כיצד להשתמש ב- Yoast SEO כדי לחזק את דירוג מנועי החיפוש

כיצד להשתמש ב- Yoast SEO כדי לחזק את דירוג מנועי החיפוש

וורדפרס הוא בקלות הפיתרון של יצירת אתר ליצירת אתר עם פונקציונליות חזקה. עם זאת, יש הרבה יותר להצליח עם הפלטפורמה מאשר פשוט להפעיל את האתר שלך ולהתרווח. תצטרך לפרסם את זה גם – ואחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא באמצעות אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO). זהו אזור מסובך להפליא לניווט, במיוחד עבור חסרי הניסיון.


למרבה המזל, וורדפרס מציעה מספר תוספים שיעזרו לך לעבור את המדרון החלקלק הזה, כמו יוסט SEO. ההגדרות המקיפות שלו יכולות לעזור לך במיטוב התוכן שלך, ולדרג את האתר שלך ביתר תוצאות בתוצאות מנועי החיפוש. זה יכול לעזור להביא לך חשיפה, וגם שפר את המצב התחרותי של העסק שלך.

במאמר זה תלמד מה זה SEO ואיך זה יכול לעזור לך. לאחר מכן נכיר לך את התוסף Yoast SEO, ונסביר כיצד ניתן להשתמש בו כדי לשפר את דירוג מנועי החיפוש שלך על ידי אופטימיזציה של מילות מפתח, תיאורי מטה וקריאות. בואו נסתכל!

מה זה SEO (ואיך זה יכול לעזור לך)

צילום מסך של תוצאות SEO.

כאשר הדפים שלך מדורגים גבוה בתוצאות חיפוש, סביר יותר למשתמשים לראות ולחץ עליהם.

אופטימיזציה למנועי חיפוש היא טכניקה המתמקדת בשיפור הנראות של האתר שלך בדפי תוצאות מנועי חיפוש (SERP). מנועי חיפוש משרתים מיליוני משתמשים ביום המחפשים תשובות לשאלותיהם. אם אתה רוצה שהאתר שלך יספק את התשובות הללו, הוא עוזר להשתמש ב- SEO בצורה יעילה.

מכיוון שסורקי מנועי החיפוש אינם מבינים מה כתוב באתר שלך, הם זקוקים לעזרה רבה ככל האפשר כדי לברר במה מדובר וכיצד להציג את זה ב- SERP. ניתן לעשות זאת בדרכים הבאות:

  • הוספת מילת מפתח להתמקדות מתאימה, והשימוש בה לאורך כל התוכן שלך.
  • הפיכת התוכן שלך לקריא על ידי בני אדם, וכתוצאה מכך סורקים.
  • מציע היררכיה איתנה בתוך התוכן שלך, כך שסורקים יכולים למפות את התוכן שלך ביעילות.

יש עוד המון דרכים לייעל את התוכן שלך לדרג גבוה. וורדפרס מציעה כלים רבים שיכולים לעזור, אך אנו ממליצים לנסות קודם ל- SEO של יוסט.

הצגת תוסף ה- SEO של Yoast

תוסף SEO של יוסט

Yoast SEO הוא תוסף וורדפרס שמאפשר לך לבצע אופטימיזציה של התוכן שלך להיות ידידותי יותר למנועי חיפוש, והכל מתוך לוח המחוונים של וורדפרס. התוסף בוחן את התוכן שלך בשני תחומים: קריאות ו SEO:

  • קריאות: זה שופט עד כמה קל התוכן שלך לבני אדם לקרוא.
  • קידום אתרים: זה בודק כמה טוב האתר שלך ממוטב לסורקי מנועי חיפוש.

יוסט SEO פועל על מערכת רמזור: ירוק (טוב), תפוז (בסדר), ואדום (טעון שיפור). כל מדד ספציפי בשתי הקטגוריות מקבל ציון גם בדרך זו, כלומר אתה יכול לראות במבט חטוף את הצורך במאמצי האופטימיזציה שלך. יתר על כן, רבים מהערכים כוללים עצות לשיפור הניקוד שלך והדגשה שלאחר הפוסט בתחומי הבעיה.

כיצד להשתמש ב- Yoast SEO כדי לחזק את דירוג מנוע החיפוש שלך (3 טיפים פשוטים)

לפני שתוכל לחזק את דירוג מנועי החיפוש שלך, תצטרך להתקין ולהפעיל את Yoast SEO ולבדוק את מדריך ההתקנה המקיף שלנו בנושא Yoast SEO כדי להתחיל בעבודה עם הפלאגין. לאחר מכן המשך לקרוא לשלושה טיפים שיכולים לעזור לך להפיק את המרב מהכלי הזה.

1. הוסף מילת מפתח להתמקדות כדי למשוך את התנועה הנכונה

מילת מפתח בפוקוס היא אוסף המילים שאתה רוצה שהדף שלך ידדרג במנועי חיפוש. יש לחקור את זה ולא לנחש, וחשוב להצליח מכיוון שזה משפיע ישירות על איך אנשים ימצאו אותך. מה שכן, כל מאמצי ה- SEO שלך יבנו סביב מילת המפתח שלך להתמקד – בלי אחת, לא תוכל לאמוד במדויק את האופטימיזציה שלך..

