מדריך למתחילים לקידום אתרים ב- WordPress: מבוא, הכנה ועגה

 1. 1. כרגע קורא: מדריך למתחילים לקידום אתרים ב- WordPress: מבוא, הכנה ועגה
 2. 2. מחקר ושימוש במילות מפתח ב- WordPress עבור SEO
 3. 3. שפר את קידום אתרים באמצעות קישורים נכנסים, מהירות אתר ועוד

במדריך תמציתי זה תלמד כיצד לבצע אופטימיזציה לאתר וורדפרס שלך ולהזמין את המבקרים שהשארת על השולחן. בחלק זה, תתוודע לקידום אתרים, ותראה כמה צעדים לנקוט לקראת העבודה הבאה. אם אתה נתקל בבעיות בהבנת מונחים או בעגה כלשהי, עיין בסעיף “פענוח הז’רגון”.


מהי קידום אתרים ומדוע כדאי לכם לבזבז זמן על זה?

אם אינך יודע, SEO מהווה אופטימיזציה למנועי חיפוש, וזה בעצם התחום של קבלת מנועי חיפוש, לרוב עם מיקוד כבד בגוגל, לשלוח אליך מבקרים.

קידום אתרים מסובך, וזה יכול להיות קשה להסביר את כל מה שהוא כרוך בלי להמשיך הלאה, לכן אנו נהיה קצרים ומתוקים. הדרך הפשוטה ביותר להסביר קידום אתרים היא לומר שזה קשור לתקשורת. מצד אחד, הכרת הקהל הפוטנציאלי שלך ותקשורת אליו בשפה שלהם, מצד שני להעביר למנועי החיפוש שהתוכן המדהים שלך ראוי לתשומת לבם ולכבודתם של הבוטים שלהם.

לעתים קרובות קידום אתרים נשמע כמו סוג של מאמץ מיסטי, קסום. מסע בים עכורים שרק ‘הגורואים’ והמומחים יכולים לנווט (או לשחק בתוצאות על ידי ‘לרמות את המערכת’). וכשמדובר בפריצה לעשר התוצאות המובילות בגוגל לתנאים התחרותיים ביותר שיש ושמירה על הדירוג שלך, אולי זה נכון.

אך לא על זה עוסק מדריך SEO של וורדפרס. מדריך זה יציג בפניכם כמה שיטות מומלצות שיכולות להתחיל להביא לכם תנועת חיפוש קטנה אך משמעותית שתוסיף לאורך זמן.

כשמדובר בשאלה האם עליכם להקדיש זמן לקידום אתרים כמתחיל, נראה שקהילת הבלוגים מפוצלת לשניים. אנשים שבלוגים על SEO “לא יכולים להבין את החשיבות של ביצוע SEO”, בעוד שאנשים שעושים מדיה חברתית, רשת, אתה קורא את זה, כל מיני התעלמות מכך.

אמנם ראיתי כמה נתונים סטטיסטיים משכנע שמראים שתעבורת בלוגים של אורחים ממירה טוב יותר מתעבורת חיפוש, אך גם הנפח הפוטנציאלי שונה למדי. בעוד שפוסטים של אורחים עשויים להכניס כמה מאות מבקרים, אלפים אפילו, התנועה הפוטנציאלית לכל החיים של קבלת דירוג פוסט בודד היא בהיקף אחר. אפילו עבור מונח חיפוש ‘ערמומי’ שמקבל רק 30 חיפושים יומיים, אלו אלפי מבקרים פוטנציאליים בשנה (וכמובן, למרבה המזל, אין צורך לבצע אימייל ברשת / בקור קר). אז בואו ונתחבר ל- WordPress SEO!

חשבתי שוורדפרס כבר אופטימיזציה לקידום אתרים?

וורדפרס SEO של יוסט

ובכן, כן … ולא. מבנה נכון הוא חלק חשוב ב- SEO, בוורדפרס ישנם מבני מפתח רבים אשר הופכים את התוכן לאטרקטיבי יותר עבור מנועי חיפוש. עם תוספים מיותרים, למשל וורדפרס SEO של יוסט, תוכלו לבדוק הרבה תיבות כמעט ללא מאמץ כלל. אבל יש כמה דברים שצריך לעשות, לפחות לעת עתה, פחות או יותר ידנית. כמו לייעל את התמונות שלך, ולוודא שאתר האינטרנט שלך נטען מהר ככל האפשר. או להשתמש נכון בתגי תגיות כותרת כשאתה כותב תוכן. וודא כי התוכן שלך מועיל באמת ומקנה נתח או שלוש וקישור אחורי או שניים.

