צור ופרסם ספרים באמצעות וורדפרס וספרי עיתונות

שימו לב כי ספרי העיתונות הפסיקו את התמיכה בפלאגין שלהם ואינם תואמים עוד לוורדפרס.


אם אתם מחפשים כלי פשוט ופשוט ליצור, לערוך ולפרסם את הספרים שלכם אל תסתכלו רחוק יותר, השתמשו בספרי העיתונות ותיהנו ליצור את הספר שלכם באמצעות WordPress האהוב..

ספרי העיתונות מעניקים לכם את כל הכלים החיוניים ליצירת ספרים אלקטרוניים ואפילו ספרים מודפסים. זה מאפשר לך לייצא את הספרים שלך בכל פורמטי הנתונים העיקריים, כך שהספרים שלך יוכלו לעבור בקלות בכל פורמט של ספר אלקטרוני עבור אמזון קינדל, Apple iBooks, Nook, Kobo ואחרים. אתה יכול לייצא את הספר שלך ב- PDF כדי להדפיס אותו על נייר, וכשאתה יוצר את הספרים שלך ב- WordPress אתה יכול לקבל ייצוא XML מוכר גם כן.

BookPress למעשה הוא וורדפרס MultiSite (WPMS); משתמשים יכולים להירשם ברשת ליצירת מספר בלתי מוגבל של ספרים, וכל ספר הוא אתר ברשת WPMS.

תוסף הוורדפרס ל- PressBooks

ה- BookPress MultiSite מופעל על ידי תוסף הקוד הפתוח של PressBooks. כל אחד יכול להוריד את התוסף מ- Github ולהפעיל אותו בהתקנה וורדפרס רעננה ורבת אתרים כדי להפוך אותו לפלטפורמת פרסום ספרים.

היזם מציע להשתמש ב- PressBook.com כפלטפורמה מוכנה ומנוהלת. אני חייב לומר שאני מסכים איתו, מכיוון שפרסום ספרים אלקטרוניים איננו רק יצירת קובץ הייצוא, יש שלב חדש של יצירות מורכבות שמחכות לסופרים להפיץ את ספרם בכמה מקומות שוק גדולים כמו אמזון או iBook. כעת נראה מה זה בעצם ספרי העיתונות.

מהי ספרי עיתונות?

פרק בספרי העיתונות דומה מאוד לפורמטים של WP סטנדרטיים וכולל

פרק ב- PressBooks דומה מאוד לפורמטים של פוסט רגיל של WP וכולל “מטא-נתונים בפרק” ללא טקסונומיות

ספרי העיתונות מספקים את כל התכונות המהותיות של ספר, כולל:

עניינים קדמיים, עניינים אחוריים, חלקים ופרקים וספרים ופרקים סטנדרטיים מטא-נתונים. אז סופרים יכולים לארגן את ספריהם ולעשות את הגימורים הנאים.

למחברים רשאים ליצור את ספריהם באופן פרטי ולייצא אותם, אך יש להם גם אפשרות לפרסם את ספריהם באופן פומבי והמשתמשים יכולים לקרוא את הספרים באתר וורדפרס המותקן בדומיין משנה של PressBooks. ישנם שלושה נושאים לבחירתם כבד לספרים, כל הנושאים מינימליים ובהשראת ספרי דפוס:

אפשרויות העיצוב של ספרי העיתונות

אפשרויות העיצוב של ספרי העיתונות

בקדמת העיתונות ספרי העיתונות נראים מאוד כמו ספר נייר:

PressBook Frontend

PressBook Frontend

יתרונות וחסרונות של

ספרי העיתונות מהימנים, מהירים וסולידיים. היא עושה את מה שהיא אומרת והיא עושה את זה בצורה חלקה, אבל היא עושה מעט מדי בהשוואה לאפשרויות והציפיות. אני מבין ש- BookBooks ביסודו יש קו תחתון. השורה התחתונה היא תאימות של קבצים מיוצאים לפלטפורמות ההפצה המכובדות. זו מטרה לגיטימית מאוד, אך כתוצאה מכך ספרי העיתונות נמצאים הרחק מאחורי מגמות פרסום התוכן האחרונות וקשה מאוד לייצר מונטיזציה ורווחיות רבה. בוא נראה למה.

עיצובים פשוטים רספונסיביים

הבה נתבונן בקינדל הקלאסי כחלוץ פלטפורמות הספרים האלקטרוניים. אמזון יצרה את קינדל, ועל ידי גישה לניתוח נתונים חדש ומודעות טכנולוגית, החבר’ה החכמים באמזון ידעו שעידן המדיה המודפסת נגמר. זה רק עניין של זמן עד שרוב הקוראים יפנו לפרסומים מבוססי אינטרנט.

