולים ליצור פרופילים מפרונטנד ומשתמשים רשומים יכולים להצטרף לפורומים פרטיים או ספציפיים לקורס.

המפתחים סמכו על הניסיון העשיר שלהם בתעשייה בפיתוח תוסף זה, ומספר אוניברסיטאות נחשבות נחשבות בין המשתמשים. התוסף מופעל על ידי ריבוי אתרים ועובד עם כל נושא. ניתן להשיג מספר תוספות בחינם ופרמיום עבור תכונות משופרות. הרחבות אלה פותחו בתגובה למשוב הקהילה. בנוסף ישנם מאות ערכות נושא תואמות (כגון eLumine או אוניברסיטה) שמוסיפים תכונות ואפשרויות עיצוב נוספות.

6. LearnPress WordPress LMS Plugin

LearnPress WordPress LMS פלאגין

התוסף הליבה של LearnPress הוא בחינם וקל משקל. אם יש פונקציה שאתה צריך באתר שלך, חפש אותה בין מספר התוספות החינמיות והמשולמות. חלק מהפונקציות עוזרות לייצור רווחים טוב יותר מהאתר.

ממשק המשתמש מסייע בבניית קורס, עריכה ושמירה על תכני הקורס. תוכלו להתאים כאן הגדרות רבות כמו משך הקורס, ציוני מעבר דרושים, מספר ניסיונות וביצוע חידונים לפני שתמשיכו לשלב הבא. אפשר גם לייצא קורסים לאתרים אחרים המשתמשים ב- LearnPress. בעזרת תמיכה של BuddyPress התלמידים יכולים להקים קבוצות כדי לדון בבעיות ולשתף ידע.

למידה

התוסף מתורגם לשפות רבות, תומך ברשתות רב-אתרים, כמו גם בשיטת התשלום PayPal, Stripe ו- WooCommerce. אמנם אתה יכול להשתמש ב- LearnPress עם כל נושא וורדפרס סטנדרטי, המחברים ממליצים מאוד להשתמש בו יחד עם חינוך נושא וורדפרס או LMS נושא WordPress. במקרים אחרים, הם ממליצים לשדרג ל- Pro לגישה לחבילות קורסים, gamification, תעודות קורס ועוד מספר תוספות פרימיום..

7. נמסטה! LMS לוורדפרס

נמסטה! LMS לוורדפרס

לאחר התקנת הגרסה החינמית של נמסטה! LMS, אתה יכול להמיר את התקנת וורדפרס שלך לאתר חינוכי פונקציונלי. תכונות eLearning כוללות יצירת שיעורים ומשימות, הרשמה לתלמידים, ניהול קורסים ותלמידים, קביעת תנאים מוקדמים לשיעורים ועוד.

שפר את פונקציית התוסף באמצעות תוסף החברות החינמי קוניצ’יווה! צור דוחות מפורטים על פעילותם של התלמידים באתר. כאשר מופעל, יישומון לוח מחוונים יחשוף מספר מוגדר של ימי פעילות בפעילות בדף. שילובי PayPal ו- Stripe עוזרים בגביית תשלום עבור הקורסים.

namaste-lms

גרסת הפרימיום מקלה על מונטיזציה של האתר – הוסף עגלת קניות לקורסים שצוינו, צור ונהל קופוני הנחה וניהול קבצים מוגנים. לא רק זה, אתה יכול להעניק גישה למשתמשים מסוימים כמנהלי כיתות ולהעניק תגי סיום עבור סיום הקורס או לצורך השתכרות נקודות.

8. תוסף LifterLMS וורדפרס

תוסף LifterLMS וורדפרס

התוסף הבסיסי של LifterLMS הוא בחינם, אינטואיטיבי לשימוש וגמיש. הוא בודק כמעט את כל התיבות ברשימת התכונות הדרושות למערכת ניהול הלמידה ו- סמכויות WP101, סדרת הדרכות וידאו פופולריות בוורדפרס.

התלמידים יכולים ללמוד עם פסי התקדמות וחידונים כדי לעקוב אחר ההתקדמות שלהם. עדכן את התלמידים באמצעות דוא”ל אוטומטי. כתובות דוא”ל אלה מוגדרות להיות מופעלות על ידי פעילות מוגדרת מראש של סטודנטים, כמו לא להיכנס למשך זמן רב, להיכשל בחידון, תזכורת לתאריכי יעד ועוד. באמצעות אימיילים מבוססי פעולה, פנו לתלמידים שעוזבים את הקורס באמצע הדרך. טפטפו תוכן על פי לוחות הזמנים שצוינו או כדי להתאים להתקדמות התלמידים.

תכונות ניהול LifterLMS

LifterLMS מציעה המון כלי ניהול כמובן, כמו גם עיבוד תשלומים באמצעות PayPal, stripe או Authorize.net, כמו גם תמיכה ב- WooCommerce. ניתן להוסיף קופונים והנחות באתר כדי להגדיל את הרשמת הסטודנטים. ניתן להשיג מספר תוספות בתשלום, ותוכלו לקנות אותן בנפרד או כצרור של כל אחד.

