Softvér pre webový dizajn

Softvér pre webový dizajn


Weboví návrhári používajú na navrhovanie, vytváranie a údržbu webových stránok širokú škálu nástrojov.

Aplikácie na návrh rozhraní a nástroje na vytváranie prototypov pomáhajú návrhárom predvídať a komunikovať o tom, ako budú webové stránky vyzerať a ako sa budú správať pred ich spustením. Nástroje na úpravu fotografií a grafický dizajn umožňujú návrhárom manipulovať s obrázkami a vytvárať grafiku. Knižnice kódov, vývojové prostredia a hostingové služby umožňujú vývojárom spúšťať svoje webové stránky a zdieľať ich so svetom.

Ak ste v oblasti webdizajnu nováčikom, obrovské množstvo možností sa môže cítiť trochu zastrašujúco.

Z tohto dôvodu sme vytvorili tento zoznam 15 najvýznamnejších softvérových nástrojov na webový dizajn rozdelených podľa kategórií. S bezplatnými aj platenými možnosťami určite nájdete možnosť, ktorá vyhovuje vašim potrebám a pomôže vám oživiť vaše webové stránky.

Najlepší návrhový softvér na tvorbu webových stránok

1. WordPress (zadarmo a platené)

wordpress.com

Tu na webe WebsiteSetup.org odporúčame ľuďom, aby na vytváranie svojich webových stránok používali WordPress.

prečo?

Na základe našich skúseností s vytváraním stoviek stránok sme zistili, že WordPress ponúka najlepšiu kombináciu flexibility, sily a jednoduchosti použitia potrebnú na vytváranie a spúšťanie webových stránok založených na obsahu..

A zdá sa, že internet s nami súhlasí! Viac ako 35% všetkých webových stránok beží na WordPress. WordPress ovláda populárne blogy, obchody s elektronickým obchodom, komunity a ďalšie.

Ak chcete začať s programom WordPress, máte dve možnosti:

  1. Vytvorte si vlastný server WordPress s vlastným hosťovaním (pozri príručku tu)
  2. Zaregistrujte sa a získajte bezplatný účet WordPress.com

Ak chcete usporiadať iba malé osobné stránky, môže byť WordPress.com skvelou voľbou. Ak však začínate zložitejší projekt, stránka WordPress s vlastným hosťovaním je pravdepodobne lepšou možnosťou.

Ak už používate WordPress, ale hľadáte pomoc pri vytváraní témy WordPress alebo prispôsobovaní stránok WordPress, odporúčame vám vyskúšať rámec Genesis Theme Framework a Tvorca stránok Elementor..

Navštívte stránku WordPress.com

Alebo postupujte podľa nášho podrobného návodu WordPress (o tom, ako vytvoriť webovú stránku)

2. Bootstrap (zadarmo)

bootstrap

Pôvodne vytvoril tím inžinierov na Twitteri, bootstrap je v súčasnosti najobľúbenejší rámec na vytváranie responzívnych webových stránok zameraných na mobilné zariadenia.

Zjednodušene povedané, Bootstrap je bezplatná knižnica HTML, CSS a JavaScript, ktorá zjednodušuje proces kódovania webovej stránky od začiatku. Bootstrap ponúka desiatky funkcií, ako sú mriežkový systém, citlivé body prerušenia a veľká knižnica komponentov, vďaka ktorým je kódovanie webovej stránky rýchle a ľahké..

Knižnica komponentov obsahuje hlavičky, navigáciu, tlačidlá, formuláre, výstrahy a ďalšie. Tím Bootstrap komplexne zdokumentoval každú funkciu, doplnený príkladmi a návrhmi na prispôsobenie.

Ak chcete začať s programom Bootstrap, jednoducho si stiahnite najnovšiu verziu rámca Bootstrap, skopírujte jednu zo vzorových šablón a začnite s kódovaním..

Navštívte GetBootstrap.com

Alebo postupujte podľa nášho podrobného návodu na zavádzanie systému Bootstrap tu

3. Wix (zadarmo a platené)

Wix

Wix je ľahko použiteľná a cenovo dostupná alternatíva k WordPress.

Rovnako ako WordPress, aj Wix sa dá použiť na vytvorenie rôznych webov, vrátane blogov a obchodov. Prostredníctvom editora drag-and-drop umožňuje Wix jednoduché nastavenie a spustenie vašich stránok za pár minút.

Wix je plne spravovaná služba predplatného, ​​čo znamená, že spoločnosť spracúva všetky podrobnosti týkajúce sa hostenia stránok, ich zálohovania a zabezpečenia bezpečnosti.

