כיצד ליצור ולהוסיף את מפת האתר שלך ב- WordPress

אתרי אינטרנט מגיעים בכל הגדלים השונים. וככל שאתר גדול יותר כך קשה יותר לנווט באתר ללא תפריטי ניווט יעילים. עכשיו זה מנקודת מבט אנושית. מנקודת המבט של סורק (בוט שנשלח על ידי מנוע חיפוש כדי לבדוק את האתר שלך) הדבר תקף מאוד.


מפת אתר דומה מאוד למפה אמיתית. קחו זאת כמפה אלקטרונית למנועי חיפוש, היא מסייעת למנועי חיפוש למצוא ולגשת בקלות לכל הרשאות באתר שלכם.

מדוע הם חשובים ?

 • האתר שלך גדול באמת או מכיל תוכן רב תחת קטגוריות רבות ושונות. כאשר אתרים גדולים יותר הם מקשים על מנועי החיפוש לנווט ולזחול באמצעות תוכן חדש יותר.
 • אם יש לך הרבה תוכן שקושר זה לזה לא טוב, אם יש לך תוכן שמבודד מאתר האינטרנט שלך. לתוכן זה, שאחרת אין שום התייחסות אליו, הוא בעצם יתום ואין לו אמצעי גישה עבור מבקר. נניח לרגע, שתוכן מבודד זה חסר כל קישורים נכנסים מאתרי אינטרנט אחרים. במצב כזה, אם מנועי החיפוש לא יספקו קישור עבורם, הם יהיו מבודדים לחלוטין ללא תנועה באשר הם. Sitemap יכסה תוכן שאינו מוזכר ומבודד באתר האינטרנט שלך.
 • Sitemaps מביא בחשבון גם מידע על מדיה עשירה של אתרי אינטרנט ומטא-נתונים. זה עוזר למנועי חיפוש להבין על מה האתר שלך עוסק, וגם את החשיבות של כתובות אתרים מסוימות באתר שלך ביחס לכתובות אתרים אחרות באותו אתר..
 • גוגל גם מודיעה לנו כי מפת האתר עשויה לסייע באתרי האינטרנט עצמם, אם כי מפת האתר אינה מבטיחה שכל דף אינטרנט יהיה באינדקס..

בקיצור, עדיף שיהיו Sitemaps מאשר הם, לא שיהיו להם. הם הופכים את עבודת מנוע החיפוש לקלה מעט יותר ורוב מנהלי האינטרנט המגישים את מפת האתר שלהם נוטים להרוויח מכך לעתים קרובות יותר מאשר לא.

איך יוצרים Sitemap ?

אתה יכול ליצור אותו באמצעות תוסף ייעודי עבור קובצי Sitemap או שאתה יכול להשתמש בתוסף אופטימיזציה למנועי חיפוש. בהתחשב בכך שמספר רב של בלוגרי וורדפרס משתמשים יוסט SEO (שכונה בעבר SEO WordPress), אפתח בדיון כיצד אנו יכולים ליצור ולהגיש Sitemaps באמצעות Yoast SEO.

יוסט SEO

אם אתה משתמש בתוסף אופטימיזציה למנועי חיפוש או ב- Yoast SEO או במשהו דומה, בדרך כלל לא תצטרך לעשות דבר. יצירת Sitemap מופעלת בדרך כלל כברירת מחדל.

YoastXML

זה לא מספיק רק כדי ליצור את מפת האתר – יש ליידע את מנועי החיפוש על השינוי. Yoast מקל על זה, מכיוון שהתוסף מצמיד אוטומטית ל- Google ו- Bing.

Yoast SEO מייצר גם גיליון סגנונות XML שניתן לקרוא כקובץ HTML. החשיבות של זה טמונה בעובדה שאתה יכול לאמת בפועל שכתובות האתר הנכונות מיוצגות ונכללות עם עדיפות מתאימה במפות האתר..

Sitemap מסוגנן-XML

חשוב לוודא כי מפת האתר שלך מתעדכנת לעיתים קרובות, או לפחות בתדירות שאתה מפרסם פוסטים חדשים לכל הפחות. מגליון הסגנונות של XML למעלה תבחין שיש דירוג עדיפות לכל כתובת אתר, תדר לייצור Sitemap עם מספר התמונות ותאריך השינוי האחרון שצוין.

כל המידע הזה רלוונטי מאוד לדירוג מנועי החיפוש שלך. לדוגמה, רעננות התוכן שלך כולל כמות השינוי באתר האינטרנט שלך, תדירות השינוי ואיזה גיל התוכן. כל שלושת הגורמים הללו יכולים להשפיע מאוד על דירוג מנועי החיפוש באתר שלך.