9. Edwiser Bridge – שילוב Moodle LMS עבור וורדפרס

Edwiser Bridge - Moodle LMS Integration for WordPress

לבסוף, אם אתה חובב ה מודל במסגרת קורס פתוח בקוד פתוח יתכן שתהיה מעוניין לדעת שיש דרך קלה לשלב את קורסי Moodle שלך ​​עם WordPress. התוסף Edwiser Bridge החינמי מאפשר לכם לייבא את כל קורסי ה- Moodle שלכם ולסנכרן את קטגוריות הקורסים שלכם ישירות עם אתר וורדפרס שלכם. משם תוכלו לפרסם אותם בחינם, למכור אותם (באמצעות שילוב PayPal המובנה), לאפשר רישום כמובן ועוד.

Edwiser Bridge כולל גם מספר הגדרות (כגון סנכרון אוטומטי לקורסים, שימושים רשומים, שפה וכו ‘) שתוכלו פשוט לבדוק כדי לאפשר. אם אתה מפתח (או שהיית ממשיך להתקיים) ישנם אפילו ווים ומסננים מובנים להתאמה אישית מהירה יותר. מוטב, ישנן תוספות מדהימות הזמינות להוסיף עוד יותר כוח ל- WordPress LMS המופעל על ידי Moodle.

סנכרון סלקטיבי

באמצעות ה- סיומת סנכרון סלקטיבית עבור Edwiser Bridge, משתמשי Moodle יכולים לבחור קורסים שהם רוצים לסנכרן לפלטפורמת WordPress כדי להמשיך ולשווק או למכור. התוסף הקל לשימוש הזה הופך את זה למאוד פשוט עבור מנהלי Moodle להתמקד בקבוצת קורסים מסוימת אחת, ולהגדיל את המתיחה לאותם קורסים..

כניסה יחידה

הפוך את תהליך הכניסה לגישה לקורס לפשוט יותר עם סיומת כניסה יחידה שכן גשר אדווייזר עושה זאת. משתמשים יכולים להיכנס בו זמנית לאתר Moodle ולקישור וורדפרס המקושר, על ידי הזנת אישורי כניסה פעם אחת בלבד. זה עובד בשני הכיוונים! משתמש יכול להיכנס לאתר Moodle או לאתר WordPress ולהיכנס לאתרי WordPress ו- Moodle המתאימים בהתאמה.

גם יציאה עובדת באותה מידה, על ידי הצורך לבצע את הפעולה רק פעם אחת, התלמידים אינם צריכים לדאוג לא להתנתק משני אתרי האינטרנט. בעזרת התקנה פשוטה, תוסף זה מסייע לשילוב וורדפרס-מוודל ומאפשר למשתמשים לגשת לשני האתרים, מכיוון שיש להם רק קבוצה אחת של אישורים שהם צריכים לזכור. קיים גם קוד קצר, שניתן למקם בכל מקום באתר וורדפרס כדי לאפשר כניסה.

רכישת קורס בתפוצה רחבה

אפשר למשתמשים לרכוש מספר קורסים בו זמנית ב- Moodle עם ה- רכישה גורפת עבור גשר אדווייזר סיומת. זהו תוסף וורדפרס המעסיק את כוחם של וורדפרס ו- WooCommerce כדי לאפשר למנהלי מערכת Moodle למכור קורסים בוורדפרס ולאפשר לקונים לרכוש קורסים אלה בכמויות גדולות. וזה לא הכל, ברכישת קורס, למשתמשים ב- Moodle יש ממשק אינטואיטיבי לרשום סטודנטים לקורס.


LMS מאפשר למשתמשים ללמוד בקצב שלהם, באמצעות כל מכשיר שנוח להם. ניתן להפוך את תהליך הלמידה ליותר מרגש על ידי הענקת תגים, חידונים חדשניים ורישומי הביצועים הטובים ביותר. חוץ מזה הוספת פורום או קהילה יכולה לעזור לעודד תלמידים בתהליך הלמידה.

בשנים האחרונות חלה עלייה בשימוש בוורדפרס כבסיס לאתרי מוסדות חינוך וקורסים מקוונים. תוספי ה- LMS של וורדפרס שנדונו בפוסט זה, כולם משתלבים היטב עם גרעין וורדפרס כדי להקים מערכת מלאה למסירת קורסים מקוונת. חלקם בחינם, בעוד שאחרים מציעים תכונות מאוד אטרקטיביות עבור פחות מ- $ 250 (שזה פחות מ- $ 1 ליום).

