Výukový program OpenCart

Podrobný tutoriál OpenCart Tento tutoriál OpenCart vám predstaví ďalší nástroj na vytvorenie internetového obchodu. Aj keď predaj tovaru online bol niekedy ťažký a technický, v týchto dňoch, ak chcete otvoriť internetový obchod, máte veľa možností.


Už sme napísali sprievodcov pre vynikajúce rozhodnutia ako WooCommerce, Shopify, Prestashop a Magento. S OpenCart máte ešte jednu možnosť.

Ďalej sa dozviete, čo je OpenCart a ako sa používa na vytvorenie online obchodu od začiatku.

Ste pripravení ísť? Potom to urobme.

Čo je OpenCart?

Predtým, ako sa porozprávame o tom, ako ho používať, najskôr preskúmame, o čom hovoríme.

Bezplatná platforma elektronického obchodu

Rovnako ako iné riešenia elektronického obchodu uvedené na tomto webe, OpenCart je platformou s otvoreným zdrojovým kódom s vlastným hosťovaním.

Prvá časť znamená, že ho nainštalujete na svoj vlastný server a sami sa o neho postaráte: hosting, údržba, správa, bezpečnosť. Toto je v protiklade s riešeniami SaaS (Software as a Service), ako je Shopify, ktoré poskytujú veľa z toho ako súčasť ich služieb, ale tiež ponúkajú menšiu flexibilitu a kontrolu..

Open-source, na druhej strane, znamená, že platforma je prácou komunity ľudí, ktorí venujú budovanie času a zdokonaľujú ho, namiesto produktu, ktorý patrí jednej spoločnosti..

Príjemným vedľajším účinkom produktov s otvoreným zdrojovým kódom je to, že sa obvykle úplne voľne používajú. Jedným z najznámejších príkladov je WordPress, najúspešnejší systém na správu obsahu na svete.

V rovnakom duchu môže k vytvoreniu internetového obchodu použiť OpenCart ktokoľvek bez toho, aby za to zaplatil desetník.

Funkcie OpenCart

Na prednej strane funkcie ponúka OpenCart:

 • Schopnosť vytvárať a spravovať neobmedzené produkty, fyzické aj virtuálne, z ľahko použiteľného rozhrania
 • Množstvo platobných a prepravných možností
 • Vysoká rozšíriteľnosť prostredníctvom bezplatných a platených doplnkov
 • Spôsob, ako spravovať niekoľko obchodov z rovnakého backendu
 • Možnosti vo viacerých menách a vo viacerých jazykoch
 • Podrobné možnosti SEO a schopnosť reagovať už po vybalení
 • Široká škála marketingových nástrojov

Nie je to zlé pre bezplatný softvér, správne?

Ako nainštalovať OpenCart

Dobre, teraz, keď je to vyriešené, poďme k hlavnej časti tohto tutoriálu OpenCart: ako používať program, počnúc jeho inštaláciou. Ako už bolo spomenuté, jedná sa o samo hostené riešenie, takže budete potrebovať webového hostiteľa a doménu, ku ktorej je možné získať prístup. Môžete ho tiež nainštalovať lokálne, aby ste otestovali OpenCart.

1. Stiahnite si OpenCart a pripravte inštaláciu

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je objaviť sa stránku sťahovania OpenCart a zasiahla to veľké Stiahni teraz gombík.

stiahnite si opencart na spustenie tutoriálu

Po dokončení by ste na pevnom disku mali nájsť súbor zip, ktorý by ste mali okamžite rozbaliť. V nej nájdete množstvo súborov a adresár s názvom nahrávanie. Toto bude najdôležitejšia časť, takže majte po ruke.

Teraz je čas sa spojiť s poskytovateľom hostingu prostredníctvom FTP. Preto potrebujete FTP klienta ako FileZilla. FTP klient je veľmi dôležitý nástroj pre webdesignérov, ktorý vám umožňuje vzdialený prístup k serveru.

Potrebujete iba meno hostiteľa, užívateľské meno FTP a heslo. Spravidla ich dostanete z riadiaceho panela vášho poskytovateľa hostingu. Ak ju nenájdete, kontaktujte podporu.

Po pripojení k serveru prejdite do adresára, na ktorý smeruje vaša doména. Je to tu, že musíte nahrať všetky súbory zvnútra nahrávanie priečinok, o ktorom sme hovorili už skôr.

Môžete to urobiť tak, že v FTP klientovi prejdete na jeho miesto, označíte ich a vyberiete nahrávanie alebo otvorte prieskumník súborov a pretiahnite súbory do FTP klienta.

nahrať otvorené súbory prostredníctvom ftp

2. Vytvorte databázu

Počas nahrávania je čas postarať sa o druhú časť vášho webu elektronického obchodu: databázu MySQL..

Tu bude OpenCart ukladať všetok váš obsah, jeho vzájomný vzťah, používateľské mená, heslá a ďalšie informácie. Je to v podstate srdce vášho online obchodu. OpenCart je nástroj, ktorý k nemu pristupuje a zobrazuje ho.

To, ako vytvoríte databázu, závisí od vášho poskytovateľa. Mnohé z nich vám to umožňujú prostredníctvom phpMyAdmin, pre ktorý môžete skontrolovať inštrukcie. Ak používate cPanel, použite tieto kroky. Mnoho poskytovateľov tiež jednoducho volá menu MySQL databázy alebo podobné, kde môžete tieto nastavenia spravovať.

môžete použiť phpMyAdmin na vytvorenie databázy pre opencart

Musíte skončiť s:

 • Hostiteľská adresa vašej databázy
 • Názov databázy
 • Používateľské meno s úplnými prístupovými právami
 • Heslo tohto používateľa

Mám to? Poďme ďalej.

