Jetpack לוורדפרס: תוסף נהדר להטענת האתר שלך

אם אתה משתמש בוורדפרס, בטח שמעת על Jetpack. התוסף הזה זכה לפופולריות רבה במהלך השנים האחרונות ומשמש כיום משתמשים רבים בוורדפרס. בגלל הפופולריות הגוברת ובסיס המשתמשים הגדול שלו, הגענו עם הדרכה מפורטת אודות התוסף המדהים הזה, איתו תוכלו לדעת בבירור מה זה Jetpack, מה נדרש להתקנתו, אילו תכונות יש לו, וכן איך להשתמש בזה? יש לקוות, הדרכה זו לא רק תעזור לך לשפר באופן משמעותי את חווית המשתמש באתר שלך, אלא גם תקל על חיי וורדפרס שלך בהרבה. בואו נתחיל!


מה זה Jetpack?

Jetpack, שפותח על ידי חבר’ה מגניבים ב- אוטומטית (חברת האם של וורדפרס), היא פלאגין רב עוצמה רב תכליתי. תוסף זה מוסיף מגוון רחב של תכונות מועילות לאתר WordPress.org המארח את עצמך, שהיו זמינים פעם רק למשתמשי WordPress.com. באמצעות מינוף הכוח של תשתית ענן מדהימה מ- WordPress.com, Jetpack מביא לך עשרות תכונות מדהימות שעבורן בדרך כלל היית צריך להתקין עשרות תוספים בודדים: טפסי קשר, גלריות תמונות וקרוסלות, כלי הגהה, שיתוף חברתי, ווידג’טים נוספים של סרגל צידי, נתונים סטטיסטיים חזקים, מיטוב תמונות ועוד.

מה נדרש להתקנת Jetpack?

כדי להתחיל עם Jetpack, תצטרך את הדברים הבאים:

 • חשבון WordPress.com בחינם.
 • כל אתר שמתארח בעצמו שמריץ את הגרסה האחרונה של WordPress (מומלץ 3.1 ואילך).
 • מארח אינטרנט המשתמש ב- PHP v5.2.4 ומעלה.
 • אתר נגיש לציבור ומופעל על ידי XML-RPC.

כדי לחסוך לכם את הבעיה, ספקי אירוח מסוימים מתקינים עבורך את Jetpack באופן אוטומטי. אתה יכול גם להשתמש בכמה מהתכונות שלו (שאינן דורשות חיבור ל- WordPress.com) בהתקנת WordPress מארח מקומית לבדיקה, על ידי הפעלת מצב הפיתוח.

אילו תכונות יש לו?

אמנם כיום יש ל- Jetpack יותר מ -30 תכונות מענגות, אבל אנשים ב- Automattic באמת עובדים קשה כדי להוסיף תכונה מדהימה יותר לתוסף המרשים הזה. בקטע זה, נעביר אותך דרך התכונות הפופולריות ביותר של Jetpack. מקווה, בוודאי תמצא משהו מועיל שתרצה להוסיף לאתר וורדפרס שלך.

תכונות בחינם

jetpack-for-wordpress-wordpress-options-wpexplorer

פרסם: מודול מתוק זה מאפשר לך לחבר את האתר שלך לרשתות מדיה חברתית פופולריות ולשתף אוטומטית את התוכן החדש עם חבריך. זה מושלם עבור בלוגרים רגילים.

קשרים חברתיים: מודול זה הוא מקור קנוני מבוסס פרסום, המאפשר לך לציין לאילו סמלי המדיה החברתית שלך צריכים לקשר.

נתונים סטטיסטיים של WordPress.com: תכונה שימושית זו מעניקה לך סקירה יפה על התעבורה באתר שלך באמצעות ממשק ברור ואטרקטיבי. אתה יכול לדעת בקלות כמה אנשים ביקרו באתר שלך, ואילו דפים ופוסטים הם הפופולריים ביותר. זוהי אחת החלופות הטובות ביותר ל- Google Analytics.

מתמטיקה יפה: על ידי שילוב הפשטות של וורדפרס והעוצמה של שפת הסימון LaTeX, מודול זה עוזר לך להפיק את המרב מפלטפורמות הבלוגים למתמטיקה. זה מעולה לבלוגים המכוונים למתמטיקה.