האם יש לך ניסיון עם תוספי LMS וורדפרס אלה? או שאולי התגעגענו לאחד מהתוספים LMS WordPress עליהם תמליצו? אנא שתפו בתגובות.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:

  Καλύτερες προσθήκες LMS WordPress για δημιουργία μαθημάτων 2020

  Καλύτερες προσθήκες LMS WordPress για δημιουργία μαθημάτων

  Το Διαδίκτυο είναι ένα εξαιρετικό μέρος για να αποκτήσετε δεξιότητες και γνώσεις. Ακριβώς από τον πίνακα μελέτης στο σπίτι, μπορείτε να εξερευνήσετε το Διαδίκτυο για μαθήματα, να εγγραφείτε σε αυτά, να εργαστείτε στα μαθήματα και να προσθέσετε ένα πιστοποιητικό ολοκλήρωσης στο βιογραφικό σας (όπως αυτά τα φοβερά μαθήματα WordPress για αρχάριους). Και υπάρχουν πολλοί εύκολες προσθήκες και επιλογές LMS WordPress για να μετατρέψετε τον ιστότοπό σας σε ένα πλήρες Σύστημα Διαχείρισης Μάθησης.


  Με απλά λόγια, πολλοί άνθρωποι είναι περισσότερο από πρόθυμοι να πληρώσουν καλά χρήματα για ένα διαδικτυακό μάθημα στο θέμα της επιλογής τους. Για την ικανοποίηση αυτής της ζήτησης, ορισμένα ιδρύματα και άτομα επικοινωνούν μαζί τους μέσω των εκπαιδευτικών τους ιστότοπων. Αυτοί οι ιστότοποι αναλαμβάνουν υπηρεσίες end-to-end, από τη δημιουργία περιεχομένου μαθημάτων και την εγγραφή φοιτητών, έως τη διεξαγωγή εξετάσεων και τη χορήγηση πιστοποιητικών ολοκλήρωσης μαθημάτων.

  Και για την κάλυψη του σχεδιασμού και των λειτουργικών αναγκών αυτών των ιστοτόπων, ποιοτικά θέματα και προσθήκες που καλύπτουν την ηλεκτρονική εκπαιδευτική πλατφόρμα είναι διαθέσιμα στην αγορά.

  Μπορείτε να συνεχίσετε να δημιουργείτε ένα Σύστημα Διαχείρισης Μάθησης (LMS) που βασίζεται στο WordPress με πολλούς τρόπους – μπορείτε να δοκιμάσετε τις δεξιότητές σας κωδικοποίησης για να δοκιμάσετε σε μια εγκατάσταση φιλοξενίας WordPress ή να υιοθετήσετε ένα από τα πολλά έτοιμα premium θέματα που θα σας βοηθήσουν . Εάν θέλετε απλώς να προσφέρετε μαθήματα, προσθέστε ένα πρόσθετο που περιορίζει την πρόσβαση των χρηστών σε περιεχόμενο.

  Επιπλέον, υπάρχουν εξειδικευμένα πρόσθετα LMS WordPress που έχουν σχεδιαστεί για να χειρίζονται όλες τις ειδικές δυνατότητες που απαιτούνται από ιστότοπους που προσφέρουν διαδικτυακά μαθήματα. Σας βοηθούν να διαχειριστείτε τα μαθήματα, να τα προωθήσετε και να κερδίσετε χρήματα από αυτά σε χρεώσεις και διαφημίσεις. Χωρίς να περιμένουμε περισσότερο, εδώ είναι μερικές από τις κορυφαίες επιλογές που πιστεύουμε ότι είναι μερικές από τις καλύτερες προσθήκες LMS WordPress στην αγορά.

  Αποποίηση ευθυνών: Το WPExplorer είναι συνεργάτης για ένα ή περισσότερα προϊόντα που αναφέρονται παρακάτω. Εάν κάνετε κλικ σε έναν σύνδεσμο και ολοκληρώσετε μια αγορά, θα μπορούσαμε να κάνουμε προμήθεια.

  1. MasterStudy LMS Δωρεάν WordPress Προσθήκη

  MasterStudy LMS Δωρεάν WordPress Προσθήκη

  Το MasterStudy είναι ένα πλήρες διαδικτυακό μάθημα και προσθήκη LMS WordPress. Αυτή η εύχρηστη προσθήκη καθιστά τη διαχείριση μαθημάτων ευχάριστη χάρη στην ενσωματωμένη υποστήριξη για βίντεο, κουίζ, συνδρομές επί πληρωμή, βαθμολογίες, λίστες επιθυμιών και άλλα.

  Κατά τη δημιουργία ενός μαθήματος, οι εκπαιδευτές έχουν πολλές επιλογές για τη δημιουργία ενός προγράμματος σπουδών (με μαθήματα και πιστοποιητικό ολοκλήρωσης μαθημάτων), προσθέτοντας συχνές ερωτήσεις και βασικές πληροφορίες για το μάθημα (διάρκεια, διαλέξεις, ώρες βίντεο, επίπεδο χρήστη κ.λπ.). Ο πίνακας μηνυμάτων MasterStudy που περιλαμβάνεται είναι ένας πολύ καλός τρόπος για επικοινωνία δασκάλων και μαθητών. Οι προηγμένες δυνατότητες Q&A και κουίζ σε πραγματικό χρόνο διευκολύνουν τους μαθητές να σηκώσουν ένα «ψηφιακό» χέρι, καθώς και για τους εκπαιδευτές των μαθημάτων να προσθέσουν χρονικά τεστ. Επιπλέον, η ενσωμάτωση PayPal και Stripe κάνει τη δημιουργία εσόδων φυσικά.

