Výukový program Shopify na vytvorenie internetového obchodu

Ako používať ShopifyShopify je predplatné softvérovej služby, ktorá vám ponúka vytvoriť webovú stránku a použiť ich riešenie nákupného košíka na predaj, odoslanie a správu vašich produktov. Pomocou ich služieb získate prístup k ľahko použiteľnému správcovskému panelu, kde môžete pridávať produkty, spracovávať objednávky a zadávať údaje o obchode.


Za mesačné predplatné 29 dolárov / mesiac môžete vytvoriť plne funkčný internetový obchod, ktorý môžete použiť na predaj digitálneho alebo fyzického tovaru. Služba Shopify ponúka aj obmedzenú bezplatnú skúšobnú verziu.

Ak chcete vytvoriť obchod online pomocou služby Shopify, ste na správnom mieste.

V tejto príručke vám ukážeme, ako používať službu Shopify, aby ste mohli svoj internetový obchod spustiť čo najskôr.

Pripravený? Začnime…

Celkový čas na vytvorenie internetového obchodu pomocou služby Shopify: ~ 1 – 2 hodiny
Úroveň zručnosti: začiatočník

Ako nastaviť svoj vlastný internetový obchod pomocou služby Shopify

Úplné zverejnenie: Zarobíme províziu, ak si kúpite Shopify prostredníctvom mojich odkazov na sprostredkovanie v tejto príručke. Pomáha nám to udržiavať a aktualizovať nastavenia webových stránok. Ďakujem za tvoju podporu.

Registrácia v službe Shopify a spustenie obchodu nemôže byť jednoduchšia a dokonca vám ponúkajú 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, ktorá vás prevedie.

Ak chcete spustiť svoj obchod Shopify, musíte si zaregistrovať účet.

1. Zaregistrujte sa v službe Shopify

Navštívte stránku Shopify.com. Na vytvorenie účtu použite prihlasovací formulár.

Zadajte požadované podrobnosti a kliknite na ikonu „Začať bezplatnú skúšobnú verziu“ gombík.

Domovská stránka služby Shopify

Názov vášho obchodu musí byť jedinečný, inak vás služba Shopify požiada, aby ste vybrali niečo iné.

Po tejto úvodnej obrazovke budete požiadaní o ďalšie podrobnosti, vrátane mena, adresy, krajiny a kontaktného čísla.

Tiež sa vás opýta, či máte výrobky a ak áno, čo chcete predať. Ak práve vyskúšate službu Shopify, aby ste zistili, či to funguje pre vás, môžete si vybrať „Len si hrávam“ v ‘Máte produkty? “ rozbaľovacia ponuka a ‘Nie som si istý’ v “Čo budete predávať?” časť.

Po dokončení kliknite na tlačidlo OK ‘Som hotový’.

2. Začnite nastavovať svoj internetový obchod

Po registrácii budete presmerovaní priamo na obrazovku správcu obchodu. Teraz ste pripravení začať prispôsobovať svoj obchod, odovzdávať produkty a nastavovať platby a dopravu.

nakupovať admin panel Na obrazovke vášho domáceho administrátora sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste sa dostali do prevádzky.

3. Vyberte motív alebo rozloženie.

Shopify má svoj vlastný oficiálny tematický obchod. Všetky tieto témy majú zaručenú úplnú podporu od dizajnérov, takže viete, že váš obchod je v dobrých rukách.

Všetky motívy prichádzajú s komplexným zoznamom úprav, ktoré môžete vykonať bez toho, aby ste sa museli dotknúť riadku kódu. Prémiové témy prichádzajú s viacerými úpravami, ale môžete tiež dosiahnuť skvelo vyzerajúci web s bezplatným. Tieto zmeny sú načrtnuté v nasledujúcej časti.

Ak chcete vykonať veľkoobchodné zmeny témy, existuje veľmi málo obmedzení v tom, čo sa dá dosiahnuť prístupom do HTML a CSS. Nerobte si starosti, ak nemáte skúsenosti s kódovaním. Shopify má medzinárodný tím dizajnérskych agentúr, ktoré nazývajú „Shopify Experts“, ktoré si môžete najať na úplné prispôsobenie svojich stránok..

