מבוא ל- HTTP / 2 עבור וורדפרס

מבוא ל- HTTP / 2 עבור וורדפרס

HTTP / 2 היא אחת מאבני הדרך המשמעותיות ביותר שהוצגו ברשת המודרנית. מאמר זה מדגיש את המצב הנוכחי של HTTP ומציג את יתרונות הליבה (וכמה מושגים לא טכניים) של HTTP / 2. כמו כן נלמד כיצד ליישם HTTP / 2 עבור WordPress בשנת 2018.


היסטוריה קצרה של HTTP

HTTP מייצג את פרוטוקול ה- Hypertext Transfer, שנוצר על ידי טים ברנרס לי בשנת 1991. טים הוא האיש שאנחנו צריכים להודות לו על האינטרנט. HTTP הוא אחד האמצעים הנמצאים בכל מקום ואומץ באופן נרחב פרוטוקולי יישום באינטרנט. אבל זה לא היחיד.

המתן רגע. הדגשתי את הביטוי פרוטוקולי יישום. למה? אתה מבין, האינטרנט הוא בעצם הרכב של ארבע שכבות פרוטוקוליות היררכיות. כל שכבה מורכבת ממספר פרוטוקולים והיא אחראית על פונקצית ליבה.

מחפש קצת, יש ארבע שכבות בסוויטת פרוטוקול האינטרנט (IP):

  1. שכבת היישום
  2. שכבת תעבורה
  3. שכבת אינטרנט
  4. שכבת קישור
פרוטוקולי שכבת יישומי אינטרנט

שכבות פרוטוקול אינטרנט. מקור: ויקיפדיה

מבלי להיכנס יותר מדי לפרטים, שלוש השכבות האחרונות (כלומר שכבות תחבורה, אינטרנט וקישור) אחראיות על יצירת חיבור אמין להחלפת נתונים..

השכבה העליונה ביותר נקראת שכבת היישום, אשר משרת את כל יישומים באינטרנט.

  • הצגת דפי אינטרנט היא יישום באינטרנט – המתאפשר באמצעות פרוטוקול HTTP.
  • דוא”ל הוא יישום נוסף באינטרנט – מתאפשר באמצעות פרוטוקול POP או IMAP.

יש פרוטוקולים מרובים בשכבת היישום באינטרנט שעושה דברים כמו סרטי וידאו של YouTube ו- YouTube התנגשות החמולות אפשרי.

לידת HTTP / 2

HTTP / 2 להתחלות וורדפרס

HTTP היא השפה הנפוצה בין לקוחות לשרתים, המאפשרת את האינטרנט המודרני. מההתחלה הפשוטה כמילת מפתח ומסמך מסמך יחיד, היא הפכה לפרוטוקול שבחרת לא רק לדפדפנים, אלא כמעט לכל יישום וחומרה המחוברים לאינטרנט..

זה מעלה את השאלה – באיזו תדירות אנו מעדכנים פיסת תוכנה חיונית זו? ובכן, כפי שמתברר – לא לעיתים קרובות

למעשה, הפעם האחרונה שבה פרוטוקול HTTP קיבל עדכון, הייתה בשנת 1997 – עשר שנים לפני שהאייפון הראשון הושק! זו הייתה גרסת 1.1 של HTTP וכעבור 20 שנה, זו עדיין גרסת ה- HTTP הנפוצה ביותר כיום!

כל מה שקורה באינטרנט – החל מזרמת קטעי וידאו לחתולים, לצ’אטים חיים בשידור חי שנמסרו מתחנת החלל הבינלאומית וטריליוני עסקאות מקוונות – קורה בגלל הטכנולוגיה שעוד לא עבר עדכון בה. שני עשורים. במהלך השנים התקדמנו מאוד ביצירת אפליקציות חדשות לאינטרנט. עם זאת, עשינו את כל זה על ידי יצירה דרכים לעקיפת הבעיה מהמגבלות של HTTP / 1.1

אני לא מתכוון לומר ש HTTP / 1.1 הכל רע. אבל זה יכול בטוח השתמש בעדכון. וזו הסיבה בשנת 2015 כוח המשימה להנדסת אינטרנט הוכפל למטה ביצירת פרוטוקול טוב יותר עבור HTTP.

התוצאה הייתה פרוטוקול חדש שעבד בצורה חלקה עם כל הדברים הפועלים ב- HTTP / 1.1, תוך ביצוע כמה שיפורים רציניים בטכנולוגיה שבבסיס. פרוטוקול חדש זה נקרא HTTP / 2.

מה השתנה ב- HTTP / 2?

הרבה דברים בעצם. אבל אנחנו לא מתכוונים לכסות את כולם כאן. די בטוח שתשתעמם עד אז ועוד יותר בטוח שלא אוכל להסביר את הדברים בצורה לא חנונית. אבל כשמדובר ב- HTTP / 2 עבור וורדפרס, הנה כמה נקודות מפתח.