אבל כל זה לא משנה אם אף אחד לא מחפש את מה שאתה כותב באותו אופן שאתה כותב עליו.

אמנם גוגל עשתה התקדמות מסוימת בכל מה שקשור להכרה בתוכן שעוזר למשתמש גם כאשר מונחי החיפוש אינם תואמים בדיוק את השימוש שלך במילות מפתח, אך עדיין אין תחליף אמיתי למחקר מילות מפתח. לא משנה עד כמה הדף שלך מותאם, אם אף אחד לא מחפש את מה שאתה כותב עליו, אין מי שימצא אותו גם אם אתה מדורג בראש. (אז אל תהיה גאה מדי בדירוג מספר 1 עבור מילת המפתח בהתאמה מדויקת לשם האתר שלך. למרות שזה יכול להיות שימושי כדי לעזור למבקרים קודמים לחזור לאתר שלך, סביר מאוד להניח שתהיה לך גלגלי עיניים חדשים. )

מחקר מילות מפתח

מתכנן מילות המפתח של גוגל אדוורדס

אם אתה חושב על איך עובד מנוע חיפוש, על ידי סריקה ואינדקס של הדפים שלך ושל התוכן שלך ואז התאמתם לבקשות של המחפשים, אתה יכול לקבל תחושה לגבי מה מדובר. אופטימיזציה למנועי חיפוש, במובן מסוים, היא על תקשורת יעילה לקהל פוטנציאלי. צריך לדעת לתקשר עם הקהל.

וכאן נכנס למחקר מילות מפתח. מחקר מילות מפתח נוגע לדיבור בשפה של המבקר הפוטנציאלי. ניסוח מעט שונה יכול להיות הבדל של 1000% בקהל הפוטנציאלי. לפעמים יותר (אבל זה לא אומר שאתה צריך תמיד למקד לזה הפופולרי יותר, יותר על זה בהמשך).

אמנם יש מספר גדול של תוכנות לביצוע מחקר מילות מפתח בחוץ, אך לצורך המדריך הזה, אנו הולכים להשתמש בחלופה החינמית של מתכנן מילות המפתח של גוגל (אתה תצטרך חשבון AdWords פעיל כדי להשתמש בו, וזה די קל אם כבר יש לך חשבון Google – הוא בחינם).

אחת הפונקציות האהובות עלי בנושא מתכנן מילות המפתח היא שתוכלו להשתמש בו כדי לקבל הצעות ותובנות לגבי השפה בה הקהל שלכם משתמש בעת חיפוש אחר תוכן, פשוט על ידי הקלדת נושא רחב יותר או בעיה אחת..

החלק השני של מחקר מילות המפתח הוא הערכת התחרות. זה המפתח, מכיוון שהוא יעזור לכם להחליט אם כדאי לכם לזמן לנסות ללכת אחר מילת מפתח ספציפית, או שעליכם פשוט לשמור אותה למועד מאוחר יותר ולעבור למרעה ירקרק יותר..

שיטות עבודה מומלצות ל- SEO על פי גוגל

גוגל מתייעצת נגד “בניית קישורים מלאכותיים”, כולל בלוגים של אורחים לבניית קישורים נכנסים. במקום זאת גוגל מייעצת לך:

 • בצע אופטימיזציה למבנה האתר שלך
 • כתוב כותרות עמודים מדויקות
 • שפר את כתובות האתר שלך
 • השתמש נכון בתיאורי מטא
 • כתוב תוכן לבעוט בתחת, או לספק שירותי בעיטה בתחת
 • השתמש נכון בתגי כותרות
 • בצע אופטימיזציה לתמונות שלך

הכנה

ועכשיו לביצוע בפועל. הדברים הבאים יעזרו לכם להכין את אתר האינטרנט שלכם ליישום שיטות העבודה המומלצות לקידום אתרים בהן נתמודד בחלק הבא של המדריך.