Wix ponúka bezplatný program sponzorovaný reklamou, ktorý obsahuje stovky šablón a možností na výber. Platené programy začínajú na 13 USD mesačne a zahŕňajú odstránenie reklamy, väčšiu šírku pásma a ďalší priestor pre videá.

Navštívte stránku Wix.com

Alebo postupujte podľa nášho návodu Wix krok za krokom tu

4. Dreamweaver (Skúška zadarmo)

Dreamweaver

Dreamweaver je aplikácia spoločnosti Adobe na kódovanie, úpravy a údržbu webových stránok. Umožňuje vám upravovať webové stránky tak, že ich manuálne kódujete, alebo pomocou intuitívneho vizuálneho rozhrania.

Dreamweaver obsahuje mnoho funkcií tradičného textového integrovaného vývojového prostredia (IDE), ako je zvýrazňovanie syntaxe, automatické doplňovanie kódu a schopnosť zbaliť a rozšíriť časti kódu. Môžete dokonca použiť Dreamweaver s programom Bootstrap!

Na rozdiel od tradičného IDE je však vizuálne rozhranie Dreamweaveru tým, čo ho naozaj vyniká. Všetky zmeny, ktoré urobíte v kóde svojej webovej stránky, sa automaticky zobrazia v reálnom čase v rozhraní Dreamweavera. Môžete tiež ukázať a kliknúť a vizuálne upraviť kód svojej webovej stránky..

Ak by ste chceli viac energie ako jednoduchý editor drag-and-drop, ale potrebujete niečo jednoduchšie ako IDE iba pre kód, Dreamweaver je fantastická možnosť.

Môžete sa prihlásiť na odber Dreamweaveru samostatne za 20,99 dolárov mesačne alebo si vybrať odber predplatného celej sady Creative Suite spoločnosti Adobe za 52,99 dolárov mesačne. Spoločnosť Adobe ponúka sedemdňové bezplatné skúšobné verzie pre obe možnosti a často sú študentom k dispozícii zľavy.

Navštívte stránku adobe.com/products/dreamweaver

Alebo postupujte podľa nášho podrobného tutoriálu Dreamweaver tu

5. Štvorcový priestor (platené)

Squarespace

Squarespace je ďalší tvorca webových stránok, ktorý slúži ako tretia alternatíva k technológiám Wix a WordPress.

Rovnako ako Wix, aj Squarespace ponúka intuitívne rozhranie drag-and-drop na vytváranie vašich webových stránok. Štvorcový priestor tiež ponúka veľké množstvo rôznych tém a prispôsobení farieb a obsahuje mnoho štandardov, ktoré by ste očakávali, ako je šifrovanie SSL a schopnosť vybudovať internetový obchod..

Osobný plán spoločnosti Squarespace sa začína na $ 12 mesačne s limitom 20 strán a dvoma prispievateľmi. Podnikateľský plán ruší tieto obmedzenia a stojí 18 dolárov mesačne.

Navštívte stránku Squarespace.com

Najlepšie softvér pre návrh a prototypovanie rozhraní

6. Figma (zadarmo a platené)

Figma

Napriek tomu, že je Figma jedným z najnovších nástrojov na tomto zozname, je tiež jedným z najmocnejších. Ak hľadáte nástroj na navrhovanie rozhraní a prototypovanie, ktorý je vybavený funkciami, môže byť Figma tým najlepším riešením.

Podobne ako aplikácia Sketch, ďalšia aplikácia v tomto zozname, obsahuje aj program Figma intuitívne rozhranie založené na vektoroch, ktoré zjednodušuje navrhovanie webových stránok. S programom Sketch alebo Adobe XD môžete robiť všetko, čo môžete urobiť aj s programom Figma.

Čo však robí Figmu skutočne žiarivou, je jej spoločný prístup založený na cloude. S programom Figma môže viacero členov tímu súčasne upravovať súbor dizajnu. Podnikateľské subjekty môžu tiež zanechať pripomienky a vývojári môžu kopírovať útržky kódu, aby sa zjednodušil proces premeny vášho návrhu na skutočnú stránku..

Figma ponúka bezplatný plán, ktorý obsahuje až 3 projekty. Platené programy začínajú na 12 USD mesačne a zahŕňajú rozšírené možnosti, ako sú vlastné užívateľské oprávnenia.

Navštívte stránku Figma.com

7. Skica 3 (skúšobná verzia zdarma)

Skica

Skica je nesmierne populárny nástroj na návrh rozhrania zameraný na zjednodušenie procesu vytvárania krásnych makiet s vysokou vernosťou. Skica získala popularitu začiatkom roku 2010, keď získala cenu za dizajn od spoločnosti Apple.

