טעויות ה- WordPress SEO הנפוצות ביותר באתר

טעויות נפוצות ב- WordPress באתר

וורדפרס ממוטבת למדי למנועי חיפוש מחוץ לתיבה, אך היא אינה מושלמת. ישנן שגיאות וורדפרס SEO רבות באתר שהמשתמשים מבצעים. ליתר דיוק, וורדפרס זקוקה ליד עזרה בשני תחומים:


 1. פונקציונליות נוספת בצורה של תוסף SEO מתקדם כגון יוסט SEO.
 2. יישום יעיל של מדדי קידום אתרים באתר.

בסופו של דבר, אתה אחראים עד כמה האתר שלך מותאם היטב לדפי תוצאות של מנועי חיפוש (SERP). אם לא תעקוב אחר יסודות בסיסיים של SEO, יישומי פלאגין או ווידג’טים שהתקנתם לא יעשו שימוש מועט.

עם זאת, כתבתי את הרשימה הזו של הטעויות הנפוצות ביותר ב- WordPress SEO, יחד עם הנחיות כיצד להימנע מהן. ראשית נתמקד בשגיאות ספציפיות לפוסטים ודפים בודדים. ואז על שגיאות שיכולות להיות השלכות באתר אינטרנט שלם. למשל סוג הבעיות שיכולות להשפיע רבות על יכולת האתר שלך לדירוג לפי מילות מפתח רלוונטיות. אם אתה מגלה שהאתר שלך קורבן לכמה מהטעויות הללו, תיקוןם עשוי לגרום לשינוי דרמטי לזרימת התנועה במנועי חיפוש לאתר וורדפרס שלך..

1. לא לייעל את הפרמלינק שלך

הפרמלינק שלך טוב לשני דברים:

 1. נותן למבקרים באתרך אינדיקציה לגבי מהו דף
 2. מציין רלוונטיות למנועי חיפוש

ככאלה, עליך לוודא שמבנה הפרמלינק שלך מוגדר כראוי ב’הגדרות ‘>’ Permalinks ‘בגב שלך:

הגדרות Permalink
כפי שאתה יכול לראות, permalinks מוגדרים לשם הפוסט (או העמוד). זה הפורמט שבאופן כללי הייתי ממליץ עליו. יתכן שתרצה להוסיף את התאריך לפרמלינק שלך אם התוכן באתר שלך רלוונטי בצורה כלשהי לתאריך (כמו כתבות חדשותיות). אבל עבור רוב הבלוגים השימוש בשם הפוסט הכי הגיוני.

לאחר שתגדיר נכון את מבנה הפרמלינק שלך, תרצה לוודא שהפרמלינקס של כל אחד מהפוסטים שלך מותאם היטב למילות המפתח הספציפיות שאליהן אתה ממקד. לדוגמה, הנה הפרמלינק של פוסט זה:

פרמלינק לפרסם

כפי שאתה יכול לראות, זה לא פשוט משקף את כל הכותרת (וזה מה שעושה פרמלינק כברירת מחדל בוורדפרס). תיקנתי את זה כדי להתמקד רק במילות המפתח החשובות ביותר בכותרת, שיהיו מועילות עבור גוגל בכל מה שקשור לפרשנות הרלוונטיות..

2. לא לייעל את מצגת ה- SERP של הפוסט שלך

אחת הסיבות הרבות שאני מחשיב את התוסף של Yoast SEO (שהוזכר בתחילת פוסט זה) כל כך לא יסולא בפז הוא אפשרויות האופטימיזציה שלו לדף / פוסט. להלן צילום מסך של איך נראות אפשרויות הפוסט של יוסט:

הגדרות קטע SEO של Yoast

אם אינך ממטב את הפוסטים והדפים שלך על ידי מילוי השדות שלמעלה, אתה מפסיד כמה טריקים:

 • ה פוקוס מילת מפתח מאפשר לך להעריך עד כמה אופטימיזציה של הדף / הדף שלך לכללות מילת המפתח העיקרית.
 • ה כותרת SEO מאפשר לך להתאים את תג כותרת (בניגוד לכותרת בתוך התוכן עצמו) להיות ידידותי יותר למנועי חיפוש.
 • ה תיאור מטא מאפשר לך ליצור תיאור ידני לדף / פוסט שלך. זה יופיע ב- SERP כמו גם במקומות אחרים (כמו אתרי מדיה חברתית). כתיבת תיאורים ידניים יכולה להשפיע לטובה באופן דרמטי על שיעורי הקליקים.

