Súkromný sprievodca WHOIS WebHostingHub

Veľký počet návštevníkov môže chcieť vyskúšať vlastníka webových stránok, ktoré navštevujú. Hlavným dôvodom je to, že potenciálni kupujúci chcú vedieť, či budú schopní získať položku alebo dve, ktoré plánujú kúpiť. Je to z toho dôvodu, že existuje veľa podvodných obchodných webových stránok, ktoré sľubujú rýchlu a spoľahlivú prepravu, ale niekedy niektorí kupujúci zostanú o týždeň alebo dva neskôr. To sa ďalej zhoršuje, keď kupujúci neodpovedajú na sťažnosti týkajúce sa doručenia zásielky. Tieto problémy sťažujú úspešné fungovanie legitímnych obchodných webových stránok.


Registrácia domén webových stránok 

To, čo väčšina potenciálnych kupujúcich a návštevníkov webových stránok nevie, je to, že sa vyžaduje registrácia domén obchodných webových stránok. Vláda požadovala od vlastníka firemných webových stránok, aby svoje webové stránky zaregistrovali, akoby išlo o murované podniky. Dôvodom je to
Pri registrácii bude musieť vlastník webových stránok poskytnúť niektoré základné osobné informácie, ako napríklad:

 •  názov
 •  Kontaktné informácie
 •  Adresa bydliska 

Niektoré osobné informácie požadované od nového vlastníka webových stránok sa, žiaľ, môžu zobraziť verejne. Je to vnímané ako potenciálne nebezpečné pre vlastníka webových stránok z dôvodu vysokého výskytu krádeže identity. Krádež identity je pre majiteľa webových stránok jedným z najťažších problémov, pretože škodliví jednotlivci môžu tieto informácie použiť na vytvorenie inej obchodnej webovej stránky na účely podvádzania potenciálnych kupujúcich informácií o svojej kreditnej karte. Tu prichádzajú regulátori obchodných webových stránok, pretože odhaľujú obchodné webové stránky, ktoré sú riadne zaregistrované vo svojom štáte a ktoré nie sú..

Regulačné orgány webových stránok 

Regulátori webových stránok, ako je Medzinárodná spoločnosť pre pridelené názvy a čísla (ICANN), teraz vyžadujú, aby vlastníci webových stránok zaregistrovali svoje domény do databázy Whois. Účelom je umožniť potenciálnym kupujúcim určiť čitateľnosť webovej stránky, pretože teraz môžu s majiteľom webových stránok ľahko komunikovať o možných problémoch.. 

Majitelia webových stránok môžu zaregistrovať svoje obchodné webové stránky vo svojej obytnej štvrti, ak sú doma, na virtualizujúcej ploche alebo v oblasti, kde majú skutočný kamenný obchod. Icann vyžaduje, aby majiteľ webových stránok poskytol štyri najdôležitejšie informačné polia, ako napríklad:

 •  Meno registrujúceho
 •  Mailová adresa
 •  Emailová adresa
 • Telefónne číslo

Čo je WhoIs? 

Protokol dotazu Whois sa používa na získanie základných informácií o webe a jeho registrovanom vlastníkovi. To sa dá ľahko dosiahnuť pomocou bezplatných vyhľadávacích nástrojov Whois Lookup, ako napríklad www.domaintools.com. Vďaka ľahkému použitiu tejto aplikácie je možné ľahko zhromažďovať osobné informácie vlastníka webových stránok. To je dôvod, prečo väčšina podnikateľov dáva prednosť využívaniu služby ochrany osobných údajov, ktorú ponúka ich poskytovateľ webhostingu.

Možnosti ochrany osobných údajov WebHostingHub 

Kto je sám o sebe užitočný, je prospešný pre potenciálnych kupcov z obchodných webových stránok, bohužiaľ ho však možno použiť na získanie osobných údajov etablovaných vlastníkov webových stránok. Väčšina nových vlastníkov webových stránok nepáči, aby boli ich osobné informácie ľahko viditeľné, pretože sú zraniteľné voči škodlivým činom neznámych osôb. Tieto informácie môžu webové stránky a online obchodníci použiť na zasielanie ponúk produktov okrem spamovej pošty.
Na minimalizáciu tohto problému s bezpečnosťou niektorí poskytovatelia webhostingu ponúkajú funkciu ochrany osobných údajov domény, takže osobné informácie vlastníka webových stránok zostávajú súkromné. Služba nie je zahrnutá v základných balíkoch ponúkaných existujúcim a novým vlastníkom webových stránok a môže sa použiť za príplatok. Názvy domén zvyčajne nemajú predvolenú možnosť ochrany osobných údajov domény.

Výhody možnosti ochrany osobných údajov 

Výhodou použitia možnosti ochrany osobných údajov pre WebHostingHub je to, že poskytovateľ webhostingu bude ten, kto bude spočiatku prijímať všetky maily odoslané majiteľovi webovej stránky. To znamená, že

 •  emailová adresa
 •  Kontaktné informácie
 •  Poštová adresa
 • Telefónne číslo

Poskytovateľ webhostingu je umiestnený ako osobné údaje registrovaného majiteľa firemnej webovej stránky. Skutočné informácie poskytnuté poskytovateľom webhostingu sú vlastne iba meno registrovaného vlastníka.

Ďalšou službou, ktorú ponúka poskytovateľ webhostingu, je to, že e-maily odoslané majiteľovi webovej stránky sa odfiltrujú. Všetky e-maily alebo filtrované e-maily sú potom odoslané na súkromnú e-mailovú adresu nastavenú spoločnosťou WebHostingHub pre vlastníka webových stránok. V závislosti od balíka môže WebHostingHub odfiltrovať predajné hovory, nechcené žiadosti, nevyžiadanú poštu a dokonca aj nevyžiadanú poštu súvisiacu s doménou. Je to výhodné pre majiteľa firmy z dlhodobého hľadiska, pretože čas na odstránenie nevyžiadanej pošty z e-mailovej schránky bude minimalizovaný. Ďalšou výhodou platby za možnosť ochrany osobných údajov je to, že vlastník webových stránok má nižšie riziko podvodu, obťažovania a krádeže identity..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map