ובכן אמזון עשתה עבודה נהדרת על ידי שינוי טכנולוגיית הקריאה ושינוי חשוב בהרגלי העמים. זו אחת העבודות הקשות ביותר לשנות הרגלים ישנים.

PressBooks מנצלת את המגמה שהתחילה אמזון. יצירת ספרים אלקטרוניים מקוונים בפורמט דמוי כריכה רכה הופכת ספרים לקלים לקריאה ומוכרים לקוראים מבוגרים (שאולי לא היו פתוחים או מוכנים להשתמש בטכנולוגיה כמו דורות צעירים יותר)..

העיצובים של ספרי העיתונות מגיבים ונשמעים לפריסת עמודה אחת פשוטה עם ניווט חץ שמאלה / ימינה. זה יעיל, אך לא בהכרח את הפריסה האטרקטיבית ביותר שתוכלו לבקש. אם אתה אוהב את העיצובים המינימליים, אתה צריך להיות מסודר עם אחת מתבניות PressBooks הכלולות. אבל האם אתה רוצה משהו עם קצת יותר סגנון או פלאש, אולי תרצה לשקול לשכור מפתח למפתחים גם כן כדי להתאים אישית את מראה האתר שלך.

תמונות וידאו מקומיות בלבד

ספרי העיתונות אינם מאפשרים למחברים להטביע וידאו של צד שלישי בתוכן שלהם. פירוש הדבר שעליך לארח את הסרטונים שלך בספריית המדיה שלך אם אתה רוצה להשתמש בהם (אין Vimeo או YouTube iframes מותר).

אבל מה קורה לסרטון במומחה PDF? ובכן, ישנן דרכים רבות להתמודד עם זה, לדעתי הנוהג הפשוט ביותר הוא להחליף את הסרטון בכתובת URL קצרה המקושרת לגרסת YouTube או Vimeo של הסרטון, בפורמט PDF. בכל אופן הגבלת המשתמש למדיה המתארחת בעצמה היא מעט אתגר ש- BookBooks יצר לעצמו במיוחד בעידן בו יוטיוב הוא הסטנדרט המוזהב של הווידיאו..

עיצוב מיקרו

PressBooks אימצה ספרים ופרקים מטא-נתונים, זה נחוץ אך לא מספיק. מיקרו-פורמטים כמו Schema.org צריכים להיות שיטות המינימום לבניית נתונים שונים.

נניח שאני כותב ספר בישול בפלטפורמת PressBooks. אני זקוק למטא-נתונים, אני זקוק גם למטא-נתונים של מתכונים. בנוסף אני רוצה שתהיה טקסונומיה מותאמת אישית עם היררכיה עבור המרכיבים שלי, הקטגוריות ברמה העליונה יכולות להיות פריטים כמו: ירקות, תבלינים, בשרים וכו ‘וכל המרכיבים יכולים להיות מסודרים על תת-קטגוריות..

אז אוכל להציג בפני הקוראים רשימת מרכיבים בחזית, או לאפשר לקוראים שלי לחפש במתכונים שסוננו לפי שדות בהתאמה אישית, והם יכולים לבחור לראות את כל המנות המכילות דגים או קפסיקום. ל- WordPress כלים נרחבים לבניית נתונים באמצעות מטא-נתונים מותאמים אישית, שדה מותאם אישית, טקסונומיות בהתאמה אישית, פורמטים של פוסטים וסוגי פוסטים מותאמים אישית.

יש גם תכונות כמו תיוג גיאוגרפי שיכולים לחולל מהפכה בספרים שנוצרו על ידי PressBooks. תאר לעצמך כשאתה קורא ספר בטאבלט שלך, אם אתה רואה שם של מקום בטקסט והקש עליו, מייד אתה רואה את תמונת Street Street View של אותו מקום בתיבת lightbox..

נכון לעכשיו ספרי העיתונות אינם תומכים בתכונות אלה, אך זה יהיה יתרון גדול אם היו עושים זאת. זה יאפשר לקבוצה חדשה לגמרי של יוצרי תוכן להיכנס לשוק. אני מקווה שזה משהו שהם ישקלו להוסיף, אבל עד אז זה משהו שתצטרך להתייעץ עם מפתח אתרים כדי לבדוק אם ניתן להתאים נושא מותאם אישית לצרכים שלך..

אם דוגמת דוגמה נוספת היא Evernote, יישום זה פופולרי מכיוון שהוא מסייע למשתמשים לכתוב הערות עם תגים, להוסיף תמונות ולהקליט אודיו והכל באותה תו. זה סוג התוכן שמשתמשים מצפים לו. Evernote עשתה זאת כדי לארגן תווים, דמיין כמה זה יהיה מדהים אם PressBooks יוסיף תכונות דומות כדי להעשיר את ספריה.

