Recenzia DigitalOcean

9.5 Celkové hodnotenie
Bezpečné, spoľahlivé a vysoko škálovateľné riešenie typu všetko-v-jednom cloud


DigitalOcean je hostingová spoločnosť so sídlom v New Yorku, ktorá sa špecializuje na riešenia cloudového hostingu. Ich infraštruktúra je vysoko škálovateľná a zameraná na vývojárov vytvárajúcich aplikácie a webové stránky. V závislosti od vašich potrieb ukladania si môžete vybrať akýkoľvek plán z 19 ponúk kvapiek, ktoré ponúkajú. Ich cena je vysoko konkurenčná a už od 5 dolárov mesačne môžete získať server hosting.

PROS
 • Bezpečná infraštruktúra
 • API a ovládací panel
 • Pokročilé vybavenie
 • Nespravovaný hosting
 • Predvídateľná cena
 • Aktívna informovaná komunita
ZÁPORY
 • Obmedzená podpora zákazníkov
 • Neponúkajte základné hostenie
 • Datacentrá v niekoľkých regiónoch

Zatiaľ sme neskúmali možnosť hosťovania blogu pre spoločnosť Digital Ocean, pretože sa zdá, že tento typ hostenia momentálne neposkytujú.

Zatiaľ sme neskúmali možnosť vyhradeného hostingu pre digitálny oceán, pretože sa zdá, že tento typ hostenia momentálne neposkytujú.

9.5 Hodnotenie VPS

cena
$ 5


DigitalOcean sa špecializovali na poskytovanie cloudhostingu. Z tohto dôvodu investovali do najmodernejších technológií, doplnkových služieb a profesionálnej podpory, aby vám zaistili maximum z vášho cloudového hostingového plánu. Aj keď neexistuje nič ako systém odolný proti katastrofám, spoločnosť nakonfigurovala svoje cloudové servery tak, aby minimalizovali nepriaznivé účinky prestojov a straty služieb..

Spoločnosť ponúka dve hlavné kategórie hostingových plánov: Štandardné kvapôčky a kvapky optimalizované pre CPU.

Štandardné kvapôčky

Ak hľadáte hostingové riešenie pre svoje webové stránky alebo pracovné prostredie, štandardné kvapôčky sú vysoko flexibilné pre používateľov s nízkou intenzitou výpočtovej potreby..

Plány sa líšia v pamäti od 1 GB do 192 GB. Líšia sa tiež kapacitou SSD disku a VCPU. VCPU predstavuje virtuálnu centrálnu procesnú jednotku a jedna alebo viac z nich je priradená virtuálnemu stroju v prostredí cloudu. Čím viac VCPU v pláne, tým vyššia je výpočtová sila.

Kategória štandardných kvapôčok má celkom 14 plánov. Vybratý plán bude závisieť od vašich výpočtových potrieb a rozpočtu.

PAMÄŤ vCPUs DISK SSDTRANSFERCENA
1GB 1 vCPU 25 GB 1 TB $ 5 / mo
$ Čo predstavuje 0,007 / h
2 GB 1 vCPU 50 GB 2 TB $ 10 / mo
$ 0,015 / h
3 GB 1 vCPU 60 GB 3 TB $ 15 / mo
$ 0,022 / h
2 GB 2 vCPU 60 GB 3 TB $ 15 / mo
$ 0,022 / h
1 GB 3 vCPU 60 GB 3 TB $ 15 / mo
$ 0,022 / h
4 GB 2 vCPU 80 GB 4 TB $ 20 / mo
$ 0,030 / h
8 GB 4 vCPU 160 GB 5 TB $ 40 / mo
$ 0,060 / h
16 GB 6 vCPU 320 GB 6 TB $ 80 / mo
$ Predstavujú 0,119 / h
32 GB 8 vCPU 640 GB 7 TB $ 160 / mo
$ 0,238 / h
48 GB 12 vCPU 960 GB 8 TB $ 240 / mo
$ 0,357 / h
64 GB 16 vCPU 1,25 TB 9 TB $ 320 / mo
$ 0,476 / h
96 GB 20 vCPU 1,88 TB 10 TB $ 480 / mo
$ 0,714 / h
128 GB 24 vCPU 2,5 TB 11 TB $ 640 / mo
$ 0,952 / h
192 GB 32 vCPU 3,75 TB 12 TB $ 960 / mo
$ 1,429 / h

