Umožní vám WebHostingHub vlastniť vaše stránky?

Umožňuje WebHostingHub vlastniť vaše stránky?

Pre väčšinu ľudí sa zdá, že otázka, kto vlastní ich webovú stránku, je absurdná. Niektorí by si mysleli, že keď utratili dosť peňazí a zaplatili za služby potrebné na prevádzku webovej stránky, poskytli im právo vlastniť ich webovú stránku. Nie je to však vždy tak. Ak zmluva výslovne neurčuje, že vlastníte svoj web, nikdy nie ste jeho vlastníkom. Aby to bolo oveľa ľahšie pochopiteľné, musíme najskôr definovať pojem „vlastný“. Vlastníctvo vašej domény je ako vlastnenie vášho telefónneho čísla doma, ktoré nikdy nevlastníte, ale iba ho prenajíma od spoločnosti.


Táto otázka je dosť zložitá. Nie všetky hostingové spoločnosti vám umožňujú vlastniť vaše webové stránky. S WebHostingHub je v Časti 4.ai svojich Zmluvných podmienok / Zmluvy o používaní jasne uvedené, že „Zákazník je vlastníkom alebo platným držiteľom licencie na Obsah Zákazníka a jeho jednotlivých prvkov a Zákazník si zaistil všetky potrebné licencie, súhlasy, oprávnenia, zrieknutia sa práv a uvoľnenie na použitie Obsahu zákazníka a jeho jednotlivých prvkov, vrátane, bez obmedzenia, všetkých ochranných známok, log, mien a podobností v ňom obsiahnutých, bez akejkoľvek povinnosti Spoločnosti platiť akékoľvek poplatky, zvyšky, platby spoločníkov alebo inú kompenzáciu akéhokoľvek druhu pre akúkoľvek osobu alebo subjekt; „(Citované v zmluvných podmienkach služby WebHostingHub / používateľskej zmluve), čo znamená, že klient získa iba obsah webových stránok, ale spoločnosť si ho jednoducho prenajíma zákazníkovi.

Čo technicky nemôžem vlastniť na svojej webovej stránke?

Aby sme to zjednodušili a zjednodušili, vlastne nevlastníte svoj web, pretože váš web je v skutočnosti tvorený mnohými časťami, z ktorých niektoré vlastníte a iné len prenajímate. Tu je jednoduchý sprievodca, čo vlastníte a jednoducho si prenajmete.

 • Webový server nevlastníte. Webový server je počítač, ktorý prevádzkuje serverovú platformu, ktorá hosťuje vaše webové stránky. Dátové centrum spravidla vlastní webový server a prenajíma si ho. Je zrejmé, že nevlastníte svoj web, pokiaľ si ho nezakúpite pre seba.
 •  Nevlastníte platformu webového servera, ktorú vlastní spoločnosť. Medzi príklady patrí Linux Apache MySQL PHP (LAMP), ASP.NET, Windows IIS + a Microsoft SQL Server..
 •  Nevlastníte systém na správu obsahu (CMS), ako sú WordPress, Joomla a Drupal. Ak máte zdrojový kód a napísali ste ho sami, môžete mať svoj vlastný CMS. Vlastníkom redakčného systému je jeho tvorca; máte licenciu na jeho používanie.
 •  Nevlastníte databázový softvér, napríklad MySQL. Nikdy nevlastníte databázový softvér, čo znamená, že nevlastníte ani skutočnú databázu, ale vlastníte údaje a obsah webových stránok, ktoré sú uložené v databáze, ak ich autorom..
 •  Spravidla nevlastníte zdrojový kód webovej stránky, pokiaľ ho sami nevytvoríte. Zdrojový kód je program vytvorený v jazyku Web Server Platform, ktorý obsahuje konektory k inému softvéru a používa sa tiež na komunikáciu s externými systémovými servermi. Používa sa na generovanie HTML / CSS / JavaScript, aby prehliadač pracoval na vašej obrazovke.
 •  Nevlastníte prehliadač; máte licenciu na jeho používanie.
 •  Je prekvapujúce, že nevlastníte doménové meno. Prekvapený? V skutočnosti nevlastníte názov domény, hoci ste vlastníkom registrovaného názvu domény. Iba si ho prenajímate.

Čo si potom vlastním?

Ako „vlastník“ vašej webovej stránky a ako autor jej obsahu získate nasledujúce informácie:

 •  Mali by ste byť vlastníkom HTML / CSS / JavaScript /. Toto sú stavebné kamene vášho webu a sú to jazyky, ktorým prehliadače rozumejú.
 •  Mali by ste byť vlastníkom vizuálneho dizajnu svojich webových stránok. To zahŕňa rozloženie a grafické prvky, ako sú farby, typografia, fotografia použitá pri vytváraní používateľského rozhrania, čitateľný obsah webovej stránky a obrázky a videá, ktoré obsahuje..
 • Mali by ste vlastniť textový obsah svojich stránok. Zahŕňa to všetok čitateľný, formátovaný, skopírovateľný a prilepiteľný text, ktorý sa dá indexovať v texte webovej stránky vyhľadávacieho nástroja, ktorý je možné vykresliť v prehliadači. To znamená, že by ste mali byť autorom textového obsahu, aby ste si ho vytvorili sami.
 •  Vlastnili ste fotografie svojho webu, to znamená, že ak ste ich vzali sami, v opačnom prípade, ak ste ich práve skopírovali odkiaľkoľvek, je to pre vás licencia.

Aká je právna realita vlastníctva webových stránok?

Môže to byť celkom prekvapujúce, že po tom, čo ste strávili čas a peniaze za web, dostanete informáciu, že ho nevlastníte. Toto sú nasledujúce skutočnosti, ktoré by ste mali mať na pamäti o právnej realite vlastníctva vášho webu. , Jedným z nich by ste mali pamätať na to, že nikdy nemôžete legálne vlastniť platformu webového servera, názov svojej domény, webovú platformu, databázový softvér, CMS a dokonca ani jazyk, ktorý sa používa na zostavenie vašich webových stránok. Takisto by ste nikdy nezískali vlastníctvo servera, ktorý hosťuje vaše webové stránky, a že ste dostali licenciu iba na používanie duševného vlastníctva tvorcu webovej stránky a platformy, ktorá sa používa na jeho vytvorenie..

Zdrojový kód webovej stránky môžete vlastniť iba vtedy, ak ste program vytvorili sami alebo ak máte pod sebou niekoho „pracujúceho na prenájom“. Obsah vášho webu a vizuálny dizajn však budete vlastniť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me