קרוסלה: עם קרוסלה תוכל להפוך כל גלריית וורדפרס סטנדרטית לחוויית צפייה מדהימה במסך מלא עם מטא נתונים של תמונות (Exif).

הערות: על ידי החלפת טופס ההערות המוגדר כברירת מחדל בוורדפרס במערכת הערות אחרת, Jetpack Comments מאפשר לקוראים שלך להגיב לפוסטים שלהם באמצעות חשבונות הפייסבוק, הטוויטר, Google+ או WordPress.com..

טופס יצירת קשר: דרך נהדרת להכניס טופס יצירת קשר בכל מקום באתר וורדפרס שלך.

CSS מותאם אישית: עורך ה- CSS המותאם אישית מאפשר לך להתאים אישית את מראה העיצוב שלך מבלי ליצור נושא לילד ולדאוג לאבד את ההתאמות האישיות שלך בגלל עדכוני הנושא..

הפצה משופרת: באמצעות תכונה מדהימה זו תוכלו לשתף את התוכן הציבורי של הבלוג שלכם למנועי חיפוש, ספקי מודיעין בשוק ולשירותים אחרים בזמן אמת..

ווידג’טים נוספים של סרגל הצד: מודול זה הוא קבוצה של שמונה ווידג’טים שתוכלו להוסיף לאתר וורדפרס שלכם. להלן רשימת כל הווידג’טים שניתן להוסיף:

 • פייסבוק כמו בוקס
 • יישומון גלריה
 • יישומון תמונה
 • הצגת הודעות וורדפרס
 • שלח ל- Readmill
 • ציר זמן של טוויטר
 • קישורי RSS
 • פרופיל Gravatar

תוכן מוצע: בעזרת מודול זה, אתה יכול להציג את התוכן החשוב ביותר באתר שלך באזור מודגש בדף הבית של האתר שלך כדי להעניק לקוראים שלך חווית תוכן אמינה שמוצגת אמינה..

כרטיסי רחף גרבר: בהפעלת תכונה זו תוכל להציג כרטיס ביקור קופץ מפרופילי Gravatar של הקוראים שלך בקטע התגובה..

גלילה אינסופית: הוראות מפורטות להוספת תמיכת גלילה אינסופית לנושא שלך ושימוש ב- CSS בכדי לגרום לגלילה אינסופית להשתלב בצורה מושלמת עם עיצוב האתר שלך..

API של JSON: תכונה זו תאפשר לך לאשר ליישומים ושירותים ליצור חיבור מאובטח עם הבלוג שלך ומאפשרת להם להשתמש בתוכן שלך בדרכים חדשות.

אהבתי: כפתור ה- Like מאפשר לקוראי הבלוג שלך להראות את הערכתם לפוסטים שכתבת. כמו כן, זו דרך עבור מחברים להראות את הפופולריות של התוכן שלהם לאנשים ברחבי העולם.

סימון: באמצעות Markdown אתה יכול לכתוב פוסטים, דפים והערות ב- Markdown ולאחר מכן לפרסם את כולם ב- HTML.

התראות Push לנייד: תכונה זו מאפשרת לך לקבל הודעות דחיפה על תגובות אחרונות במכשירי Android או Apple שלך, ולמתן אותן כשאתה בדרכים..

נושא לנייד: בהפעלת מודול ה- Mobile Theme תוכלו לבצע אופטימיזציה לאתר וורדפרס שלכם להתקנים ניידים. כך שהמבקרים הניידים שלך יכולים לסרוק את האתר שלך בקלות.

צג: לאחר שתאפשר תכונה זו, Jetpack ישלח דוא”ל לחשבון WordPress.com שלך אם האתר שלך לא מקוון ומתי הוא יגבה שוב..

Omnisearch: באמצעות תיבת חיפוש יחידה זו תוכלו לחפש במספר רב של דברים מקומיים באתר שלכם וגם מספקים נבחרים.

פוטון: דרך נהדרת לשפר את מהירות האתר שלך על ידי טעינת תמונות מרשת מסירת התוכן המהירה-סופר של WordPress.com (CDN).