ודא שכל עמוד ופוסט באתר שלך נערכים בצורה אופטימלית להצגה ב- SERP.

3. קשרי גומלין גרועים

ישנם מספר יתרונות לקישור בין פוסטים בבלוג באתר שלך. זה יכול לכלול דברים כמו שיעורי יציאה מדף יציאה מדף כניסה או עלייה במעורבות המשתמשים. אך למטרות SEO אנו עוסקים ברלוונטיות.

במילים פשוטות, אם גוגל תראה שאתה מקשר לדפים רלוונטיים בהקשר שלך, הם יבינו טוב יותר את הרלוונטיות של האתר שלך לנושא מסוים בכללותו. קישור אפקטיבי יכול להדגים את הרלוונטיות של דף מסוים לנושא. אבל זה לא הכל. זה יכול גם לגרום לעלייה כוללת בדירוגים בכל נושא שלם (מכיוון שהאתר שלך מוכר כסמכות).

המפתח הוא לקשר לעתים קרובות (אך רק כאשר הוא רלוונטי) ולהשתמש בטקסטים עוגנים עשירים במילות מפתח. במקום “ללמוד עוד, לחץ כאן“, כתוב” למידע נוסף על אילוף כלבים“. תוסף שמצאתי שימושי ביותר בכדי להפוך את הקישוריות למהירה וקלה יותר הוא קישור לחיש. עיין בסקירת לחישת הקישור שלנו אם ברצונך לקבל מידע נוסף.

4. קישור חיצוני לקוי

למרות שזה יכול להיראות לא אינטואיטיבי, אתה יכול להשפיע באופן חיובי על דירוג מנועי החיפוש שלך על ידי באופן קבוע קישור לאתרים חיצוניים רלוונטיים וסמכותיים. זה משתי סיבות:

 1. גורם הרלוונטיות כפי שנדון בסעיף הקישוריות למעלה
 2. גוגל אוהבת לראות אתרים שמתייחסים לאחרים – באותו אופן שבו כתב עת רפואי מציין מחקרים אחרים

במילים פשוטות, אם האתר שלך אינו מקשר לאתרים חיצוניים, גוגל תיקח זאת כסימן לכך שהתוכן שלך אינו חשוב במיוחד. אז וודא שאתה מקשר באופן קבוע לאתרים ובלוגים רלוונטיים וסמכותיים בנישה שלך. לדוגמה, אנו רואים את יואסט כסמכות בכל הדברים של וורדפרס SEO ויש להם מאמר נהדר עליו מדוע קישורים יוצאים חשובים.

5. מיטוב תמונה לקוי

כשמדובר בטעויות נפוצות של וורדפרס SEO, אחת שאני רואה לרוב היא מיטוב תמונה לקוי. מנועי חיפוש אינם יכולים לראות טקסט בצורה תמונה, לכן עליכם להחזיק מעט את היד שלהם בכל הנוגע למדיה. כאן נכנסים תגי alt ו- title, כפי שמוצג כאן במעלה המדיה של וורדפרס:

אופטימיזציה של seo-image

בעולם הדיונים יש ויכוח אינסופי לגבי עד כמה חשוב תגי alt ו- title. אבל במקום לבזבז את זמני על זה, אני פשוט מוסיף טקסט לשניהם. כשמדובר בתגים האלה עליכם לעשות זאת להתמקד הן ב- SEO והן בשימושיות.

