איך ייראה העתיד של וורדפרס?

העתיד של וורדפרס

העתיד של וורדפרס בהיר כמו אלף שמשות מחוסר דמיון טוב יותר. לאחר הפעלת פלטפורמת הבלוגים של הטחנות, וורדפרס מעצבת למעשה את מסגרת היישומים המשתלשלת עלונים וחדשים ברחבי האינטרנט..


לפני זמן מה התארנו כיצד התרחשה וורדפרס ואיך היא צמחה למערכת ניהול תוכן (CMS) שמסמכת מעל 75 מיליון אתרי אינטרנט, כולל מותגים גדולים כמו CNN, Jay-Z ועוד ועוד..

בזמן הכתיבה, וורדפרס היא הפלטפורמה החזקה למדי עם הגעתם של טכנולוגיות חדשות שנראה כאילו הן מגיעות מסרטי מדע בדיוני. אם אתה תוהה, נניח כמה מונחים שעשויים לטגן את מוחך, אך אנא אל תברח.

במקום זאת, שמור סביב כי מה שתיארנו היום פירושו כל מיני דברים נהדרים עבור העסק שלך מבוסס WordPress. אם אתה מסתכל סביבך, אתה צפוי למצוא דיונים סוערים על חיות כמו WordPress Rest API, WP-CLI, Calypso ותאימות לאחור בין היתר..

העתיד של וורדפרס מעבר לשנת 2017

ובכן, אלה מסוג הדברים הגיוניים רק למפתחים. לעזאזל, נושאים כמו וורדפרס REST API מבלבלים גם את הזבל אצל מפתחים רבים, כך שנחסוך מכם עינויים מסוג זה. מה שאנו חולקים היום הוא כיצד הטכנולוגיות האמורות יכולות לעזור לכם להשיג יותר באמצעות וורדפרס.

הנחת יסוד זו פותחת את השערים לעתיד של וורדפרס שמעולם לא נראה מעולם. עכשיו, אנא קח את ידי ותן לנו להתקשר אנה וויי, הסבר ההיפסטר הסיני שחי בתוך כל כדור בדולח. בדיחות בצד, בואו נגמר את זה ונגמר עם.

1. שיפורים בממשק המשתמש של וורדפרס

לפני זמן לא רב, מנהל הוורדפרס היה מושך עיניים. את זה אנו יודעים ממקור ראשון מכיוון שקפצנו על מכונת הזמן הארורה וגילינו כיצד ממשק המשתמש של וורדפרס התפתח. ובעוד שלממשק המשתמש (ממשק המשתמש) אין שום כלי בכלי כמו Ghost, הוא השתפר בהרבה.

אך מה צופה העתיד של וורדפרס מבחינת ממשק המשתמש הניהולי? ניחשת נכון אם אתה מצפה שמנהל המערכת של וורדפרס ישתנה לטובה. אם קליפסו לא מספיק ראיות, אני לא יודע מה כן.

החברים שלי הג’מייקנים היו כמו “לעזאזל האיש של קליפסו?” אם לא ביקרת ב- WordPress.com זמן מה, אתה מפסיד את הממשק החדש של קליפסו. אין בבעלותך בלוג WordPress.com? ובכן, קליפסו העניקה לבלוגים של WordPress.com מהפך קיצוני מבחינת ממשק המשתמש של הניהול.

העתיד של וורדפרס קליפסו

זה יפה ומהיר במיוחד בלשון המעטה (חזרה לרוחך), ואתה יכול בקלות ובחופשיות להשתמש בקליפסו כדי לנהל את הבלוגים שלך שמתארחים בעצמך ממיקום מרכזי אחד. הדרישה היחידה היא שעליך להפעיל את Jetpack ואת אפליקציית שולחן העבודה של WordPress.com. ואז שוב תוכלו לנהל את האתרים המארחים בעצמכם מחשבון WordPress.com.