Dizajnéri milujú aplikáciu Sketch, pretože jej prehľadné a intuitívne rozhranie umožňuje rýchle vytváranie krásnych návrhov rýchlo, a to bez prudkého priebehu učenia, ktorý sa často spája s inými nástrojmi pre návrh. Aplikácia Sketch má tiež komplexný ekosystém doplnkov a integrácií, ktoré zvyšujú výkon a uľahčujú integráciu aplikácie Sketch do vášho pracovného postupu..

Aj keď aplikácia Sketch nedávno pridala niektoré funkcie zamerané na prototypovanie a spoluprácu, program v týchto oblastiach nie je taký pokročilý ako niektoré ďalšie nástroje v tomto zozname..

Skica je k dispozícii pre MacOS a rovnako ako mnoho softvérových produktov sa predáva ako licencia „pay-once“ za 99 dolárov ročne. Skica ponúka bezplatnú, 30-dňovú skúšobnú verziu s plným výkonom.

Navštívte Sketch.com

8. Adobe XD (skúšobná verzia zdarma)

adobe xd

Unavený tým, že bol porazený jednoduchšími nástrojmi, ktoré boli vhodnejšie pre návrh a prototypovanie rozhraní, vydal spoločnosť Adobe XD v roku 2019 ako odpoveď na ďalšie nástroje v tomto zozname..

XD je výkonný nástroj založený na vektoroch, ktorý tiež podporuje prototypovacie animácie. Ak máte radi ďalšie produkty spoločnosti Adobe, ako sú Photoshop a Illustrator, je pravdepodobné, že sa vám bude páčiť aj XD.

Program tiež podporuje otváranie a úpravy súborov z aplikácie Sketch, čo z nej robí obľúbenú voľbu pre používateľov Windows, ktorí potrebujú spolupracovať s inými návrhármi, ktorí používajú aplikáciu Sketch. To znamená, že nováčikovia môžu nájsť výučbovú krivku XD trochu strmú a dokonca aj mnohí odborníci uprednostňujú iné nástroje v tomto zozname.

Môžete sa prihlásiť na odber XD samostatne za 9,99 dolárov mesačne alebo si vybrať odber predplatného celej sady Adobe Creative Suite za 52,99 dolárov mesačne. Spoločnosť Adobe ponúka sedemdňové bezplatné skúšobné verzie pre obe možnosti.

Navštívte stránku adobe.com/products/xd

9. InVision Studio (bezplatné a platené)

invízne štúdio

Zatiaľ čo spoločnosť InVision začala svoju činnosť, ponúka cloudovú prototypovú službu, ktorá sa integruje s nástrojmi, ako sú Sketch a Photoshop, teraz ponúka svoj vlastný plne funkčný návrh rozhrania a prototypovací nástroj s názvom Studio..

Premýšľajte o InVision Studio ako o pokročilej verzii aplikácie Sketch, ktorá je vybavená pokročilými animáciami pohybu, nástrojmi na spoluprácu a možnosťami vytvárania a zdieľania prototypov..

InVision Studio je v súčasnosti k dispozícii vo verzii beta. Ak chcete zdieľať prototypy pomocou cloudovej služby, môžete sa rozhodnúť pre bezplatný plán alebo upgradovať na jednu z platených ponúk InVision, ktorá umožňuje viac spolupracovníkov a projektov.

Navštívte stránku InVisionapp.com

10. Framer X (skúšobná verzia zdarma)

framer x

Framer pôvodne začal ako knižnica JavaScript a sada nástrojov na prototypovanie, ale vyvinul sa v najvýkonnejší nástroj na tomto zozname.

Framer X je rýchly prototypovací nástroj, ktorý podporuje zložité animácie a generuje kód reagovať komponenty za behu. Na prvý pohľad vyzerá Framerovo vektorové rozhranie veľmi podobné skici, ale pod kapotou je oveľa viac energie.

Návrhári ako Framer pre svoje responzívne dizajnové funkcie, rad premade komponentov a podporu pokročilých animácií. Vývojári to milujú, pretože to zjednodušuje proces premeny návrhu na kód pripravený na výrobu.

Ak už ste súčasťou ekosystému React alebo ak chcete jednoducho výkonné rozhranie schopné vytvárať prototypy s vysokou vernosťou s realistickými interakciami a animáciami, Framer X je vynikajúcou možnosťou.