שלב 1 ודא שאתה מאפשר למנועי חיפוש להוסיף לך אינדקס.

Wordpresssearchenginevisibility

השאר את התיבה הזו לא מסומנת! לא משנה כמה טוב תעשו את כל הדברים האחרים, אם תתעסקו עם הצעד הזה, זה לא משנה בכלל. האתר שלך יגיד ל- googlebots, ול- bingbots, ו- yahoobots שהם “לא מוזמנים להסתובב כאן”. והם ימשיכו הלאה, ויהפכו אותך לבלתי נראה באופן בלתי נראה על רוב מנועי החיפוש (אם לא כולם).

שלב 2 התקן תוסף SEO שמופיע במקום בו וורדפרס מפסיקה.

אחד התוספים המשומשים והמומלצים ביותר, וזה שאנו משתמשים בו כאן הם WP Explorer, הוא וורדפרס SEO של יוסט (תלמד כיצד להשתמש בו בהמשך, בפרטי, כך שאין מה לדאוג).

שלב 3 קבל את האתר שלך לאינדקס אם הוא עדיין לא היה

כדי לקבל אינדקס על ידי גוגל, תזדקק לאתר שכבר צמוד לאינדקס כדי לקשר לאתר שלך, או שתצטרך לאינדקס ידני של האתר שלך. אתה יכול לעשות זאת על ידי הגשת ה- Sitemap שלך (נוצר בקלות באמצעות תוסף כמו WordPress SEO מאת Yoast, או קובצי Sitemap של XML) באמצעות כלי מנהלי האתרים של גוגל (כדי לקבל אינדקס לשימוש בבינג כלי בינג למנהלי אתרים כדי להגיש את מפת האתר שלך). עוד יצירת מפת אתר XML והגשתו כאן.

שלב 4 השאיר את הפרמלינקס המכוער מאחור

לא רק שמבנה ברירת המחדל (p = 999) רע למראה, הוא גם פוגע בעקיפין בדירוג שלך, מכיוון שיש מילות מפתח בכתובת האתר של הדף שלך כן עוזר מעט. זה גם תיקון כל כך קל. פשוט גש להגדרות> Permalinks ובחר במבנה הקישור “שם הודעה”, ואתה מוכן.

מלחצי לחץ מילה

פענוח העגה

כאן אנו מנסים לפענח חלק מהרג’רגון המשמש לעתים קרובות כשמדברים על קידום אתרים. אם יש לך מונח אתה תוהה מה המשמעות, אל תהסס להשאיר תגובה!

 • נפח חיפוש = כמות החיפושים שמקבלת מילת מפתח ספציפית בחודש.
 • מילת מפתח = לרוב מתייחסת למילה או לביטוי שחיפשתם במסגרת ההכנסה לתוכן שלכם.
 • ביטוי חיפוש = משהו שמישהו מחפש במנועי חיפוש.
 • מילת מפתח בהתאמה מדויקת = מילת מפתח שהיא ההתאמה המדויקת לביטוי חיפוש (‘אוכל לחתול אורגני’ הוא התאמה מדויקת, אך ‘מזון לחתול טבעי’ אינו).
 • Backlink = קישור מאתר חיצוני לאתר או לדף.
 • Permalink = כתובת האתר המלאה של פוסט (או דף). בעיקרון בו אתה מוצא פוסט כאשר הוא כבר לא נמצא בעמוד הראשון.
  במדריך תמציתי זה תלמד כיצד לייעל את אתר הוורדפרס שלך ולקבל מבקרים נוספים שאתה עשוי להשאיר על השולחן.

סיכום

אתה מתחיל להתחלה טובה, ובדרך לדרך טובה יותר להבנה ויישום של נוהלי SEO טובים של וורדפרס. אני מקווה שעכשיו יש לך מושג איפה להתחיל עם SEO לאתר שלך. בפוסט הבא שלי נאסוף מילות מפתח, חשיבותן וכיצד לבחור את הטובות ביותר לאתר וורדפרס שלך – אז הישאר מעודכן! ואם יש לכם מה להוסיף, פשוט השאירו תגובה למטה. נשמח לשמוע מה יש לך לומר על הכנת SEO.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me