יום בחייו של מפתח WordPress – מפתח עצמאי ביל אריקסון

רבים מאיתנו שאוהבים את וורדפרס, ויודעים להשתמש בה, לפעמים תופסים את עצמנו תוהים איך זה יהיה להיות מפתח וורדפרס, אולי אפילו חולמים להיות אחד כזה. בסדרה זו ננסה להציע לך מבט פנים על מה יום בחיים של מפתחי וורדפרס מצליחים באזורים שונים בשוק, מה הם עושים על בסיס יומיומי בכדי להישאר מוצלחים ואיזה עצה היה להם. למפתח WP שואף.


בפרק הראשון הזה בו אנו מסתכלים על יום בחייו של מפתח עצמאי, מצטרפים אלינו ביל אריקסון, מפתח / יועץ פרילנסר שהיה לו כמה לקוחות די פרופילים בימיו; יוסט, אוניברסיטת קיימברידג ‘, אם נזכיר כמה. השאלות הן הכותרות, והתשובות של ביל להלן.

Contents

1. מה הדבר הראשון שאתה עושה אחרי שאתה מתעורר בבוקר?

כשאני קם אני בודק את הטלפון שלי כדי לוודא שאין שום דבר דחוף (כתובות דוא”ל SITE DOWN), אבל משתדל לא להיגרר לעבודה מוקדם מדי. אני יוצא לטיול ארוך עם הכלב שלי ואז מכין איזה סוג של ארוחת בוקר (בדרך כלל רק כוס מיץ תפוזים אלא אם כן אני ממש רעב), מתקלח ומתכונן. בסביבות השעה 9 בבוקר אני במשרד הביתי שלי מוכנה לעבודה.

2. כיצד מתמודדים עם חסימה של קידוד?

מאוד מועיל לקבוצה של מפתחים להקפיץ רעיונות מהם, לראות כיצד אחרים היו בונים משהו ובודקים את הקוד שלך. יש לי צ’אט סלפי עם חבורה של מפתחים אחרים וזה נהדר. קשה כשאתה עובד בבית לבד, ולדעתי מפתחים נוספים צריכים למצוא דרכים לפנות לאחרים – בין אם זה לעבוד יחד במשרד / ג’לי לעבודה, ליצור צ’אט Slack / HipChat, או פשוט לשמור על קשר דרך טוויטר.

אם זה משהו קשה או מעניין במיוחד, אני אקדיש זמן נוסף לחקר אותו ובאמת להבין כיצד ומדוע משהו עובד. לאחר מכן אני משתף אותו בפומבי בבלוג שלי. למשל, היה לי פרויקט בו הייתי צריך להגדיר ערכי ברירת מחדל עבור חבורה של סוגים שונים של תכנים (פוסט מטא, אפשרויות, מטא מטה). חפרתי דרך וורדפרס וליבה בראשית ומצאתי את כל המסננים הרלוונטיים כתב על זה פוסט. מצאתי שאם אני יודע שמשהו יהיה ציבורי ויצופה על ידי אחרים, האיכות הרבה יותר טובה. נסה לכתוב את כל הקוד שלך בציפייה שהוא ייצפה וישותף.

למען האמת אני לא חווה חסימה של קידוד לעיתים קרובות מאוד. אני די שמרני עם סוגי הפרויקטים שאני לוקח עליי. אם אני לא בטוח במאה אחוז שאוכל לעמוד בדרישות ולעבור את הציפיות של הלקוח שלי, אני לא לוקח על עצמי את הפרויקט.

אני מנסה לעשות פרויקטים מחוץ לאזור הנוחות שלי כל 2-3 חודשים בערך. התעריף השעתי האפקטיבי שלי (מחיר הפרויקט מחולק לפי זמן שהוקדש לו) הוא בדרך כלל די נורא עבורם, אבל הם מהנים ועוזרים לי ללמוד דברים חדשים. אך עליכם להיות זהירים בפרויקטים מסוג זה מכיוון שהם יכולים להרוס את לוח הזמנים שלכם, לוקח הרבה יותר זמן מהצפוי.

3. אילו כלים / תוכנות לא היית יכול לעבור את יום העבודה שלך בלי (מלבד וורדפרס כמובן!)?

אני עושה את כל ההתפתחות שלי ב- MacBook Air עם שולחן הכתיבה / עמדה בוורידסק. אני מאוד אוהבת את השולחן הזה – נראה לי שעמידה עוזרת לי להתמקד ולהיות יותר פרודוקטיביים.

מבחינה תוכנה, אני משתמש ב- Slack לצ’אט, Freshbooks לחשבונית, וב- Toggl למעקב אחר זמן. אני מחייב את הכל על בסיס פרויקט, אך עוקב אחר זמן למציאת תעריף השעה האפקטיבי שלי והשוואה בין פרויקטים. אני גם אוהב WP CLI.

4. האם אתה עוקב אחר לוח זמנים שנקבע כל יום? אם כן איך זה נראה?