  Το καλύτερο από όλα, ενώ το MasterStudy πρέπει να λειτουργεί με τα πιο δημοφιλή θέματα WordPress, υπάρχει ένα θέμα MasterStudy Education & LMS WordPress που έχει σχεδιαστεί ειδικά για να λειτουργεί με αυτό το ισχυρό πρόσθετο μαθημάτων. Το θέμα περιλαμβάνει ένα ανοιχτόχρωμο και σκούρο δέρμα, επιλογές για μαθήματα εκτός σύνδεσης, διάφορα στυλ τύπου μαθήματος, σελίδες προφίλ χρήστη, πρόγραμμα δημιουργίας σελίδων μεταφοράς και απόθεσης, υποστήριξη μετάφρασης και άλλα. Αν λοιπόν σκέφτεστε το δωρεάν πρόσθετο MasterStudy LMS WordPress, ρίξτε μια ματιά και στο θέμα.

  2. Εκπαιδευτής Πλήρης LMS για WordPress

  Tutor Πλήρης Λύση LMS για WordPress

  Το Tutor LMS είναι ένα πρόσθετο freemium γεμάτο με χαρακτηριστικά για τα διαδικτυακά μαθήματά σας. Για αρχάριους μπορείτε να δημιουργήσετε απεριόριστα μαθήματα με το εύχρηστο πρόγραμμα δημιουργίας μαθημάτων. Χρησιμοποιήστε το πρόγραμμα δημιουργίας μεταφοράς και απόθεσης για να προσθέσετε μαθήματα, να παραγγείλετε περιεχόμενο μαθήματος, υλικά, να ορίσετε μια διάρκεια, να προσθέσετε ένα επίπεδο δυσκολίας κ.λπ. Η προσθήκη προσφέρει επίσης Μπλοκ Gutenberg, υποστήριξη βίντεο (εγγενές, Youtube και Vimeo), ανακοινώσεις, βαθμολογίες / κριτικές μαθημάτων και απεριόριστος αριθμός εκπαιδευτών. Επομένως, είναι εύκολο να προσφέρετε μαθήματα από διαφορετικούς ειδικούς. Υπάρχει ακόμη και ένας μαθητής τεστ δημιουργίας κουίζ η γνώση καθ ‘όλη τη διάρκεια του μαθήματος!

  Επιπλέον, ο δάσκαλος περιλαμβάνει πίνακες εργαλείων μαθητών frontend, προφίλ εκπαιδευτικών και πίνακες, ενσωματωμένες επιλογές στυλ, προσαρμοσμένο widget μαθημάτων και συμβατότητα WooCommerce & EDD. Και αυτό είναι μόνο στη δωρεάν έκδοση! Μπορείτε να κάνετε αναβάθμιση σε α Tutor LMS Pro σχέδιο για προχωρημένες ρυθμίσεις κουίζ (αντιστοίχιση, αντιστοίχιση εικόνων ή απαντήσεις, παραγγελία, σύντομη απάντηση), πρόγραμμα δημιουργίας μαθημάτων, προαπαιτούμενα μαθήματος, υποβολές ανάθεσης, βαθμολόγηση, αναφορές και πρότυπα πιστοποιητικών μαθημάτων. Το Pro προσθέτει επίσης ένα χρήσιμο σύστημα ειδοποιήσεων μέσω email και στάγδην περιεχομένου για παρακολούθηση με μαθητές, καθώς και υποστήριξη για τις συνδρομές WooCommerce και το Paid Membership Pro (αλλά αυτά είναι μόνο τα χαρακτηριστικά κατά τη στιγμή της γραφής – ελέγξτε το χάρτης πορείας για να δούμε τι έρχεται). Και εάν χρειάζεστε βοήθεια, το Pro περιλαμβάνει επίσης 1 έτος ενημέρωσης, υποστήριξη προτεραιότητας και ακόμη και υπηρεσία εγκατάστασης.

  3. WP Courseware Drag & Drop WordPress Creator Δημιουργός

  WP Courseware Drag & Drop WordPress Creator Creator

  Το WP Courseware χρησιμοποιεί τη δυνατότητα μεταφοράς και απόθεσης για να σας βοηθήσει να δημιουργήσετε και να οργανώσετε μαθήματα με τη μορφή που είναι οικεία στους μαθητές και τους εκπαιδευτές. Είναι επίσης εύκολο να δημιουργήσετε μαθήματα ή ενότητες – απλά δημιουργήστε αναρτήσεις ή σελίδες στο WordPress με τον τρόπο που συνήθως κάνετε και δημοσιεύστε τα. Εάν θέλετε, τακτοποιήστε τα μαθήματα σε ενότητες και μαθήματα και ολοκληρώστε τα με πολλές μορφές κουίζ που δοκιμάζουν την κατανόηση των μαθημάτων από τους μαθητές. Όχι μόνο αυτό, μπορείτε ακόμη και να χρονομετρήσετε την κυκλοφορία του περιεχομένου κατά ημερομηνία ή διάστημα, χρησιμοποιώντας τη λειτουργία τροφοδοσίας στάγδην. Και αφήστε τους μαθητές να γνωρίζουν πώς έχουν περάσει χρησιμοποιώντας ένα βιβλίο βαθμού.

