Trendy webového dizajnu

Trendy v oblasti webdizajnu sa neustále menia a rok 2020 nie je výnimkou.


Tento rok veľa dizajnérov začína odvážne experimenty – porušovanie pravidiel, objavovanie existujúcich štýlov a viac inšpirácie z priemyselného a tlačového dizajnu – zatiaľ čo iní v posledných rokoch naďalej tlačia hranice hravej typografie a odvážneho minimalizmu tak populárneho..

Pohľad z vtáčej perspektívy na krajinu dizajnu objasňuje, že prístupy k dizajnu sú rozmanitejšie ako kedykoľvek predtým.

Za touto rozmanitosťou estetiky a základných prístupov však stojí rastúci rozpor. Zatiaľ čo dizajn UX a jeho zameranie na použiteľnosť a funkčnosť sú čoraz väčšmi tradičné, rastúca technická flexibilita, ktorá je k dispozícii pre dizajnérov, viedla ďalšiu skupinu k tomu, aby sa ešte viac zamerala na webdizajn ako umelecké médium..

To všetko znamená, že rok 2020 je rokom extrémnych návrhov. Dni jediného prístupu, pri ktorom sa web búrka (pamätáte na plochý dizajn v roku 2012?), Sú preč. To, čo zostáva, je oveľa viac a viac zaujímavejšie.

Pozrime sa na najlepšie trendy dizajnu roku 2020.

Estetické trendy webdizajnu do roku 2020

1. Čierna je späť

Keď spoločnosti Apple a Google v roku 2019 vydali nastavenia tmavého režimu takmer súčasne, spustili trend populárnych webových stránok vyvíjajúcich alternatívne témy určené špeciálne pre situácie so slabým svetlom..

Dlhodobý vplyv tmavého režimu však môže byť ešte širší. Webové stránky Geocities od roku 1997 už zrazu nemali monopol na tmavé pozadie a farby neónov. A dizajnéri v roku 2020 využívajú výhody.

Tisíce dizajnérov už tento rok vydali temné webové stránky a ich návrhy nie sú určené výlučne na použitie pri slabom osvetlení. Tmavé pozadie je opäť hlavným prúdom. Čierna je späť.

DevArt temná téma

Google je Devart a Káva dvoch šimpanzov sú dva skvelé príklady štýlu.

2. Didone písma

Dizajnéri široko experimentovali s typografiou 2019 a tento trend sa už zvyšuje v roku 2020 a kryštalizuje v špecifickej podskupine písiem známych ako Didones..

Didones sú písma s dlhými úzkymi pätkami, hrubými zvislými ťahmi a kontrastnými tenkými vodorovnými čiarami.

Tlačiarne popularizovali Didones začiatkom 18. storočia a tieto písmo sa v roku 2020 teší obľube. s názvom Didones „Typografia nasledujúceho desaťročia“ a my sme ochotní súhlasiť.

didone loga

Logá spoločností Allswell, Vox a Winc sú nápadnými príkladmi štýlu, ale nie sú to len značky priameho spotrebiteľa a mediálne spoločnosti, ktoré sa začínajú zaujímať o tento trend. Mnoho tech startupov, ako Skillshare a červienka, používajú Didones ako sekundárne písmo, aby prinieslo nádych ľudstva značkám, ktoré by sa inak v roku 2020 cítili trochu chladno a roboticky.

Skillshare používa didonskú typografiu

3. Nadrozmerný typ

Keď už hovoríme o písmo, Didones tento rok nie je jediným typografickým trendom v dizajne.

Začiatkom roku 2020 sa už početné stránky experimentovali s dramaticky nadrozmerným typom. V mnohých prípadoch dizajnéri veľkosti písma sú také veľké, že jeden alebo dva riadky textu zaberajú väčšinu alebo dokonca celý výrez..

Cowboy Bicycle používa veľké písma

Dizajnéri často spájajú tento trend s výraznými farbami a ilustráciami úzko súvisiacimi so samotným typom. Kovbojské bicykle je fantastickým príkladom štýlu.

4. Vintage štýly

Písma nie sú jediné relikvie, ktoré sa vracajú na scénu. Vintage štýly sa tento rok vrátili veľkým spôsobom.

Od psychedelických farieb 60. rokov a teplých zemských tónov 70. rokov až po arkádovú citlivosť textúr 80. a grunge v 90. rokoch, nostalgia nie je v tomto roku vzdialená viac ako pár kliknutí..

Niektoré z týchto návrhov, napríklad Gucciho Grip skateboardová hra, sú jednoznačne paródiami, zatiaľ čo iní majú podobu vzorov desiatky a NudieJeans, berte oveľa vážnejšie.