Napríklad, ak ste malý podnik alebo domáci podnik, pre vás je vhodný 8 GB RAM, 160 GB SSD disk, 4 vCPU a 5 TB mesačného plánu prevodu, ktorý dosahuje 40 dolárov mesačne..

Kvapky optimalizované pre CPU

Táto kategória kvapôčok je navrhnutá pre intenzívne aplikácie. Ak hľadáte prostriedky servera, ktoré môžu podporovať strojové učenie, kódovanie videa, aktívne webové servery front-end, dávkové spracovanie a zobrazovanie reklám, sú pre vás to najlepšie kvapky optimalizované na procesor. Všetky procesory sú typu Intel s vyhradenými hyper-vláknami.

PAMÄŤDEDICATOVANÉ vCPUDISK SSDTRANSFERCENA
4 GB 2 vCPU 25 GB 4 TB $ 40 / mo
$ 0,060 / h
8 GB 4 vCPU 50 GB 5 TB $ 80 / mo
$ Predstavujú 0,119 / h
16 GB 8 vCPU 100 GB 6 TB $ 160 / mo
$ 0,238 / h
32 GB 16 vCPU 200 GB 7 TB $ 320 / mo
$ 0,476 / h
64 GB 32 vCPU 400 GB 9 TB $ 640 / mo
$ 0,952 / h

Jednou pozoruhodnou výhodou registrácie na kvapkách DigitalOcean je to, že sa vám bude páčiť rovnaká infraštruktúra, akú ponúka ich podnikovým zákazníkom. To nie je bežné u mnohých spoločností poskytujúcich hosting. Tradične sú hostingové plány na tej istej platforme obmedzené na infraštruktúru, ku ktorej majú prístup.

 • Bezpečná infraštruktúra
 • API a ovládací panel
 • Pokročilé vybavenie
 • Nespravovaný hosting
 • Predvídateľná cena
 • Aktívna informovaná komunita

Začnite s digitálnym oceánom teraz.


Garancia vrátenia peňazí
N / A
Miesto na disku
25 GB – 3 840 GB
Doménové meno
N / A
Pozri Plány

Zatiaľ sme neskúmali možnosť hosťovania WordPress pre Digital Ocean, pretože sa zdá, že tento typ hostenia momentálne neposkytujú.

Pri zakladaní firmy a najmä vašich webových stránok je jedným z aspektov, na ktoré by ste sa mali klásť dôraz, kontinuita podnikania. Po spustení webovej stránky vaši zákazníci očakávajú, že vás budú stále online, a čokoľvek iné, ako to vyvolá pochybnosti o vašej spoľahlivosti.

Prehľad DigitalOcean

DigitalOcean je poskytovateľ cloudhostingu zameraný na ponúkanie vysoko konfigurovateľných virtuálnych serverov. Ich serverové zdroje sú distribuované v 8 dátových oblastiach po celom svete. To znamená, že v prípade, že dôjde k výpadkom alebo ak dôjde k vývoju technických problémov, vaše webové stránky nebudú mať následky prestojov.

Aby sa odlíšila od konkurencie, spoločnosť so sídlom v New Yorku vo svojich produktoch zabalila veľa špičkových funkcií vhodných pre vývojárov. Môžete napríklad:

 • Znížte riziká prestojov pomocou plávajúcich IP
 • Zabezpečte svoje webové zdroje pomocou cloudovej brány firewall
 • Pridajte blokové úložisko podľa vašich potrieb projektu
 • Spravujte každú súčasť vášho celkového nastavenia pomocou vlastného rozhrania API

Prvý pohľad na DigitalOcean vytvára dojem, že sú navrhnuté iba pre skúsených používateľov. Pravdou však je, že spoločnosť sa zameriava na kohokoľvek od vlastníkov webových stránok až po špičkových vývojárov. Svoj priestor môžete ľahko nájsť v spektre.

