כיצד להסיר קישורים שבורים מאתר וורדפרס שלך לנצח

יש כמה דברים גרועים יותר למנהל אתרים מאשר שגיאה 404 Not Found (אך יש לנו מדריך שלם לתיקון שגיאות 404).


זה אמור להיות הסיוט הגרוע ביותר שלך – לשלוח את המבקר למקום שאינו קיים. אני אומר את זה צריך היה הסיוט הגרוע ביותר שלך בכוונה רבה, מכיוון שבלוגרים רבים אינם חושבים יותר מדי על קישורים שבורים ובאופן יעיל הם יכולים להרחיק אנשים מאתרים.

קחו בחשבון את ההתנהגות שלכם בעצמכם כשמוצגת לכם שגיאה 404: כיצד היא משפיעה על התפיסה שלכם לגבי האתר בו אתם נמצאים? עד כמה סביר שתנסי לחפש סביבך ולחפש מה היית מצפה לראות? האם יש לך סיכוי פשוט להמשיך הלאה? עניין של מבקר באתר האינטרנט שלך הוא לרוב דבר קלוש – לא ניתן לסלוח על מערכת יחסים זו על ידי הצגת קישור מקולקל..

למרות שאתה יכול לעבוד על יצירת דף שגיאה 404 מעניין וייחודי, מבחינתי התרופה הטובה ביותר היא מניעה. עם זאת בחשבון, בפוסט זה אני רוצה להכיר לכם תוסף בחינם מצוין שיעזור לכם למגר 404 דפי שגיאה מהאתר שלכם לחלוטין..

הצגת בודק קישור שבור

בודק קישור שבור

אולי שמעתם על תוסף זה בעבר – למעשה ציינתי אותו במיוחד כחלק מהתכונה שלי בטבלה המחזורית של תוספי וורדפרס. זהו תוסף פופולרי במיוחד ועם סיבה טובה: הוא יכול לעזור לך להפוך 404 הודעות שגיאה באתר שלך לנחלת העבר.

הפונקציונליות של בודק קישור שבור היא פשוטה ויעילה במיוחד: היא תסרוק ותבדוק כל קישור באתר שלך כדי לוודא שכל אחד מהם פותר את כתובת האתר המוגדרת כראוי. אם התוסף נתקל בבעיה (כמו שגיאה 404), הוא יוסיף אותה לרשימת קישורים שבורים שתוכל להתמודד איתם בהתאם.

יש להזכיר כי בודק קישור שבור משך לאחרונה את הביקורת הלקויה מדי פעם, כאשר יש אנשים שמתלוננים שהוא פשוט לא עובד. לא חוויתי בעיות עם התוסף ורוב הביקורות עדיין חיוביות להפליא. אנשים רבים נוטים להשאיר ביקורות שליליות בגלל בעיה בהתקנת וורדפרס הייחודית שלהם ולא בגלל התוסף עצמו, ולכן אני תמיד לוקח ביקורות כאלה עם קמצוץ מלח. ייתכן שתיתקל בקונפליקט עם תוסף מסוים באתר שלך אם אתה משתמש בודק קישור שבור, אבל אני מאמין שזה שווה את ה”סיכון “הפוטנציאלי.

כיצד להשתמש בבודק קישור שבור

תהליך השימוש בבודק קישור שבור הוא פשוט ביותר.

התוסף עושה את כל העבודה הקשה על ידי סריקת האתר שלך אחר קישורים שבורים ברקע. לאחר סיומה, הוא יציג את כל הקישורים השבורים שהוא מצא לך בתוך WordPress.

ישנן שתי דרכים בהן תוכלו לבדוק במהירות כדי לבדוק אם בודק קישור שבור איתר קישורים שבורים:

דרך לוח המחוונים של וורדפרס

דרך לוח המחוונים של וורדפרס או …

דרך סרגל הצד

… דרך סרגל הצד.

כפי שאתה יכול לראות, ההודעות הן אינטואיטיביות וקלות לאתר – אם מופיע קישור שבור באתר שלך, אתה תדע על כך במהירות.

לצורך פוסט זה אני משתמש בבלוג שלי כאל שפן ניסיונות. כפי שאתה יכול לראות מהתמונות המסך שלעיל יש לי כרגע שני קישורים שבורים באתר שלי, אז השלב הבא הוא לבדוק אותם. אתה יכול לעשות זאת על ידי לחיצה על “נמצאו 2 קישורים שבורים” בווידג’ט לוח המחוונים או על ידי לחיצה על פריט התפריט “קישורים שבורים” תחת כלים בסרגל הצד.