3. Spustite inštaláciu

Teraz máte všetko, čo potrebujete na začatie inštalácie OpenCart. Ak to chcete urobiť, jednoducho prejdite na adresu URL smerujúcu do adresára, do ktorého ste súbory nahrali. Ak ste všetko nakonfigurovali správne, malo by sa vám to zobraziť na tejto obrazovke:

otvorená inštalácia

Toto je začiatok sprievodcu inštaláciou, ktorý vás prevedie nastavením. Prvá stránka je jednoducho licenčná zmluva pre OpenCart, ktorú môžete prijať kliknutím ďalej.

V ďalšom kroku otvorí OpenCart kontrolu, či je vaše prostredie kompatibilné pre fungovanie.

Krok 2 inštalácie opencart

Jedna vec, do ktorej sa určite dostanete, je upozornenie v štvrtom bode týkajúce sa dvoch volaných súborov config.php.

opencart konfigurácia php konfigurácie

Môžete to ľahko vyriešiť premenovaním volaných súborov config-dist.php vnútri inštalačného koreňového priečinka a admin priečinok do priečinka config.php.

Znovu vložte inštalačnú stránku a mala by byť celá na zeleno. hit ďalej znovu.

Teraz je čas zadať informácie pre svoju databázu, ktoré ste vytvorili skôr.

Krok 3 inštalácie opencart

Do príslušných polí zadajte názov hostiteľa, meno používateľa, heslo a názov databázy. Z bezpečnostných dôvodov je tiež vhodné zmeniť predponu databázy na niečo iné ako štandardné oc_, napríklad náhodný reťazec ako xyz555p_.

Nakoniec pridajte používateľské meno, heslo a e-mailovú adresu pre administrátora vášho obchodu. Vyhnite sa však štandardu admin meno, bude to pre hackerov veľmi ľahké uhádnuť vaše prihlasovacie údaje.

Po dokončení kliknite ešte raz na modré tlačidlo. A to je všetko, ak vidíte obrazovku nižšie, úspešne ste nainštalovali OpenCart, blahoželám!

Inštalácia opencart dokončená

Ešte jedna vec: Ako vyplýva z horného riadku, v záujme zabezpečenia vášho obchodu by ste sa mali vrátiť na server a odstrániť inštalačný adresár. To jednoducho znamená, že pomocou FTP klienta ešte raz nájdete priečinok s názvom Inštalácia a odstrániť ho. To je všetko.

OpenCart – prvé kroky

Na poslednej stránke nastavenia vidíte dve tlačidlá, ktoré vás zavedú do vášho online obchodu a umožňujú vám prihlásiť sa do administratívnej oblasti..

Ak kliknete na prvú, dostanete sa na frontend obchodu s nejakým falošným obsahom, aby ste urobili dojem, čo môže OpenCart urobiť.

predný koniec s otvoreným kamienkom s obsahom figuríny

Prihláste sa do svojej administratívy sa dostanete na túto prihlasovaciu stránku, na ktorej musíte zadať informácie o správcovi, ktoré ste vytvorili počas procesu nastavenia.

otvorte správcovské prihlásenie

Tiež je rozumné túto stránku uložiť ako záložku, aby ste ju neskôr znova našli.

Keď sa prihlásite, pristáte na hlavnom paneli OpenCart, prípadne s vyskakovacím oknom so žiadosťou o presunutie skladovanie adresár mimo vášho verejne prístupného webového priestoru.

presunúť adresár úložiska

Zvyčajne to môžete vyriešiť automaticky tak, že v ľavom dolnom rohu vyberiete cestu, po ktorej chcete ísť (OpenCart vám povie, ktoré cesty sú dobrý nápad) a zasiahnete sťahovať.

Ak to nefunguje, vyberte Ručne pohnite z rozbaľovacej ponuky dostanete pokyny na ručné premiestnenie adresára.

Prehľad backCartu OpenCart

Potom sa prvýkrát zobrazí hlavný panel.

otvorená hlavná palubná doska

Je to celkom ľahké pochopiť. Na ľavej strane máte hlavnú navigáciu, ktorá vám umožňuje prístup ku všetkým hlavným častiam vášho online obchodu:

 • prístrojová doska – Vráti vás späť na hlavný panel, ktorý práve vidíte.
 • Katalóg – Tu robíte všetko, čo súvisí s produktmi, napríklad ich vytváranie, priradenie do kategórií a pridávanie ďalších informácií.
 • rozšírenie – Miesto na inštaláciu rozšírení, ktoré pridávajú do vášho obchodu viac funkcií.
 • dizajn – Tu môžete meniť rozloženie stránky, upravovať tému, jazyky, bannery a adresy URL SEO.
 • odbyt – Spravujte svoje tržby, vrátené, darčekové poukazy a ďalšie.
 • zákazníci – Tu sa staráte o všetko, čo sa týka zákazníkov, vrátane ich zoskupovania.
 • marketing – Nájdite na tomto mieste marketingové nástroje, ako je sledovanie kampaní, kupóny a e-mailový marketing.
 • systém – Nastavenia obchodu, správa používateľov, možnosti lokalizácie a údržba.
 • správy – Podrobné správy o tom, ako sa darí vášmu obchodu a čo sa v súčasnosti deje.

Budeme sa nimi podrobne venovať ďalej nižšie.