Ak chcete nájsť tému, ktorá vyhovuje vašim potrebám, odporúčame nasledujúce:

1. Prejdite Tematický obchod

Prihláste sa do služby Shopify a navštívte obchod Shop Theme Theme na adrese themes.shopify.com. Nájdete tu viac ako 70 tematických variácií, z ktorých si môžete vybrať, vrátane dobrého výberu bezplatných.

Môžete tiež nájsť Nakupujte témy na iných trhoch, napríklad na TemplateMonster one.
Vyberte si tému, kategóriu a vlastnosti.

Môžete filtrovať podľa platených alebo bezplatných odvetví a podľa funkcií. Témy môžete usporiadať aj podľa ceny, popularity a podľa najnovších.

Nakupujte výber témy

 Obchod s témami Shopify.

2. Skontrolujte funkčnosť a recenzie

Keď nájdete tému, ktoré sa vám páči, kliknite na ukážkový obrázok témy. Dostanete ďalšie informácie o téme, napríklad o tom, či je téma responzívna / pripravená na mobil, okrem iných funkcií.

Prejdite nadol a prečítajte si niektoré recenzie o tom, čo si o tom ostatní e-tailers používajúci tému myslia.

3. Ukážka témy

Ak chcete zobraziť tému v akcii, kliknite na ikonu Zobraziť ukážku. Uvidíte to pod zeleným tlačidlom „Téma ukážky vo vašom obchode“.

Ak téma obsahuje rôzne štýly, kliknutím na ne môžete zobraziť ukážky rôznych štýlov.

4. Získajte tému

Po nájdení témy, ktorá sa vám páči, kliknite na zelené tlačidlo.

Služba Shopify vás požiada o potvrdenie, že chcete nainštalovať tému.

cvaknutie Publikovať ako motív môjho obchodu.

Nerobte si starosti, ak si nie ste stopercentne istí, že je to pre vás to pravé. Svoj názor môžete kedykoľvek zmeniť.

Po nainštalovaní témy vám služba Shopify oznámi a dá vám možnosť Prejdite na správcu tém.

Správca tém zobrazuje publikované témy (tie, ktoré ste nainštalovali alebo aktivovali naposledy) a neuverejnené témy nižšie (predtým nainštalované témy).

Nakupujte témy

4. Upravte nastavenia služby Shopify

Väčšina tém Shopify vám umožňuje robiť jednoduché zmeny, ktoré môžu výrazne zmeniť vzhľad vášho obchodu, takže môžete mať istotu, že nebudete mať web, ktorý vyzerá ako klon tisícov ďalších obchodov..

nakupovať šablóny obchodu

Všetky tieto obchody sú vytvorené pomocou rovnakej témy.

Na obrazovke správcu vyberte položku , Témy ‘ z ľavého navigačného menu. Na tejto stránke uvidíte svoj živý motív v poli v hornej časti, v pravom hornom rohu tohto poľa budú dve tlačidlá. Prvý z nich je z troch bodiek, ktoré vám dávajú niektoré základné zmeny nastavení. Jeden z nich umožňuje vytvoriť duplikát témy. Dôrazne vám odporúčame urobiť v prípade, že vykonáte nejaké zmeny, ktoré sa vám nepáčia, môžete duplikát odstrániť a začať znova.

Druhé tlačidlo hovorí „Prispôsobiť motív“. Ak naň kliknete, dostanete sa na stránku, ktorá riadi všetky základné funkcie vášho obchodu. Je to skvelý čas, aby ste sa dôkladne hrali s nastaveniami a vyskúšali všetky funkcie, aby ste zistili, čo vaše stránky dokážu.

nakupovať vlastné nastavenia témy

Vaše motívy vo vlastných nastaveniach.

Medzi najbežnejšie funkcie patrí:

 • nahrávanie log
 • nahrávanie snímok do karuselu domovskej stránky
 • pridanie súvisiacich funkcií položiek na stránky produktov
 • výber počtu položiek, ktoré sa zobrazia na každom riadku stránok kolekcie
 • farebné schémy
 • výber písma.

Niektoré témy vám tiež umožnia premiestniť prvky na stránkach, napríklad zobrazovať obrázky produktov vľavo, vpravo alebo v strede stránky. Môžete si tiež vybrať, či chcete zobraziť tlačidlá sociálnych sietí ako / tweet / pin / + 1.

