איך להצליח כמפתח WordPress – ראיון עם דייוויד ראשי מקריאייטיב מינדס

קהילת וורדפרס מלאה באנשים פנטסטיים שעושים דברים פנטסטיים – ביניהם בלוגרים, מתנדבים ויזמים. לאחרונה היה לי סיכוי לשוחח עם אחד מאותם יזמי וורדפרס נמרצים: דייוויד רשתי, מייסד CreativeMinds..


CreativeMinds, שנוסד בשנת 2008, מציע תוספי וורדפרס, הרחבות מג’נטו ופיתוח בהתאמה אישית לשתי הפלטפורמות. Rashty הוא בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנה בעבודה של תפקידים בכירים במספר סטארטאפים, ועשה את דרכו לקהילה של וורדפרס באופן האופייני: בלוגים. סטארט-אפ שהוא עבד עבורו בחר בוורדפרס כפלטפורמת הבלוגים שלהם לבחירתם, וכשהפלאגינים החיצוניים שהם השתמשו בהם לא הסתיימו, הם בסופו של דבר קידדו את שלהם.

בפוסט זה אשתף את רגעי השיא של הראיון שלי עם ראשטי (שערכתי בקלילות לאורך ובבהירות), כולל האפליקציות המומלצות שלו והמחשבות הקריטיות שלו על מערכת התוספים הוורדפרס הנוכחית..

1. מה כל מה שקשור לקריאייטיב

CreativeMinds היא החברה שעומדת מאחורי תוספים כמו CM Tooltip Glossary ו- CM Ad Changer. מה שאתה אולי לא יודע הוא איך העסק התחיל – וכמה עבודה נכנסת למוצרים האלה. הנה מה שרשטי אמר:

עסק וורדפרס שלנו התחיל כפרויקט צדדי תוך כדי עבודה על מיזם אחר ולאט לאט צמח להיות גדול. אנו מתרכזים בפיתוח מוצרים ייחודיים וחזקים מבוססי וורדפרס, שבהם אנו מאמינים כי הפתרונות אינם קיימים, או לא כפי שהיינו רוצים שיהיה להם.

אנו משקיעים כמות גדולה של זמן בכל מוצר, מנסים לתת ערך מוסף בפונקציונליות, הופכים את ממשק המשתמש וה- UX לפשוטים ואינטואיטיביים ולעשות בדיקות רבות לפני השחרור. אנחנו תמיד הלקוחות הראשונים למוצרינו, שנותנים לנו את היכולת להבין מה חסר. ברגע שאנחנו משחררים, אנו מקבלים הרבה רעיונות ומשוב מהמשתמשים שלנו.

2. איך הצוות שלהם עובד

חשבתי שהקטע הזה נהדר מכיוון שהוא באמת מדגים עסקים מקוונים בעידן הגלובליזציה שלנו. Rashty הסביר כי צוות CreativeMinds מתפרש על פני שלוש יבשות:

הצוות שלנו צמח במהלך השנה האחרונה ומונה כיום 15 אנשים (לא כולם עובדים במשרה מלאה). אנו מחולקים למספר צוותים: מוצר, שיווק, תכנון, שירות לקוחות ועיצוב הוראות.

אנו מפוזרים על שלוש יבשות. המפתחים שלנו נמצאים באירופה, בעוד השיווק נמצא בישראל ובארה”ב. אנו חלקם וירטואליים וחלקם לא. יש לנו משרד באירופה ומשרד בישראל, אבל חלק מחברי הצוות שלנו עובדים מהבית.

3. אילו תוכניות ואפליקציות הוא ממליץ

ניהול צוות בינלאומי – והתמודדות עם הלחצים, הזנים והצרכים הרגילים של העסק – יכול להיות אתגר. כדי לשמור על כולם באותו דף, Rashty וצוותו משתמשים באפליקציית ניהול הפרויקטים אסאנה.

להלן רשימה של כמה תוכניות ואפליקציות אחרות שרשטי אמר לי שהוא ממליץ:

4. כיצד הוא מייצר רעיונות לפלאגני וורדפרס

לבוא עם רעיונות לתוסף יכול להיות החלק הקשה ביותר בפיתוח. ראשי הסביר את התהליך שלו:

רעיונות מגיעים מלקוחות שאנו מתקשרים איתם ומתוך הרצונות והחלומות שלנו. לא כולם מתגלים כמוצלחים מאוד. פיתחנו כמה מוצרים שזרקנו לפח או השתמשנו מחדש זו דרך אחרת. אנחנו תמיד מתחילים עם איזה MVP בסיסי (מוצר מינימאלי בר-קיימא) שאנחנו משליכים לראות את המשוב ואז מתחילים לגדל את המוצר. נכון לעכשיו אנו עובדים על שישה מוצרים חדשים. הייתי אומר שאנחנו מקבלים מחצית מרעיונות המוצר שלנו מלקוחותינו, ומחציתם באופן פנימי.

5. מה הוא חושב על דגם התוסף בחינם

אחד החלקים המסקרנים ביותר של הדיון שלי עם Rashty כלל את השקפותיו על הדרך בה מוצגים וחושבים מחשבים על תוספי וורדפרס. הוא ביקורתי מאוד לדגם התוסף החינמי:

לגרום למשתמשים להעריך את העובדה שמוצרי וורדפרס גוזלים הרבה זמן ומאמץ להתפתח ואף יותר לתמיכה זה אתגר. משתמשים מסוימים עדיין מאמינים כי כל מוצרי וורדפרס צריכים להיות בחינם. אני חושב שהמודל החינמי הזה לא עובד: מתוך 30,000 התוספים ב- WordPress.org, 95% אינם מתוחזקים או נכתבים על פי תקני וורדפרס, מה שגורם לקונפליקטים ובעיות לאחר ההתקנה..

