מחקר ושימוש במילות מפתח ב- WordPress עבור SEO

  1. 1. מדריך למתחילים לקידום אתרים ב- WordPress: מבוא, הכנה ועגה
  2. 2. כרגע קורא: מחקר ושימוש במילות מפתח ב- WordPress עבור SEO
  3. 3. שפר את קידום אתרים באמצעות קישורים נכנסים, מהירות אתר ועוד

כבר קבענו שהכל מתחיל ונגמר במחקר מילות מפתח, נכון? אבל איך עושים את זה? ומה אתה עושה עם מילות המפתח שאתה מוצא? זה מה שנגלה בפרק זה של המדריך. עבור חלק מהאנשים, מחקר מילות מפתח מסתכם בכתיבת הגומחה שלהם במתכנן מילות המפתח של גוגל, ועיון במונחים הקשורים לכך. זה לא רעיון טוב במיוחד. בעוד שגוגל מסוגלת ליצור חיבורים חכמים בתחומים אחרים, מתכנן מילות המפתח מפתיע באופן ישר מפתיע. סביר להניח שהוא יציג מונחים קשורים שכבר מכילים את מילת המפתח.


אם אני מקליד “כדורגל” ומבקש ממתכנן מילות המפתח רעיונות, ודא שהוא מציג “משחקי כדורגל” או “כדורי כדורגל”, אך הוא לא מפרט “כדרור”, “מסי”, “גביע העולם 2014” או כל מונחים אחרים שקשורים מאוד לנושא. לרוב הנושאים זה אומר שאם תסתמכו רק על מתכנן מילות המפתח יהיה לכם היצע מוגבל מאוד של מילות מפתח שונות לבחירה. וזו הסיבה שאתה צריך …

צרו יצירתיות עם מילות המפתח שלכם

לחשוב מחוץ לקופסא. מה עולה בראש כשאתה חושב על הנישה שלך? משהו שאין בו מילת המפתח הנישה בכלל? אל תדאג. בדוק אם זה בר קיימא. אם פשוט אינך יכול לחשוב על שום דבר, דרך טובה למצוא רעיונות למילות מפתח היא ללכת לפורומים בנושא זה, או לקטגוריית תשובות / Quora של יאהו, ולראות עם מה אנשים לעתים קרובות מבקשים עזרה. (לא אפשרי לכל הגומחות.) אז אתה יכול לשאול את המילים שלהן ולראות אם נפח החיפוש מעיד שזו מילת מפתח כדאית שאפשר יהיה להמשיך בה. דרך טובה נוספת להקדים את התחרות שלך היא …

באמת לדעת על מה אתה כותב

אנשים רבים שנכנסים לגומחה מתוך כוונה בלעדית להרוויח כסף, יהיו להם רק כלים למילות מפתח לסמוך עליהם עבור מילות מפתח. אבל אם אתה בקיא בנושא, אתה יכול להשתמש בזה לטובתך. אתה יכול למשוך נושאים שאינם קשורים לכאורה, שאתה יודע שהם קשורים, ולהשתמש במילות מפתח שאדם מבחוץ לעולם לא יוכל לחשוב בעוד מיליון שנה. קרא לזה יתרון שדה ביתי. בחלק מהגומחות יש אפילו לינגו ספציפי שעשוי לעבור על ראשם של רוב האנשים, למעט אלה שמעוניינים בכך באמת.

למרבה הצער אין כאן קיצור דרך אמיתי, אלא אם כן אתה כבר יודע על מה אתה כותב, תצטרך לשים את הזמן והמאמץ כדי להגיע לרמה שבה זה בא לך ללא מאמץ. אולם דבר אחד יכול לעזור הוא לבחור משהו שאתה לפחות מעוניין בו, אם לא מתלהב ממנו, לכתוב עליו. אבל אם המטרה העיקרית שלך היא רווחיות, עליך לבדוק תמיד את הכדאיות של מוצר לפני שאתה שוקע יותר מדי זמן בפרויקט.

השתמש בסוג הנכון של מילות מפתח

מילות מפתח SEO של וורדפרס

כשאתם מחפשים מילות מפתח, מהסוג הטוב ביותר הם אלה שיש להם מעט תחרות, ויש להם כוונה משתמעת או מוגדרת לקנות מוצר או שירות. (בדרך כלל קיימת מידה לא מבוטלת של תחרות במקום בו הכוונה מוגדרת, אך לא תמיד במידה והכוונה משתמעת רק מהספציפיות של החיפוש.) מילות מפתח רחבות הן בדרך כלל תחרותיות להפליא, וגם כלליות מדי. אנשים לרוב יחפשו אחר מילות מפתח אלה מתוך סקרנות, וכנראה ירגישו לא נוהגים לרכוש כל דבר.