  Χρησιμοποιήστε προσαρμόσιμα πρότυπα email για να μεταφέρετε βαθμούς και αποτελέσματα μέσω email. Επιπλέον, μπορείτε να δημιουργήσετε μοναδικά, με δυνατότητα λήψης και εξατομικευμένα πιστοποιητικά ολοκλήρωσης για επιτυχημένους μαθητές. Μην παραλείψετε να επιτρέψετε την πρόσβαση σε εκπαιδευτές για την επεξεργασία περιεχομένου και τη διαχείριση μαθημάτων και μαθητών.

  Η εγγραφή φοιτητών μπορεί να είναι χειροκίνητη ή αυτόματη. Όχι μόνο αυτό, μπορείτε να επιτρέψετε την πρόσβαση σε μαθήματα μόνο με την ολοκλήρωση των προϋποθέσεων. Το WP Courseware είναι συμβατό με τυπικά θέματα WordPress. Είστε σίγουροι για την προστασία από μη εξουσιοδοτημένη πρόσβαση, καθώς υπάρχει υποστήριξη για προσθήκες μελών (MemberPress, OptimizePress). Εκτός αυτού, η υποστήριξη για δημοφιλείς προσθήκες ηλεκτρονικού εμπορίου (WooCommerce, Easy Digital Downloads) βοηθά στις διαδικτυακές πωλήσεις μαθημάτων.

  4. Σύστημα διαχείρισης εκμάθησης Sensei WordPress

  Σύστημα διαχείρισης εκμάθησης Sensei WordPress

  Η δημιουργία περιεχομένου για μαθήματα με το Sensei είναι τόσο εύκολη όσο η δημιουργία σελίδας ή ανάρτησης στο WordPress. Αναπτύχθηκε από το WooCommerce, αυτό το Σύστημα Διαχείρισης Μάθησης ενσωματώνεται απρόσκοπτα στο plugin του ηλεκτρονικού εμπορίου. Συνδέοντας τα μαθήματα με ένα αγορασμένο προϊόν, μπορείτε να προωθήσετε ένα μάθημα σε ένα πολύ σχετικό κοινό. Ως εκ τούτου, ένας αγοραστής ενός κιτ κέντημα είναι πιθανό να λάβει προσφορά μαθήματος κεντήματος.

  Λογισμικό Sensei WordPress LMS

  Η προσθήκη χρησιμοποιεί τις γνωστές δυνατότητες εγγραφής χρηστών του WordPress για την εγγραφή σε ένα μάθημα. Οι προϋποθέσεις μπορούν να καθοριστούν για κάθε μάθημα, καθώς και για κάθε μάθημα. Δημιουργήστε τράπεζες ερωτήσεων και χρησιμοποιήστε τις για να δημιουργήσετε τυχαία κουίζ. Η προσθήκη περιλαμβάνει ένα εργαλείο ανάλυσης που παρακολουθεί την πρόοδο μεμονωμένων φοιτητών ή μαθημάτων.

  Το Sensei λειτουργεί καλά με τα περισσότερα τυπικά θέματα WordPress, παρόλο που οι προγραμματιστές προτείνουν θέματα που προσφέρουν ολοκληρωμένη υποστήριξη για το Sensei. Ανάλογα με τις δυνατότητες που θέλετε να συμπεριλάβετε, μπορείτε να προσθέσετε μια σειρά επεκτάσεων στην προσθήκη. Τα περισσότερα από αυτά είναι δωρεάν, αλλά για να σταματήσετε το περιεχόμενο της ροής και για να αποδώσετε σήματα για επιτεύγματα, θα πρέπει να αγοράσετε επεκτάσεις ξεχωριστά.

  5. Σύστημα διαχείρισης εκμάθησης LearnDash WordPress

  LearnDash WordPress Learning Management System

  Το LearnDash είναι ένα πλήρες Σύστημα Διαχείρισης Μάθησης που εφαρμόζει το Tin Can (Experience) API για την καταγραφή και αποθήκευση των μαθησιακών δραστηριοτήτων των χρηστών σας. Το Tin Can API είναι μια προδιαγραφή λογισμικού μάθησης που παρακολουθεί και καταγράφει όλες τις μαθησιακές εμπειρίες. Συλλέγει δεδομένα σχετικά με εμπειρίες όπως κινητή μάθηση, προσομοιώσεις, δραστηριότητες πραγματικού κόσμου, βιωματική μάθηση, κοινωνική μάθηση, offline μάθηση και συνεργατική μάθηση. Αυτά τα δεδομένα σας δίνουν πληροφορίες για τις μαθησιακές δραστηριότητες των χρηστών. Συγκεκριμένα, βοηθά την άτυπη και εξατομικευμένη μάθηση, όπου η ατομική απόδοση παρακολουθείται από το backend από εκπαιδευτές ή προσωπικό ινστιτούτου.

