Wix na WordPress

Sprievodca migráciou na WordPressWix je ľahko použiteľný nástroj na tvorbu stránok, ktorý vám umožňuje rýchlo a rýchlo fungovať základný web vďaka rozhraniu a šablónam drag and drop. Mnoho majiteľov firiem, ktorí majú rozpočet, alebo ktorí majú radi jednoduché používanie, sa pri budovaní svojich webových stránok rozhodnú pre Wix.


Aj keď Wix môže byť životaschopným riešením pre základné webové stránky, pri rozširovaní firmy sa nemôže rozširovať. Preto budete v určitom okamihu nevyhnutne musieť prejsť na výkonnejšiu platformu.

Ak sa chcete vzdialiť od Wix, neexistuje lepšia platforma ako WordPress. Pôsobí na viac ako 50% internetu a umožňuje vám vytvoriť webovú stránku, ktorá môže podporovať rast vášho podnikania.

V tomto príspevku vám ukážeme krok za krokom, ako previesť svoje webové stránky Wix na WordPress, a to napriek skutočnosti, že spoločnosť Wix vám neumožňuje ľahko exportovať vaše údaje. S trochou práce môžete svoje stránky presunúť z Wix do WordPress bez toho, aby ste museli začať znova.

Začnime.

Čo potrebujete vedieť a urobiť pred konverziou svojej webovej stránky Wix na WordPress

Predtým, ako skočíte do procesu migrácie, musíte vedieť niekoľko vecí. Ako už bolo spomenuté, Wix nie je platforma vybavená na zvládnutie rastu vašich webových stránok. Okrem toho ide o hostované riešenie, ktoré znamená, že všetko od vašej domény po váš hosting bolo vyriešené nimi.

Keď sa rozhodnete prejsť na platformu s vlastným hosťovaním, budete zodpovední za nájdenie vlastného hostingu a za zabezpečenie toho, aby platnosť názvu domény nevypršala..

Posledné, čo treba mať na pamäti, je, že šablónu Wix nie je možné znova vytvoriť v pixloch WordPress po pixloch. Vaša webová stránka bude preto pravdepodobne vyzerať inak ako na webe Wix.

Existuje však veľa krásnych tém, z ktorých si môžete vybrať, zadarmo aj za úhradu, takže je pravdepodobné, že nájdete tému, do ktorej sa zamilujete..

V tejto súvislosti je potrebné urobiť kroky pred začatím procesu migrácie.

Krok 1: Nákup hostingu

Bluehost

Prvým krokom je nákup plánu hostenia pre vaše webové stránky. Existuje veľa poskytovateľov hostingu; od lacných zdieľaných hostingových plánov po drahšie spravované hostenie WordPress.

Zdieľaný hosting WordPress je vynikajúcou voľbou, ak máte vo svojom tíme vývojára, ktorý riadi vaše webové stránky a stará sa o úlohy údržby spojené s vlastníctvom webovej stránky..

To zahŕňa zaistenie aktuálnosti WordPress s jeho doplnkami a témami, ktoré používate na svojich webových stránkach. Zahŕňa to aj optimalizáciu vášho webu na rýchle načítanie a implementáciu správnych bezpečnostných postupov. Inými slovami, plány zdieľaného hostenia majú pri údržbe webových stránok veľkú zodpovednosť z vašej strany.

Ale ak sa nechcete starať o úlohy údržby, spravovaný hosting WordPress je pre vás tou najlepšou voľbou. Pri spravovanom pláne hostenia zvládne hostiteľská spoločnosť technické aspekty spojené s vašimi webovými stránkami. To zahŕňa optimalizáciu vášho webu na rýchle načítanie, zabezpečenie a monitorovanie vášho webu, aby sa predišlo pokusom o prienik do siete.

Niektoré riadené plány hostenia budú dokonca používať aktualizácie WordPress a doplnkov, takže sa nemusíte obávať iba aktualizovať svoje stránky čerstvým obsahom a podnikať..

A čo môj doménový názov?

Nezabudnite, že ak ste využili bezplatný plán Wix alebo ak chcete zmeniť názov svojich webových stránok alebo domény, budete si musieť kúpiť nový názov domény..