עבור אנשים רבים (כמו למשל לקויי ראייה או משתמשים ניידים), תמונות לא יכולות להיות ניתנות לצפייה, ובמקרה זה הן יראו את הטקסט alt. לכן זה אמור להיות תיאורי של התמונה, תוך התמקדות במילות מפתח רלוונטיות לתוכן. אל תשכח לכלול טקסט alt ו- title על סמלי לוגו, קווי תגיות ותמונות ניווט. כולם מועילים לספק למנועי חיפוש הקשר טוב יותר לנושא האתר שלך. אבל זה רק קצה דימויו של קרחון. אתה יכול להשתמש במדריך זה כיצד לבצע אופטימיזציה של תמונות בכדי ללמוד על דרכים נוספות לתמונה מושלמת למהירות ו- SEO.

6. סיווג / תיוג רע

זוהי קטע אמיתי של חיית המחמד שלי – דפים המשויכים למספר עצום של קטגוריות ותגים. כיצד אמור מנוע חיפוש להיות בעל הגיון בפוסט המשויך למגוון רחב של מילות מפתח?

לסווג ולתייג באופן סלקטיבי וספציפי. צריך להיות לך מספר מוגבל מאוד של קטגוריות (בדרך כלל פחות מ -10, עם חריגים מסוימים), ומספר מוגבל של תגיות (אולי לא יותר מ- 50). אם נעשה שימוש בקטגוריה של תג רק קומץ פעמים, כנראה שהיא לא ראויה לקיום.

אני שומר על דברים פשוטים בכל מה שקשור לפוסטים וורדפרס וטקסונומיות – פחות זה יותר. בבלוג שלי אני מקשר כל פוסט לקטגוריה אחת בלבד וקומץ תגיות רלוונטיות ביותר. בדרך זו אני מפיק דפי טקסונומיה רלוונטיים לפי הקשר שגוגל מוצאת לנכון לדרג אותם.

דפי קטגוריה ותגים מעוצבים היטב מספקים למנועי חיפוש קשר רב. בדרך זו הם יכולים לבנות מושג לגבי הרלוונטיות של האתר שלך בכללותו לנושא מסוים, והם יכולים גם לדרג על בסיס פרטני. אם החלטתם להרכיב דפי קטגוריה ותג איכות, זכרו לוודא שהם מוגדרים לאינדקס. למידע נוסף על שיטות עבודה מומלצות כשמדובר בסיווג ותיוג.

7. כותרות מובנות בצורה לא טובה

כותרות HTML (למשל

תגית) לספק ל- Google המון הקשר הנוגע לרלוונטיות של האתר שלך. מילים המונחות בתגי כותרת משוקללות יותר בכבדות מאלו הכלולות בתוכן העיקרי באתר שלך.

כיוון שכך, חשוב מאוד שתכלול מילות מפתח רלוונטיות בכותרות אלה בכל הזדמנות אפשרית, אך זה גם חשוב שתגיות הכותרת שלך יהיו מובנות כראוי. נושאים מסוימים של וורדפרס אינם פועלים בהתאם לשיטות העבודה המומלצות בהקשר זה, לכן מומלץ לבדוק את תגי הכותרת שלך כעת. בקיצור:

 • בדף הבית שלך,

  התג צריך להיות שם האתר שלך

 • בכל העמודים האחרים,

  התג צריך להיות הכותרת (כלומר של הפוסט / העמוד)

באופן זה, לדף הבית שלך יש את הסיכוי הטוב ביותר לדירוג עבור שם האתר שלך, ודפים אחרים הם בעלי הסיכוי הטוב ביותר לדירוג עבור כל נושא ספציפי שהם מכסים..

יתר על כן,

ו

תגיות צריכות להיות חינמיות לשימוש ככותרות משנה רלוונטיות בהקשר. מה הנושא שלך לא צריך הפעולה היא שימוש בתגים אלו למטרות בזבזניות (למשל לכותרת “פוסטים מומלצים” בווידג’ט של סרגל הצד – דבר שלא עוזר למנועי החיפוש בכלל). למידע נוסף על מבנה נכון של תגיות כותרות, עיין בפוסט מעמיק זה מאת ג’וסט דה וולק.

