התקפות וורדפרס נפוצות וכיצד לעצור אותן

התקפות וורדפרס נפוצות וכיצד לעצור אותן

וורדפרס הייתה אחת ממערכות ניהול התוכן המובילות (CMS) כבר למעלה מעשור. רבים מהבלוגים הגדולים ביותר באינטרנט, כמו גם שפע של אתרים קטנים, פרטניים, פועלים במסגרת וורדפרס לפרסום תוכן טקסט, תמונה ווידאו באינטרנט..


אתר וורדפרס כולל ממשק קדמי וגם אחורי. הקצה הקדמי מספק את התצוגה שמבקרים חיצוניים יראו כשהם טוענים את דף האינטרנט. מנהלי אתרים ותורמים שאחראים על עריכה, תכנון ופרסום של תוכן יכולים לגשת אל הצד האחורי..

כמו כל מערכת מבוססת אינטרנט אחרת, וורדפרס היא יעד לניסיונות פריצה וצורות אחרות של פשעי רשת. הגיוני לשקול עכשיו יותר מ 32% האינטרנט פועל ב- WordPress. במאמר זה נעבור כמה מההתקפות הוורדפרס הנפוצות ביותר על התוכנה ואז נציע הצעות כיצד להתגונן נגדן ולשמור על האתר שלך מאובטח.

שיטות להתקפות וורדפרס נפוצות

ראשית, נסתכל על התקיפה השכיחה של בעלי אתרי וורדפרס.

1. הזרקת SQL

התקפות וורדפרס נפוצות: הזרקת SQL

פלטפורמת CMS של WordPress מסתמכת על שכבת מסד נתונים המאחסנת מידע מטא נתונים כמו גם מידע ניהולי אחר. לדוגמא, מסד נתונים וורדפרס מבוסס SQL טיפוסי יכיל מידע על משתמשים, מידע על תוכן ונתוני תצורת אתרים.

כאשר האקר מבצע התקפת הזרקת SQL, הם משתמשים בפרמטר בקשה, דרך שדה קלט או URL, כדי להריץ פקודת בסיס נתונים מותאמת אישית. שאילתת “SELECT” תאפשר להאקר להציג מידע נוסף מהמאגר, בעוד שאילתת “עדכון” תאפשר להם לשנות נתונים בפועל..

בשנת 2011, חברת אבטחת רשת בשם Barracuda Networks נפלה קורבן ל התקפת הזרקת SQL. ההאקרים ניהלו סדרה של פקודות בכל אתר האינטרנט של ברקודה ומצאו בסופו של דבר עמוד פגיע שיכול לשמש כפורטל למסד הנתונים העיקרי של החברה..

2. סקריפטים חוצי אתרים

מתקפת סקריפטים בין אתרים, המכונה גם XSS, דומה להזרמת SQL, והיא מקפידה על אלמנטים של JavaScript בדף אינטרנט במקום על בסיס הנתונים שמאחורי היישום. התקפה מוצלחת עלולה לגרום לפגיעה במידע הפרטי של מבקר חיצוני.

בהתקפת XSS, ההאקר מוסיף קוד JavaScript לאתר דרך שדה תגובה או קלט טקסט אחר, ואז אותו סקריפט זדוני מופעל כאשר משתמשים אחרים מבקרים בדף. JavaScript הסוריא בדרך כלל יפנה משתמשים לאתר הונאה שינסה לגנוב את הסיסמא שלהם או נתונים מזהים אחרים.

אפילו אתרים פופולריים כמו eBay יכולים להוות יעדים להתקפות XSS. בעבר, האקרים הוסיפו בהצלחה קוד זדוני לדפי מוצר ושכנעו לקוחות להיכנס לדף אינטרנט מזויף.

3. הזרקת פיקוד

פלטפורמות כמו וורדפרס פועלות על שלוש שכבות עיקריות: שרת האינטרנט, שרת היישומים ושרת מסד הנתונים. אבל כל אחד מהשרתים הללו פועל על חומרה עם מערכת הפעלה ספציפית, כמו Microsoft Windows או Linux עם קוד פתוח, וזה מייצג אזור פוטנציאלי נפרד של פגיעות..