Aj keď väčšina poskytovateľov zdieľaného hostingu vám ponúkne bezplatné doménové meno pri registrácii na hosťovanie, je lepšie, ak zaregistrujete svoje doménové meno u poskytovateľa, ako je Namecheap alebo Google Domains..

Ak ste si už u domény Wix kúpili názov domény, môžete si ho ponechať a preniesť ho, akonáhle ste presunuli všetok svoj obsah z vášho webu Wix.

Preneste svoje doménové meno

Akonáhle budete mať nový hosting, je čas previesť vaše doménové meno na nového registrátora alebo do vašej hostiteľskej spoločnosti, ak si chcete ponechať všetko na jednom mieste.

Čo musíte urobiť:

 1. Ak ste si zakúpili svoje doménové meno od spoločnosti Wix, začnite prihlásením do svojho účtu Wix.
 2. Vyhľadajte odkaz Moje domény a vyberte názov svojej domény.
 3. Na karte Spresnenie kliknite na možnosť Prenos z Wix.
 4. Kliknite na položku Poslať kód.
 5. Keď kód príde do vašej doručenej pošty, spojte sa s hostiteľskou spoločnosťou a poskytnite im kód. Potom dokončia proces prenosu domény a skontrolujú, či odkazuje na vaše webové stránky WordPress.
 6. V opačnom prípade, ak ste preniesli názov domény na samostatného registrátora, musíte zmeniť názov domény tak, aby používal názov servera hostiteľa úpravou nastavení DNS.

Krok 2: Nainštalujte WordPress

Väčšina hostingových plánov WordPress, rovnako ako tie, ktoré ponúkajú BlueHost alebo Siteground, bude mať WordPress predinštalovaný. Spravované plány hostenia WordPress tiež zahŕňajú predvolene nainštalované WordPress.

Ak však WordPress nebolo predvolene nastavené, budete ho musieť nainštalovať. Našťastie je to ľahké, pretože väčšina hostiteľov má inštalačnú funkciu WordPress jedným kliknutím, ktorú zvyčajne nájdete, keď sa prihlásite do hlavného panela svojho hosťovacieho účtu..

Ak chcete nainštalovať program WordPress, stačí postupovať podľa pokynov na obrazovke, ktoré vás požiadajú o názov vášho webu, doménu, do ktorej chcete program WordPress nainštalovať, a požadované používateľské meno a heslo, pomocou ktorého sa budete prihlasovať na informačný panel WordPress..

Po vyplnení všetkých týchto informácií musíte kliknúť na tlačidlo Inštalovať a počkať, kým sa proces dokončí. Po dokončení sa môžete prihlásiť do hlavného panela WordPress.

Je dobré nastaviť permalinky WordPress. Týmto sa určí adresa URL každého blogového príspevku a stránky na vašom webe. WordPress predvolene zahrnie dátum do trvalého odkazu, ale môžete ho zmeniť na niečo také jednoduché www.yourwebsite.com/blog-post-title.

Ak to chcete urobiť, choďte Nastavenia> Permalinky a vyberte požadovanú štruktúru permalinku. Potom kliknite na tlačidlo Uložiť zmeny.

Krok 3: Inštalácia a prispôsobenie motívu WordPress

WordPress sa predvolene dodáva s predinštalovanou témou. Predvolená téma, TwentyTwenty, je však pekne barebone. Našťastie nájdete v oficiálnom archíve tém WordPress tisíce tém.

Témy WordPress

Ak hľadáte tému, ktoré je podobné tvorcovi drag and drop od spoločnosti Wix, najlepšou možnosťou je inštalácia doplnku na tvorbu stránok, ako je Elementor, Beaver Builder alebo Divi. Získate tak rozhranie drag and drop a flexibilitu dizajnu, na ktorú ste zvyknutí. V hornej časti nástroja na tvorbu stránok však budete potrebovať aj tému, ktorá je kompatibilná s doplnkom nástroja na tvorbu stránok. Niekoľko tém, ktoré pracujú s tvorcami stránok vyššie, zahŕňajú Astra, OceanWP a GeneratePress.