בעולמו האידיאלי תוספי פרימיום ימלאו תפקיד גדול יותר ויקבלו מקום גדול יותר לאור הזרקורים הקהילתי:

אני חושב שוורדפרס / Automattic צריכים לשנות את אופן הפעולה שלה ומתקשר עם מפתחי התוספים ולתמוך בהם. אנחנו חלק ממה שהופך את וורדפרס לסביבה כל כך נהדרת ואנחנו חלק מהמערכת האקולוגית של וורדפרס … אני מנסה לומר: עזור לנו ותמוך במאמצים שלנו.

כדוגמא, מג’נטו מאת AOL מספק קטלוג בחינם בו כל מפתח יכול לרשום את התוספים שלו – ללא קשר אם הם בחינם או פרימיום – ולקבל גם לקוחות משוב ותמיכה. זה לא אפשרי עם וורדפרס … אם אין מודל בר-קיימא בו וורדפרס יעמוד מאחור ודחף, לא נראה יותר מדי תוספים מעולים.

חקרתי אותו לגבי עמדתו והוא הגיב עוד יותר:

היבט נוסף של סוגיה זו הוא שרבים מהתוספים הקיימים לא נכתבים על פי תקנים מקובלים באופן נרחב ואינם נתמכים היטב. בתמיכה בלקוחות שלנו עלינו להתמודד עם תוספים אלה. לרוב אנו מוצאים את עצמנו מסבירים מדוע תוסף אחר שהתקין גורם לבעיות מכיוון שהוא לא כתוב נכון. במקרים רבים הם מראים גם שגיאות JS / PHP.

הנקודה שלי היא שכדי שיהיו להם תוספים טובים, חייב להיות מודל בר-קיימא בוורדפרס יעמוד מאחור, ואפילו לדחוף, שיאפשר למפתחי תוספים לפתח ולתמוך במוצרים שלהם..

6. תוספי הוורדפרס המועדפים עליו

זה לא אומר ש- Rashty מונע על כל תוסף שקיים. רחוק מזה. ביקשתי ממנו לרשום רק כמה מהתוספים האהובים עליו מהקהילה:

אני אוהב רלוונטיות ואני גם בקשר עם היזם מעת לעת. הוא עושה עבודה נהדרת ויש לו מוצר נפלא. אנחנו גם מאוד אוהבים את בונה צורה חזותית וזה פחות ידוע מהחלופות.

ביקשתי ממנו להדגיש כמה תוספים של CreativeMinds שלדעתו הם מהטובים ביותר:

אני חושב שלצד מילון המפתח Tooltip יש לנו מוצר חדש ומעולה שיצא לנו זה עתה בשם התוסף OnBoarding שהוא כלי הדרכה וחוויית משתמש נהדר שאנחנו מאוד גאים בו.

7. הפרויקטים השוטפים של החברה

Rashty היה חביב מספיק כדי לתת לנו הצצה לכמה הצעות הקרובות של CreativeMinds:

יש לנו מספר בישולים של תוספים: תוספים חדשים של WordPress Reports שיהוו פלטפורמה להפקת דוחות לצרכים שונים ומקרי שימוש. תוסף ניהול קורס וידאו, שיעזור לארגון לעקוב ולשלוט על שיעורי וידאו, קטלוג מוצרים מאוחד למיזוג בין מספר קטלוגים של מסחר אלקטרוני כגון EDD ו- WooCommerce, ומספר מוצרים חדשים שעדיין נמצאים בשלב התכנון..

8. תקוותיו לעתיד החברה

עם שנים של עבודה מאחוריו, ביקשתי מראשטי מצפה לעתיד. הוא הסביר כיצד הוא צופה את שוק הוורדפרס שמתפתח בשנים הקרובות ואיזה תפקיד עשוי CreativeMinds למלא בזה:

אני חושב ששוק הוורדפרס עדיין מתפתח והמותגים עדיין בונים את עצמם. ברצוננו לראות ב- CM מותג מוערך עבור מוצרי וורדפרס מעולים, באותה צורה בה אנו מסתכלים על EDD / WooCommerce / Yoast / ElegantThemes ומותגים טובים אחרים …

אני מאמין שהשוק שאנחנו נמצאים בו הולך לצמוח. ארגונים ועסקים נוספים משתמשים ב- WP כפתרון תוכן ומסחר אלקטרוני, והם זקוקים לכלים איכותיים ואמינים בכדי להניע את התוכן ואתריהם. הצרכים לכלי עבודה כאלה פשוט הולכים וגדלים, כך שלדעתי יש מבחר גדול של כלים נהדרים של וורדפרס לכיוון אליו אנו מכוונים..

סיכום

דייוויד רשתי זכה להצלחה רבה בשוק התוספים של וורדפרס, וזה תמיד מעניין לשמוע את נקודת המבט של מפתח.

תן לנו לדעת מה אתה חושב על מה שהוא אמר: האם אתה משתמש באחת התוכניות המומלצות שלו? האם הוא צודק בדגם התוסף החינמי? פרסם בתגובות למטה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map