עם מאט זווית לחוויה ידידותית יותר למשתמש, קליפסו עשוי לעבור בעתיד לארח WordPress המארח את עצמו. זה, או צוות העיצוב של וורדפרס יציע ממשק משתמש טוב יותר, אבל מדוע להמציא מחדש את הגלגל כשכבר יש לך מרוצי אמריקה?

בכל מקרה, צפו למנהל וורדפרס משופר שיהיה קריר ומהיר יותר ממה שיש לנו כרגע. זה יכול רק אומר דברים נהדרים עבור עסק WordPress שלך פשוט מכיוון שהמהירות טובה. יש גם אפשרות מובהקת לראות לוחות מחוונים מותאמים אישית בזכות ממשק ה- API של REST.

2. וורדפרס כמסגרת יישום

ממשק API של WordPress Rest

אני מאמין בתוקף שממשקי JavaScript ו- API הם עתידם של לא רק וורדפרס אלא האינטרנט. – מאט מולנווג

זאת, אמר מאט ב”מצב בוורד “עוד בשנת 2015. כיום זו ממש מציאות, יותר מכך עם מיזוג ממשק ה- API של REST לליבה של וורדפרס. מה קורה במילים הקשות האלה? מה ה- API של REST? וכיצד, חשוב להתפלל, חשוב?

ובכן, בצורתו הבסיסית ביותר ה- REST API הוא פשוט קוד שמאפשר לך לשלוח ולאחזר נתונים מ- WordPress ללא קשר ליישום שיש לך. משמעות הדבר היא שאתה יכול להשתמש בוורדפרס כמסגרת לניהול תוכן עבור כל יישום אינטרנט בחוץ.

תגיד שלום לכל מיני אפשרויות נהדרות עבור מפתח העתיד של וורדפרס. אתה יכול לבנות אפליקציות סלולריות בוורדפרס באותה קלות כמו שאתה בונה אתרים. אתה יכול לקבל אפליקציות מקוריות לאייפון או לאנדרואיד הפועלות ב- WordPress מכיוון – REST API.

אם לא היה לך מושג, החיה של קליפסו שהזכרנו זה פשוט ממשק מותאם אישית שמתקשר עם וורדפרס באמצעות – חכה לזה – ממשק ה- REST API!

3. תאימות בין פלטפורמות

וורדפרס ו- Javascript

המשמעות היא גם שתוכלו ליצור ערכות נושא של וורדפרס המותאמות במיוחד וכל כך הרבה יותר. במילים פשוטות, ה- REST API מביא הרבה אפשרויות לשולחן, מה שאומר שעתידה של וורדפרס הפך להיות בהיר עוד יותר. תאר לעצמך לבנות אפליקציות בכל שפת תכנות ושימוש בתכנית ה- WordPress העוצמתית כדי להניע את הכל. זה נשמע נהדר, נכון?

החיסרון היחיד הוא שכמפתח וורדפרס אתה צריך להגדיל את כישורי JavaScript שלך כדי לנצל את מלוא ה- API של REST. כן, וורדפרס עדיין תפעל על PHP בעתיד, אך חלק גדול מהפיתוח הקדמי יהיה תלוי ב- JavaScript.

חבר’ה, וורדפרס היא כבר לא רק CMS, היא כעת מסגרת יישומים מלאה שיכולה לעשות כמעט הכל. מאט, בתוך א Reddit AMA, אמר:

אני חושב שזה (וורדפרס) הוא מסגרת נהדרת לכל דבר מונע תוכן. לגבי דברים כמו העברת הודעות שאינן ממפות היטב למודל הנתונים של WP, אתה עדיין יכול לעשות את זה רק להכין טבלאות חדשות, אל תנסה לנקוס אותו בנעליים הסטנדרטיות..

בסופו של יום, ה- REST API הוא תוספת מדהימה לליבת הוורדפרס שמשמעותה שאתה לא הולך לשום מקום בקרוב.