ניקח כדוגמה את “קופירייטינג”. המספרים די טובים. בסביבות 30,000 חיפושים חודשיים. אבל כאן עצרו החדשות הטובות. התחרות קשה … וכדי להחמיר את המצב, מונח החיפוש קצת כללי מדי. אין כאן הוכחת כוונה אמיתית. אנשים עשויים לחפש פשוט מכיוון שהם ראו את המונח המשמש (או שמעו שהוא משמש ב- Mad Men), ורצו לדעת מה פירושו. או שאולי נאמר להם שזה משהו שעליו לדעת יותר עליו.

מצד שני, יש לנו “מאמן קופירייטינג” עם 30 חיפושים בערך בחודש. אמנם יש הטוענים שמדובר בפשטות מכדי שיהיה כדאי, אך כאן ישנה כוונה מרומזת ותוכלו לדמיין את הערך לכל החיים של לקבל רק לקוח אימון אחד. והתחרות היא (באופן לא מפתיע), הרבה יותר רכה. כניסה לעמוד הראשון היא כבר לא חלום של צינורות .. אם אתה משחק נכון בקלפים שלך, זה די מובטח. למרות שאתה יכול לבחור להגדיל את סף נפח החיפוש שלך, הדבר מדגים את מה שאתה רוצה לכוון אליו. תחרות נמוכה, וכוונה משתמעת, או מוגדרת.

דוגמא נוספת תהיה “קרח יבש” לעומת “היכן אוכל לקנות קרח יבש”. קרח יבש זוכה לחיפושים רבים יותר, לפי הערכות של כ- 90,000 איש. אבל שוב אנשים עשויים לתהות ממה זה עשוי, או לרצות לראות קרח יבש + סבון ‘פצצה’ בוידאו. “איפה אוכל לקנות קרח יבש”, לעומת זאת, מציין באופן ספציפי כוונה לקנות, תוך פחות תחרות. ולא רק זה, עדיין יש בו אלפי חיפושים חודשיים מוערכים. זו דוגמה למילת מפתח בזנב ארוך. ביטוי, ולא מילה או שתיים, שתוכלו למקד אליה בעת כתיבת תוכן.

למרבה הצער, בהתחשב בעובדה שההתמקדות העיקרית שלנו היא ב- WordPress, יש לנו רק זמן להכנס מהיר למחקר מילות מפתח, אך זה יהיה די והותר כדי להתחיל. עם זאת, אם ברצונך ללמוד יותר על מחקר מילות מפתח, מילות מפתח עם זנב ארוך ואילו סוגים של מילות מפתח אתה צריך ללכת, בדוק המדריך הסופי של Backlinko למחקר מילות מפתח או מקיף זה מדריך מילות מפתח לזנב ארוך מאת ג’ו השמן.

מה לעשות עם מילות מפתח באתר וורדפרס שלך

בשלב זה היית צריך להתקין את ה- WordPress SEO על ידי Yoast, או אחד אחר עם פונקציונליות דומה. אם לא, עשה זאת עכשיו, מכיוון שהוא באמת נחוץ לצעד הראשון.

השתמש במילות מפתח בכותרת פוסט / עמוד

אם אתה ממקד לסוג של מילות מפתח בעלות זנב ארוך שלעתים קרובות הכי קל לדירוג, לעתים קרובות זה יכול להספיק כדי לקבל את זה ככותרת כולה. אם כבר יש לך קהל, אולי תרצה להשתמש במשהו יותר תופס תשומת לב מאשר ביטוי חיפוש רגיל, אך אתה עדיין רוצה לבצע אופטימיזציה למנועי חיפוש.

במקרה זה אתה יכול להשתמש בתוסף SEO כדי לשנות את הכותרת. עבור פוסט זה ממש, נוכל למשל לשנות את כותרת העמוד ל”וורדפרס SEO למתחילים “אם נגלה שמדובר בביטוי חיפוש נחשק יותר אליו ניתן למקד.