Ak chcete nainštalovať jednu z týchto tém, prejdite na stránku Vzhľad> Témy a potom to vyhľadajte. Potom kliknite na Nainštalujte a aktivujte.

Potom môžete ísť na Vzhľad> Prispôsobiť Prispôsobte vzhľad svojho webu WordPress zmenou farieb, typov písma a iných vizuálnych štýlov.

Po prispôsobení témy podľa vašich predstáv môžete teraz začať proces konverzie webových stránok Wix na WordPress..

Konverzia webových stránok Wix na WordPress

Takže teraz, keď je práca hotová, je na čase previesť váš web Wix na WordPress. Existujú tri možnosti: môžete migrovať svoju webovú stránku Wix manuálne, proces môžete automatizovať pomocou doplnku, alebo môžete použiť službu tretej strany. Poďme si prejsť každú z týchto možností, krok za krokom.

1. Ako ručne previesť webovú stránku Wix na WordPress

Prvým riešením, ktoré sa chystáme pokryť, je manuálna migrácia vašej webovej stránky Wix na WordPress. Táto možnosť zahŕňa kopírovanie a vkladanie obsahu vašich stránok a blogových príspevkov z Wix na WordPress.

Ak nemáte veľa obsahu (spolu menej ako dve desiatky stránok a príspevkov), mohlo by to byť najlepšie riešenie, pretože zaistíte, aby sa každý príspevok a stránka na vašom webe prenášali spolu so všetkými vašimi obrázkami..

Musíte len postupovať podľa nasledujúcich krokov:

 1. Keď ste prihlásení do hlavného panela WordPress, otvorte novú kartu prehľadávača a prejdite na svoju webovú stránku Wix.
 2. Od úvodnej stránky zvýraznite všetok text a kliknite na tlačidlo skopírovať.
 3. Prepnite sa na kartu pomocou hlavného panela WordPress a prejdite na Stránky. Kliknite na Pridať nový.
 4. Akonáhle sa editor stránky načíta, pomenujte stránku s názvom stránky, z ktorej kopírujete a vložte obsah. Môžete tiež použiť editor Gutenberga na rozloženie stránky podobným spôsobom, ako bola rozložená vaša domovská stránka Wix alebo akákoľvek iná stránka..
 5. Ak chcete zistiť, ako vyzerá vaša domovská stránka, a skontrolovať, či je správne formátovanie, uložte ju ako koncept a potom stránku zobrazte.
 6. Nakoniec stránku zverejnite.

Jednoducho zopakujte tento postup pre každú stránku a uverejnite príspevok na svojej webovej stránke Wix. Tento proces môžete dokonca urýchliť inštaláciou doplnku typu Tvorca hromadných stránok / príspevkov a vopred vytvorte všetky svoje stránky a príspevky a potom jednoducho upravte tieto príspevky a stránky a prilepte obsah.

Mass Pages Post Creator

Ak však váš web obsahuje veľa obsahu, tento proces môže byť dosť zdĺhavý a časovo náročný. Možno budete chcieť zvážiť jednu z nasledujúcich dvoch možností uvedených nižšie.

2. Ako poloautomatizovať proces migrácie Wix na WordPress

Ak chcete ušetriť čas, lepšou možnosťou môže byť použitie poloautomatickej metódy na migráciu webových stránok Wix. Pretože Wix je uzavretá platforma, neexistuje jednoduchý spôsob, ako z neho exportovať svoj obsah.

Existujú však dobré správy. Jednou z vynikajúcich vecí v programe WordPress je, že podporuje import obsahu z iných platforiem ako príspevkov. Našťastie je možné blogové príspevky Wix ukladať ako informačný kanál RSS a importovať ich do WordPress.

Nezabudnite, že na presun obsahu vašich stránok na svoju webovú stránku WordPress budete stále musieť použiť manuálnu metódu. Všetky obrázky z blogových príspevkov a stránok budete musieť pridať aj ručne, pretože kanál RSS obrázky neuloží.