ממשיכים הלאה במהירות …

4. חתיכה גדולה יותר של עוגת בסיס המשתמשים

אתרי וורדפרס ויראליים

וורדפרס מעניקה כמות עצומה של אתרי אינטרנט. זוהי מסגרת האפליקציות הפופולרית ביותר (כן, זה נשמע טוב יותר מ- CMS) מכאן למאדים ומעבר לה. פתרונות רבים אחרים יזדקקו לעשרות שנים של פיתוח רק כדי להתעדכן.

ועם כל העדכונים החדשים האלה שנושרים כל הזמן, אתה יכול לצפות שיותר ויותר אנשים יקפצו על העגלה של וורדפרס. כמובן, עתידה של וורדפרס פירושו פלטפורמה ידידותית למתחילים יותר שגורמת לכולם. התוצאה? מתחילים נוספים מצטרפים.

מתחילים לא יחלקו שיער בפנימייה ומפתחים ברחבי האינטרנט כבר לא יחשבו שוורדפרס היא רק פלטפורמת בלוגים. הודות לממשק ה- API של REST, כל המפתחים יידעו שהכוח הבלתי מרוסן של וורדפרס נמצא בשיחה ובשיחה בכל פעם. התוצאה? מפתחים מכל תחומי החיים מצטרפים.

הספקולציות של אותם המומחים גורסים שוורדפרס תחזיק מעל 35% מהאינטרנט עד שנת 2020. זו נתון עצום בהתחשב בוורדפרס כבר מנהלת 1 מתוך 5 אתרים בשנת 2017. האם אתה צריך שנספר לך מה בסיס המשתמשים של הנתון הזה פירושו לעסק הקשור שלך WordPress?

אם אתה זקוק שנחזיק את ידיך ביחס לכך, פירוש הדבר שפע של הזדמנויות עסקיות, קהילה גדולה וטובה יותר וכל כך הרבה יותר. הקהילה היא אחת החליפות החזקות של וורדפרס, והכוח המניע אחרי רוב מוצרי וורדפרס (אם לא כולם).

גודל השוק העצום וקהילת הפיתוח סביב וורדפרס הן שתי סיבות מדוע זה נהדר לבסס את העסק שלך סביב וורדפרס. – מוחמד חריס

5. עיצוב תוכן חזיתי

עורך חזית מלחין חזותי

עם הופעתם ופופולריותם של בוני דפי וורדפרס כמו בונה בונה, מלחין ויזואלי כלים אלה לבניית אתרים (באמצעות בניית אתרים Insider), ברור שיש סיעה של משתמשי וורדפרס העוסקים בעיצוב תוכן חזיתי. המגמה עברה לנושאי וורדפרס עם המשלוח הטוב ביותר עם בוני דפים מנופחים במלואם.

עכשיו, אינך צריך לדעת שורת קוד כדי להצליף עיצובים יפהפיים כמו בוס. מה זה אומר על עתידה של וורדפרס? אנו יכולים לצפות לראות יותר בוני חזית נכנסים לשוק. אלה יכולים להיות תוספים או בוני עצמאיים המשולבים בערכות נושא.

חוץ מזה, זה מאתגר לעצב דפים בעורך הוורדפרס המקורי. זה לא משנה אם אתה משתמש בעורך החזותי או ממתין לעורך הטקסט, כאשר האחרון דורש מיומנויות קידוד מסוימות. כיצד נראים הדברים וכדי לשמור על שפיות רוב המתחילים, וורדפרס עשויה לשלוח בעתיד בונה דפים מובנה.

ובכן, זה לא ישבור עצם ליצור דפים מדהימים ישירות מתוך וורדפרס. וככל שיותר מפתחים יתאימו את ה- REST API ויתוודעו לכל הדברים המדהימים שפירושם של JavaScript הוא עבור הקצה הקדמי, חלק גדול מעבודות העיצוב יועברו מהאחורית.

פירוש הדבר שלא תבלה שעות על גבי שעות בהדרכת לקוחות כיצד לשנות גופן כאן וקצת צבע שם. הכל טוב כל עוד אנו עומדים בסטנדרטים הטובים ביותר והופכים את קוד הנפיחות לנחלת העבר. יצירת תוכן גרירה ושחרור אינה אופנת, היא כאן כדי להישאר.