עם התקפת הזרקת פקודה, האקר יזין מידע זדוני בשדה טקסט או URL, בדומה להזרקת SQL. ההבדל הוא שהקוד יכיל פקודה שרק מערכות הפעלה יזהו, כגון הפקודה “ls”. אם זה מופעל, זה יציג רשימה של כל הקבצים והספריות בשרת המארח.

מצלמות מסוימות המחוברות לאינטרנט התגלו כפגיעות במיוחד להתקפות הזרקת פקודה. הקושחה שלהם יכולה לחשוף באופן לא ראוי את תצורת המערכת למשתמשים חיצוניים בעת הוצאת פקודה סוררת.

4. הכללת קבצים

התקפות וורדפרס נפוצות: הכללת קבצים

שפות קידוד אינטרנט נפוצות כמו PHP ו- Java מאפשרות למתכנתים להתייחס לקבצים ותסריטים חיצוניים מתוך הקוד שלהם. הפקודה “כלול” היא השם הכללי לסוג פעילויות זה.

במצבים מסוימים, האקר יכול לתפעל את כתובת האתר של האתר כדי לפגוע בקטע “כלול” בקוד ולקבל גישה לחלקים אחרים בשרת היישום. נמצא כי תוספים מסוימים לפלטפורמת וורדפרס פגיעים כנגד התקפות הכללת קבצים. כאשר פריצות כאלה מתרחשות, המסתנן יכול לקבל גישה לכל הנתונים בשרת היישומים הראשי.

טיפים להגנה

עכשיו כשאתה יודע למה לחפש, להלן מספר דרכים קלות להקשות על האבטחה שלך ב- WordPress. ברור שישנן דרכים רבות יותר לאבטח את האתר שלך מכפי שהוזכרו להלן, אך אלו שיטות פשוטות יחסית להתחיל בהן שיכולות להניב תשואות מרשימות בהאקרים המסוכלים.

1. השתמש במארח ובחומת האש המאובטחים

ניתן להפעיל את פלטפורמת הוורדפרס משרת מקומי או לנהל אותה דרך סביבת אירוח בענן. לצורך שמירה על מערכת מאובטחת עדיפה האפשרות המתארחת. מארחי וורדפרס המובילים בשוק יציעו קידוד SSL ​​וצורות אחרות של הגנת אבטחה.

התקפות וורדפרס נפוצות: חומת אש

בעת קביעת התצורה של סביבת וורדפרס מתארחת, חשוב מאוד לאפשר חומת אש פנימית שתגן על חיבורים בין שרת היישומים שלך לשכבות רשת אחרות. חומת אש תבדוק את תקפותן של כל הבקשות בין השכבות על מנת להבטיח שמותר לעבד רק בקשות לגיטימיות.

2. עדכן ערכות נושא ותוספים

קהילת וורדפרס מלאה במפתחי צד שלישי העובדים כל העת על נושאים ותוספים חדשים כדי למנף את העוצמה של פלטפורמת CMS. תוספות אלה יכולות להיות בחינם או בתשלום. תמיד יש להוריד יישומי פלאגין ועיצוב ישירות מאתר WordPress.org.

תוספים חיצוניים ונושאים יכולים להיות מסוכנים מכיוון שהם כוללים קוד שיופעל בשרת היישומים שלך. רק לסמוך על תוספות המגיעות ממקור ומפתח מכובד. בנוסף, עליך לעדכן תוספים ונושאים על בסיס קבוע, מכיוון שמפתחים ישחררו שיפורי אבטחה.

בתוך ה קונסולת הניהול של וורדפרס, ניתן למצוא את הלשונית “עדכונים” בחלקו העליון של רשימת התפריטים “לוח המחוונים”.

3. התקן סורק וירוסים ו- VPN

אם אתה מפעיל את וורדפרס בסביבה מקומית או שיש לך גישה מלאה לשרת דרך ספק האירוח שלך, עליך להיות בטוח שיש סורק וירוסים חזק במערכת ההפעלה שלך. כלים חינמיים לסריקת אתר וורדפרס שלך כמו Virus Total יבדקו את כל המשאבים כדי לחפש פגיעויות.

