כיצד להגן על אזור הניהול של וורדפרס שלך

כיצד להגן על אזור הניהול של וורדפרס שלך

חיוני לשמור על אזור הניהול של WordPress ועל דף הכניסה שלך מפני התקפה. עם זאת, בעוד שהאקרים מהווים סיכון ביטחוני משמעותי, הם אינם היחידים. עבור אתרים המספקים רישום למשתמשים, יהיה עליכם גם לאבטח את אזור הניהול כנגד המשתמשים עצמם. בעיות אבטחה הנובעות ממשתמשים מאושרים נקראות ‘חדירות שאינן זדוניות’..


למרבה המזל, תוכלו לחנות את אתר האינטרנט שלכם במהירות ובקלות על ידי יישום מספר טיפים לשכל הישר והתקנת כמה תוספים שיעזרו לכם. על ידי בחינת היבטים כמו אישורי הכניסה שלך וניתוק התקפות זדוניות במקורם, תוכלו להפוך את האתר שלכם לבטוח יותר עבור כל מי שמשתמש בו..

במאמר זה נדון תחילה מדוע עליכם להגן על דפי הניהול והכניסה שלכם, ואז נספק לכם חמישה טיפים שיעזרו לכם להגן על האתר שלכם לתמיד. נתחיל!

מדוע עליכם להגן על אזור הניהול של וורדפרס (ודף כניסה)

מסך כניסה של וורדפרס המציג שגיאה.

בדומה לדלת הכניסה לבית שלך, עמוד הכניסה של וורדפרס שלך הוא ככל הנראה החוליה החלשה בשרשרת בכל מה שקשור לגישה לאתר שלך. מסך הניהול שלך מייצג את החדר הראשון שמישהו יכנס אליו, מה שאומר שכיבוי של שניהם הוא קריטי לביטחון. ההשלכות של אי-פעולה זו הן רבות, כולל אובדן של מידע על לקוחות, משתמשים או מידע, פגיעה בפונקציונליות של אתר האינטרנט שלך ואפילו הסרתו המלאה. מה שכן, שחיקת אמון הלקוחות יכולה להיות קטסטרופלית עבור השורה התחתונה שלך.

לבסוף, כדאי לציין כי פיגועי כוח בריוט הם דרך פופולרית להשיג גישה לא מורשית לאתר, כך שמספר מהטיפים כאן מתמקדים בשמירה על האתר שלך מפני זה.

אם אתה חדש ב- WordPress, הבנת כיצד לאבטח את האתר שלך יכולה להיות מרתיעה. כדי להרגיע את התהליך, פירטנו חמישה טיפים שתוכל ליישם כדי לאבטח את האתר שלך. בואו נסתכל!

1. בחר שמות משתמשים וסיסמאות חזקים

בסופו של דבר, אישורים חזקים הם מחרוזת ארוכה של תווים אקראיים, המכילים לפעמים מספרים וסמלים. בהשוואה לסיסמאות קצרות, דוגמאות חזקות קשה להאקר לנחש, ובכך מקשה עליהם לגשת לחשבונך. זה דאגה מכיוון ש -69% מהמבוגרים המקוונים אינם שוקלים עד כמה סיסמאותיהם מאובטחות. בקיצור, אישורים חלשים משאירים את האתר שלך פתוח לסיכון שניתן להימנע ממנו בקלות.

מה עוד, כל אחד מתעודות המשתמש באתר שלך חשובות – לא טוב שיש לך שם משתמש וסיסמא חזקים אם לחשבון מנהל אחר יש חשבון חלש.

אתר 1Password.

למרבה המזל, וודא ששמות המשתמש והסיסמאות שלך עומדים לרשותם קל למדי:

 1. לטשטש את שם המשתמש שלך. שנה שמות משתמש ברירת מחדל מ- מנהל למשהו שקשה יותר לנחש.
 2. השתמש בסיסמה ארוכה וקשה לנחש. אתה יכול להשתמש באתר אינטרנט כגון מחולל סיסמאות חזק – למרות שוורדפרס מכילה גם מחולל סיסמאות מהממים, ודפדפנים רבים מכילים מערכות משלהם. זכור כי אורך הוא גורם מרכזי בסיסמה מאובטחת.
 3. אחסן את הסיסמה שלך במקום מאובטח. אמנם זה לא הכרחי לשם יצירת אישורים חזקים, אך אחסון מאובטח של סיסמאותיך חשוב לא פחות. לשם כך, התבונן מעבר אחרון או 1 סיסמא כדי לעזור לך לנהל את כל הסיסמאות שלך בקלות.

כמובן שזו לא השיטה היחידה העומדת לרשותך להגנה על אזור הניהול שלך. בואו נראה דרך אחרת להגביל את הגישה.

2. הוסף אימות דו-גורמי (2FA) לחסימת כניסות לא מורשות

2FA היא שיטה להגן על חשבונך על ידי בקשת קוד או אסימון ייחודי באמצעות המכשיר החכם שלך. זה אומר שבכל פעם שאתה מתחבר, וורדפרס יכולה להיות בטוחה שזה אתה, ולא האקר או לא רצוי אחר.

התוסף של קי.

כמו בשיטות אבטחה אחרות, ישנם שפע של תוספים שיכולים לעזור לך ליישם 2FA:

 1. אימות שני גורמים: תוסף זה עובד עם המאמת של גוגל כדי לספק קודים מוגבלים בזמן לגישה להתחברות.
 2. קי: נראה שפתרון ייחודי זה מסיר את האישורים לגמרי, משתמש במכשיר החכם שלך אך ורק לצורך כניסה.