תמונה של כותרת SEO

בצע אופטימיזציה של שמות קבצי תמונה וטקסט Alt

לדוגמה, התמונה שצילמתי לשינוי הכותרת נקראת “seotitle.jpg” והטקסט alt הוא “תמונה של כותרת seo”. זה לא יכול רק להשפיע לטובה על דירוג הדף שלך, אלא גם יעזור לתמונה שלך לדירוג עבור מונחים רלוונטיים בחיפוש התמונות של גוגל.

כתוב תוכן שקשור 100% לכותרת

למרבה הצער זה לא קל כמו לקחת פיסת תוכן אחת שכבר כתבת על משהו אחר, לשנות את הכותרת, לשכתב אותה מעט ולמקד למילת מפתח חדשה לחלוטין. לא רק שתעצבן את המבקרים הפוטנציאליים שלך ללא סוף, ותהרוס את הסיכויים שלך שהם יהפכו מנויים או לקוחות אי פעם, אלא שתפגע קשה מאוד בסיכויים שלך להיות מדורגים מספיק גבוה כדי שתבחין מלכתחילה. לכן הישאר רלוונטי.

השתמש במילות מפתח בכתובת האתר לכתובת הדפים / הדפים

למרות שאתה יכול לעשות זאת פשוט על ידי מתן כותרת הפוסט / העמוד להפוך לפרמלינק, גוגל למעשה ממליצה להשתמש בביטויים שלמים, ובמקום זאת ממליצה להשתמש בכמה מילות מפתח (3-5) לכל פוסט. אתה יכול לעשות זאת בקלות מתוך עורך הפוסטים של וורדפרס. פשוט לחץ על כפתור העריכה שליד כתובת האתר, ושנה את הפרמלינק ממשהו כזה:

פרמלינק

למשהו נוסף בקווים הבאים:

לשנות פרמלינק

כתוב תיאור מטה מדויק

אל תנסה לסחוט כמה שיותר מילות מפתח. תאר מה התוכן יעשה למבקר הפוטנציאלי, במידת האפשר, באופן משכנע. (כיוון שתאור המטא עשוי להיות מה שהאדם רואה כאשר הדף שלך מופיע בתוצאות החיפוש.) כאשר יש ספק, עבור עם תיאור ישר למדי של הפוסט. אתה עושה זאת בעורך הפוסטים / העמודים, בתיבת ה- SEO של WordPress by Yoast שמתחת לתיבת הטקסט הראשית.

השתמש בכותרות משנה כדי לבנות את התוכן שלך

וגם כדי להדגיש מילות מפתח שקשורות ישירות לדברים שאתה כותב עליהן. תמיד הכניסו את כותרות המשנה שלכם לתג המתאים.

לנושאים רחבים יותר, ו

למשהו ספציפי יותר.

התגים שמורים לכותרת העמוד בלבד. לדוגמה:

שחקני כדורגל מפורסמים

ליונל מסי

כריסטיאנו רינאלדו

השתמש במילות מפתח רחבות יותר לקטגוריות

זוהי דרך לשלוח איתותים למנועי החיפוש שזה נושא שאתה כותב עליו הרבה באתר שלך, וכי עליהם לשקול לתת לך דירוג גבוה יותר עבור מונח החיפוש, מבלי שהם ממש צריכים למקד למילות המפתח הרחבות יותר ( לא מקבל תנועה) בפוסטים ובדפים האישיים. אם אתה מסתכל בקטגוריות שלנו כאן ב- WP Explorer, אתה יכול לראות אסטרטגיה זו בפעולה.

אל תשתמשו יתר על המידה במילות המפתח שלכם

מכונה לעתים קרובות מלית מילות מפתח, השימוש במילות מפתח יותר מדי בתוכן שלך הוא פשוט רעיון רע. לא רק שזה גורם לחווית קריאה נוראית ונוראה עבור כל מבקר, זה לא ממש עוזר לדירוג שלך בכלל. זה יכול, וגם אם אתה הולך רחוק מדי, לפגוע בהם במקום זאת.

סיכום

זה מסכם את הפרק בנושא מילות מפתח. בחלק הבא של המדריך, נלמד יותר על קישורים נכנסים, מהירות אתר וגורמים נוספים שיכולים לתרום לשיפור דירוג מנועי החיפוש שלנו. וכמו תמיד, אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף לאמור לעיל, פשוט השאירו תגובה למטה. נשמח לשמוע את מחשבותיך!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me