Spoznávanie informačného panela

V pravom hornom rohu môžete nakonfigurovať svoj profil kliknutím na dočasný názov a potom na Tvoj profil. Rozbaľovacia ponuka obsahuje aj niekoľko užitočných odkazov na domovskú stránku OpenCart, dokumentáciu a fórum podpory.

možnosti ponuky otvoreného profilu

Najdôležitejšou časťou je však prehľad obchodov. Keď aktívne predávate, tu uvidíte svoje objednávky, predaj, zákazníkov a súčasných návštevníkov. Kliknite na Vidieť viac… dostanete sa k podrobnejšej správe pre každú z nich.

K dispozícii je tiež mapa sveta, ktorá ukazuje, odkiaľ prichádzajú objednávky, analýzu predaja (zmena časového rámca pomocou ikony kalendára), nedávnu aktivitu zákazníkov vo vašom obchode a posledné objednávky.

Stručne povedané, táto stránka vás informuje o stave vášho obchodu OpenCart na prvý pohľad pri každom prihlásení.

Vytváranie produktov pomocou OpenCart

Samozrejme, v prípade internetového obchodu je najdôležitejšou funkciou vytváranie produktov. Preto sa pozrieme ďalej v našom tutoriále OpenCart.

1. Vytvorte nový produkt

Všetky produkty na svojom webe nájdete pod položkou Katalóg> Produkty. Keď tam teraz pôjdete, môžete vidieť, že v obchode už sú uvedené niektoré príklady produktov.

zoznam produktov

Použite možnosti filtra napravo a vyhľadajte konkrétnu (alebo niekoľko). Ak chcete odstrániť akékoľvek položky, jednoducho začiarknite políčko vľavo a kliknite na červené tlačidlo s ikonou koša v pravom hornom rohu. Aj tu môžeme duplikovať existujúce produkty.

V tomto prípade však chceme vytvoriť nový produkt, ktorý môžeme urobiť kliknutím na modré tlačidlo so symbolom plus. Toto nám pristane na obrazovke nižšie:

vytvoriť nový produkt v opencart

Ak ste už niekedy pracovali s CMS, malo by to vyzerať dobre povedome. Začnite zadaním názvu a popisu produktu. Môžete použiť možnosti formátovania pre posledne menované a dokonca zadávať multimédiá, ako sú obrázky a videá.

Nižšie sú uvedené nastavenia SEO. Tu môžete nastaviť samostatný názov, ktorý sa objaví vo vyhľadávačoch, ako aj meta popis, ktorý sa zobrazí pod ním.

Príklad stránky SERP.

Môžete zabudnúť na meta kľúčové slová, ktoré sa už nepoužívajú.

Značky produktov sú kľúčové slová, ktoré umožňujú zákazníkom pri vstupe do vyhľadávacieho panela v obchode zobraziť produkty. Preto je užitočné zahrnúť niektoré, aby sa hľadanie produktov uľahčilo.

2. Nakonfigurujte údaje o produkte

Potom je čas kliknúť na ďalšie karty. V údaje v sekcii nakonfigurujete všetky informácie, ktoré sa zákazníkom zobrazia na stránke produktu.

nastavenia údajov o produkte

Čo to všetko znamená:

 • Model – Vložte číslo modelu produktu. Musí byť zložený z písmen a číslic a je povinný.
 • SKU, UPC, EAN, JAN, ISBN, MPN – Toto sú rôzne čísla sledovania produktov, ktoré môžete alebo nemusíte mať alebo nepotrebujete.
 • umiestnenia – Kde sa nachádza váš produkt (v prípade, že máte niekoľko obchodov).
 • Daňová trieda – Konfiguruje daňovú triedu produktu.
 • Množstvo, minimálne množstvo, odčítané zásoby, stav mimo skladu – Tu nastavíte, koľko z týchto produktov máte k dispozícii, koľko si musí zákazník kúpiť, či má OpenCart odpočítať ich počet a akú správu zobraziť pre vypredané výrobky.
 • Doprava – Či tento produkt vyžaduje prepravu, ako aj jeho rozmery a hmotnosť na výpočet prepravných nákladov.
 • Dátum je k dispozícii – Kedy bude produkt k dispozícii.
 • Postavenie – Povoliť a zakázať zobrazovanie produktu na klientskom rozhraní obchodu.
 • Zoradiť poradie – Priorita produktu pri zobrazení v zozname.

3. Nastavte prepojenia

produktové odkazy

Všetko, čo tu určuje, kde sa vo vašom obchode tento produkt objaví, a tiež dáva návštevníkom spôsoby filtrovania toho, čo predávate:

 • Výrobca – Ak predávate výrobky od určitých výrobcov (napríklad Apple alebo Samsung), vrátane nich tu umožňuje zákazníkom vyhľadávať ich podľa značky.
 • Kategórie – Pridaním kategórií sa dajú produkty filtrovať a ľahšie triediť a vyhľadávať.
 • filtre – Filtre môžu byť napríklad farby alebo veľkosti, čo používateľom umožňuje napríklad hľadať iba červené produkty.
 • obchody – Ak máte niekoľko obchodov, môžete tu určiť, kde je produkt k dispozícii.
 • K stiahnutiu – Ak ide o produkt, ktorý si môžete stiahnuť, tu pridajte súbor, ktorý zákazníci dostanú po zakúpení.
 • Súvisiace produkty – Pridajte sem súvisiace produkty, aby sa zobrazili na stránke produktu.

4. Pridajte atribúty

atribúty produktu

Táto ponuka je v predvolenom nastavení prázdna, ale umožňuje vám vytvárať atribúty produktu. Môže to byť niečo ako veľkosť obrazovky, typ procesora alebo operačný systém. Nie však veci ako veľkosť alebo farba oblečenia. Za týmto účelom skontrolujte nasledujúci bod.