Pridanie tlačidla RSS do Wix

 1. Ak chcete tento proces spustiť, musíte najskôr do svojho počítača uložiť zdroj RSS Wix. Ak máte starý blog Wix, jednoducho choďte na www.yourdomainname.com/feed.xml. Kliknite pravým tlačidlom myši na stránku a vyberte položku Uložiť ako… potom súbor uložte do počítača.
 2. Ak máte novší blog Wix, musíte do svojho blogu pridať tlačidlo RSS kliknutím na ikonu + podpísať a vybrať tlačidlo RSS. Ak chcete zobraziť túto možnosť, použite editor webových stránok Wix. Uložte zmeny a potom prejdite na svoje živé webové stránky.
 3. Kliknite na stránku blogu a potom na ikonu Tlačidlo RSS.
 4. Kliknite pravým tlačidlom myši kdekoľvek na stránke a vyberte položku Uložiť ako… a uložte súbor XML.
 5. Vráťte sa na svoju webovú stránku WordPress a prejdite na stránku Nástroje> Importovať.
 6. Nainštalujte si WordPress RSS Importer a aktivujte ho.
 7. Po nainštalovaní aplikácie RSS Importer kliknite na ikonu Spustite dovozcu.
 8. Kliknite na tlačidlo Prehľadávať a vyhľadajte súbor XML, ktorý ste uložili zo svojej webovej stránky Wix.
 9. cvaknutie import.
 10.  Pri prvom pokuse sa niekedy informačný kanál neimportuje. Nezabudnite skontrolovať, koľko príspevkov bolo importovaných Príspevky> Všetky príspevky. Ak niektoré príspevky chýbajú, upravte súbor XML pomocou textového editora, napríklad programu Poznámkový blok, a odstráňte importované príspevky. Potom znova importujte súbor XML.
 11.  Ak chcete importovať svoje stránky, postupujte podľa manuálnej metódy opísanej v prvej možnosti.
 12. Posledným krokom je import obrázkov. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je použiť plugin ako Automatické nahrávanie obrázkov. Tento doplnok vyhľadá adresy URL obrázkov v príspevkoch a automaticky nahrá a importuje externé obrázky do adresára na odovzdanie WordPress. Pridá tiež obrázky do knižnice médií a nahradí nové adresy URL obrázkov starými adresami URL.

Automatické nahrávanie obrázkov

Tento proces je vynikajúcim riešením, ak máte na migráciu viac ako niekoľko desiatok blogových príspevkov. Ak však máte dosť veľkú webovú stránku s množstvom stránok a blogových príspevkov, je to stále ťažkopádny proces. V takom prípade môžete zvážiť tretiu možnosť uvedenú nižšie.

3. Použitie služby tretej strany na migráciu webových stránok Wix na WordPress

Poslednou možnosťou je použitie služby tretej strany, ako je napríklad CMS2CMS migrovať svoje webové stránky Wix. Je potrebné uviesť, že ide o platenú službu a cena bude závisieť od počtu príspevkov a stránok, ktoré máte na svojom existujúcom webe..

CMS2CMS

Na ich cenovej stránke sa uvádza, že úplná migrácia sa začína na 9 USD a môžete využiť bezplatnú demo migráciu, aby ste videli, ako tento proces funguje..

Výber bezplatnej demo migrácie

Ak chcete začať s týmto procesom, postupujte podľa krokov uvedených nižšie.

 1. Najprv musíte nainštalovať doplnok CMS2CMS Connector. Ísť do Doplnky> Pridať nové a vyhľadajte ho, potom nainštalujte a aktivujte doplnok.
 2. Po nainštalovaní a aktivácii doplnku kliknite na Pluginy> Konektor CMS2CMS.
 3. Vytvorte si účet pomocou konektora CMS2CMS.
 4. Po nadviazaní spojenia s webom CMS2CMS kliknite na pokračovať.
 5. vybrať Demo migrácia zdarma.
 6. Zadajte adresu URL svojej webovej stránky Wix a overte pripojenie.
 7. Zadajte adresu URL svojej webovej stránky WordPress a overte pripojenie.
 8. Na nasledujúcej stránke potvrďte typy CMS a zmapujte taxonómiu
 9. Vyberte požadované ďalšie možnosti migrácie, ktoré zahŕňajú migráciu vašich obrázkov, prispôsobenie adries URL SEO, získanie návrhov na návrh a presmerovanie adries URL..
 10.  cvaknutie Spustiť migráciu. Demo migrácia migruje až desať stránok obsahu s obrázkami nájdenými na týchto stránkach.
 11. Ak ste spokojní s výsledkami migrácie, môžete teraz pokračovať v samotnom procese migrácie.