5. Pridajte svoje výrobky do obchodu

Pohyb po lište vľavo vyberte ‘Produkty’. Potom uvidíte modrú farbu „Pridať produkt“ v strede stránky. Na nasledujúcej obrazovke môžete pridať čo najviac podrobností o svojich produktoch. Obzvlášť sa pozrite na tie, ktoré vám pomôžu so SEO, ako sú meno, popis a adresa URL. Uveďte čo najviac podrobností, aby ste zákazníkom pomohli informovať o svojich položkách.

Toto je obrazovka, na ktorú nahrávate obrázky produktov. Po odovzdaní obrázkov ich môžete zmeniť, aby ste sa ich nemuseli báť odovzdávať v konkrétnom poradí.

Obrazovka vášho produktu

Obrazovka produktu. Nezabudnite vyplniť čo najviac informácií.

Obrázky výrobkov môžu predávať, takže nezabudnite svoje výrobky predviesť čo najlepšie a zvýraznite všetky špeciálne alebo jedinečné funkcie pomocou fotografií zblízka. Odporúčame vám, aby všetky obrázky zostali v rovnakom rozmere. Pokiaľ neplánujete, aby vaše stránky zbierky vyzerali ako doska Pinterest.

Akonáhle je všetko vyplnené, nezabudnite kliknúť na ikonu „Uložiť produkt“ v pravom hornom a dolnom rohu.

Nastaviť zbierky (skupiny produktov)

Zbierka je akákoľvek skupina produktov, ktoré majú spoločné niektoré funkcie, ktoré zákazníci môžu pri návšteve obchodu hľadať. Vaši zákazníci môžu napríklad nakupovať:

 • oblečenie špeciálne pre mužov, ženy alebo deti
 • predmety určitého typu, ako sú žiarovky, vankúše alebo koberčeky
 • položky na predaj
 • položky v určitých veľkostiach alebo farbách
 • sezónne výrobky, ako sú sviatočné karty a ozdoby.

Výrobky sa môžu objaviť v ľubovoľnom počte zbierok. Zvyčajne by ste svoje zbierky zobrazovali na svojej domovskej stránke a na navigačnom paneli. Pomáha to zákazníkom nájsť to, čo hľadajú, bez toho, aby museli klikať celým katalógom.

Nakupujte pridaním produktu

Obrazovka nastavenia kolekcie funguje presne rovnako ako obrazovka produktu

Manuálne a automatické zbierky

Keď pridáte novú kolekciu, môžete vybrať, ako sa do nej majú pridať produkty. Toto sú dve možnosti:

 • Ručne – Výrobky v manuálnej zbierke pridávate a odstraňujete jednotlivo.
 • Automaticky – Môžete nastaviť podmienky výberu tak, aby automaticky zahŕňali produkty, ktoré spĺňajú určité kritériá.

Platobné brány

Prostredníctvom platobnej brány môžete prostredníctvom svojich webových stránok prijímať platby od svojich zákazníkov. Cena a provízia sú dôležité, ale je tiež dôležité zistiť, aké funkcie ponúkajú. Nie všetky platobné brány sú vytvorené rovnako.

Pri výbere správnej platobnej brány pre vás musíte skontrolovať nasledujúce.

 1. Transakčné poplatky

Keď uskutočňujete platbu, niektoré brány si ponechajú malý percentuálny alebo paušálny poplatok (alebo niekedy oboje) za to, že vám umožnia využívať ich služby. Porovnajte ich na základe predpokladaného predaja.

 1. Typy kariet

Musíte vedieť, aké typy kariet sú akceptované vybranou platobnou bránou. Všetky akceptujú VISA a Mastercard, zatiaľ čo väčšina akceptuje American Express. Paypal sa stáva čoraz obľúbenejším aj pri online platbách.

 1. Pokladňa mimo pracoviska

Niektoré brány uskutočnia platbu na svojich vlastných serveroch prostredníctvom vlastného formulára. To znamená, že zákazník je vzatý z vašej pokladne a zaplatí na formulári poskytnutom vašou platobnou bránou. Po úspešnom zaplatení zákazníka sa potom presmerujú na stránku s potvrdením. To vám umožní mať väčšiu kontrolu nad procesom platby.