Niektoré z nich môžete pridať kliknutím na ikonu plus. Môžete to tiež ovládať pod Katalóg> Atribúty. Viac informácií tu.

5. Vytvorte viac možností

produktové možnosti

Tu je miesto, kde ste pridať možnosti produktu ako sú rôzne veľkosti alebo farby. Môžete ich tiež nastaviť pod Katalóg> Možnosti a potom ich tu priraďte.

6. Konfigurujte opakujúce sa platby

opakujúce sa profily produktov

Ak produkt prichádza s opakujúcou sa platbou (napríklad predplatné), tu ju nastavte. Kliknite na ikonu plus a potom z rozbaľovacej ponuky vyberte existujúci opakujúci sa profil a skupinu zákazníkov. Viac informácií o tom, ako nastaviť opakujúce sa profily táto strana.

7. Povoliť zľavy a zľavy

zľavy

V ďalších ponukách môžete nastaviť zľavy pre zákazníkov. Môže to byť buď vo forme zliav (napríklad pre skupinu, ako sú odberatelia informačných bulletinov), alebo zliav (napríklad sviatočný predaj). Môžete definovať, na ktorú skupinu zákazníkov by sa tieto skupiny mali vzťahovať, na koľko produktov, dátum začatia a ukončenia a ďalšie.

8. Nezabudnite na obrázky

obraz je dôležité nastavenie, pretože tu definujete vizuály, ktoré zákazníci uvidia pre tento produkt.

obrázky produktov

V hornej časti vidíte hlavný obrázok, ktorý sa zobrazí v obchode. V súčasnosti je to iba zástupný symbol. Kliknite naň a vyberte symbol pera, ktorý chcete upraviť. Potom si môžete vybrať zo svojej knižnice obrázkov alebo nahrať novú.

správca obrázkov

V dolnej časti môžete pridať ďalšie obrázky, ktoré sa zobrazia ďalej na stránke produktu. Ak ich zahrniete, nastavte čísla pre Zoradiť poradie určiť sekvenciu, v ktorej sa zobrazujú.

9. Zvážte odmeny

body za odmenu

OpenCart má funkciu, ktorá vám umožňuje priraďovať vernostné body zákazníkom. Ak ju chcete použiť, definujte, koľko bodov získa kupujúci za kúpu tohto konkrétneho produktu.

10. Zaoberajte sa SEO a dizajnom

pod SEO, nájdete iba jednu možnosť s názvom kľúčové.

produkt seo

Je to však dôležité, pretože ak v nastaveniach aktivujete adresy URL SEO, to, čo zadáte, bude koniec adresy URL vášho produktu..

Ak teda zadáte niečo podobné apple-iphone-11, odkaz na produkt bude yourshop.com/apple-iphone-11. Pre vyhľadávače je to samozrejme omnoho lepšie ako permalink končiaci zdanlivo náhodnými číslami a parametrami.

Nakoniec, v závislosti od témy, môžete mať pre svoje stránky k dispozícii ďalšie rozloženia. Ak je to váš prípad, môžete prepísať rozloženie produktu pod položkou dizajn.

nastavenia dizajnu produktu

11. Uložte a publikujte

Po dokončení konfigurácie uložte produkt pomocou symbolu uloženia v pravom hornom rohu. Ak ste povolili jeho stav v systéme Windows údaje V sekcii môžete prejsť na prednú časť obchodu a vyhľadať produkt tam.

hotový produkt s otvoreným otvorom

Ak ho chcete upraviť, vráťte sa na zoznam produktov a kliknite na modré tlačidlo vpravo. Môžete ho tiež zakázať zmenou jeho stavu a uložením. Výborne, práve ste vytvorili svoj prvý produkt!

Ďalšie možnosti katalógu

Nižšie nájdete ďalšie položky ponuky Katalóg a čo obsahujú:

 • Kategórie – Objednajte si produkty do kategórií, aby ste získali lepšie možnosti filtrovania. Ovplyvní to aj položky ponuky. Viac informácií nižšie.
 • Opakujúce sa profily – Ako už bolo uvedené, v tomto prípade nakonfigurujete opakujúce sa platby, napríklad predplatné.
 • filtre – Vytvoriť vlastné filtre vaši zákazníci môžu použiť na spresnenie vyhľadávania.
 • atribúty – Spravujte atribúty produktu na svojich stránkach.
 • možnosti – Rovnaké, ale pre možnosti.
 • výrobcovia – Rovnaké ako pre výrobcov.
 • K stiahnutiu – Spravujte na svojom webe produkty a súbory na stiahnutie.
 • recenzia – OpenCart vám umožňuje zhromažďovať a zobrazovať zákazníkov recenzia. Všetky možnosti nájdete tu.
 • informácie – Nakonfigurujte, čo sa zobrazuje pod informácie vo vašej päte obchodu.

Zmena dizajnu vášho obchodu OpenCart

Po produktoch je dizajn pravdepodobne ďalšou najdôležitejšou súčasťou každého internetového obchodu. Poďme sa na to porozprávať.

1. Stiahnite si nové témy

Rovnako ako mnoho iných systémov na správu obsahu, OpenCart riadi dizajn vášho obchodu pomocou tém. Ďalšie nájdete v na trhu OpenCart.

otvorený sklad

Toto obsahuje najrôznejšie rozšírenia pre OpenCart, o ktorých budeme hovoriť neskôr v tomto návode. Má tiež veľa bezplatných tém, ktoré môžete nájsť výberom témy ako kategória a potom zadarmo na vrchu.