V spoločnosti DigitalOcean lingo sú virtuálne stroje, ktoré sú v podstate servery, známe ako kvapôčky. Kvapky bežia na operačných systémoch Linux, sú flexibilné a prispôsobiteľné podľa vašich obchodných potrieb.

To znamená, že s rastom vašej firmy a zvyšovaním dopytu po webových zdrojoch môžete ľahko upgradovať. Rovnakým spôsobom, ak váš server potrebuje znížiť, môžete znížiť cenu a zaplatiť menej.

Zdroje digitálneho úložiska DigitalOcean

Ak máte veľké množstvo údajov, DigitalOcean vám umožňuje vytvárať priestory do niekoľkých sekúnd na uloženie vašich údajov. Tieto priestory sú úplne škálovateľné a prenosy údajov sú zabezpečené pomocou protokolu HTTPS. Ideálnym druhom údajov na ukladanie do priestorov Spaces sú video, zvuk, text a obrázky.

Máte možnosť používať službu Spaces ako samostatnú službu alebo ju kombinovať s inými produktmi spoločnosti DigitalOcean, ako sú napríklad kvapôčky. Ceny za priestory sú predvídateľné a dostupné. Napríklad môžete získať 250 GB úložného priestoru od 5 dolárov mesačne. V prípade, že prekročíte svoj zväzok úložných priestorov a chcete pridať ďalšie, zaplatíte iba 0,02 USD za GB ďalšieho úložného priestoru.

Kým priestory Spaces riešia ukladanie objektov, existuje ďalšie riešenie úložného priestoru známe ako Blokové úložisko, ktoré sa zaoberá databázami, kritickými aplikáciami a jazykmi na strane servera. Podobne ako v priestoroch Spaces je aj ukladanie blokov pohodlné a flexibilné.

Blokové úložisko sa poskytuje aj v generických blokových zariadeniach známych ako zväzky. Pri spustení vášho webu sú zväzky ako úložné jednotky, ktoré sú lokálne pripojené. To znamená, že ich môžete rozdeliť, formátovať a spravovať rovnako ako akékoľvek diskové jednotky.

Ak potrebujete viac úložného priestoru, ale chcete si zachovať výpočtový výkon vášho plánu kvapiek, môžete presunúť zväzky nezávisle od jednej kvapky do druhej. Toto sa deje hladko bez ovplyvnenia sily kvapiek.

Ako začať s DigitalOcean

Ak sa chcete zaregistrovať v službe DigitalOcean, proces je jednoduchý a rýchly. Všetko, čo potrebujete, je uviesť názov spoločnosti, e-mailovú adresu a podrobnosti o platbe, ktorými môžu byť PayPal alebo karta. V krátkom čase budete prihlásení do informačného panela DigitalOcean.

Aj keď prístrojová doska vyzerá trochu technicky a zastrašujúco, mierenie k bočnému panelu a klepanie na kvapôčky prináša určitú známosť. Keď stlačíte príkaz create, kvapka vám umožní vybrať si, čo chcete na svojom serveri.

Existujú rôzne distribúcie založené na Linuxe, ako napríklad Fedora, CentOS, Ubuntu, FreeBSD a Debian. Prípadne môžete ísť o aplikácie na jedno kliknutie, ako sú LAMP, MySQL, Docker a WordPress.

Jednoduchým kliknutím na tlačidlo Vytvoriť odošlete spoločnosti DigitalOcean pokyny na začatie budovania servera pre vás. Spoločnosť ponúka množstvo doplnkových funkcií, ktoré spoločnosť poskytuje, vrátane protokolu IPv6 a nástrojov na monitorovanie a varovanie. V prípade akýchkoľvek významných udalostí na serveri dostanete upozornenia v reálnom čase.