  Το LearnDash είναι εξοπλισμένο με χαρακτηριστικά και ενσωματώνεται καλά με το WordPress για να σας διευκολύνει να δημοσιεύσετε περιεχόμενο και να δημιουργήσετε έσοδα από τον ιστότοπο. Μπορείτε να χωρίσετε τα μαθήματα σε πολλαπλά επίπεδα για απλή παρουσίαση. Στάξτε το περιεχόμενο της ροής σύμφωνα με το πρόγραμμα και απενεργοποιήστε την πρόσβαση μετά από μια καθορισμένη ώρα. Χρησιμοποιήστε οποιοδήποτε στοιχείο πολυμέσων, όπως αρχεία ήχου, βίντεο, εικόνες, Έγγραφα Google, αρθρώματα ή αρχεία Adobe Captivate. Σχεδιάστε κουίζ σε απλή μορφή ερωτηματολογίου ή επιλέξτε από τους 8 προσχεδιασμένους τύπους κουίζ που προσφέρονται από την προσθήκη.

  Οι χρονοδιακόπτες μαθήματος καθορίζουν τον χρόνο που μπορεί να ξοδέψει ένας μαθητής σε οποιοδήποτε μάθημα και οι Διαχειριστές ανάθεσης επιτρέπουν σχόλια για τις υποβαλλόμενες εργασίες. Οι χρήστες μπορούν να δημιουργήσουν προφίλ από το frontend και οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να συμμετάσχουν σε ιδιωτικά ή δημόσια μαθήματα ειδικά φόρουμ.

  Οι προγραμματιστές βασίστηκαν στην πλούσια εμπειρία τους στον κλάδο στην ανάπτυξη αυτού του plugin, και ένας αριθμός φημισμένων πανεπιστημίων μετράει μεταξύ των χρηστών. Η προσθήκη είναι ενεργοποιημένη από πολλές τοποθεσίες και λειτουργεί με οποιοδήποτε θέμα. Μια σειρά από δωρεάν και premium επεκτάσεις είναι διαθέσιμες για βελτιωμένες δυνατότητες. Αυτές οι επεκτάσεις έχουν αναπτυχθεί ως απάντηση στα σχόλια της κοινότητας. Επιπλέον, υπάρχουν εκατοντάδες συμβατά θέματα (όπως eLumine ή Πανεπιστήμιο) που προσθέτουν επιπλέον δυνατότητες και επιλογές στυλ.

  6. LearnPress WordPress LMS Plugin

  LearnPress WordPress LMS Plugin

  Η βασική προσθήκη LearnPress είναι δωρεάν και ελαφριά. Εάν υπάρχει κάποια λειτουργία που χρειάζεστε στον ιστότοπό σας, αναζητήστε την από τον αριθμό των δωρεάν και πληρωμένων πρόσθετων. Ορισμένες από τις λειτουργίες βοηθούν στην καλύτερη δημιουργία εσόδων από τον ιστότοπο.

  Η διεπαφή χρήστη βοηθά στη δημιουργία μαθημάτων, την επεξεργασία και τη συντήρηση του περιεχομένου των μαθημάτων. Μπορείτε να προσαρμόσετε πολλές ρυθμίσεις εδώ, όπως διάρκεια φυσικά, απαιτούμενα σημάδια επιτυχίας, αριθμός προσπαθειών και λήψη κουίζ, προτού προχωρήσετε στο επόμενο επίπεδο. Είναι επίσης δυνατή η εξαγωγή μαθημάτων σε άλλους ιστότοπους που χρησιμοποιούν το LearnPress. Με την υποστήριξη BuddyPress, οι μαθητές μπορούν να σχηματίσουν ομάδες για να συζητήσουν προβλήματα και να μοιραστούν γνώσεις.

  εκμάθηση

  Η προσθήκη μεταφράζεται σε πολλές γλώσσες, υποστηρίζει δίκτυα πολλαπλών ιστότοπων, καθώς και μεθόδους πληρωμής PayPal, Stripe και WooCommerce. Ενώ μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το LearnPress με οποιοδήποτε τυπικό θέμα WordPress, οι συγγραφείς συνιστούν ανεπιφύλακτα να χρησιμοποιηθεί μαζί με Θέμα εκπαίδευσης WordPress ή Θέμα LMS WordPress. Σε άλλες περιπτώσεις, προτείνουν την αναβάθμιση σε Pro για πρόσβαση σε πακέτα μαθημάτων, gamification, πιστοποιητικά μαθημάτων και πολλά πρόσθετα premium.

  7. Namaste! LMS για WordPress

  Namaste! LMS για WordPress

  Μόλις εγκαταστήσετε τη δωρεάν έκδοση του Namaste! LMS, μπορείτε να μετατρέψετε την εγκατάσταση του WordPress σε λειτουργικό εκπαιδευτικό ιστότοπο. Οι δυνατότητες του eLearning περιλαμβάνουν τη δημιουργία μαθημάτων και εργασιών, την εγγραφή μαθητών, τη διαχείριση μαθημάτων και μαθητών, τον καθορισμό προϋποθέσεων για μαθήματα και άλλα.