Potvrdzovanie taxonómie

Stojí za zmienku, že tento balík neprichádza s podporou tímu CMS2CMS, ale proces migrácie môžete reštartovať neskôr, ak zistíte, že skutočná migrácia neprišla podľa očakávania..

Demo migrácia je dokončená

Ak chcete mať kompletný, praktický zážitok, môžete si vybrať jeden zo svojich prémiových balíkov, ktoré začínajú na 299 USD a zahŕňajú migráciu veľkého počtu stránok, prispôsobenú migráciu a migráciu dizajnu webových stránok Wix..

Čo robiť po migrácii vašich stránok

Po dokončení procesu migrácie musíte urobiť niekoľko ďalších vecí, aby ste mohli zrušiť svoj plán Wix.

Inštalácia chýba

Po dokončení procesu migrácie musíte najskôr urobiť všetky vstavané funkcie, ktoré ste mali na svojom webe Wix. To môže zahŕňať akékoľvek formuláre na objednanie schôdzky alebo kontaktné formuláre, formuláre na odber e-mailov, tlačidlá sociálneho zdieľania a podobné.

Inými slovami, budete musieť nájsť doplnky, ktoré majú túto funkciu. Môžete napríklad použiť doplnok Contact Form 7 na svojej kontaktnej stránke alebo doplnok ako Amelia na rezerváciu schôdzky.

Ak chcete nainštalovať nový doplnok, prejdite na stránku Doplnky> Pridať nové a potom vyhľadajte požadovanú funkciu alebo funkciu.

Vyhľadávanie doplnkov

Môžete kliknúť na Viac informácií aby ste zistili, či doplnok robí to, čo chcete, a pozrite si recenzie doplnkov. Potom jednoducho nainštalujte a aktivujte doplnok.

Vytvorte si svoje navigačné menu

Ďalším krokom je zabezpečiť, aby vaši návštevníci mohli ľahko prejsť z jednej stránky na nasledujúcu. Budete musieť nastaviť navigačnú ponuku Vzhľad> Ponuky. Zadajte názov hlavnej ponuky a kliknite na ikonu Vytvoriť ponuku gombík.

Vytvorenie ponuky

Potom môžete vybrať stránky, ktoré chcete pridať do tejto ponuky, a kliknite na tlačidlo Pridať do ponuky. Nezabudnite v rozbaľovacej ponuke vybrať pozíciu ponuky a potom kliknite na ikonu Uložiť ponuku gombík.

Otestujte svoj web

S migračným procesom ste už takmer hotoví, takže je to ten pravý čas na testovanie vášho webu a ubezpečenie sa, že všetko funguje podľa plánu. Nezabudnite skontrolovať každý príspevok a stránku a otestovať každý odkaz, aby ste sa uistili, že ide o správne miesto.

Tento proces môžete urýchliť pomocou doplnku typu Kontrola prerušeného odkazu aby ste zistili, či je potrebné aktualizovať nejaké odkazy na vašich stránkach.

Zrušte svoj plán Wix

Posledným krokom je zrušenie plánu Wix po dokončení prenosu webovej stránky a domény. Budete sa musieť prihlásiť na svoj web Wix a prejsť na odbery. Odtiaľ zrušte svoje platené predplatné a potom zatvorte svoj účet Wix.

Záverečné myšlienky

Migrácia webových stránok Wix na WordPress nie je ľahká úloha, ale ak sa správne pripravíte a viete, aké kroky sú súčasťou tohto procesu, bude pre vás oveľa jednoduchšie..

Ak ste pripravení migrovať z Wixu, vyhradte si nejaký čas a postupujte podľa krokov v tomto článku, aby ste úspešne previedli svoje webové stránky Wix na WordPress. Po dokončení procesu budete mať úplnú kontrolu nad svojím webom a váš web bude môcť škálovať a podporovať rast svojej firmy..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me