Na ďalšie zúženie možností použite ďalšie možnosti filtrovania. Kliknutím na ľubovoľnú tému sa o nej dozviete viac, pozrite si živé ukážky a skontrolujte kompatibilitu s vašou verziou OpenCart. Keď sa rozhodnete pre jeden, stiahnite si ho do svojho počítača pomocou zeleného tlačidla (na to musíte vytvoriť účet).

dowload opencart tému

Zostane vám na vašom pevnom disku súbor ZIP, ktorý môžete hneď rozbaliť.

2a. Inštalácia tém automaticky

Nanešťastie je inštalácia tém v OpenCart trochu komplikovaná, pretože existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako to urobiť v závislosti od témy.

Najjednoduchšie je, ak vám poskytne inštalačný súbor. Zistíte, či je tomu tak, ak to končí _theme.ocmod.zip. V takom prípade stačí ísť na Rozšírenia> Inštalátor a používať Nahrať na nahranie súboru do vášho online obchodu OpenCart.

inštalátor rozšírenia opencart pre témy

To je všetko, teraz stačí aktivovať tému, ako je opísané ďalej.

2b. Manuálne inštalácia motívov

Ak nemáte inštalačný súbor, musíte ho nainštalovať manuálne. Za týmto účelom sa prihláste späť na server pomocou FTP a prejdite do adresára, v ktorom ste nainštalovali softvér online shopu.

Potom musíte v rozbalenom motívovom súbore nájsť, čo potrebujete nahrať. Zvyčajne sa jedná o dva adresáre, ktoré sa nazývajú admin a / alebo katalóg ale môže to byť viac v závislosti od témy, nezabudnite si prečítať jeho dokumentáciu.

súbory tematických otvorov

Ak vaša šablóna poskytuje súbory pre rôzne verzie OpenCart, nezabudnite vybrať tú správnu. Potom nahrajte súbory a adresáre do vašej inštalácie OpenCart a prepíšete existujúce priečinky. Je to pre inštaláciu, teraz na aktiváciu.

3. Aktivujte svoj motív OpenCart

V backende OpenCart choďte na Rozšírenia> Rozšírenia. Z rozbaľovacej ponuky v hornej časti vyberte položku témy. V zobrazenom zozname nájdete, či nájdete tému, ktorú ste práve nahrali. Ak áno, nainštalujte ho kliknutím na zelené tlačidlo.

nainštalujte motív opencart zo zoznamu rozšírení

Keď sa tak stane, kliknite na modrú editovať Tlačidlo. V zobrazených možnostiach motívu nastavte Postavenie na povolené a uložte v pravom hornom rohu.

povoliť tému v možnostiach témy

Ak sa vaša téma nezobrazí v zozname, možno budete musieť kliknúť na tlačidlo Upraviť Váš obchod. Na nasledujúcej stránke pod Adresár tém, vyberte názov novo nainštalovanej témy a potom uložte.

upraviť predvolený motív obchodu

Ak ste urobili všetko správne, keď teraz idete na frontend obchodu (napríklad pomocou profilového obrázka a Váš obchod), môžete vidieť novú tému v akcii.

zmenil motív otvoreného okna na klientskom rozhraní

5. Zmeňte svoje rozloženie

Ďalším dôležitým konštrukčným prvkom v OpenCart sú tzv. Rozloženia. Používajú sa na priradenie rôznych modulov obsahu k stránkam vašej webovej stránky elektronického obchodu. Dostupné možnosti nájdete v časti Dizajn> Rozloženie.

otvorte rozloženie ponuky

Povedzme teda, že chceli zmeniť vzhľad domovskej stránky. Za týmto účelom by ste klikli na modré tlačidlo v stĺpci, ktorý hovorí Domov. Na nasledujúcej obrazovke nájdete možnosť priradiť moduly k pozíciám v spodnej časti.

moduly v rozloženiach

Keď kliknete na rozbaľovacie ponuky, uvidíte to Obsah hore momentálne má k dispozícii prezentáciu, vybrané produkty a karusel. Jedna vec, ktorú môžete urobiť, je zmena poradia modulov priradením rôznych k existujúcim pozíciám.

Ďalšie moduly môžete priradiť aj pomocou prázdnej rozbaľovacej ponuky, výberom modulu, ktorý chcete použiť, a kliknutím na modré tlačidlo plus.

pridať ďalší modul

Uložte zmeny, aby sa zobrazili preložené na domovskú stránku.

nový modul na prednom konci

To isté môžete urobiť s ostatnými stránkami, ako sú pokladnice, kontakty atď.

6. Zmeňte ponuku

Jednou z hlavných vecí, ktorá sa týka akéhokoľvek obchodu s webom alebo elektronickým obchodom, je zmena navigačnej ponuky. V predvolenom nastavení OpenCart zobrazuje najvyššie kategórie vášho obchodu v ňom. Poďme na príklad, aby ste pochopili, o čom hovoríme.