יש לי לוח זמנים קבוע למדי, אבל מדובר יותר בהגדרת חסימות זמן גדולות לעבודה. בדרך כלל אני אשב להעביר מיילים בסביבות 9 בבוקר, במטרה להיעשות עד 10:00. דברים שלא ניתן לעשות תוך 5-10 דקות מקבלים תג מתאים ב- Gmail (שינויים, מחוץ להיקף, העברה, ציטוט) ונשמרים למועד מאוחר יותר. לאחר מכן אני עובר לשולחן העמידה ועובד משעה 10 בבוקר. אני לוקח בערך 30 דקות לארוחת הצהריים ומגיע לחסימה נוספת של 3 שעות שנעשתה בין השעות 12: 30-3: 30. לאחר מכן אחזור לישיבה ולעבוד במה שנשאר בתיבת הדואר הנכנס שלי – הכנת הצעות מחיר, ביצוע כמה בקשות שינוי …

במהלך חסימות הזמן הגדולות האלה אני מתמקד בפיתוח ראשוני או בבקשות שינוי. אם יש לי אתר גדול להעברה, אני אעביר אותו ברקע תוך כדי בקשות שינוי.

5. מה אתה עושה על בסיס יומי שעוזר לך להמשיך לעבוד?

הדבר החשוב ביותר שאני עושה כדי שהעבודה תגיע הוא לעלות על הציפיות של הלקוחות ולהיות לקוחות מאושרים. 50% מהעבודה שלי הם פרויקטים של לקוחות עבר, ו -25% נוספים הם הפניות של לקוחות מהעבר.

שיתוף מה שאני לומד דרך קטעי הבלוג והקוד שלי עוזר לי לצמוח ולבנות מוניטין. תרומה לפרויקטים של קוד פתוח כמו Core WordPress, Core Genesis ו- התוספים הציבוריים שלי גם עוזר. אבל הערך באלו עקיף ומפוזר יותר. אם אני מנסה למדוד את ההחזר על ההשקעה על הדברים האלה הוא די נמוך, אבל אני עושה את זה כי אני נהנה מזה.

לשמירת לקוחות מאושרים יש החזר ROI עצום וזה בדיוק הדבר הנכון לעשות.

(שאלת המשך) האם יתכן שאתה יכול להרחיב מעט על זה איך אתה שומר על לקוחותיך מאושרים?

אחד הכלים הטובים ביותר לקיום לקוחות מאושרים הוא הצבת לקוחות פוטנציאליים כראוי לפני שהם הופכים ללקוח שלך. חפש דגלים אדומים נפוצים: הערכה לא מציאותית של זמן ועלות, זקוק לפונקציונליות שלא חווית במסירה, חוסר התאמה בתקשורת (הלקוח רוצה שהכל יעשה בטלפון, אתה מתקשר באמצעות דואר אלקטרוני) …

כאשר פרויקט לא מסתדר, עיין בו ובדוק אם אתה יכול לעשות משהו כדי למנוע את הבעיה או לקבל את הפרויקט מלכתחילה. אני חושב שחלק גדול ממני עם לקוחות מאושרים הוא הטיה בבחירה (בחרו את האנשים הנכונים לעבוד איתם).

דרך נוספת היא לעלות על הציפיות, וזה נעשה לרוב בנדנד. כאשר לקוח נותן לך עיצוב, היא מצפה שהאתר שאתה בונה יתאים לאותו עיצוב בחזית. אבל יש המון דרכים ליישם עיצוב בוורדפרס. המטרה שלי היא לספק תמיד פיתרון אלגנטי, להבטיח שקל לנהל את האתר ללא קשר למורכבות החזית שלו. רבים מלקוחותיי חוזרים אליי במיוחד מסיבה זו – הם עבדו עם מפתחים אחרים ותמיד מוצאים את האתרים שאני בונה כדי שיהיה להם קל יותר לנהל..

6. האם יש לך הרגלים או טקסים שיעזרו לך להתארגן לאורך כל היום?

עם משרד ביתי זה יכול להיות קשה למצוא איזון בין עבודה לחיים. דבר שבאמת עוזר זה להשתמש בתפקידה של אשתי להגדרת זמן העבודה שלי. כשהיא חוזרת הביתה (בדרך כלל 4: 30-5: 30) אני כבר לא “בעבודה”. אני משאיר את המחשב שלי במשרד, סוגר את הדלת ואני בבית.

7. מה עושים בימים בהם אתם לא עובדים באופן פעיל על פרויקט עבור לקוח?

אני נשאר די עסוק, בדרך כלל תמיד יש משהו שצריך לעשות. אם סיימתי את הפיתוח הראשוני של כל הפרויקטים שתיכננתי באותו שבוע, בדרך כלל יש לי בקשות שינוי לפרויקטים אחרים, או שינויים מחוץ להיקף (מחויבים בנפרד). וכאשר אין לי מועדים לחוצים, תמיד יש שיפורים לתוספים שלי שצריך לבצע ולדחות אותם..

8. במה שונה אורח החיים ממה שציפית כשרק התחלת את דרכם?