Obmedzenia služby Shopify môžete obísť – nedovolia vám prispôsobiť si pokladňu inak ako pomocou CSS.

Transakčné poplatky za platobnú bránu sa pripočítavajú k transakčným poplatkom spoločnosti Shopify. Od novembra môžu obchody v USA a Veľkej Británii využívať službu Shopify Payments. V závislosti od vášho plánu Shopify môžete ušetriť na týchto dodatočných nákladoch. V závislosti od vášho plánu dostanete tieto veľmi príťažlivé sadzby.

 • Basic 2,4% + 20p
 • Profesionálne 2,1% + 20p
 • Neobmedzené 1,8% + 20p

V závislosti od toho, koľko transakcií uskutočňujete každý mesiac, môže byť užitočné tieto úspory využiť.

6. Získajte svoj online obchod „LIVE“

Predtým, ako sa váš web začne zobrazovať, musíte pridať niekoľko ďalších informácií o svojej spoločnosti a o tom, ako plánujete uskutočniť dodávky a zaplatiť daň.

všeobecný

Skontrolujte, či sú všetky informácie o vašej firme vyplnené v ľavej dolnej oblasti nastavení. Nezabudnite použiť funkciu Google Analytics. To sa môže ukázať ako neoceniteľný zdroj na sledovanie návštevníkov vášho obchodu.

Nakupujte nastavenia

dane

 1. Prejdite na stránku Stránka produktov vášho správcovského panela.
 2. Kliknite na názov daného produktu.
 3. Posuňte zobrazenie nadol do časti s názvom “Varianty”.
 4. Zaškrtnite políčka vedľa položky Účtujte dane a Vyžaduje prepravu sú skontrolované, ak ich potrebujete zahrnúť do svojich produktov.
 5. Niektoré obchody nemusia účtovať dane ani dopravu za výrobky, ako je digitálny tovar. Na druhej strane, obchod s tričkami bude pravdepodobne musieť nabiť oboje.
 6. Ak plánujete prepravu produktu zákazníkom, nezabudnite do príslušného poľa uviesť hmotnosť produktu.

Doprava

Ak sú sadzby za dodanie príliš nízke alebo nedáte dostatok možností, pri niektorých predajoch môžete prísť o peniaze. Služba Shopify vypočíta prepravnú sadzbu pre svojich zákazníkov iba na základe pravidiel, ktoré definujete na stránke Preprava správcu. Aby ste sa uistili, že nestratíte žiadny predaj:

pridanie vlastných domén na

 1. Z vášho správcu obchodu prejdite na stránku Nastavenia> Prepravná stránka.
 2. V časti „Sadzby za dopravu“ skontrolujte, či ste nastavili prepravnú sadzbu podľa hmotnosti a upravte ju podľa špecifikácií produktu.

Otestujte systém objednávok

Ak chcete otestovať svoj systém, môžete simulovať transakciu pomocou Bogusovej brány Shopify.

Používanie brány Bogus:

 1. Z vášho obchodu admin, cvaknutie nastavenie, potom platby ísť k tebe Nastavenia platieb
 2. Ak máte povolenú bránu kreditnej karty, pred pokračovaním ju deaktivujte. (Kliknite editovať, potom Deaktivácia, potom potvrďte svoju deaktiváciu.)
 3. V Prijímajte kreditné karty kliknite na Vyberte bránu kreditnej karty otvorte rozbaľovaciu ponuku.
 4. Prejdite zoznamom dole ostatné, potom kliknite (pre testovanie) Bogus Gateway.
 5. cvaknutie Aktivovať (alebo znova aktivovať, ak ste už predtým použili bránu Bogus).
 6. Choďte do výkladnej skrinky a objednajte ako zákazník. Pri pokladni zadajte namiesto pôvodných čísel tieto údaje o kreditnej karte:

Testovanie skutočnej platobnej brány so skutočnou transakciou:

 1. Uistite sa, že ste nastavili platobná brána chcete testovať.
 2. Uskutočnite nákup z vášho obchodu ako by zákazník a dokončite platbu pomocou originálnych údajov o kreditnej karte.
 3. Zrušiť objednávku okamžite sa vrátite a vyhnite sa plateniu transakčných poplatkov.
 4. Prihláste sa do svojej platobnej brány a uistite sa, že prostriedky prešli.