Gucciho grip skateboardová hra

Nostalgia je, samozrejme, výkonným nástrojom predaja, pretože existujú veci, o ktorých by ste mali nostalgii, a populárne značky ako Apple, Nike a Instagram ju už roky úspešne využívajú. Tento trend sa stále zvyšuje a zdá sa pravdepodobné, že štýly vintage budú zostať súčasťou konverzácie počas nasledujúceho desaťročia.

5. Prijímanie hĺbky

Začiatkom roku 2020 zaviedlo mnoho značiek návrhy s umelým 3D štýlom, ktorý využíva hĺbky a tiene.

Na rozdiel od skeuomorfizmu zo začiatku 20. rokov alebo trendu plochého dizajnu, ktorý nasledoval, tento štýl úplne nezahŕňa nefunkčný ornamentalizmus ani sa mu úplne nezabráni. Namiesto toho sa dizajnéri snažia upozorniť na kľúčové prvky obsahu – ako sú výzvy na akciu a ilustrácie funkcií – z perspektívy.

Zjednodušene povedané, nie je plochá. Je to ploché.

Príklad domovskej stránky Fullstory

Aktuálna domovská stránka FullStory je jasným príkladom štýlu s každou grafikou, ktorá obsahuje rozmazané aj rozmazané tiene, viac vrstiev a kombináciu fotografií a ilustračných prvkov. K dispozícii je dokonca aj Didone-esque sekundárne písmo pre dobrú mieru.

6. Odvážny minimalizmus

Minimalizmus zostáva tento rok rovnako populárny ako v minulých rokoch, ak nie viac.

V skutočnosti sa mnoho minimalistických stránok cíti ešte odvážnejších ako kedykoľvek predtým a pri vytváraní krásy sa spoliehajú takmer výlučne na ťažkú ​​typografiu a sýte farby.. Stránka Third & Grove je fantastickým príkladom, kde sa striedajú farebné bloky s plným výrezom, hravá typografia Didone a veľa negatívneho priestoru pre dýchaciu miestnosť..

Ďalšie príklady, napr Inovácia je tvrdá, úplne sa vyhýbajte ilustráciám, ale namiesto toho použite animáciu na rozprávanie príbehu.Tretie miesto a minimalistický lesík

Aj keď sa minimalizmus nemusí v roku 2020 zdať inovatívny, je pekné vidieť, ako sa bude ďalej rozvíjať a vyvíjať. A ak ho dizajnéri budú naďalej používať s takým výrazným účinkom, minimalizmus pravdepodobne zostane trendom pre nadchádzajúce roky.

7. Futuristické témy (a farebné schémy)

Zdá sa, že štýl science fiction sa v roku 2020 výrazne vracia.

Z dizajnov inšpirovaných UFO ako Stránka BrightScout ku grafike kolonizácie vesmíru na stránkach InVision Priemyselná správa spoločnosti DesignBetter, Dizajnéri využívajú priestor a sci-fi ako stand-iny pre inovácie rovnako ako ich náprotivky v 50. rokoch.

Futuristická téma stránky Brightscout

Dokonca aj tradičné kategórie ako finančné služby skákajú po rozbehnutom vozni a využívajú žiarivé farebné schémy na rozjasnenie inak nevýrazných miest.

8. Abstraktné ilustrácie

Abstraktné ilustrácie – často tvorené pastelovými siluetami – sa nachádzali všade v roku 2019. Ak je začiatkom roku 2020 náznak, bude tento trend naďalej rásť..

Webové stránky ako GitHub a HelloSign tieto ilustrácie používajte jemne, zatiaľ čo iné majú radi Airtable cítiť sa ťažko. Dostaneme to; skutoční ľudia používajú váš abstraktný softvér.

príklad airtable domovskej stránky

Napriek tomu, bez ohľadu na jeho podstatu, sa tento trend nezdá, že by šiel kamkoľvek.

9. Pôsobivý 3D

Takzvaní odborníci predpovedajú rast 3D prvkov na moderných webových stránkach už roky, ale rok 2020 by mohol byť rokom, v ktorom sa skutočne stáva hromadne..

Shopify vytvára interaktívne 3D prvky

Väčšina produktových stránok v obchode Google Store používa 3D prvky na ilustráciu priemyselného dizajnu fyzických produktov Google. Dokonca aj spoločnosti SaaS, ako je Shopify, vytvárajú interaktívne 3D prvky, hoci užitočnosť pohyblivej animácie zemegule je otázna..

10. Experimentálne rozprávanie príbehov

Rok 2020 môže byť tiež rozkvetom experimentálneho a interaktívneho rozprávania online.

Zatiaľ čo stránky ako Poraziť Boco používať rozhranie rozprávkových rozprávok na popularizáciu techník používateľskej skúsenosti, ako sú napr TraffickWatch zaoberať sa závažnými problémami, ako je obchodovanie s ľuďmi, v dokumentárnom štýle.

príklad dopravných hodiniek

Tento typ rozprávania s dlhými formami rozprávania bol kedysi populárny v tlačených časopisoch a časopisoch, ale keďže médium mizne v popularite, je fantastické vidieť ho nahradené interaktívnejšími a vizionálnejšími webovými náprotivkami..

