Sprievodca FTP BlueHost

BlueHost poskytuje svojim klientom užívateľsky príjemný ovládací panel cPanel, ktorý funguje ako správca súborov. Je k dispozícii na mnohých hostiteľských účtoch a serveroch, čo vám umožňuje ľahko spravovať mnoho aspektov vášho účtu alebo servera webhostingu. Ale aj keď môžete sťahovať a nahrávať súbory pomocou cPanel, použitie FTP na vašom webhostingu by bolo stále najlepším spôsobom prenosu súborov..


FTP služby ponúka väčšina hostingových spoločností. Je to celkom populárne kvôli pohodliu, ktoré poskytuje používateľom. Služby FTP sú navrhnuté tak, aby integrovali vašu prácu so súborovým systémom. Tieto služby vám pomôžu zdieľať veľké množstvo súborov s ľuďmi na celom svete.

Definované FTP

FTP je skratka pre „File Transfer Protocol“. Je to jedna z najdôležitejších funkcií internetu. Je to štandardný sieťový protokol, ktorý sa používa na prenos počítačových súborov a údajov z jedného hostiteľa na druhého. Je postavený na architektúre klient-server a používa samostatné kontrolné a dátové spojenia medzi klientom a serverom.

FTP je najviac navrhovaný spôsob prenosu súborov. Poskytovatelia webhostingových služieb tiež ponúkajú svojim zákazníkom prístup k FTP, aby si mohli jednoducho sťahovať alebo nahrávať súbory na svoju webovú stránku. Títo poskytovatelia hostingu majú FTP servery, ktoré umožňujú používateľom prenášať súbory na server. Zvyčajne sa používa na prenos veľkých súborov, ktoré nie je možné odosielať e-mailom.

Čo je potrebné zvážiť pri používaní služby FTP

Služby hostenia FTP sú dôležité pre každého, kto prevádzkuje webovú stránku. Sú to služby, ktoré umožňujú používateľom ľahko prenášať súbory na a zo svojich webových stránok. Niektorí poskytovatelia webhostingových služieb dokonca ponúkajú záložné služby a / alebo ďalšie úložisko.

Pri výbere hostiteľskej služby FTP musíte zvážiť nasledujúce:

zabezpečenia

Počet prípadov hackerstva a krádeží online na celom svete je dosť alarmujúci. Ako vlastník webových stránok by ste mali byť opatrnejší, pokiaľ nechcete byť viktimizovaní. Bezpečnosť vášho webu je veľká vec, najmä ak prevádzkujete internetový obchod alebo web, ktorý vyžaduje osobné informácie ľudí. Pri všetkom, čo ste povedali, musíte hľadať poskytovateľa webhostingu, ktorý vám môže poskytnúť šifrovanie súborov, ochranu pred vírusmi a ďalšie druhy ochrany pre váš web..

Zákaznícka a technická podpora

Pre tých, ktorí sú s vývojom webu noví alebo nepoznajú, môže byť zložité nastaviť alebo prispôsobiť vlastný web. V každom prípade je dôležité, aby vybraný poskytovateľ hostingu mohol okamžite reagovať a poskytnúť potrebnú pomoc.

Dobrá webhostingová spoločnosť by mala mať Centrum pomoci, kompletné s príručkami, výukovými programami, podrobnými FAQ a fórami pre referencie zákazníkov. Mali by ste mať tiež možnosť obrátiť sa na tím technickej podpory 24/7 v prípade technických problémov s vašimi webovými stránkami. Tím technickej podpory by sa mal skladať z odborníkov, ktorí vám môžu pohotovo pomôcť pri riešení akýchkoľvek technických problémov.

skladovanie

Šírka pásma a kapacita súborov sú dôležitými faktormi pri prenose súborov. Šírka pásma je množstvo údajov, ktoré sa používajú na vašom účte. Dobrý poskytovateľ FTP neobmedzuje využitie šírky pásma alebo kapacitu súborov. Okrem kapacity šírky pásma by ste mali zvážiť aj zabezpečenie hostingu, ktoré ponúka synchronizáciu súborov, takže môžete k súborom ľahko pristupovať kdekoľvek.

Prístup k sledovaniu súborov

Ako vlastník firmy musíte pozorne sledovať všetky aspekty svojho podnikania. Preto je dôležité, aby ste mali úplnú kontrolu nad svojím webhostingovým účtom. Poskytovateľ webhostingu by vám mal tiež umožniť ovládať používateľov, ktorí majú prístup k vašim súborom. Môžete tiež chcieť zaznamenať všetky svoje aktivity (t. J. Dátum a čas, kedy boli súbory stiahnuté alebo odovzdané).

Ako vytvoriť FTP účet na

Ak chcete získať prístup k Správcovi FTP, musíte vykonať nasledujúce kroky:

 1. Prihláste sa do svojho účtu BlueHost.
 2. Po prihlásení kliknite na ikonu hosting nachádza sa v hornej časti obrazovky.
 3. Kliknite na cPanel odkaz nájdete v hornej časti.
 4. Z Správa súborov kliknite na Správca FTP.

Po otvorení účtu FTP Manager je potrebné vytvoriť účet FTP podľa týchto pokynov:

 1. Spod pod Pridajte FTP účet V časti zadajte používateľské meno. Upozorňujeme, že názov vašej domény sa automaticky pridá na koniec.
 2. Zadajte heslo, ktoré chcete použiť heslo a Heslo (opäť)
 3. Vyberte adresár, do ktorého môže mať prístup váš FTP účet.
 4. Vyberte kvótu. Môžete si vybrať neobmedzené alebo použiť maximálnu veľkosť svojho FTP účtu.
 5. Po dokončení kliknite na ikonu Vytvorte FTP účet

Je potrebné poznamenať, že väčšina pripojení FTP vyžaduje na úspešné pripojenie a prenos súborov 4 záznamy. Sú to tieto:

 • Názov domény alebo adresa IP
 • užívateľské meno
 • heslo
 • Port (zvyčajne port 21)
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me