פרסם בדוא”ל: על ידי ניצול התכונה הנהדרת הזו, תוכלו לפרסם במהירות ובקלות תוכן לבלוג שלכם באמצעות דואר אלקטרוני, באמצעות כל לקוח דוא”ל.

שיתוף: שיתוף Jetpack מעניק לקוראים שלך את הכוח לשתף בקלות את התוכן שלך ברשתות המועדפות עליהם בכמה לחיצות פשוטות.

מוטמע קוד מקודד: תכונה זו מאפשרת לך להטמיע סוגים שונים של מדיה מהאינטרנט לאתר שלך ללא קידוד. לדוגמה, אתה יכול להטביע סרטונים מ- YouTube ו- Vimeo, מצגות מ- SlideShare וציוצים מטוויטר.

קישורי WP.me: באמצעות תכונה זו, באפשרותך להשיג קישורים קצרים המופעלים באמצעות wp.me עבור הפוסטים והדפים שלך. בדרך זו יהיה לך יותר מקום לכתוב באתרי הרשתות החברתיות.

איות ודקדוק: הפעלת מודול זה תשפר את הכתיבה שלך. Jetpack משתמש בשירות ההגהה לאחר המועד כדי לבדוק את האיות, הדקדוק, המילים שלך והשימוש השגוי.

הרשמות: מודול זה מאפשר למבקרים שלך להירשם לפרסומי הבלוג והתגובות האחרונים שלך כדי לקבל הודעה באמצעות דואר אלקטרוני.

גלריות אריחים: עם גלריות אריחים תוכלו להציג את גלריות התמונות שלכם בשלושה סגנונות שונים: רשת מעגלית, פסיפס מרובע ופסיפס מלבני..

התראות סרגל הכלים: סרגל כלים נהדר שיידע אותך על כל הפעילויות באתר שלך, ישירות מסרגל הניהול ובמכשיר הנייד שלך.

Jetpack כניסה יחידה: הפעלת מודול זה תאפשר לכם להירשם לאתר ולהיכנס לאתר WordPress.org בו אתם מתארחים בעצמכם, באמצעות אותם אישורי כניסה של WordPress.com..

נראות יישומון: מודול זה יאפשר לך לשלוט באילו דפים הווידג’טים שלך אמורים להופיע ובאילו דפים הם צריכים להיות מוסתרים.

שילוב של גוגל: הדרך הטובה ביותר לשלב את שירותי גוגל – כמו פרופיל Google+, Google Docs, מפות Google, לוחות שנה של גוגל וכו ‘- באתר וורדפרס שמופעל על ידי Jetpack..

פוסטים קשורים: הפעלת תכונה זו תציג קטע של פוסטים קשורים בתחתית הפוסטים שלך.

תכונות מבוססות מנויים

מנויים של Jetpack

VaultPress: באמצעות תכונה זו תוכלו לקבל שירות גיבוי ואבטחה בזמן אמת עבור אתר וורדפרס שלכם.

וידאופרס: מודול זה יאפשר לכם וקל להעלות ולהכניס סרטונים לאתרכם.

כיצד להשתמש ב- Jetpack?

כדי לנצל את התכונות המדהימות של התוסף החזק הזה, כל מה שאתה צריך זה לבצע ארבעה צעדים פשוטים. אנו מבטיחים כי כל השלבים הללו די קלים לטיפול ואינם דורשים מכם ידע בקידוד. המשמעות היא שאפילו טירון המשתמש ב- WordPress בפעם הראשונה יכול להתקין ולנהל את Jetpack ללא כל טרחה. בואו נתחיל.

שלב ראשון: הירשם ל- WordPress.com

השלב הראשון ובראשונה לשילוב תכונות עוצמתיות של WordPress.com עם אתר האינטרנט שלך הוא להירשם לפלטפורמה זו. אם כבר יש לך חשבון WordPress.com מכיוון שיצרת שם בלוג או הגדרת את Akismet לאתר שלך, תוכל לדלג על שלב זה. אם לא, היכנס ל- WordPress.com.

לאחר שנרשמתם, תוכלו למצוא כפתור “התחל” בצבע כתום בדף הבית של WordPress.com, כפי שמוצג בתמונת המסך המופיעה למטה..