זה באמת תלוי בי לקבוע עד כמה העבודה שלי יכולה להיות גבוהה או נמוכה. בכל פעם שיש לי פרויקט שהולך בצורה לא טובה, אני מבצע תום-מוות כדי לקבוע אילו דרכים יכולתי לשפר או להימנע ממנו. זה כולל שינויים בתהליך המכירה שלי (מציאת דרכים חדשות לחסל פרויקטים רעים), שינויים בחוזה שלי ושינויים בתהליך התקשורת שלי לאורך הפרויקט. כפרילנסר חופשי יש לי את החופש לקחת על עצמו את כל הפרויקטים שאני אוהב, אז אני משתדל כמיטב יכולתי רק לקחת על עצמי פרויקטים שאיהנה מהם.

הדבר האחר שלא ציפיתי לו הוא כמה קשה לצאת לחופשה. אני לא יכול להתנתק לאורך כל פרק זמן ללא תכנון של חודשים ופגיעה אדירה בהכנסותי. לקחתי קיץ שבועיים חופש לבקר משפחה ולטייל. חודש לפני שעזבתי לא יכולתי לקחת שום עבודה ונאלצתי לפרוש פרויקטים קיימים. החודש שלאחר נסיעות החזרתי לאט לאט את העסק שלי (התחלתי לעבוד אבל לא קיבלתי שכר עבור חודש נוסף). שבועיים חופש אלה הקטינו את הרווחים השנתיים שלי בכ- 20% (2.5 חודשים ללא הכנסה חדשה).

אני יכול לטייל במשך חודשים ולעבוד בהספק של 50%, אבל זה לא מציאותי שאצפה אי פעם לתקופה סבירה של 0% עבודה אלא אם כן אעסיק מישהו. אני כנראה לא אעסיק מישהו מכיוון שאני נהנה מהיתרונות של אורח חיים פרילנסר בודד יותר מהעלות, אבל זה בהחלט משהו שצריך לקחת בחשבון.

9. בסופו של יום, מתי מפסיקים להסתכל על מסכים מוארים בכחול? (בימים טובים, ובימים רעים.)

בדרך כלל בערך 4: 30-5: 30 בערב. אבל כשאני צריך לעבוד מאוחר המסך שלי אינו מואר בכחול מאז שאני משתמש בו fl.ux ��

10. כשאתה מסתכל על תיק העבודות שלך, היו לך כמה לקוחות מרשימים מאוד, (יוסט, אוניברסיטת קיימברידג ‘) מה עשית כדי להבדיל את עצמך מהקהל, ולנחות לקוחות בעלי פרופיל גבוה יותר?

אני לא עושה עבודה טובה מאוד בתיאור הערך הייחודי שלי דרך האתר שלי. האתר הנוכחי שלי נבנה כשהתמקדתי בפרויקטים קטנים יותר, ועדכון ההודעה שלי הוא אחת המטרות שלי לשנת 2015.

הצלחתי להשיג את מרבית הלקוחות הגדולים שלי מכיוון שהאדם שמקבל את החלטת ההעסקה הוא גם מפתח ומכיר את עבודתי. על ידי שחרור התוספים, הדרכות, קטעי הטקסט ותרומה לפרויקטים גדולים יותר הצלחתי להוכיח את ערכתי למקבלי החלטות טכניות. ברוב הפרויקטים האחרים עבדתי איתם על פרויקט קטן יותר וברגע שהם הבינו מה הבאתי לשולחן הם ניצלו אותי בפרויקטים אחרים.

11. מהי עצה אחת שתתן למפתח וורדפרס שואף רק לצאת לדרך?

יש יותר עבודה מאשר שיש מפתחים באיכות גבוהה שיעשו זאת. לדעתי, אחת הדרכים הטובות ביותר למפתח להשיג יותר עסקים עכשיו היא לתרום לפרויקטים עם מפתחים מובילים אחרים. הכשרונות שלך יוכרו וכשמפתחים אלה יקבלו עבודה שלא מתאימה להם, הם ישלחו זאת בדרך שלך.

רק התבוננתי בסטטיסטיקה שלי. מתוך 200 האנשים האחרונים שפנו אלי לעבודה לקחתי על עצמי 13 פרויקטים. זה אומר שאני דוחה 93.5% מהעבודה שעוברת בדרכי. זה מסיבות שונות ומגוונות – מחוץ למערך המיומנות שלי, קצר מדי מציר הזמן, פרויקט קטן מדי, וסיבות רבות אחרות. אני בטוח שבמפתחים רבים אחרים היו נתונים סטטיסטיים דומים אם הם נראו.

כשאני לא מתאים, אני מנסה להמליץ ​​על אנשים שאפשר. והדרך הטובה ביותר שאני יודע על מי להמליץ ​​היא לראות אותם בפעולה, לתרום לפרויקטים שאני עוקב אחריהם ועובדים איתם.


תודה שקיבלת את הזמן לספר לנו על היום שלך ועל העבודה שלך באופן כללי, ביל. אם יש שאלות שתרצה להוסיף לרשימה, סוג של מפתח (נושא, תוסף וכו ‘), או אפילו מפתח ספציפי שתרצה שנראיין בהמשך, אנא הודע לנו בתגובות.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map