סקירה של מסגרת בראשית עבור וורדפרס

אם אתה משתמש וורדפרס מנוסה, בטח שמעת על ג’נסיס, מסגרת נושא מדהימה וחזקה של האנשים בסטודיופרס (Copyblogger Media). סקירה זו תסביר בדיוק מהי ג’נסיס והתכונות שהופכות אותה לנושא כה נפלא עבור וורדפרס. אם לא שמעת על ג’נסיס, סקירה זו תעזור לך להגיע למהירות. בואו נצלול פנימה!


מסגרת בראשית

ברמה הבסיסית ביותר, בראשית היא א מסגרת נושא עבור WordPress. פירוש הדבר שמדובר בנושא קיים שנועד לבנות עליו, ובכך להאיץ את תהליך הפיתוח של כל אתר מבוסס עליו. כל נושא יכול להיחשב כמסגרת, אך מה שהופך את ג’נסיס למסגרת אמיתית הוא הגמישות שהוא מספק באמצעות מערכת הוו (ראה בהמשך).

גמישות בראשית

בראשית-סקירת מסגרת

ג’נסיס הוא ללא ספק אחד הנושאים הגמישים ביותר עבור וורדפרס וזו נקודת המכירה הגדולה. אם אתה מרגיש בנוח להשתמש במערכת ה- hooks של וורדפרס וליצור פונקציות PHP (אפילו בסיסיות), תראה עד כמה באמת ג’נסיס גמישה. ברוב העיצובים, המשתמשים מוגבלים להתאמה אישית של אתר האינטרנט שלהם באמצעות חלונות אפשרויות נושא ואזורי ווידג’ט. ג’נסיס, עם זאת, מספקת מערכת ווים שלמה המאפשרת לך להכניס כל תוכן שתרצה כמעט בכל מקום באתר שלך. לדוגמה, נניח שאני רוצה להוסיף גוש מודעות AdSense אחרי התיבה והמחבר של הכותב שלי, אך לפני הכותרת התחתונה שלי. בראשית יש וו שנקרא genesis_before_footer זה יאפשר לי להתחבר למקום המדויק הזה ולהוסיף את הקוד שלי. אני אפילו יכול להיות מפואר ולהשתמש בכמה תנאים אם אני רק רוצה שהמודעות יופיעו באזור מסוים באתר שלי (כלומר, פוסטים בבלוג בלבד). זו רק דוגמא אחת לאופן בו אתה מתאים אישית את ג’נסיס באמצעות קוד ולא עם אפשרויות. בעזרת קוד פשוט, השליטה שלך באתר שלך גדלה באופן אקספוננציאלי.

ספר בראשית-וו-וויזואלי

משאבים: יש הרבה יותר מדי ווים לדון בפוסט זה, אבל הנה דבר נהדר מדריך חזותי לווני ג’נסיס שונים. אתה בהחלט צריך ללמוד את המדריך הזה אם אתה מעוניין בספר בראשית משום שהוא יעזור לך להבין את הגמישות של ג’נסיס.

בראשית הוא רזה ומקודד היטב

אם אתה משתמש בנושא שאורז חלונית אפשרויות עם פיצוץ מלא, הנושא שלך הולך להיות מנופח. המפתח של הנושא הזה עשוי לעשות עבודה טובה להפחתת חלק מהנפיחות הזו אך תמיד תהיה נפיחות. כאשר ערכת נושא מכילה עשרות אפשרויות להתאמת דברים כמו צבעים, גופנים וכו ‘, הנושא לא רק מכיל קבצים רבים יותר אלא אפשרויות אלה נשמרות במסד הנתונים. זה מוסיף לנפח הכולל של אתר וורדפרס. ג’נסיס לא רק מקודד בצורה נקייה, יש לו מעט מאוד אפשרויות ברירת מחדל של נושא. מכיוון שכמעט כל ההתאמה האישית מתבצעת באמצעות קוד, באמת שאין צורך בשורה של אפשרויות נושא. מחוץ לקופסה, ג’נסיס כוללת אפשרויות לדברים כמו עדכונים אוטומטיים, פריסת ברירת מחדל, פירורי לחם, הערות וטרייבקים וכמה אחרים. זה כולל גם אפשרויות מובנות של SEO שמושבתות אוטומטית כאשר מותקנת קידום אתרים ב- WordPress של Yoast (פשוט עוד דרך ש- Genesis עובדת כדי להפחית את הנפיחות). עם זאת, אפשרויות אלה הן די בסיסיות ואוניברסאליות ולכן הן כלולות כברירת מחדל. שוב, כל התאמות אישיות אמורות להיעשות באמצעות קוד או תוסף.

אופטימיזציה למנועי חיפוש

ביצועים ואופטימיזציה הם שני יתרונות גדולים לשימוש בג’נסיס. בסיס הקוד הנקי משפר את הביצועים של אתר האינטרנט שלך, שעוזר עם דירוג מנועי החיפוש (מהירויות טעינת דפים טובות יותר = דירוג חיפוש טוב יותר). כמו כן, Genesis מקודד באמצעות סימון HTML5 נוכחי ומיקרו-נתונים של Schema.org, המסייעים לספר למנועי חיפוש על מה התוכן שלך. זוהי דרך נהדרת לשפר את דירוג החיפוש באתר שלך מכיוון שהיא מאפשרת למנועי חיפוש כמו גוגל לקבוע טוב יותר עד כמה התוכן שלך רלוונטי לחיפוש ספציפי. ג’נסיס באמת מובילה את החבילה מבחינת תקני ביצועים ואופטימיזציה.