כדי להפיק את המרב מאסטרטגיה זו תוכלו להשתמש גם מילות מפתח עם זנב ארוך. אלה ביטויים ספציפיים המציעים תחרות נמוכה במנועי חיפוש – כלומר הבחירה הנכונה עשויה לנטרל לך כמויות תנועה רציניות. לדוגמה, “גיבוי וורדפרס” אינו ספציפי במיוחד, ותמצא עשרות אתרים המשתמשים באותה מילת מפתח. לעומת זאת, “גיבוי וורדפרס עם UpdraftPlus” יש פחות תחרות, כלומר תראה יותר תנועה מקהל היעד שלך..

כדי להגדיר מילת מפתח בפוקוס ב- Yoast SEO, יהיה עליך קודם לנווט לפוסט הרצוי לך, ואז לגלול מטה אל יוסט SEO מטא תיבה:

תיבת מילות המפתח בפוקוס ב- Yoast SEO.

מכאן, פשוט הזן את מילת המפתח שלך לתוך פוקוס מילת מפתח שדה. תראה מספר אורות מופעלים, מה שמצביע על כך שתוכל כעת לבצע אופטימיזציה לתוכן שלך. כמו כן, אל תשכח להוסיף את מילת המפתח שלך לפרמלינק של הפוסט.

2. כלול תיאור מטא כדי לתאר את ההודעה שלך

תמונת מסך של תיאור המטא של WPExplorer.

מטא תיאור עשיר במילות מפתח יכול לעזור לך לדרג אפילו יותר גבוה במנועי חיפוש.

תיאור מטא הוא הטקסט שמופיע מתחת לקישור הכחול בחיפוש בגוגל. תפקידו להכריח את המבקרים ללחוץ לתוכן שלך, כך שזה עוד היבט SEO מכריע להגיע נכון.

התכונות הרבות הן שיכולות לעזור לך ליצור תיאור מטה טוב. לסיכום, תיאור המטא שלך צריך:

  • להיות באורך של 135-160 תווים. זה מציע איזון הגון בין הסבר תמציתי על תוכן התוכן שלך לבין אי ניתוקו על ידי מנועי חיפוש.
  • התאם לתוכן שלך. תיאורים מטעים יכולים להביא לעלייה בשיעור הכניסה שלך.

כדי להוסיף מטא תיאור משלך, נווט שוב ​​אל יוסט SEO מטא תיבה בפוסט שבחרת ולחץ על ערוך קטע טקסט כפתור. לאחר שתתחיל להקליד את המטא תיאור שלך, תראה סרגל שמתחיל להתמלא. סרגל זה יהפוך לאדום אם התיאור שלך ארוך מדי, כתום אם הוא קצר מדי וירוק כשהוא באורך טוב:

צילום מסך של תכונת תיאור המטא של Yoast SEO.

בנוסף, תבחין שמספר רמזורים נוספים מופיעים בכרטיסיית ה- SEO, ומאפשרים לך למטב את התיאור שלך עוד יותר.

3. שפר את קריאות התוכן שלך

צילום מסך של מסך הקריאות של יוסט SEO.

Yoast SEO מנתח את התוכן שלך ומוצא אזורים שבהם תוכל לשפר את הקריאות שלו.

תוכן איכותי חשוב עבור SEO, ולכן הקריאות שלו היא בעלת חשיבות עליונה. ב- Yoast SEO, מידת הקריאות של התוכן שלך נשמעת על פי מספר מדדים וציון בהתבסס על מערכת הרמזור..

בתחילה נראה הניתוח מהמם, אך לא צריך לטפל בכל דבר בכדי לקבל ציון ירוק. ההיבטים החשובים ביותר כוללים:

  • אורך המדור: השימוש בכותרות ובכותרות המשנה הם המפתח כאן, כדי לוודא שהקטעים נכנסים לכל היותר מתחת ל -300 מילים.
  • אורך ומבנה משפט: משפטים שאורכם עולה על 20 מילים מפחיתים את הקריאות, וכך גם אלה שנמצאים בקול פאסיבי או שאינם מכילים מילת מעבר.

ייתכן שתבחין גם ב- קלות קריאה של פלש ציון בחלק זה. אמנם התוספות והקופות של קריטריונים אלה חורגות מהיקף מאמר זה, אך בסופו של דבר זה לא מדד לדאוג אליו. העצה שלנו היא לבצע אופטימיזציה לכל דבר אחר, ולכתוב בראש ובראשונה לקורא שלך.


בשוק התחרותי של ימינו, קידום אתרים חשוב מאי פעם. אם נעשה נכון, זה יכול לעזור לך להגדיל את התעבורה באתר שלך. עם זאת, זה יכול להיות מעט מבלבל בהתחלה, לכן אולי תרצה קצת עזרה בכדי להבטיח שמאמצי האופטימיזציה שלך יהיו אפקטיביים. בעזרת תוסף SEO – כמו למשל Yoast SEO – תוכלו לבצע אופטימיזציה של התוכן שלכם למנועי חיפוש ללא דאגה.

יש לך שאלות לגבי SEO של יוסט ואיך זה יכול לעזור לך? אנא שתפו אותנו איתנו בפרק ההערות שלמטה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me