Tu je aktuálna ponuka v demo obchode:

aktuálne menu navigácie v obchode

Povedzme, že sme sa chceli zmeniť Telefóny a PDA na smartphony (pretože kto už používa PDA?), presuňte sa kamery smerom dopredu a vyberte ho Prehrávače MP3 úplne. Všetky tieto veci sa stávajú pod Katalóg> Kategórie.

zoznam kategórií

Tu nájdete zoznam kategórií produktov vo vašom obchode. Najprv nájdite Telefóny a PDA a kliknite na modré tlačidlo úprav vpravo. Nižšie všeobecný, zmeniť obe meno kategórie a Názov značky meta spravodlivo smartphony, potom uložte.

zmeniť názov kategórie

Ďalej upravte kamery kategóriu, prejdite na Údaje> Radenie, zmeň to na 1 alebo 0, a potom to tiež uložte.

kategória zoradenie

Nakoniec upravte Prehrávače MP3 kategóriu, prejdite na Údaje> Horná časť, zrušte začiarknutie políčka a potom to uložte.

vylúčiť kategóriu z najlepších kategórií

Ak ste si istí, že už nikdy tento produkt nikdy nebudete predávať, môžete ho skontrolovať aj v zozname kategórií (plus, jeho potomkovia) a potom ho odstrániť pomocou červeného tlačidla v pravom hornom rohu..

Po všetkých týchto krokoch sa však po dokončení všetkých týchto krokov zobrazí nové hlavné menu.

upravené menu obchodu

Bohužiaľ, pre zložitejšie zmeny, ako sú vlastné odkazy alebo odkazy na stránky, musíte upraviť súbor témy alebo použiť príponu.

Práca s rozšíreniami

Dobre, je čas hovoriť o rozšíreniach. Rozšírenia, ako už názov napovedá, umožňujú rozšíriť funkcie vášho obchodu OpenCart. Môže ísť o čokoľvek, od pripojenia k službe Google Analytics, cez pridanie prvkov backend k poskytovateľom platieb a dodávok. Pozrime sa, ako nám to pomáha.

Modifikácia modulov

Prvá vec, o ktorej budeme hovoriť, sú uvedené moduly. OpenCart prichádza s množstvom základné moduly.

Ak ich chcete získať na svojich stránkach, prejdite na stránku Rozšírenia> Rozšírenia a vyberte si moduly z rozbaľovacej ponuky.

zoznam otvorených modulov

Tu nájdete všetky dostupné možnosti vo vašom obchode, ako aj to, či sú zapnuté alebo vypnuté.

Môžete ich tiež upraviť tu. Napríklad, ak pôjdete na Najlepšie> Domovská stránka a kliknutím na tlačidlo Upraviť sa dostanete na túto obrazovku.

upraviť odporúčaný modul

Tu môžete ľahko vidieť, že ste schopní zmeniť obsah modulu z rozloženia domovskej stránky. Pridajte ďalšie produkty, zmeňte počet zobrazených produktov alebo šírku a výšku modulu. Uložte všetky zmeny a preložia sa na domovskú stránku.

Nie je to také ťažké pochopiť, však? To isté platí pre všetky ostatné moduly, či už ide o prezentácie, najnovšie produkty, tlačidlá pokladnice atď.

Inštalácia / odinštalovanie rozšírení

Ak sa oboznámite s ponukou rozšírení, uvidíte, že na svojom webe už máte veľa rozšírení. Nie všetky sú však aktívne alebo dostupné, pokiaľ ich nenainštalujete.

Je to veľmi ľahké. Napríklad, ak používate rozbaľovaciu ponuku v Rozšírenia> Rozšírenia ísť do analytika, nájdete rozšírenie Google Analytics, ale nie je zapnuté.

nainštalujte rozšírenie analytiky Google

Nič jednoduchšie ako to, jednoducho kliknite na zelenú Inštalácia Tlačidlo. Potom je k dispozícii, ale stále nie je aktívny. Ak to chcete zmeniť, kliknite na ikonu editovať tlačidlo ako predtým.

analytický modul

Na nasledujúcu obrazovku potom môžete nielen pridať analytický kód, ktorý ho skutočne použije, ale tiež zmeniť jeho stav na povolené. Uložiť a ste hotoví.

Ak už nechcete používať službu Google Analytics, môžete vždy kliknúť na červenú Uninstall sa vrátite na začiatok.

Pridávanie rozšírení z trhu OpenCart

Máte možnosť rozšíriť počet rozšírení na svoje stránky inštaláciou väčšieho množstva z trhu. Toto do značnej miery funguje rovnakým spôsobom ako pri inštalácii motívov, ktoré môžete použiť podľa popisu.

Nájdite rozšírenie na trhu, stiahnite si ho, choďte na Rozšírenia> Inštalátor, nahrať a máte hotovo a môžete použiť nový prírastok.

Integrácia na trhu sa však ešte zjednoduší priamo vo vašom backende OpenCart (pod Rozšírenia> Marketplace).

opencart rozšírenie trhu v zadnej časti

Pomocou tlačidla môžete filtrovať a platiť rozšírenia bez filtrovania, rozbaľovaciu ponuku navrchu môžete filtrovať podľa kategórie alebo zadať názov.

Ak chcete sťahovať rozšírenia, musíte najprv zaregistrovať svoj obchod. Môžete tak urobiť na domovskej stránke OpenCart Účet> Vaše obchody.

zaregistrovať obchod na opencart

Kliknite tu Pridať obchod, zadajte svoju adresu URL a odošlite. Získate tak prístup k informáciám API prostredníctvom ikony oka vpravo.

informácie o otvorenom API

Ak sa v prehliadači otvorí, vráťte sa naspäť na trh v pozadí a kliknutím na ikonu v pravom hornom rohu otvorte túto ponuku:

vložte informácie o otvorenom API

Zadajte svoje používateľské meno a tajný kľúč rozhrania API a uložte ho. Keď tak urobíte, môžete otvoriť akékoľvek rozšírenie na backendovom trhu, prejdite na stránku Stiahnuť ▼ v dolnej časti a kliknite na Inštalácia jednoducho si ju získajte na svoje stránky.

nainštalujte rozšírenie Opencart na zadnú časť

Potom použite ako predtým.