לאחר מכן תוצג בפניך מסך כזה:

בודק קישור שבור

כפי שאתה יכול לראות, שני הקישורים השבורים באתר שלי הם כתוצאה משגיאות 404 Not Found, אך התוסף ימצא כל קישור שאינו פותר כראוי. לדוגמה, היא תפרט כל כתובת אתר שלא נטענת בגלל שרת שאינו מגיב.

התצוגה לעיל די מסבירה את עצמה. יש לך את כתובת האתר של הקישור השבור, ואחריו הסטטוס שלו, טקסט העוגן בו נעשה שימוש ולבסוף הפוסט או העמוד בו הוא מופיע. עם זאת, היופי האמיתי של בודק קישור שבור הוא שהוא מאפשר לך לתקן או להסיר קישורים אלה תוך כדי תנועה. פשוט רחף מעל כתובת URL שבורה ותוצג בפניך רשימת אפשרויות:

אפשרויות בודק קישור שבור

שוב, האפשרויות די מסבירות את עצמן: ניתן לערוך את ה- URL, להסיר את הקישור (תוך שמירה על טקסט העוגן), לסמן את הקישור כלא שבור (אם למשל נפתרה בעיית שרת זמנית) או פשוט לפטר את קישור.

בדוגמה לעיל אני יודע שהקישור נשבר מכיוון שהוא מצביע על הפניה מחדש של 301 שמאז הסרתי. ככאלה, אני צריך לערוך את כתובת האתר כך שהיא תצביע על המיקום הנכון:

עריכת כתובת URL בבודק קישור שבור

זה כזה פשוט! מבלי לצאת ממסך זה תוכלו לנקוט בכל האמצעים הדרושים כדי לתקן קישורים שבורים. ועם הווידג’ט בלוח המחוונים של וורדפרס, כל קישור שנשבר באתר שלך לא יישאר לאורך זמן.

כל קישורים שאתה מבטל אפשר למצוא תחת הקישור “ביטול” בראש הדף:

קישורים שבורים

כפי שאתה יכול לראות, צילום המסך שלעיל מדגים אילו הודעות שגיאה אחרות אתה עשוי לראות. הקישור ל- Life Stoked הוא דוגמה טובה שכן אני יודע שזה בלוג שמתעדכן באופן קבוע. כאשר בודק קישור שבור סרק אותו לאחרונה, בטח אירעה שגיאת שרת זמנית שהובילה לכך שהיא סומנה כקישור שבור. אבל מכיוון שידעתי טוב יותר (ובבדיקה שגיליתי שהוא שוב מקוון), הצלחתי לסמן את הקישור כ”לא שבור. “

יתכנו זמנים בהם תצטרכו להסתכל על הפוסט או העמוד שבתוכם הקישור מכיל כדי להבין את ההקשר שלו. קישור מטוס התנועה שלמעלה הוא דוגמה טובה לכך. כל מה שאני צריך לעשות זה לרחף מעל קישור המקור ולחץ על “תצוגה”. לאחר מכן אוכל למצוא את הקישור בדף:

בודק קישור שבור

אני יכול לראות שהקישור מוביל לפוסט פורום ספציפי שכבר לא קיים. לכן הדבר הטוב ביותר לעשות מבחינת חווית המשתמש הוא:

  1. שנה את הקישור לדף הבית של הפורום Traffic Planet
  2. הוסף הודעה לרשומה לפיה השירות ששמו אינו זמין עוד

שינוי מהיר אחד דרך הפלאגין שבור קישור שבור ועריכה קטנה לפוסט, ופתרתי כל בלבול אפשרי בקרב המבקרים בפוסט..

תוסף ללא עמידה?

אינני מודע לשום תוסף אחר התואם את הפונקציונליות שמציע בודק קישור שבור. בעולם עמוס באינסוף זנים של תוספי SEO וכדומה, זה מפתיע אותי. באופן אישי הייתי רוצה לראות תחרות כלשהי בתחום שלדעתי חיונית לשימושיות המתמשכת של כל בלוג.

לרוב אני כותב פוסטים בבלוג שאני אוהב לראות עומד במבחן הזמן. בדרך כלל אני רוצה לכתוב קטעים “ירוקי-עד” שהם רלוונטיים לשנה מעכשיו כמו שהיו היום. עם זה בחשבון, חשוב לי מאוד לוודא שהדפים שאליהם אני מקשר בפוסטים ישנים בבלוג נשארים נכונים בעתיד. לכן אני מחשיב את בודק קישור שבור ככלי כה לא יסולא בפז.

כמו תמיד, אם יש לך שאלות או הערות, אל תהסס לשאול אותן דרך פרק ההערות שלהלן!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map