שיתוף חברתי

PressBooks אכן תומך בכפתורי שיתוף חברתיים לטוויטר, Google+ ופייסבוק בגירסת האינטרנט של הספרים שלך. זוהי דרך נהדרת עבור הקוראים שלך לשתף את הפרקים האהובים עליהם ולקבל קצת חשיפה נוספת. אבל אלה די פשוטים, וכרגע האפשרות היחידה שיש לך היא לאפשר או להשבית את השיתוף בכל הדפים שלך בכללותם. יהיה נחמד לראות אפשרויות סטיילינג כמו גם יותר רשתות חברתיות כלולות.

מונטיזציה

נכון לעכשיו, ספרי העיתונות מאפשרים לך ליצור ספר אלקטרוני מבוסס אינטרנט שניתן גם לייצא אותו לקבצי PDF, MOBI או EPUB. אבל אני לא מודע לדרכים לייצור רווחים מהספרים שאתה יוצר בלי להוסיף תוסף נוסף.

אפשרות אחת תהיה ליצור חברות ספר אלקטרוני פרמיום באמצעות Restrict Content Pro. בדרך זו תוכל להפוך את העמודים בפרק 1 בספריך לציבוריים ולנעול את שאר התוכן שלך לחברים. הערה – לא ממש בדקתי את התאימות של שני התוספים האלה, אבל אני מצפה שזה יעבוד בסדר גמור.

לחלופין, אתה יכול למכור את הספרים שלך באמזון, iBooks וכו ‘. פורמטים של PressBooks כראוי, כך שיהיה לך בעיה כלשהי בהעלאת הקובץ למכירה. או שתוכל להשתמש ב- WooCommerce או בתוסף דומה למסחר אלקטרוני כדי למכור גרסאות PDF של ספרים אלקטרוניים באתר האינטרנט שלך. ניתן להגדיר או לשקול תרחישים רבים לצורך רווחת היישום.

PressBooks Pro

כרגע התוסף PressBooks הוא לגמרי בחינם, אך הם מציעים 3 תוכניות פרימיום אם אתה רוצה לתת להם לנהל את הספר המקוון שלך או פלטפורמת הספרים עבורך. אם ברצונך להסיר סימני מים מייצוא ה- PDF של ספר האלקטרוני שלך, תצטרך לשדרג לאחת מהתכניות הללו, שמתחילות החל מ -19.99 $ (תשלום חד פעמי על בסיס ספר).

הדפסת ספרי עיתונות

PressBooks מציעה שירותי הדפסה אם ברצונך שגרסת כריכה רכה של ספר אלקטרוני יוצרת. יש עמלת הקמה של $ 50 והזמנה מינימלית של 50, אבל זהו. חשוב לציין כי ספרים בהדפסות עצמית מתוך ספרי העיתונות אינם כוללים ISBN, רק ברקוד כללי. אז אם ברצונך להפיץ לקמעונאים או לספריות, תצטרך למיין את ה- ISBN שלך לפני הדפסת הכניסה לכלול את הקוד..

לחלופין אתה יכול להשתמש עם BookBaby כדי להדפיס ולהפיץ את הספר שלך. הם מציעים טונות של אפשרויות, חבילות ותוספות כמו הדפס לפי דרישה החל מ- $ 199, שירותי ISBN, או אפילו הדפסות ספרים בודדות ב -19 $. עיין בדף התמחור שלהם למידע נוסף.

BookBaby לא גובה עמלות על המכירות, ובכל זאת מספק לוח מחוונים פונקציונלי למחברים לניהול מכירותיהם בערוצים שונים. עבור ספרי דפוס סופרים יכולים לחלופין להזמין מחזורים קטנים עד 25 כרכים וזה עשוי לעלות רק כמה דולרים להדפס.

מסיימים

ספרי העיתונות הם מושג נהדר ויכול להיות מוביל ביצירת ספרים אלקטרוניים ופרסום. יש פוטנציאל רב ליצירת ספרים אלקטרוניים בחינם ופרמיות לקידום האתר שלך או לייצור רווחים מהבלוג שלך. אני מקווה שתנסו זאת מכיוון ש- PressBooks היא דרך קלה למדי ליצור ספרים אלקטרוניים באמצעות WordPress (וכשאתה משלב את זה עם המדריך שלנו למכירת ספרים אלקטרוניים עם WordPress אתה תהיה בדרך להצלחה).

אז מה אתם חושבים על ספרי העיתונות? ניסית את זה? אילו תכונות אתה אוהב? או שמא יש פיצ’רים שברצונך שיהיו לספרי העיתונות? יידע אותנו ונתחיל שיחה בתגובות למטה!

מאמר נכתב על ידי פוריה אסטרקי. אתה יכול לעקוב אחר פוריה ב טוויטר או לינקדאין.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me