Trendy použiteľnosti a dizajnu výrobkov do roku 2020

Ak sa všetky uvedené skutočnosti zdali príliš subjektívne a umelecké, nie ste sami.

Dizajn používateľskej skúsenosti rastie v popularite už roky a neustále sa zvyšujúci káder dizajnérov sa viac zaujíma o funkčný dopad svojich návrhov ako o estetiku..

Tu sú niektoré z najlepších trendov použiteľnosti v roku 2020.

1. Vracia informačná architektúra

Informačná architektúra, ktorá sa dlho považuje za strašidelného strýka UX, sa v roku 2020 triumfálne vráti.

S príchodom systémov navrhovania a knižníc vzorov založených na údajoch, ako sú GoodUI, návrhári sa vracajú do a objavovanie, vzory informačnej architektúry, ktoré od prvých dní na webe neustále ignorujú.

2. Prístupnosť ide do hlavného prúdu

Zástancovia a spojenci tlačia roky prístupnosť webu s nesporne zmiešanými výsledkami. Doteraz dizajnéri všeobecne ignorovali štandardy, ak ich vôbec poznajú, a väčšina malých spoločností sa domnieva, že si nemôžu dovoliť navrhnúť prístupnosť..

Do roku 2020 by mohli nastať všetky zmeny.

Viaceré startupy zamerané na to, aby sa dostupnosť stala bežnou, získavajú na popularite. AccessiBe a UserWay, napríklad ponúkajú platformy SaaS, ktoré automatizujú mnohé problémy spojené s sprístupňovaním webových stránok.

príklad domovskej stránky accessiBe

AccessiBe už obsluhuje dlhý zoznam významných zákazníkov vrátane Fiverra, Hilton a BMW, zatiaľ čo UserWay sa môže pochváliť klientmi ako Disney, eBay a Coca-Cola. Po mnohých súdnych sporoch vedených spotrebiteľmi proti spoločnostiam s nedostatočnými štandardmi prístupnosti v roku 2019 sa zdá, že v roku 2020 sa obe startupy výrazne zvýšia..

3. Transparentnosť teraz

Zákony o ochrane súkromia spotrebiteľov na internete, ako sú GDPR a CCPA, sú pravdepodobne iba špičkou ľadovca. V roku 2020 spotrebitelia požadujú zvyšovanie úrovne transparentnosti a kontroly svojich údajov.

V rokoch 2000 a 2010 spoločnosti vlastnili údaje svojich zákazníkov. V roku 2020 a neskôr sa zdá, že sa tento skript preklopí.

4. Dizajnové súbory zmiznú

Je možné, že rok 2019 bude posledným rokom, v ktorom navrhujete súbory ukladané lokálne do prenosného počítača? Rastúca skupina dizajnérov si to myslí.

Figma, spolupracujúca platforma dizajnu UX so vstavanou verziou verzií, ktorá sa v roku 2019 stala tak populárnou, nie je ťažké predstaviť si svet, v ktorom je posielanie najnovšej verzie návrhu kolegovi minulosťou..

príklad stránky figma

V tomto odvážnom novom svete môže viac dizajnérov spolupracovať na tom istom súbore, klienti a zúčastnené strany môžu poskytnúť spätnú väzbu v reálnom čase a nástroje sa stali tak ľahko použiteľnými, že ktokoľvek môže prispievať.

5. Testovanie, meranie a experimentovanie

Zatiaľ čo takmer všetko ostatné sa zmenilo online, testovanie A / B a analytika produktov obstáli v skúške času. 2020 nebude výnimkou.

Napriek tomu, čo od prediktorov GDPR doomsday vyžaduje, aby ste uverili, meranie a experimentovanie sú živé a dobré. Priame reakcie na marketing a analytické vykazovanie môžu byť v roku 2020 zložitejšie, ale web sa bude vyvíjať, aby splnil túto výzvu.

Vo svete, kde optimalizované miery konverzie a udržanie používateľov prevyšujú všetko, budú spoločnosti pokračovať v inováciách.

Cesta vpred

Ak nás už viac ako desať rokov webového dizajnu a vývoja naučilo niečo, je potrebné skepticky uvažovať o trendoch a vyhnúť sa tomu, aby vás niekto chytil v humbehu..

Dajte si pozor na syndróm lesklých objektov.

Ak prevádzkujete internetový obchod alebo pracujete v rámci internetového povolania, najlepšou stávkou je zamerať sa na svoj plán a zvoliť stratégiu a taktiku, ktoré vám najpravdepodobnejšie pomôžu dosiahnuť vaše ciele..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me