  Βελτιώστε τη λειτουργία της προσθήκης με τη δωρεάν προσθήκη μέλους Konnichiwa! Δημιουργήστε λεπτομερείς αναφορές σχετικά με τη δραστηριότητα των μαθητών στο χώρο. Όταν ενεργοποιηθεί, ένα widget του πίνακα ελέγχου θα αποκαλύψει έναν καθορισμένο αριθμό ημερών δραστηριότητας στη σελίδα. Οι ενοποιήσεις PayPal και Stripe βοηθούν στη συλλογή πληρωμών για τα μαθήματα.

  namaste-lms

  Η premium έκδοση διευκολύνει τη δημιουργία εσόδων από τον ιστότοπο – προσθέστε ένα καλάθι αγορών σε συγκεκριμένα μαθήματα, δημιουργήστε και διαχειριστείτε εκπτωτικά κουπόνια και διαχειριστείτε προστατευμένα αρχεία. Όχι μόνο αυτό, μπορείτε να παραχωρήσετε πρόσβαση σε ορισμένους χρήστες ως διαχειριστές τάξεων και να απονεμήσετε εμβλήματα για την ολοκλήρωση των μαθημάτων ή για την απόκτηση πόντων.

  8. Plugin LifterLMS WordPress

  Πρόσθετο LifterLMS WordPress

  Το βασικό πρόσθετο του LifterLMS είναι δωρεάν, διαισθητικό στη χρήση και ευέλικτο. Ελέγχει σχεδόν όλα τα πλαίσια στη λίστα των απαιτούμενων λειτουργιών του συστήματος διαχείρισης μάθησης και δυνάμεις WP101, μια δημοφιλή σειρά εκπαιδευτικών βίντεο WordPress.

  Οι μαθητές μπορούν να μελετήσουν με γραμμές προόδου και κουίζ για να παρακολουθούν την πρόοδό τους. Κρατήστε ενημερωμένους τους μαθητές με αυτοματοποιημένα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Αυτά τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου έχουν οριστεί να ενεργοποιούνται από προκαθορισμένη δραστηριότητα μαθητή, όπως να μην συνδέεστε για μεγάλο χρονικό διάστημα, να αποτύχετε σε ένα κουίζ, υπενθύμιση για προθεσμίες και πολλά άλλα. Χρησιμοποιώντας μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου βάσει δράσης, επικοινωνήστε με μαθητές που αποχωρούν από το μάθημα στο μέσο. Στάξτε περιεχόμενο σύμφωνα με καθορισμένα χρονοδιαγράμματα ή για να ταιριάζει με την πρόοδο των μαθητών.

  Λειτουργίες διαχείρισης LifterLMS

  Το LifterLMS προσφέρει πολλά εργαλεία διαχείρισης μαθημάτων, καθώς και επεξεργασία πληρωμών μέσω PayPal, stripe ή Authorize.net καθώς και υποστήριξη για το WooCommerce. Μπορείτε να προσθέσετε κουπόνια και εκπτώσεις στον ιστότοπο για να αυξήσετε την εγγραφή φοιτητών. Διατίθενται διάφορα πρόσθετα επί πληρωμή και μπορείτε να τα αγοράσετε μεμονωμένα ή ως πακέτο all-in-one.

  9. Edwiser Bridge – Ενσωμάτωση του Moodle LMS για WordPress

  Edwiser Bridge - Moodle LMS Integration για WordPress

  Τέλος, αν είστε οπαδός του Moodle Πλαίσιο μαθημάτων ανοιχτού κώδικα που μπορεί να σας ενδιαφέρει να γνωρίζετε ότι υπάρχει ένας εύκολος τρόπος για να ενσωματώσετε τα μαθήματα Moodle στο WordPress. Η δωρεάν προσθήκη Edwiser Bridge σάς επιτρέπει να εισάγετε όλα τα μαθήματά σας στο Moodle και να συγχρονίζετε τις κατηγορίες μαθημάτων απευθείας με τον ιστότοπό σας στο WordPress. Από εκεί μπορείτε να τα δημοσιεύσετε δωρεάν, να τα πουλήσετε (χρησιμοποιώντας την ενσωματωμένη ενσωμάτωση PayPal), να επιτρέψετε την εγγραφή σε μαθήματα και άλλα.

  Το Edwiser Bridge περιλαμβάνει επίσης έναν αριθμό ρυθμίσεων (όπως αυτόματος συγχρονισμός για μαθήματα, εγγεγραμμένες χρήσεις, γλώσσα κ.λπ.) που μπορείτε απλά να ελέγξετε για ενεργοποίηση. Εάν είστε προγραμματιστής (ή έχετε ήδη), υπάρχουν ακόμη ενσωματωμένα άγκιστρα και φίλτρα για γρηγορότερες προσαρμογές. Ακόμα καλύτερα, υπάρχουν υπέροχα πρόσθετα διαθέσιμα για να προσθέσετε ακόμη περισσότερη ισχύ στο LMS WordPress που υποστηρίζεται από το Moodle.