כשאתה מתחבר לסביבת וורדפרס שלך ממיקום מרוחק, עליך להשתמש תמיד בלקוח רשת וירטואלית פרטית (VPN), שיבטיח שכל תקשורת הנתונים בין המחשב המקומי שלך לשרת מוצפנת במלואה..

4. נעילה נגד התקפות כוח אמיץ

אחת ההתקפות הפופולריות והנפוצות ביותר של וורדפרס נראית בצורה של מה שמכונה התקפות כוח סוער. זו לא יותר מתוכנית אוטומטית שהאקר משחרר ב”דלת הכניסה “. הוא יושב שם וניסה אלפי שילובי סיסמאות שונים ומעד במלואו הנכון לעיתים קרובות מספיק בכדי שיהיה כדאי.

החדשות הטובות הן שיש דרך קלה לסכל כוח ברוט. החדשות הרעות הן שיותר מדי בעלי אתרים אינם מיישמים את התיקון. בדוק את האבטחה וחומת האש של All in One. זה בחינם ומאפשר לך להגדיר מגבלה קשה על ניסיונות ההתחברות. לדוגמה, לאחר שלושה ניסיונות התוסף נועל את האתר כנגד כניסות נוספות של כתובת ה- IP למשך זמן מוגדר מראש. תקבל גם הודעת דוא”ל לפיה תכונת הנעילה הופעלה.

5. אימות דו-גורמי

שיטה חמישית זו לאבטחת האתר שלך מסתמכת על כך שההאקר ככל הנראה לא יצליח לקבל שליטה על שני המכשירים שלך בו זמנית. לדוגמה, מחשב וטלפון סלולרי. אימות דו-גורמי (2FA) הופך את הכניסה לאתר האינטרנט שלך לתהליך דו-שלבי. כרגיל אתה נכנס באופן הרגיל אך לאחר מכן תמצא את עצמך מתבקש להזין קוד נוסף שנשלח לטלפון שלך.

חכם, הא? שלב נוסף נוסף זה מגדיל את האבטחה של האתר שלך באופן אקספוננציאלי על ידי הפרדת הכניסה לשלבים שונים. קלוט את זה רשימת תוספים בחינם זה יעזור לך להקים 2FA. ההאקרים שחשבו לנסות להתעסק עם האתר שלכם כנראה משנים את דעתם.

סיכום

אמנם אין דבר כזה אתר מאובטח במאת האחוזים, אך יש הרבה צעדים שתוכל לנקוט כדי להגן על האתר שלך. שימוש בחומת אש טובה, שמירה על עדכניות הנושאים והתוספים שלך והפעלת תקופת סריקת וירוסים מעת לעת יכולה לעשות את ההבדל העצום.

זה עשוי לעזור לחשוב על אבטחת אתרים כתהליך איטרטיבי נצחי. לעולם לא צריך לנקוד נקודה כשאתה צעד אחורה וחושב שהוא “שלם” מכיוון שהמשחק בין האקרים למגיני אתרים לעולם לא ייפסק, אפילו כששחקנים מקוונים שהוחלטו רשמית נכנסו ל מעקב מקוון עסק. רק על ידי שמירה על עצמך בקיאות על האיומים האחרונים וכיצד להדוף אותם תוכל לשמור על אבטחת סייבר ועל פרטיות מקוונת..

חבל שהעולם צריך להיות ככה אבל קבל אותו והמשיך הלאה. אם מעולם לא עשית זאת בעבר, כעת תהיה זמן טוב לאתר כמה אתרי חדשות מכובדים בנושא אבטחת סייבר. הירשמו לניוזלטר שלהם או לפחות ערכו ביקורים סדירים. התחל על ידי הפעלת חיפוש בגוגל (או מנוע החיפוש שבחרת) אחר “חדשות אבטחת סייבר”.

יש לך שאלה, או טיפים נוספים להוסיף? השאירו תגובה והודיעו לנו.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me