Správa servera

Akonáhle je server spustený, uvidíte ho v zozname kvapiek. Odtiaľ uvidíte IP adresu a názov servera. Ak chcete nastaviť web WordPress, stačí vložiť adresu do okna prehliadača. Zvyšok podrobností vrátane názvu vášho blogu je ako akýkoľvek WordPress nastavený na ľubovoľnom hostiteľovi.

Jednou z vecí, ktoré s DigitalOceanom nájdete, je to, že nemajú cPanel. Z tohto dôvodu je proces pridávania e-mailových účtov pomerne ťažký. Ak to chcete urobiť, musíte sa prihlásiť pomocou webovej konzoly alebo prostredníctvom SSH a potom pomocou príkazov systému Linux nakonfigurovať svoje nastavenie.

Na pomoc pri orientácii v technických bitoch má spoločnosť DigitalOcean časť s návodmi, ktorá obsahuje viac ako 2 000 sprievodcov krok za krokom. To by malo váš život trochu uľahčiť a nemusíte sa prežívať Linux guru.

Výhody spoločnosti DigitalOcean

Bezpečná infraštruktúra

DigitalOcean sa zaväzuje poskytnúť vám bezpečné prostredie pre vaše dáta a ďalšie webové zdroje. Niektoré z ich iniciatív zahŕňajú:

 • Fyzická bezpečnosť – DigitalOcean má celkom 12 dátových centier umiestnených v niektorých z najviac fyzicky bezpečných prostredí v Amsterdame, New Yorku a ďalších mestách. Každé dátové centrum má nepretržitú fyzickú bezpečnosť, pokrytie kamerovým systémom a biometrické snímače na zabezpečenie ich integrity.
 • Zabezpečenie infraštruktúry – Ak chcete získať prístup k sieťovej infraštruktúre spoločnosti DigitalOcean, budete musieť prejsť bodmi viacfaktorového overovania, ktoré sú dôkladne monitorované. Prístup je obmedzený prostredníctvom riadenia prístupu na základe rolí. To znamená, že sa môžu prihlásiť iba používatelia, ktorí sa musia prihlásiť do systému.
 • Zabezpečenie zálohovania – zálohy a snímky sa ukladajú na serveroch SAN, ktoré sú spustené v neverejne viditeľnej sieti. Ako zákazník môžete spravovať oblasti, v ktorých sú vaše zálohy uložené na účely súladu a zabezpečenia.

Vlastné rozhranie API a ovládací panel

Ak máte správne vybavenie, môžete ľahko vytvárať aplikácie a webové stránky. DigitalOcean to dopĺňa intuitívnym, ale jednoduchým rozhraním, ktoré vám umožňuje organizovať a vizualizovať všetky vaše projekty.

Vlastné API vám poskytuje úplnú kontrolu nad kvapkami, ktoré vytvárate. Od API je otvorený zdroj, umožňuje vám renovovať alebo vylepšiť rozhranie podľa vašich predstáv.

Ovládací panel navrhnutý na mieru je ústrednou súčasťou správy vašich webových zdrojov. Pomáha vám usporiadať zamestnancov, spravovať domény a vykonávať inštalácie jedným kliknutím. Ak sa vaša firma rozrástla a chcete viac ukladacieho priestoru, môžete ju prideliť jediným kliknutím.

Pokročilé vybavenie

DigitalOcean celkom dobre chápe, že na prilákanie kalibru vývojárov aplikácií a webov, ktoré dnes majú, potrebovali investovať do najlepšieho vybavenia pre cloud hosting. Za pouhých 55 sekúnd môžete vytvoriť nový cloudový server SSD, ktorý vám poskytne čistý, rýchly a výkonný zážitok.

Všetky servery sú vylepšené výkonným hardvérom, ako sú stroje typu HEX Core a pevné disky. Podľa toho, kde sa nachádza vaše cieľové publikum, si môžete vybrať dátové centrum v okolí.