  Επιλεκτικός συγχρονισμός

  Χρησιμοποιώντας το Επιλεκτική επέκταση συγχρονισμού Για το Edwiser Bridge, οι χρήστες του Moodle μπορούν να επιλέξουν και να επιλέξουν μαθήματα που θέλουν να συγχρονίσουν με την πλατφόρμα WordPress, στη συνέχεια να προωθήσουν την αγορά ή να πουλήσουν. Αυτό το εύχρηστο πρόσθετο καθιστά εξαιρετικά απλό για τους διαχειριστές του Moodle να επικεντρώνονται σε ένα συγκεκριμένο σύνολο μαθημάτων και να αυξάνουν την πρόσφυση σε αυτά τα μαθήματα.

  Ενιαία είσοδος

  Κάντε τη διαδικασία σύνδεσης και την πρόσβαση στο μάθημα απλούστερη με το Επέκταση μεμονωμένης σύνδεσης για το Edwiser Bridge. Οι χρήστες μπορούν ταυτόχρονα να συνδεθούν είτε στο Moodle και στον συνδεδεμένο ιστότοπο του WordPress, εισάγοντας τα διαπιστευτήρια σύνδεσης μόνο μία φορά. Λειτουργεί αμφότερα! Ένας χρήστης μπορεί να συνδεθεί είτε στον ιστότοπο Moodle είτε στο WordPress, και να συνδεθεί στις αντίστοιχες τοποθεσίες WordPress και Moodle αντίστοιχα.

  Η αποσύνδεση λειτουργεί εξίσου καλά, καθώς πρέπει να εκτελέσει τη δράση μόνο μία φορά, οι μαθητές δεν χρειάζεται να ανησυχούν ότι δεν θα αποσυνδεθούν και από τους δύο ιστότοπους. Με μια απλή εγκατάσταση, αυτό το πρόσθετο βοηθά στην ενσωμάτωση του WordPress-Moodle και διευκολύνει τους χρήστες να έχουν πρόσβαση και στους δύο ιστότοπους, καθώς έχουν μόνο ένα σύνολο διαπιστευτηρίων που πρέπει να λάβουν υπόψη. Ένας σύντομος κωδικός είναι επίσης διαθέσιμος, ο οποίος μπορεί να τοποθετηθεί οπουδήποτε στον ιστότοπο του WordPress για να επιτρέπεται η σύνδεση.

  Μαζική αγορά μαθημάτων

  Επιτρέψτε στους χρήστες να αγοράζουν πολλά μαθήματα ταυτόχρονα στο Moodle με το Μαζική αγορά για το Edwiser Bridge επέκταση. Πρόκειται για ένα πρόσθετο WordPress που χρησιμοποιεί τη δύναμη του WordPress και του WooCommerce για να επιτρέπει στους διαχειριστές του Moodle να πωλούν μαθήματα στο WordPress και να επιτρέπουν στους αγοραστές να αγοράζουν αυτά τα μαθήματα μαζικά. Και δεν είναι μόνο αυτό, κατά την αγορά ενός μαθήματος, οι χρήστες του Moodle έχουν μια διαισθητική διεπαφή για την εγγραφή μαθητών σε ένα μάθημα.


  Το LMS επιτρέπει στους χρήστες να μάθουν με τον δικό τους ρυθμό, χρησιμοποιώντας οποιαδήποτε συσκευή με την οποία είναι άνετα. Η μαθησιακή διαδικασία μπορεί να γίνει πιο συναρπαστική, απονέμοντας εμβλήματα, καινοτόμα κουίζ και λίστες με κορυφαίες επιδόσεις. Εκτός αυτού, η προσθήκη ενός φόρουμ ή μιας κοινότητας μπορεί να βοηθήσει στην ενθάρρυνση των μαθητών στη μαθησιακή διαδικασία.

  Τα τελευταία χρόνια, σημειώθηκε αύξηση στη χρήση του WordPress ως βάσης για ιστότοπους εκπαιδευτικών ιδρυμάτων και διαδικτυακών μαθημάτων. Τα πρόσθετα WordPress LMS που συζητήθηκαν σε αυτήν την ανάρτηση συνδυάζονται καλά με τον πυρήνα του WordPress για να δημιουργήσουν ένα πλήρες διαδικτυακό σύστημα παράδοσης μαθημάτων. Ορισμένα είναι δωρεάν, ενώ άλλα προσφέρουν πολύ ελκυστικές δυνατότητες με λιγότερα από 250 $ (που είναι λιγότερο από 1 $ την ημέρα).

  Έχετε κάποια εμπειρία με αυτά τα πρόσθετα WordPress LMS; Ή μήπως χάσαμε ένα από τα πρόσθετα LMS WordPress που θα συνιστούσατε; Παρακαλώ μοιραστείτε στα σχόλια.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map