Framer X ponúka 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu. Plány pre jednotlivcov sú 12 dolárov mesačne, so zľavou pre tímy 5 a viac.

Navštívte stránku Framer.com

Najlepšie softvér pre grafický dizajn

11. Adobe Photoshop (Skúška zadarmo)

Adobe Photoshop

Ak hľadáte výkonný grafický návrhársky nástroj, Photoshop je po desaťročia lídrom.

Aplikácia Photoshop, ktorá bola pôvodne vydaná čisto na úpravu fotografií, sa vyvinula na podporu rôznych prípadov použitia, vrátane návrhu rozhrania, úpravy videa a ďalších, pričom ostáva verná svojmu použitiu na úpravu fotografií..

Zatiaľ čo mnoho dizajnérov uprednostňuje prácu výlučne vo Photoshope z dôvodu jeho flexibility, iní preferujú špecializovanejšie nástroje. Podobne ako iné produkty spoločnosti Adobe je aj krivka výučby o niečo strmejšia kvôli širokej škále nástrojov a možností, ktoré ponúka Photoshop.

Môžete sa prihlásiť na odber Photoshopu samostatne za 9,99 dolárov mesačne alebo si vybrať odber predplatného celého balíka Adobe Creative Suite za 52,99 dolárov mesačne. Spoločnosť Adobe ponúka sedemdňové bezplatné skúšobné verzie pre obe možnosti.

Navštívte stránku adobe.com/products/photoshop

12. Canva (zadarmo a platené)

canva

Ak potrebujete jednoduchý nástroj na vytváranie grafiky pre príspevky na sociálnych sieťach, letáky alebo vizitky, Canva je vynikajúca voľba.

Používatelia milujú spoločnosť Canva pre svoje ľahko použiteľné rozhranie drag-and-drop. S tisíckami šablón a stovkami typov dizajnu môžu obchodníci a fandovia produkovať nádherné snímky za pár kliknutí.

Canva ponúka bezplatný plán s viac ako 8 000 šablónami. Plány programu Pro začínajú na 9,95 dolárov mesačne a zahŕňajú pokročilé funkcie, ako je schopnosť exportovať transparentné PNG a možnosť zmeniť veľkosť grafiky pre viacnásobné prípady použitia jediným kliknutím.

Navštívte stránku Canva.com

13. Vectr (zadarmo)

Vectra

Vectr je bezplatný cloudový ilustračný nástroj s funkciami podobnými skicám a Adobe Illustrator.

Ak chcete vytvoriť komplexné ilustrácie alebo jednoducho navrhnúť webovú stránku alebo mobilnú aplikáciu, spoločnosť Vectr ponúka všetko, čo potrebujete, aby ste mohli začať.

Drag-and-drop editor Vectr sa ľahko učí, a pretože je založený na cloud, je ľahké zdieľať návrhy s ostatnými pre spätnú väzbu a spoluprácu.

Navštívte stránku Vectr.com

14. Pixelmator (bezplatná skúšobná verzia)

Pixelmator

Podobne ako Photoshop je aj Pixelmator funkčným editorom fotografií pre MacOS.

Aj keď môžete použiť Pixelmator na ilustráciu alebo na návrh rozhrania, funguje najlepšie ako nástroj na úpravu a retušovanie fotografií s funkciami na korekciu farieb, retušovanie a použitie filtrov..

Pixelmator stojí 39,99 dolárov a je k dispozícii v obchode s aplikáciami pre MacOS. Pixelmator tiež ponúka na svojich webových stránkach bezplatnú 15-dňovú skúšobnú verziu.

Navštívte Pixelmator.com

15. GIMP (zadarmo)

gimp

GIMP (GNU Image Manipulation Program) je populárny editor fotografií s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý podporuje systémy Windows, Linux a MacOS..

Aj keď je rozhranie trochu datované, nenechajte sa zmiasť. GIMP má dosť energie a dokáže takmer všetko, čo Photoshop dokáže.

Zatiaľ čo bezplatná cena je určite príťažlivá, GIMP nie je v tomto zozname najjednoduchším nástrojom na učenie alebo používanie každodenných aktivít. Stále je to skvelá voľba pre dizajnérov, ktorí si uvedomujú rozpočet a ktorí potrebujú upravovať fotografie alebo navrhovať rozhrania.

Navštívte stránku Gimp.org

Ďalej

Aj keď sú nástroje v tejto oblasti určite silné, vaše výsledky budú v konečnom dôsledku závisieť od vašich vedomostí. Pozrite si naše zdroje a návody, aby ste pokračovali v zdokonaľovaní svojich schopností.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map