אתה יכול לקרוא את הפוסט המצוין הזה ב- Moz אודות המדיניות של גוגל בכל הנוגע לרעננות התוכן. שמירת התוכן המעודכן והרלוונטי שלך יחד עם הדור תכוף של מפת האתר יעילה מאוד להבטיח כי התוכן שלך לעולם לא ישחרר את דירוג החיפוש מכיוון שהתוכן עשוי להיחשב מעופש..

מחולל מפת האתר של XML

תוסף נוסף שהייתי רוצה להציג הוא מחולל מפת האתר של XML. עם רוב הסיכויים שאינך משתמש ב- Yoast SEO והתוסף הנוכחי שלך לאופטימיזציה למנועי חיפוש אינו מספק מפת אתר. תוסף זה יוצר מפת אתר המאוחסנת וזמינה לסורקי מנועי חיפוש. כפי שניתן לראות מה צילום המסך שלמטה, מפת האתר מאוחסנת באתר arnebranchhold.de/sitemap.xml.

XML1

מחולל ה- Sitemap של XML מודיע לגוגל ולבינג באופן אוטומטי כמו שעושה תוסף ה- SEO של Yoast. כתובת האתר של ה- Sitemap מתווספת לקובץ robots.txt שיעדו הראשון של מנועי החיפוש מנסה למצוא מידע נוסף על האתר (ובמקרה שתהיתם, קובץ robots.txt הוא בעצם מה שמורה למנועי חיפוש אילו כתובות אתרים לא יסרקו. , היכן ש- Sitemap נועד לעשות את ההפך הגמור).

באמצעות תוסף גנרטור XML Sitemap, אתה יכול לציין איזה מהבאים כלול ב- Sitemap שלך. באופן דומה, תוכל גם לכלול פוסטים ספציפיים וקטגוריות מסוימות:

 • דף הבית
 • פוסטים
 • דפי פוסטים מרובי עמודים
 • דפים סטטיים
 • קטגוריות
 • ארכיונים
 • דפי מחבר
 • דפי תג

מלבד היכולת להחליט אילו חלקים מאתר האינטרנט שלך ייכללו כחלק מה- Sitemaps באינטרנט שלך, אתה יכול גם להקצות ערכים ספציפיים של עדיפות ותדירות של יצירת Sitemap לכל אחד מההיבטים המוזכרים של אתר וורדפרס..

Sitemaps ידניים

שני התוספים מגישים את ה- Sitemap שלך באופן אוטומטי למנועי חיפוש, כך שלא תצטרך לעשות זאת. עכשיו רוב הסיכויים שזה יעבוד בצורה מושלמת. אבל מסיבה כלשהי אם הם לא עושים זאת והמזל שלך רקוב כמו שלי;), אתה תמיד יכול להוריד עותק של ה- Sitemap שלך ולהעלות אותו אל קונסולת החיפוש של גוגל או שתוכל לעשות זאת מחשבון מנהלי האתרים שלך ב- Google. ואם אתה מעדיף לא להשתמש בתוסף לייצור Sitemap, אתה יכול להשתמש בו מחולל Sitemap מקוון זה.

זהו תהליך די פשוט, אבל כל הזמן ליצור Sitemaps ולהגיש אותם ידנית זה זמן רב. זהו שימוש הרבה יותר פרודוקטיבי בזמנך להעסיק את אחד משני התוספים המוזכרים בפוסט זה כדי ליצור ולעדכן לעתים קרובות את קובצי ה- Sitemap שלך. זה ישמור על האתר שלך תמיד במסגרת עדשת החיפוש של גוגל (וייתן לך יותר זמן ליצירת תוכן!).

יתרונות נוספים

אתרי אינטרנט רבים עוסקים כיום בהפצת תוכן וחלקם אף גונבים תוכן באופן פעיל ומפרסמים אותו באתרי האינטרנט שלהם ללא כל אישור רשמי של בעל האתר (המכונה גם גרידת תוכן). עקב שינויים חדשים המשולבים באלגוריתמי החיפוש של גוגל, אתרים שמעתיקים תוכן נענשים בצורה קשה. זה דבר טוב – עלינו רק להבטיח שעבודות האתר שלך יוכרו כמחולל התוכן המקורי.

יצירת Sitemaps כשאתה מפרסם פוסטים חדשים יאפשר לך לעשות בדיוק את זה. לא משנה כמה פעמים תוכן האתר שלך נגנב, תוצאות החיפוש של גוגל ישקפו את העובדה שכל תוכן שנגנב מאתרך שלך הוא בצדק שלך.

מחשבות אחרונות

יש יותר ויותר דגש על פיתוח אלגוריתמים מבוססי למידה טובה יותר במכונה, מנועי חיפוש כמו גוגל ממש מתחכמים. אך לא משנה כמה הם חכמים, מפת האתר תמיד יכולה לעזור לסורקים לפעול בצורה מושכלת וזה נותן לך כמות קוונטלית של שליטה על כמה ברצינות מנוע חיפוש לוקח את החלקים השונים באתר שלך. לחיים ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me