Je to zadarmo?

Áno – objednávku nezabudnite zrušiť a vrátiť ju hneď po jej zadaní.

Ak váš fakturačný cyklus zasiahne po zadaní skúšobnej objednávky, ale pred jej zrušením, na faktúre sa zobrazia transakčné poplatky. Po zaplatení faktúry v službe Shopify môžete platbu zrušiť, ale na účet dostanete vrátenie platby za transakčný kredit. Transakčné kredity môžete použiť na zaplatenie budúcich transakčných poplatkov.

7. Pridajte názov domény

Ak chcete, aby bol váš web aktívny, budete potrebovať názov domény. Máte dve možnosti.

Najskôr si môžete kúpiť doménu v službe Shopify a táto sa automaticky pridá do vášho obchodu. Ušetrí vám to čas, najmä ak nemáte informácie o hostovaní webových stránok. Tieto domény zvyčajne stoja 9 až 14 USD ročne. Druhou možnosťou je nákup domény od tretej strany, ako je napríklad GoDaddy. Tieto domény začínajú od 10,00 USD ročne. Nevýhodou je, že budete musieť presmerovať záznamy DNS sami, čo sa môže zdať na prvý krát skľučujúce.

Ak neviete nájsť dobrý názov domény, prečítajte si naše tipy na výber dobrého názvu domény.

Tu je postup, ako uviesť nový obchod Shopify do prevádzky na názov domény tretej strany.

 1. Pridajte novú doménu v službe Shopify

V Správcovi Shopify prejdite na ľavú navigáciu na nastavenie a potom domény a pridajte svoje doménové meno pomocou „Pridať existujúcu doménu“ gombík.

 1. Aktualizujte záznamy DNS

Prihláste sa do svojho registrátora domény a vykonajte nasledujúce zmeny v záznamoch DNS:

 • Nahraďte @ alebo hlavný záznam A nasledujúcou IP adresou: 23.227.38.32
 • Pridajte alebo nahraďte www CNAME reťazcom storename.myshopify.com (t. J. Odkaz Shopify Shopify bez HTTP, ktorý môžete vidieť na stránke nastavení domén).
 1. Odstráňte všetky heslá v obchode

V opačnom prípade nebude mať nikto prístup na vaše stránky, ani keď bude aktívny.

 1. Ak je to relevantné, nastavte ako primárne

Zatiaľ čo Internetový obchod> Domény, svoju hlavnú doménu si môžete vybrať pomocou rozbaľovacej ponuky v hornej časti obrazovky:

doména primárneho obchodu

Uistite sa, že ste tiež skontrolovali „Presmerovať všetku návštevnosť na túto doménu“. To znamená, že prenos do všetkých ostatných domén bude nasmerovaný na vašu primárnu doménu. To je rozhodujúce pre dobrý SEO.

 1. Pridávanie ďalších domén 

Kroky 1 a 2 môžete zopakovať s ostatnými názvami domén, ktoré vlastníte. Všetky názvy domén budú presmerované na ‘Primárny’ doménu, ktorú môžete kedykoľvek zmeniť pomocou „Nastaviť ako primárne“ možnosť vedľa každého názvu domény.

Upozorňujeme, že počet doménových mien, ktoré vlastníte, nemá žiadny vplyv na SEO.

pridanie vlastných domén na

Blahoželáme, váš nový obchod Shopify je pripravený!

Ak sa vám to podarilo – blahoželám. Teraz by ste mali mať plne funkčný internetový obchod. Ak chcete preskúmať alternatívy, pozri nižšie:

Alternatívy pre Shopify?

Môžete tiež použiť WooCommerce na spustenie internetového obchodu. Je to trochu lacnejšie, ale vyžaduje strmejšiu krivku učenia. V oboch prípadoch to môže byť veľká alternatíva.

Ak chcete získať podrobnejší prehľad medzi nimi, prečítajte si toto – Shopify verzus WordPress (WooCommerce). Ďalej tu nájdete ďalšie weby elektronického obchodu, ktoré vám umožňujú vytvoriť internetový obchod..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map