8. הנחיית מנועי חיפוש לאינדקס רב מדי

הרבה אנשים טועים בהנחה שגוגל תסרוק ותוסיף לאינדקס את כל האתר שלהם. ואילו גוגל עשויה לעשות זאת לזחול כל האתר שלך, לעתים קרובות לא יעלה לאינדקס את כל של ההודעות והדפים. ובמציאות, אינכם רוצים למעשה שגוגל יסרוק את כל התוכן באתר שלכם – רק את הדברים שכדאי לדירוג. כל דבר אחר אינו מיותר ואינו מועיל להיות באינדקס של גוגל. באופן ספציפי, דפים כאלה כוללים:

 • דפי טקסונומיה / ארכיון לא בשימוש (למשל תגיות, ארכיוני מחברים, ארכיונים מבוססי תאריך וכו ‘)
 • מדיניות הפרטיות שלך
 • הצהרות משפטיות

קלטת את הרעיון. ככל ש”נקיה “אתר שתוכל להציג בפני גוגל, כך ייטב. כל דבר שאינו רלוונטי או חסר תועלת עבור המחפשים משמש רק לדילול הרלוונטיות של האתר שלך. ככאלה, עליכם להבטיח שכל העמודים מסוג זה מוגדרים כ- “noindex” – כלומר, אמרו למנועי החיפוש לא להוסיף אותו לאינדקס. זה נעשה בקלות באמצעות תוסף כמו יוסט SEO, המאפשרת לך לסמל כל הטקסונומיות / סוגי הארכיון.

כאשר התוסף מותקן, פשוט עבור אל SEO> מראה חיפוש. ואז החלף את האפשרות “הצג (סוג הודעה) בתוצאות החיפוש?” אל לא עבור כל סוג פוסט שתרצה ל- noindex. ואז לעבור אל טקסונומיות ו ארכיונים כדי לעשות את אותו הדבר.

יוסט SEO: ברירות מחדל של סוגי תוכן

אפשרות זו זמינה גם על בסיס פוסט או עמוד:

אינדקס של פוסט SEO של יוסט

9. לא מספקים מפת אתר XML

מפת האתר של XML אינה נחוצה בשום דרך. אבל לא לספק מנועי חיפוש זה כמו לתת מישהו הוראות מורכבות לביתך מילולית, ולא לכתובת שלך. הרבה יותר קל למנועי החיפוש אם תגידו להם מה צריך לאינדקס. בדרך זו גוגל, בינג ואחרים יודעים מה הכי חשוב מהדפים שלך באינדקס.

החטא הגדול ביותר של אי אספקת מפת האתר של XML הוא העובדה שזה קל כל כך לעשות זאת. אם כבר הותקנת בו התוסף Yoast SEO שהוזכר לעיל, פשוט גש אל SEO> כללי> תכונות ולחץ על פונקציונליות ה- Sitemap של XML:

Sitemap של Xoost SEO של Xoast

זה כל מה שיש בזה. Yoast יבסס את מפת האתר שלך על האפשרויות השונות שאתה מאפשר / בטל תחת מראה חיפוש קטע. התוסף ישמור כעת על Sitemap מפת האתר XML מעודכן באופן דינמי עבור מנועי החיפוש לשימוש בעת סריקת האתר שלך..

10. התמקדות במילות מפתח מטא

זו פחות טעות ויותר בזבוז זמן מוחלט, כי גוגל לא מחשיבה מילות מפתח מטא בעת דירוג אתרים. מילות מפתח מטא שימשו באופן היסטורי על ידי שולחי דואר זבל עד כדי כך שגוגל מעניקה כעת שום ערך עבורם. אז אם אתה עדיין משתמש במילות מפתח מטא, זה הזמן להפסיק.

11. תוכן כפול (ולא הגדרת כתובות אתרים קנוניות)

הרבה אנשים יגידו לך שתוכן כפול הוא האויב הגרוע ביותר שלך. אם גוגל תראה אותך מפרסם תכנים הזמינים במקומות אחרים, זה ישחרר את הגיהינום הקדוש באתר שלך עד שלא יישאר דבר מלבד איזה HTML מעושה.

במציאות זה לא בהכרח נכון. גוגל לא (תמיד) מענישה אתרים בגין שימוש בתוכן כפול. במקום זאת, אם הוא יראה שני דפי אינטרנט עם כמעט אותו תוכן, הוא ינסה להבין איזה מהם היה המו”ל המקורי. לאחר מכן הוא יתעדף את הדף בתוצאות החיפוש על פני האחר.