Jetpack התחלת העבודה

לחץ על כפתור זה, תועבר לדף ההרשמה בו אתה נדרש למלא את כתובת הדואר האלקטרוני שלך, את שם המשתמש, את הסיסמה ואת כתובת הבלוג שלך. הזן כתובת בלוג יחד עם מידע אחר, רק אם ברצונך ליצור בלוג ב- WordPress.com. אחרת, אנו ממליצים להירשם רק לשם משתמש.

שם משתמש בוורדפרס

לאחר מילוי כל המידע הנדרש בדף ההרשמה, באפשרותך להפעיל בקלות את חשבון WordPress.com שלך על ידי לחיצה על “צור בלוג” (אם הזנת כתובת בלוג) או הרשמה (אם בחרת כניסה למעלה רק עבור אפשרות של שם משתמש). זכור את שם המשתמש והסיסמה שהזנת כאן יידרשו בשלבים האחרונים.

שלב שני: התקן והפעל את Jetpack

עם זאת, תוכלו לעשות זאת על ידי הורדת קובץ ה- zip של zippack מאתר האינטרנט הרשמי של Jetpack והעלאתו לאתר שלכם. אבל התקנת Jetpack באמצעות מתקין הפלאגין המובנה בלוח המחוונים של וורדפרס היא הרבה יותר קלה.

כדי להתקין את Jetpack בשיטה השנייה, עליך להתחבר ללוח המחוונים של אתר WordPress שלך. לאחר מכן עבור אל תוספים -> הוסף חדש. חפש את “Jetpack” ותמצא את הגרסה האחרונה של Jetpack בראש רשימת התוצאות. התקן את הפלאגין על ידי לחיצה על הקישור “התקן עכשיו”.

התקן את Jetpack

אם ההתקנה הצליחה, לחץ על קישור “הפעל פלאגין” כדי להפעיל את הפלאגין.

הפעל את Jetpack

שלב שלישי: אשר ל- WordPress.com

לאחר הפעלת Jetpack, תראה כרזה כחולה בראש הדף, עם כפתור ירוק בצד ימין שמבקש ממך “להתחבר ל- WordPress.com”..

התחבר לוורדפרס

לחץ על הכפתור הירוק ותועבר למסך חדש שמבקש ממך להזין את שם המשתמש והסיסמה שלך ב- WordPress.com כדי לאשר את חיבור Jetpack. בנוסף, מסך זה נותן לך גם אפשרות ליצור חשבון WordPress.com במהירות באמצעות הכיתוב “זקוק לחשבון?” קישור, אם עדיין לא יצרת.

כניסה של Jetpack

הזן כאן את שם המשתמש והסיסמה שלך ולחץ על כפתור “הרשאת Jetpack”.

שלב רביעי: למדו ולהגדיר מודולים

אם ההרשאה הצליחה, תנותב לדף ההגדרות של Jetpack ותציג באנר בראש הדף כמוצג בתמונת המסך המופיעה להלן..

אתר Jetpack

דף ההגדרות עשוי להיראות כמו “צרור תוספים” עבורך, אבל באמת זה לא כך. כל “כרטיס” בדף זה מייצג מודול. אתה יכול לדעת יותר על כל מודול על ידי לחיצה על הלחצן “למידע נוסף” שניתן בכל כרטיס.

עם זאת, מרבית המודולים מופעלים אוטומטית על ידי Jetpack, אך חלקם אינם מופעלים כברירת מחדל. אתה יכול להפעיל אותם ידנית מדף ההגדרות. לאחר ההפעלה, כפתור “הגדרת תצורה” יופיע בכרטיס, באמצעותו תוכלו לנהל את כל ההגדרות של אותו מודול מופעל.

סיכום

מזל טוב! כעת התקנת Jetpack, וברגע שתגדיר את כל האפשרויות שלך תהיה מוכן לצאת לדרך! אילו תכונות אתה הכי מתרגש לנסות? לחלופין, אם אתה כבר משתמש ב- Jetpack, הודע לנו מה אתה חושב על תוסף הוורדפרס הכל-אחד-אחד הזה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me