ריבוי

ב- HTTP / 1.1, השרת והלקוח היו צריכים ליצור חיבורים פרטניים לבקשת משאבים. הרשו לי להסביר בעזרת האיור היפה הזה של UpWork:

HTTP / 2 עבור וורדפרס: מרבב

איור של מרבב לפי UpWork

אתר מורכב מ- HTML, CSS, JavaScript, תמונות וקבצים אחרים. קבצים אלה נקראים במשותף משאבים. בדוגמה זו, יש אתר המורכב משלושה משאבים – קובץ JavaScript, קובץ CSS וקובץ תמונה.

אנו רואים שב- HTTP / 1.1 הדפדפן דורש שלושה חיבורי TCP עם השרת כדי לבקש משאבים אלה. למה? מכיוון שב- HTTP / 1.1, כל חיבור יכול לבקש רק בקשה אחת. מספר גדול יותר של חיבורים גורם בדרך כלל למה שניתן לתאר בצורה הטובה ביותר כ’פקקים ‘של המשאבים – מה שמוביל בסופו של דבר לחוויה איטית באתר.

HTTP / 2 תומך בריבוי

Multiplexing היא טכנולוגיה המאפשרת לשרתים לשלוח מספר קבצים בחיבור יחיד. כתוצאה מכך, כאשר אותו אתר משתמש ב- HTTP / 2, ניתן לשלוח את כל שלושת המשאבים דרך חיבור יחיד. כתוצאה מכך, זמני הטעינה וצריכת משאבי הרשת יפחיתו משמעותית. במונחים פשוטים יותר, תוכל לעשות יותר עם פחות. אז HTTP / 2 עבור וורדפרס היא דרך נהדרת להאיץ (פוטנציאלית) את אתר הוורדפרס שלך.

חסימת תחום ושיפורים אחרים

זוכר איך יישומים חדשים יותר דורשים ‘דרכים לעקיפת הבעיה’ כדי להתגבר על מגבלות מסוימות של HTTP / 1.1? גניזת דומיינים היא דרך אחת לעקיפת הבעיה. בואו נסתכל מדוע יש צורך בחיסול תחומים.

בדרך כלל, HTTP / 1.1 מגביל את המספר המרבי של חיבורים פתוחים בין שרת (תחום) ולקוח. לרוב האתרים יש מספר משאבים שיש לטעון במקביל. במאמץ לגרום לאתרים לטעון מהר יותר, אתרים החלו לשרת את המשאבים שלהם מרוב תחומי משנה. זה נקרא חריטת תחום.

HTTP / 2 עבור WordPress: חסימת תחום

איור גיזת דומיינים על ידי UpWork

כעת עם HTTP / 2, אין צורך בשיתוף דומיינים. לא מכיוון ש- HTTP / 2 לא מציב מגבלה של המספר המרבי של חיבורים פתוחים. אך מכיוון ש- HTTP / 2 תומך בריבוי. ניתן לשלוח את כל המשאבים ישירות בחיבור אחד!

הודות למרבב ב- HTTP / 2, הרבה ‘דרכים לעקיפת הבעיה’ כבר לא נדרשות. אלו כוללים שודדי CSS, תמונות מוטבעות ב- CSS באמצעות URIs נתונים, ושרשור של CSS ו- JavaScript. להכניס אותו מגזין ניפוץהמילים:

בקשות HTTP זולות בעולם ה- HTTP / 2. ארגון הנכסים שלכם במהלך הפיתוח בהתאם לדפים בהם הם ישמשו יהיה טוב בהרבה. לאחר מכן תוכל להציג רק את הקוד שהמבקר זקוק לו. ההורדה של הרבה גיליונות סגנון זעירים לא משנה. אתה יכול גם לארגן על סמך התדירות שבה דברים משתנים; לאחר מכן ניתן יהיה לטפל בנכסים עם אריכות ימים.

תמיכה בפרוטוקולים בינאריים

אנחנו יודעים שמחשבים מדברים בשני 0 ו -1, נכון? ובכן, לא כך נהגו לדבר HTTP / 1.x. HTTP1.x שימש לעיבוד פקודות טקסט להשלמת מחזורי תגובה לבקשה.

HTTP / 2 תומך בהמרה מפרוטוקול טקסט לפרוטוקול בינארי. זה מאפשר לשרת ולקוח לדבר בשניות 0 ו -1 במקום טקסט בפועל – ובכך להפחית משמעותית את כמות הזמן והאנרגיה הדרושה להשלמת אותם מחזורי תגובה לבקשה..

דחיפת שרת HTTP / 2

תכונה זו עשויה להסתבך מעט להסביר, אך אנסה לשמור עליה בפשטות. בתרחיש הקלאסי HTTP / 1.1, שרת (או אתר) ישלח רק משאבים ללקוח (הדפדפן) רק כאשר הלקוח מבקש את המשאב. זהו התרחיש האופייני לתגובה לבקשה.

עם זאת, HTTP / 2 מציג את הרעיון של דחיפת שרת, לפיה לראשונה השרת יכול לשלוח משאבים (או מידע) ללקוח, מבלי שהלקוח יבקש במפורש את המשאב. מנגנון זה חוסך הלוך ושוב להגיב לבקשה ומקטין את השהיית הרשת.