6. התמקדו בתגובה וביצועים ניידים

WordPress לנייד מוכן

כשנשאל על האתגר הגדול ביותר שעומד בפני וורדפרס, אמר מאט להפוך את וורדפרס לידידותית יותר לנייד היא בעלת חשיבות עליונה. דבריו המדויקים היו:

אני חושב שמובייל מאוד מאתגר מכיוון שהוא ביסודו בפלטפורמות סגורות.

לפני שנתיים לא ניתן היה להבחין בעיצוב אתרים מגיב ונייד ראשון. בעולם בו רוב האנשים גולשים במכשירים ניידים, אינך יכול להרשות לעצמך להפעיל אתר נוקשה. עם זאת, ישנם עסקים עם אתרי אינטרנט נוקשים כמו שקשה לנוקח.

מפתחי וורדפרס מעסיקים מוצרים מגיבים בימינו והתוצאות מרשימות. הגישה למנהל וורדפרס מטלפון נייד אינה חלקה לחלוטין. אתה יכול לעשות כל כך מעט במכשיר נייד.

דרושה עבודה רבה יותר בתחום זה, וככל ש- WordPress מגיבה יותר (במיוחד באזורים שחשובים באמת), שיעור האימוץ בקרב משתמשים ניידים גבוה יותר. אנו יכולים לצפות שוורדפרס תהיה מגיבה יותר בעתיד.

7. ביצועים

מהירות וורדפרס

בכל הקשור לביצועים, צוות וורדפרס מתמקד ביעילות ביציבות, בשימושיות ובמהירות. או כדבריו של מאט:

בראש ובראשונה, הדברים החשובים ביותר עבור פלטפורמה הם יציבות, מהירות וביטחון. כדי לעשות זאת טוב אתה צריך את היכולת לדחוף עדכונים ותיקונים קרוב ככל האפשר בזמן אמת. וזה צריך לעבוד בכל שפה. אימות משתמשים, הפשטת נתונים במטמון.

יש לו עצות גם למפתחי נושאים ותוספים שואפים:

העיצוב והשימושיות חשובים מתמיד. צפה בחבר או בן משפחה מנסה להשתמש בתוסף שלך מתחילתו ועד סופו, וזה ייתן לך המון רעיונות כיצד לשפר אותו.

יתר על כן, וורדפרס משתמשת בפיתוח מונע תוספים במובן זה שתכונות חדשות נבדקות כתוספים ראשונים כדי לאסוף משוב מהמשתמשים. זה מספק הרבה מקום לשדרוגי ביצועים שמשמעותם רק דברים גדולים לעתיד וורדפרס.

כאשר הכל נאמר ונעשה, המוקד העיקרי של וורדפרס הוא להפוך את הפלטפורמה לשימושית לג’ו הממוצע, תוך שהיא מציעה למשתמשים בכוח את הכלים הדרושים להם כדי לכופף את המסגרת ככל שהם רוצים. זה קשה, אז אנא תרמו את תרומתכם כבר.

8. וורדפרס תתמוך בשפות נוספות

תרגומי וורדפרס

מצולעי וורדפרס עובדים קשה כדי לתרגם את הפלטפורמה לכמה שיותר שפות וזה נמשך בעתיד. נושאים ותוספים נוספים הופכים מוכנים לתרגום בעתיד וורדפרס אנה וויי רואה ��

אם תאהב להשתמש בוורדפרס בשפה שלך, זה יכול להיות הסיכוי שלך ליצור את הוורדפרס שאתה תהיה גאה להראות לילדיך. סקרנו את תרגום וורדפרס כיצד לתרום לוורדפרס, אז אל תתאפק.

9. נגישות רבה יותר

נגישות WP

איננו יכולים לעזוב את אחינו ואחיותינו לקויי החושים מכיוון שהם גם מהווים את העתיד של וורדפרס. בזכות ממשקים מונעי API, למפתחים יש יותר חופש ליצור וורדפרס שעובד עבור המשתמשים “… עם ליקויים חושים, עם האפשרות להפעיל ולכבות תכונות נגישות ספציפיות באמצעות JavaScript”- wpmudev.