Nespravovaný hosting

Plány kvapiek v rámci DigitalOcean vám poskytujú úplnú nezávislosť a kontrolu pri navigácii po vašich webových zdrojoch. Na rozdiel od spravovaných plánov hostenia si server môžete prispôsobiť podľa svojich predstáv. Funkcia riadenia zvyčajne prichádza za príplatok, a preto má spoločnosť DigitalOcean niektoré z najkonkurenčnejších cien.

Bez ohľadu na to, ako pridelíte svoju pamäť, spravujete šírku pásma a inštaláciu softvéru, záleží len na vás. Máte slobodu voľby.

Predvídateľná cena

Cieľom DigitalOcean je zjednodušiť hostingovú infraštruktúru vrátane stanovovania cien. Všetky ich cenové modely sú priame a predvídateľné. Napríklad, všetky kvapky sa účtujú za hodinu, až kým nedosiahnete mesačný limit 672 hodín. To znamená, že pri prihlásení sa k účtu nebudú žiadne prekvapenia.

S mierou 5 dolárov mesačne sú plány kvapiek cenovo dostupné aj pre domáce podniky. Toto komplexné určovanie cien ich robí preferovanými poskytovateľmi hostenia.

Aktívna informovaná komunita

Väčšina poskytovateľov hostingu investovala do príručiek a návodov, ako vykonávať niektoré zo základných alebo zložitých úloh. DigitalOcean má vyhradenú stránku s tutoriálmi a komunitu profesionálnych vývojárov. Veľmi sa zaujímajú o to, čo robia, a často pomáhajú ostatným pri orientácii v hostovaní problémov.

Prostredie otázok a odpovedí je usporiadané podľa kategórií. Ak už bola otázka predtým zodpovedaná, upozorňujú na ňu, aby ste sa na ňu mohli rýchlo odvolať. S cieľom povzbudiť čo najviac ľudí, aby pomohli, spoločnosť DigitalOcean vložila vaše meno do tutoriálu alebo článku, ktorý ste uviedli, a zaplatia vám tiež.

Zápory

Napriek vyspelému zariadeniu, príkladnému znalostnému centru a množstvu ďalších zdrojov DigitalOcean v niektorých oblastiach stále zaostáva.

Ich zákaznícka podpora je obmedzená. Zatiaľ čo iní poskytovatelia hostingu majú zariadenia na telefonovanie a živé rozhovory, aby mohli komunikovať so svojimi klientmi, spoločnosť DigitalOcean má len systém podpory predaja lístkov. Vývojári s tým nemusia mať taký veľký problém, ale prví používatelia sa môžu stretnúť s výzvami.

Aj keď má spoločnosť DigitalOcean priaznivejšie ceny, plány hostenia, ktoré majú, sú zamerané viac na vývojárov ako na malých vlastníkov webových stránok. Úroveň technológie je pokročilá a neponúka základný hosting.

V porovnaní so sofistikovanými službami, ako sú Microsoft Azure, AWS a cloudové úložisko Google, DigitalOcean nie je prítomný v mnohých regiónoch. Ak chcete nájsť svoj web bližšie k svojim zákazníkom, napríklad v Brazílii, najbližšie dátové centrá sú v New Yorku..

záver

DigitalOcean vytvoril prostredie, v ktorom vývojári a veľké firmy môžu rýchlejšie vytvárať webové stránky a aplikácie. Nástroje na správu sú jednoduché na používanie a služby ukladacích a sieťových služieb sú robustné. Prostredníctvom cloudového riešenia typu všetko v jednom môžete vy a váš tím venovať viac času hlavným funkciám budovania lepšieho softvéru pre svojich zákazníkov..

Ak chcete zväčšiť alebo zmenšiť rozsah v závislosti od objemu podnikania, spoločnosť DigitalOcean optimalizovala svoju infraštruktúru, aby vám to umožnila hladko. Nenechajte sa preto uviaznuť v platení vysokých cien v plánoch, v ktorých využívate polovicu zdrojov. Prispôsobte veľkosť tak, aby vyhovovala jedinečným potrebám vášho podnikania. Ide teda o konkurenčného poskytovateľa hostingu, ktorý si môže vyskúšať každý, najmä v službách typu cloud.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me