ערכות נושא לילדים

יכולתי לכלול נושאים של ילדים במדור הגמישות, אבל הנושאים של ילד בראשית ראויים לאזכור משלהם. ראשית, אם אינך יודע מהו נושא לילדי וורדפרס, זהו נושא שירש את הפונקציונליות של ההורה שלו אך מאפשר התאמות אישיות שלא יוחלפו עם עדכון ההורה. אם אתה משתמש בתכנית וורדפרס מסחרית שמתוחזקת ומתעדכנת על ידי היזם, עליך להשתמש בערכת נושא לילד.

בראשית נועד לשמש עם נושאים של ילדים. כשאתה רוכש את ג’נסיס, הוא כולל את קובצי ה- Genesis העיקריים / הורים ותמונת דוגמה לילד שאתה צריך להשתמש בהם אם אתה עדיין לא מתכוון להשתמש בעיצוב אחר. אתה אף פעם לא רוצה לפרוץ (לשנות) את קבצי הליבה של ג’נסיס! השתמש תמיד בערכת נושא לילד עבור כל התאמה אישית, גם אם ההתאמה האישית היחידה שלך היא קו HTML פשוט בכותרת שלך.

נושא בראשית-ילד

אם עדיין לא עשית זאת, עליך לעיין בערכות הנושא הזמינות של ילד הזמינות מ- StudioPress. יש להם עשרות נושאי ילדים מעוצבים להפליא שמוכנים לצאת מהקופסה. אתה יכול לרכוש אחד עם ליבת ג’נסיס או בזמן אחר. אם תרכוש תחילה את ליבת ג’נסיס, תקבל הנחה של לקוחות חוזרים של 25% ברכישות העתידיות שלך (הנחה זו טובה גם על חבילת הכל כלול). ישנם גם המון נושאים של צדדים שלישיים הזמינים לג’נסיס, לכן הקפד לבצע חיפושים מסוימים בגוגל!

קהילת ג’נסיס ותמיכה

ג’נסיס כל כך מדהים שהייתי צריך רק להגיש כרטיס אחד וצוות התמיכה של StudioPress היה עליו מייד. הייתה לי תגובה תוך שעה ועדכון שוחרר למחרת שפתר את הבעיה שלי. כמעט אף פעם לא זקוק לתמיכה ולקבל את זה מהר כשאני עושה זאת מהשורה הראשונה בספר שלי.

בראשית-תומך-קהילה

לאחר שעבד עם ג’נסיס כבר כמה חודשים, אחד הדברים הטובים ביותר בו הוא קהילת משתמשי ג’נסיס. מכיוון שג’נסיס מכילה מעל 100,000 אתרים, ברור שישנם משתמשים רבים ומספר רב של מומחים. רבים מהמומחים האלה הם מדהימים מספיק כדי לחלוק את הידע שלהם עם הקהילה באמצעות הדרכות וקטעי קוד. רבים מהם גם נגישים מאוד דרך הבלוגים וחשבונות המדיה החברתית שלהם והם בדרך כלל מוכנים לעזור כשמבקשים אותם (תמיד לבקש עזרה יפה ולעולם לא לצפות לזה). כפי שציינתי בפוסט שלי על הסיבה שאני משתמש בספר בראשית, כללתי כמה אנשים שכדאי לעקוב אחריהם בקהילה של ג’נסיס מכיוון שהם מאוד בקיאים ומועילים. הנה הרשימה (בטח שלא מקיפה):

לבסוף, בין אם אתה כבר משתמש בג’נסיס ובין אם אתה מעוניין ללמוד עוד, אתה יכול להיות חבר בקבוצה הרפה של ג’נסיס (בחינם ולא קשורה ל- StudioPress). זהו משאב נהדר עם מאות חברים ברחבי קהילת ג’נסיס. אל תהסס לשאול שאלות ולשתף את מחשבותיך.

סקירה של ג’נסיס – עטוף

אני מקווה שעכשיו אתה יודע יותר על המסגרת של ג’נסיס וכמה זה מדהים. כשרק התחלתי עם זה, אני עושה כל כך פשוט לבדוק את זה ולהיות מסוגל לומר שהשתמשתי בזה. יכולתי לבעוט בעצמי על כך שלא ניסיתי את זה מוקדם יותר! אני שמח מאוד שהתחלתי להשתמש בו וכעת (ויהיה) כלי הפיתוח העיקרי שלי לבניית אתרים באמצעות WordPress. אם אתה על הגדר, אני ממליץ לך בחום לפחות לנסות זאת. בפחות מ- $ 60 (כולל תמיכה ועדכונים לכל החיים) אתה מקבל ערך עצום בסיכון פיננסי קטן. בדוק את זה, התנסה, למד עליו ותיהנה! אל תהסס לשאול אותי כל שאלה בתגובות או בבלוג שלי, EngageWP.com.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map