וורדפרס פרסמה את עצמה מדריך נגישות אך ישנם מאות משאבים אחרים של קוד פתוח למפתחים באינטרנט (כמו בחינם תוסף נגישות WP). בעזרת כלים אלה מפתחים יכולים לחדד את המוצרים שלהם כדי להיות בטוחים שהנושאים והתוספים שלהם יכולים להשתמש בכל אחד. דוגמה נהדרת אם נושא ה- Total WordPress שמשלב תכונות נגישות חדשות עם כל עדכון (אחת הסיבות העיקריות לכך אוניברסיטת הוואי בוחר להשתמש בסך הכל).

מה היו משתמשי וורדפרס רוצים לראות בגרסאות עתידיות?

הסתכלנו סביבנו ומצאנו כמה שיחות מעניינות סביב עתידה של וורדפרס. כל משתמש שנתקלנו בו די אופטימי לגבי עתידו של וורדפרס. הנה זוג:

אני חושב שוורדפרס הוא מדהים אבל מה שצריך בכדי להבטיח שרידות הוא עורך עיצוב מובנה הדומה לחלק מהתוספים – כמו VC – כדי להפוך לחלק מהפלטפורמה. עגלת ה- wix / ss היא עסק רווחי ביותר ו- wp מאיים על קיומם הליבה. – רייז

אז יש לנו…

חוויית משתמש טובה בהרבה, בעיקר למתחילים יחד עם יכולת פעולה הדדית הרבה יותר טובה בין תוספים / ערכות נושא / וורדפרס עצמה כך שאנו לא חווים עצירות אתרים תכופות לאחר עדכוני אתרים. – איביקה דליק

ולבסוף…

מיומנויות פיתוח של וורדפרס הופכות במהירות לאחד מאותם מיומנויות בביקוש גבוה, לא רק מלקוחות, אלא גם ממעסיקים פוטנציאליים. יותר ויותר אנשים רואים את ההזדמנות הגדולה בשימוש בוורדפרס כמערכת ניהול תוכן אמיתית. – אד ניילור

על עתיד וורדפרס, מאט אומר:

אתה יודע, הדבר שאני כל הזמן חוזר אליו וזה קצת גבני ומעט מופשט, אבל וורדפרס באמת יכולה להיות מערכת הפעלה, לא רק לרשת, אלא לרשת הפתוחה. אחד הדברים שאני אוהבת עליהם ככל שאנו צומחים, וככל שאנחנו מצליחים יותר, ורוויחים יותר את נתח השוק ההוא, הוא שאנו משנים את הרשת להיות פתוחה יותר, פשוט על ידי דברים שלא מובנים בוורדפרס. ממשקי ה- API, הדרך בה אנו עושים הכל, ניזונים. – מאט, WCEU, 2016

משהו שכדאי לזכור

פשוט זורק את זה לשם …

תוך כדי חקר הפוסט הזה הבנתי שיש כל כך הרבה מה ללמוד על אופן וורדפרס עובד. המשמעות היא שאני צריך לפרוק את כישורי הקידוד שלי, ואני ממליץ לך לעשות זאת גם אם תרצה להעמיק בוורדפרס..

אם עדיין לא עשית זאת, למד HTML ו- CSS בסיסיים. נוסף על כך, מצא קורס JavaScript ולמד את עצמך. היי, אל תשכח גם מ- PHP, כי זה מה שמניע את וורדפרס. אם אתה רק צריך נושא וורדפרס כדי להגדיר אתר עסקי, אנו ממליצים על נושא ה- WordPress העצמי שלנו.

אליך…

אלה רק שני הסנטים שלי. נשמח לשמוע את מחשבותיך על עתיד וורדפרס. איפה אתה רואה את וורדפרס בחמש השנים הבאות? אפילו יותר טוב, מה הייתם שמחים לראות בגירסה הבאה של וורדפרס?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me