בסך הכל, תרצה קודם להתנסות עם תוסף 2FA רגיל, ואז להיכנס לפתרונות אחרים כמו קיי כשאתה מרגיש בנוח. כמו כן, כמה תוספים כמו גדר המילים ו Jetpack כלול תכונה זו, כך שכדאי מאוד לבדוק את זה.

3. הגבל את מספר ניסיונות הכניסה להגבלת פיגועי הכוח

במילים פשוטות, פיגועי כוח ברוטים נראים לנחש את אישוריכם על ידי איטרציה דרך כל שילוב אפשרי. זוהי שיטה פופולרית לפריצת אתר, ומשמעותה הגבלת מספר הפעמים שמשתמש יכול להתחבר היא דרך פשוטה ויעילה להפריע להם.

אתר Wordfence.

באשר כיצד למנוע אותם, שוב תוספים מצילים. להלן ההמלצות שלנו:

 1. Jetpack: בין שאר הפיצ’רים שמציע Jetpack מספר מודולים זה יגביל את ניסיונות הכוח הזרוע, ומפקח על האתר שלך עבורם.
 2. iThemes אבטחה: התוסף All-in-One זה לא רק מאפשר לך להגביל ניסיונות כניסה, הוא יאפשר גם לך לאסור על משתמשים חשודים.
 3. Wordfence אבטחה: יחד עם מגבלות התקפה בכוח הזרוע, התוסף המקיף הזה כולל גם שלל תכונות חיוניות אחרות הקשורות לאבטחה.
 4. BruteGuard: תוסף זה שומר עליך מפני התקפות כוח ברוטלי על ידי חיבור המשתמשים שלו למעקב אחר ניסיונות כניסה כושלים בכל אתרי וורדפרס המשתמשים בו בבניית רשת הגנה שלומדת ומתעצמת יותר מכפי שיותר אנשים משתמשים בה..

יש שיטה נוספת לעצור התקפות פולשניות באתר שלך – לנתק אותן במעבר. בואו נסתכל על זה לעומק יותר.

4. הטמיע חומת אש ליישומי אתרים (WAF) כדי להגן על האתר שלך מפני הזרקות קוד

הזרקת קוד היא איך שזה נשמע: קוד המשמש לשינוי הפונקציונליות של האתר שלך וזה יכול להיות הרסני. על קצה המזלג WAF מציע חסם לאתר שלך כדי לחסום התקפות מסוג זה ואחרות לפני שהם מגיעים לקבצים שלך.

תוסף WP אבטחה וחומת אש של פעם.

חלק מהתוספים (כגון Wordfence) כוללים WAF כסטנדרט. עם זאת, ישנן אפשרויות רבות אחרות לבחירה, כגון:

 1. NinjaFirewall: התוסף הייעודי הזה הוא חומת אש עצמאית שיושבת מול וורדפרס ומצוינת כ- “WAF אמיתי”.
 2. אבטחה נגד תוכנות זדוניות וחומת אש בכוח: לא רק שתוסף זה כולל WAF מוצק המתעדכן ברציפות, הוא גם מגן מפני התקפות כוח סוער.
 3. הכל ב- WP אבטחה וחומת אש אחת: השם אומר הכל – הוא כולל מחולל סיסמאות, בודק אם יש שמות משתמש חלשים, מגן מפני התקפות כוח סוער ויש לו WAF חזק.

בקיצור, אין תירוץ לא להגן על האתר שלך, והטמעת WAF היא אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת.

5. השתמש בתפקידי משתמש של WordPress כדי להגביל את יכולות החשבון באתר שלך

עבור כל חשבון הנכנס לאתר שלך, אתה יכול להגדיר תפקיד משתמש מוגדר עם מערכת של יכולות המגביל את מה שחשבון המשתמש יכול לעשות. פירוש הדבר שמשתמשים יקבלו גישה רק למה שהם צריכים כדי לבצע את תפקידם – ברור שיבט מרכזי באבטחת האתר.

התוסף עורך תפקידים למשתמש.

בדומה לטיפים האחרים ברשימה זו, התחלה היא משב רוח:

 • הגדר את תפקידי המשתמש הנכונים מראש, כך שתציע גישה רק למה שמשתמש זקוק לו ותו לא.
 • השתמש בתוסף כגון עורך תפקידים למשתמש או עורך תפקידים של WPFront למשתמש כדי להתאים אישית את הגישה שיש לתפקידים מסוימים.
 • בדוק באופן קבוע אם יש חשבונות שאינם בשימוש ומחק אותם.

בסך הכל הגדרת תפקידי משתמש לא חייבת להיות קשה, והיא עשויה להציע ביטחון רב יותר לאזור הניהול שלך.


כשמדובר באבטחה, הדאגה העיקרית שלך צריכה להיות תמיד לשמור על גישה לא מורשית על המפרץ, ללא קשר למקום שממנו הוא מגיע. ההשלכות של אי-פעולה זו עשויות להיות קטסטרופליות עבור האתר שלך, דירוג החיפוש וההכנסה הפוטנציאלית שלך.

במאמר זה דנו בחמישה טיפים להגנה במומחיות על תחום הניהול שלך. האם יש לך טיפים נוספים שיעזרו לך להגן על אזור הניהול של WordPress שלך? ספר לנו עליהם בסעיף התגובות למטה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me