Používanie správ OpenCart

Aby ste vedeli, ako funguje váš obchod, OpenCart ponúka veľa správ. Prvú nájdete pod Predaj> Objednávky.

otvorené objednávky

Tu nájdete všetky objednávky vykonané na vašom webe, vrátane mena zákazníka, stavu a ďalších. Môžete tiež filtrovať svoje predaje na základe práva na vyhľadanie jednotlivých objednávok, objednávok s určitým stavom alebo vykonaných v určitom čase.

Okrem toho môžete upravovať alebo aktualizovať objednávky manuálne v prípade potreby zmeniť platbu, poštovné a iné. rovnaké pre pravidelne účtované produkty pod Opakujúce sa objednávky.

Skutočné podávanie správ sa však deje pod Správy> Správy.

otvorené správy

Tu máte prístup k množstvu informácií prostredníctvom rozbaľovacej ponuky. Od transakcií, objednávok, daní po dopravu, vrátenie tovaru a prezeranie alebo kúpenie produktov – o svojom obchode sa nedá veľmi veľa dozvedieť tu.

Skontrolujte tiež živé štatistiky toho, kto práve teraz navštívi vaše stránky Správy> Kto je online.

zákazníci Ponuka

Informácie o svojich zákazníkoch nájdete v položke ponuky s rovnakým názvom.

zákaznícke menu

Tu nájdete informácie od všetkých, ktorí si niekedy objednali z vášho obchodu. Zoznam je prehľadateľný v prípade, že potrebujete nájsť niekoho konkrétneho. Môžete tiež zobraziť ich históriu transakcií, prideliť body odmeňovania, spravovať transakcie a viac.

pod Zákazníci> Skupiny zákazníkov môžete tiež objednať svojich klientov do skupín. Je to užitočné na marketingové účely, napríklad na zasielanie zliav alebo špeciálov do určitých podsekcií vašej zákazníckej základne. Prečítajte si viac o tom v dokumentácia.

Možnosti marketingu OpenCart

OpenCart prichádza s množstvom možností, ako predať svoj obchod a prilákať kupcov. Poďme ich prekonať teraz.

Sledujte marketingové kampane

Jeden z najzaujímavejších marketingových nástrojov v OpenCart sa nachádza pod Marketing.

Tu môžete vytvoriť kódy sledovania pre marketingové kampane. Môžete ich napríklad pripojiť k odkazom na bannery, aby ste vedeli, koľko kliknutí prichádza z ktorej z vašich kampaní.

Jednoducho kliknite na ikonu plus v pravom hornom rohu a vyplňte formulár.

marketingové sledovacie menu v otvorenom obchode

Kód sledovania sa vytvára automaticky, ale môžete ho zmeniť aj na niečo iné.

kupóny

OpenCart vám prirodzene ako riešenie elektronického obchodu umožňuje vytvárať kupóny, ktoré zákazníkom poskytujú zľavy. Rovnako prirodzene ich nájdete pod Marketing> Kupóny.

ponuka kupónov

Tu nájdete zoznam všetkých kupónov, ktoré sa nachádzajú na vašom webe, ako aj zľavu, ktorú ponúkajú, platnosť a či sú aktuálne aktívne. Ak vytvoríte nový alebo kliknite na ikonu editovať tlačidlo pre existujúci kupón, dostanete sa na túto stránku.

vytvoriť kupón v opencart

Všetko je celkom samozrejmé. Pridajte názov kupónu a kód, ktorý musia zákazníci zadať, aby ho mohli použiť, zvoliť fixnú alebo percentuálnu zľavu a koľko to bude s cenou.

Potom určte, koľko musí zákazník kúpiť, aby ju mohol použiť, či sa musí prihlásiť, alebo môže využiť zľavu ako hosť. nastavenie Doprava zdarma na Áno poskytuje zákazníkom bezplatnú prepravu za používanie kupónu.

Pridajte produkty, na ktoré sa vzťahuje, dátum začatia a ukončenia, počet povolených použití kupónu a počet kusov na jedného zákazníka.

Ak je všetko podľa vašich predstáv, nastavte ho povolené a uložiť. Brnkačka. Viac informácií tu.

Okrem kupónov môžete vytvoriť aj jednorazové použitie darčekové poukazy pod Predaj> Darčekové poukazy a pošlite ich priamo z vášho obchodu. Dokonca prichádzajú s konfigurovateľnými témami!

E-mailový marketing

Okrem vyššie uvedeného OpenCart prichádza aj so zabudovaným e-mailovým marketingom, ktorý nájdete nižšie Marketing> Pošta.

možnosti e-mailového marketingu

V horeuvedenej ponuke skupín zákazníkov môžete definovať skupiny príjemcov. Vyberte si, komu chcete poslať správu, pridajte predmet a obsah do editora nižšie. Nezabudnite využiť možnosti formátovania a multimédiá!

Keď budete pripravení, odošlite ho s modrým tlačidlom v pravom hornom rohu.

Konfigurácia systému

Ako poslednú časť tohto tutoriálu OpenCart sa pozrieme na nastavenia. Platforma eCommerce ponúka množstvo možností na konfiguráciu vášho obchodu.

nastavenie

pod Systém> Nastavenia môžete nakonfigurovať základné informácie o vašom obchode. Ak ju chcete zmeniť, musíte v zozname kliknúť na tlačidlo Upraviť za názvom vášho obchodu.