מצד שני, תוכן כפול באותו אתר אינו נהדר. אמנם איננו נושא עולמי, הרי שיש כמה מופעים של אותו תוכן המופיע במספר עמודים הוא פשוט מבולגן. קבלת עשרים מאמרים של “Bluehost Review” לא תעזור לך לדירוג בעמוד הראשון. עשה כמיטב יכולתך לשלב מאמרים משוכפלים בבלוג ולהפנות מחדש פוסטים / דפים שהוסרו לדף הרלוונטי ביותר (שוב, Yoast SEO מגיע מאוד שימושי עם מנהל ההפניה המובנה שלו).

ואולי הרבה יותר נפוץ משאתה חושב שדפים משוכפלים בשוגג בדף הבית של האתר שלך עשוי להתקיים בשניהם www ולא-www (כלומר https://yoursite.com/) וכן http ו https גרסאות, שהן למעשה דפים נפרדים. הפיתרון הוא להגדיר מה שמכונה כתובות אתרים קנוניות עבור כל אחד מדפי האתר שלך.

12. לא מיטוב למהירות

חשיבות חיונית למהירות הטעינה של האתר שלך. אנשים שונאים אתרים שהם איטית לטעון, ובהרחבה, כך גם גוגל (וכנראה מנועי חיפוש אחרים). במילים פשוטות, המהירות שבה האתר שלך נטען יכולה למעשה להשפיע על הדירוג שלך.

ככאלה, עליכם להבטיח שהאתר שלכם יטען בזמן כפול מהיר. ישנם שפע מדריכים כיצד להאיץ את וורדפרס, כמו גם תוספי אופטימיזציה של אירוח וורדפרס במטמון בהם תוכלו להשתמש כדי לעזור.

אתה יכול גם לנצל את הכלים הפופולריים בחינם לבדיקת מהירות האתר כגון Pingdom ו- PageSpeed ​​Insights כדי להעריך את מהירות האתר וצוואר בקבוקי הנקודה של האתר שלך..

13. לא מיטוב למדיה חברתית

בין אם אתה אוהב מדיה חברתית ובין אם לא, עליך לוודא כי הפרופילים שלך מוגדרים כראוי ומקושרים עם WordPress שלך באמצעות כרטיסים פתוחים וכרטיסי טוויטר. אם עוד לא ניחשתם נכון, SEO של Yoast היא דרך מהירה ופשוטה לעשות זאת מכיוון שהגדרות חברתיות מובנות בתוסף.

Yoast SEO הגדרות חברתיות

זה אולי נראה כמו דבר מינורי יחסית, אך לוודא שהאתר שלך מקושר נכון למדיה החברתית שלך יעזור להבטיח שהפוסטים שלך יהיו יותר “ניתן לשיתוף.” בנוסף, עם Yoast תוכלו להוסיף תגי מטא מותאמים אישית של פייסבוק וטוויטר. זה כולל כותרת, תיאור ותמונה מיטבית. שוב, זה יכול לעזור בשיפור הנראות והשיתוף של הפוסט שלך.

תגיות מטא של מותאם אישית של פייסבוק וטוויטר ב- Yoast SEO

גלישת טעויות SEO נפוצות באתר

SEO יכול להיות מאיים למדי – יש הרבה מה לטעות. אבל הצד הפשוט של זה הוא שאם אתה יכול להשיג את רוב הדברים ימין, יהיה לך יתרון גדול על פני התחרות. רוב טעויות ה- SEO של וורדפרס שאתה רואה לעיל אינן מדע טילים. בנוסף לאחר שתבין את העקרונות הבסיסיים של SEO, תוכל לאתר באופן אינטואיטיבי מתי משהו טוב לדירוג האתר שלך, ולהיפך..

האם יש לך טיפים בנושא קידום אתרים באתר למשתמשי וורדפרס שלא כיסיתי בפוסט זה או בפוסט זה? אם כן, אנא שתפו אותנו בפרק התגובות!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me