מפתחי אתרים יכולים לבנות אפליקציות הממנפות את Push Server ולשלוח משאבים / מידע נוסף ללקוח על ידי צפי לבקשות. תוצאה סופית? יישומים מהירים וחלקים יותר.

דחיסת כותרת

HTTP / 2 משתמש במשהו שנקרא דחיסת הכותרת של HPACK בעת החלפת נתונים בין הלקוח לשרת. לפני שנבין מדוע זה חשוב, הגיע הזמן ללמוד קצת יותר על פרוטוקולים.

יחידת נתונים בכל פרוטוקול (כולל HTTP) מורכבת משלושה רכיבי ליבה – כותרת, עומס מטען וכותרת תחתונה.

  1. כותרת: הכותרת מכילה מידע על יחידת הנתונים
  2. עומס מטען: זהו הנתונים בפועל שהם מועברים מהשרת ללקוח
  3. כותרת תחתונה: זהו מעין רשימת בדיקה שמבטיחה כי יחידת הנתונים נמסרה בהצלחה ללא טעויות.

דחיסת כותרות עובדת היא דרך די פשוטה – השרת דוחס את פרטי הכותרת לפני העברתו ללקוח. עם קבלת יחידת הנתונים (או המנה), הלקוח מפרק את הכותרת ומציג (או משתמש) עבור המשתמש (או עבור).

כאשר אתרי אינטרנט עשירים במדיה (כמו נטפליקס או הניו יורק טיימס) הופכים לנורמה כיום, דחיסת הכותרת של HPACK של HTTP / 2 יכולה לחסוך רוחב פס רב בעת העברת נתונים מהשרת ללקוח..

TLS משופרת

TLS מייצג את תעבורת שכבת האבטחה, שהיא מעט הטכנולוגיה שמצפינה חיבורים בין שרת ללקוחות. אנו יודעים שיש לו HTTPS. זו הטכנולוגיה שעוזרת למנוע מהאקרים לגנוב את פרטי כרטיס האשראי שלנו ואת הנתונים האישיים האחרים במהלך עסקאות מקוונות.

HTTP / 2 פועלת ללא רבב עם הטכנולוגיה הקיימת של TLS ומכניסה המון תכונות מתקדמות כמו פחות לחיצות יד TLS, צריכת משאבים נמוכה מצד צד הלקוח וגם השרת ויכולות משופרות בשימוש חוזר בפעילות אינטרנט קיימות תוך ביטול פגיעויות מסוימות הקשורות ל- HTTP / 1 .איקס.

האם העולם מוכן ל- HTTP / 2?

ובכן, זה תלוי. מרבית הדפדפנים המודרניים כולל Chrome ו- Firefox תומכים בפרוטוקול HTTP / 2. אם יש לך המשאבים ליישום פרוטוקול HTTP / 2 – עליך להמשיך ולעשות זאת.

בדיקת תאימות עבור HTTP / 2 בקרב דפדפני האינטרנט הגדולים.

CanIUse.com מספק בדיקת תאימות עדכנית עבור HTTP / 2 בקרב דפדפני האינטרנט הגדולים

איך להתחיל עם HTTP / 2 עבור WordPress?

HTTP / 2 עבור WordPress

הטמעת HTTP / 2 במארח WordPress שלך דורשת ידע טכני רב. אם אתה מפתח או רשתות ומנהל שרתים הם הדבר שלך – לכי על זה.

החדשות הטובות הן כי יישום HTTP / 2 עבור וורדפרס נעשה קל בזכות ספקי אירוח וורדפרס טובים. דוגמה לאויב, גם WPEngine וגם Kinsta תומכים ב- HTTP / 2 ויש להם את כל הנפילות הדרושות כדי להבטיח למבקרים באתר שלא תומכים בפרוטוקול החדש, יקבלו גרסה אמינה ומותאמת לחלוטין לחוויית HTTP / 1.1.

מנקודת מבט של משתמש אינטרנט, לא תצטרך לעשות דבר אחר מלבד להוריד את הגרסה האחרונה של הדפדפן שלך. אם האתר תואם ל- HTTP / 2, הדפדפן שלך יתקשר איתו אוטומטית באמצעות הפרוטוקול החדש. עם זאת, HTTP / 2 תואם לחלוטין לאחור, ולכן אתרים שעדיין משתמשים ב- HTTP הישנה לא יושפעו. זה אומר שאתה יכול פשוט לשבת לאחור וליהנות מאתרי טעינה מהירים יותר.

גלישת HTTP / 2 עבור וורדפרס

HTTP / 2 עבור וורדפרס הוא עדכון מהפכני נחוץ ביותר לאחד המובילים בעולם בתחום הטכנולוגיה. עם זאת, יידרש א הרבה זמן עבור HTTP / 2 לעבור לזרם המרכזי – כמו אתרי אינטרנט של HTTPS. עם זאת, מטרת מאמר זה היא להכיר לקוראינו את פיסת הטכנולוגיה הנפלאה הזו שעשויה לשנות את פני האינטרנט..

מחשבות על HTTP / 2 עבור וורדפרס? שאלות? יידע אותנו בפרק ההערות שלהלן!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me