Tento ďalší krok je nevyhnutný, pretože, ako už bolo spomenuté, OpenCart môže prevádzkovať niekoľko obchodov z jednej inštalácie. Keď naň kliknete, dostanete sa sem:

Nastavenia Opencart

Jednotlivé karty obsahujú nasledujúce položky:

 • všeobecný – Nastavte názov a popis meta (kľúčové pre vzhľad vyhľadávacieho nástroja), kľúčové slová (na to zabudnite), zmeňte šablónu a vyberte predvolené rozloženie.
 • sklad – Nastavte názov obchodu a jeho majiteľa, ako aj adresu, e-mail, telefónne a faxové číslo, obrázok, otváracie hodiny a komentáre k zákazníkovi. To všetko sa zobrazuje na internete Kontaktuj nás a slúži ako odosielateľ e-mailov odosielaných z obchodu.
 • miestna – Tu nakonfigurujete všetko, čo súvisí s lokalitou vášho obchodu, ako je krajina bydliska, jazyk obchodu a administratívy, mena a miery.
 • voľba – Veľa možností zobrazenia tu pre produkty, recenzie, poukazy, dane, účet, pokladňu a oveľa viac. Nenechajte to preskočiť!
 • obraz – Nastavte logo obchodu a favicon.
 • pošta – Nakonfigurujte spôsob zaobchádzania s e-mailom vo vašom obchode, ako aj e-mailové upozornenia, ktoré chcete dostávať.
 • server – Tu môžete svoj obchod nastaviť do režimu údržby, nakonfigurovať pekné permalinky, povolenia webového prehľadávača, použitie kompresie Gzip, bezpečnostné nastavenia (SSL, heslá atď.), Povolené formáty a veľkosť nahrávania, ako aj spracovanie chýb. To je tiež veľmi dôležité!

užívatelia

Ako si viete predstaviť, tu nakonfigurujete všetko, čo sa týka používateľov na vašom webe. Môžete vytvárať nové, nastavovať skupiny používateľov a oprávnenia.

menu používateľov

Týmto spôsobom môžete ovládať, kto na vašom webe môže robiť to, čo si nemusíte robiť starosti s ľuďmi, ktorí sa hrávajú s nastaveniami, ktoré by nemali. Obsahuje tiež možnosti nastavenia Prístup k rozhraniu API do vášho obchodu.

lokalizácia

Táto časť je o ďalších obchodoch, jazyku, menách a ďalších záležitostiach ponúkania vášho obchodu zákazníkom z celého sveta.

 • Uložte miesta – Ak máte spolu s internetovým obchodom fyzické miesta, tu môžete ovládať všetko, čo s nimi súvisí.
 • jazyky – Pridajte na svoje stránky nové jazyky (vrátane klientskeho rozhrania). Tým sa uľahčí jazykové balíčky. Nové možnosti sa zobrazia v hornej časti obrazovky obchodu.
 • meny – Môžete ponúkať produkty vo viacerých menách. Nakonfigurujte ich tu. Tieto sa tiež zobrazia v hornej lište obchodu.
 • Stavy zásob – Konfigurujte stavy, ktoré zákazníci uvidia pre produkty, ktoré nie sú na sklade.
 • Stavy objednávok – Rovnaké, ale pre stavy objednávok zobrazené zákazníkom.
 • výnos – Rovnaké ako vyššie, ale pre stav vrátenia, akcie vrátenia a dôvody, ktoré si zákazníci môžu vybrať pre odoslanie späť tovaru.
 • krajiny – Konfigurujte krajiny dostupné na odoslanie, formát adresy a ďalšie.
 • zóny – Konfigurovať zóny v rámci krajín na účely prepravy a daní.
 • Geo zóny – Rovnaké, ale pre geologické zóny, ktoré môžu obsahovať niekoľko krajín alebo oblastí (napr. Západné pobrežie USA).
 • dane – Nakonfigurujte daňové triedy a sadzby daní pre svoje výrobky.
 • Dĺžkové triedy – Dostupné merania dĺžky vo vašom obchode.
 • Hmotnostné triedy – Rovnaké, ale z hľadiska hmotnosti.

údržba

Nakoniec máte údržba Ponuka:

 • Zálohovanie / obnovenie – Zálohujte a obnovte databázu obchodu.
 • nahranie – Súbory nahrané do OpenCart (obrázky, PDF atď.), Vyhľadajte a filtrujte podľa potreby.
 • Chybové protokoly – Všetky chyby vo vašom obchode budú zdokumentované tu.

OpenCart: Komplexné, ale výkonné riešenie elektronického obchodu

OpenCart je možnosť bohatá na vytváranie online obchodov. Má širokú škálu konfiguračných nastavení a ponúka všetko, čo potrebujete na vybudovanie obchodu. Je tiež zadarmo na používanie a je široko rozšíriteľný.

Pokiaľ ide o skupinu používateľov, je to pravdepodobne najlepšie pre stredne pokročilých používateľov s určitými technickými znalosťami, ako sú HTML a PHP. Použitie nie je veľmi jednoduché a na mnohých miestach by mohlo byť jednoduchšie. Pravdepodobne sa stretnete aj s potrebou vykonať zmeny v súboroch a kóde, čo je nad rámec schopností úplných začiatočníkov.

Dokumentácia by tiež mohla byť lepšia. Je niekedy neúplný alebo nesprávny, čo znamená, že musíte fóra občas používať.

Okrem toho je OpenCart dobrým riešením na rýchle a rýchle fungovanie vášho internetového obchodu. Ak to chcete urobiť, použite tento návod.

Používali ste už OpenCart? Aký máš dojem? Nejaké klady a zápory? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me