Príručka ovládacieho panela InMotion

Čo používa ovládací panel InMotion?

InMotion používa výkonný, na funkcie bohatý a zároveň ľahko použiteľný cPanel ako ovládací panel pre všetky svoje hostingové účty. CPanel je panel webhostingu založený na Linuxe, ktorý je navrhnutý tak, aby poskytoval grafické rozhranie a nástroje na automatizáciu za účelom zjednodušenia procesu hosťovania webových stránok. Ako taký, s cPanel, môžete robiť veľa vecí, ktoré súvisia s vašimi webovými stránkami, ako je vytváranie e-mailových adries, úprava záznamov DNS, nahrávanie súborov a oveľa viac, s výnimkou všetkého, čo súvisí s procesom fakturácie. Úlohy spravovania účtov, ako je správa databáz, úprava súborov, zálohovanie účtov, prezeranie štatistík vašich webových stránok a pridávanie doplnkových domén, sú s cPanel jednoduchšie a jednoduchšie..
Je dôležité si uvedomiť, že cPanel je iný a oddelený od vášho Panelu riadenia účtu. Aj keď sa cPanel používa na správu účtu, AMP sa zaoberá administratívnymi funkciami vášho účtu, ako sú informácie o fakturácii, zmena údajov o kreditnej karte a objednávanie nových domén a aplikácií..


Ako sa môžem prihlásiť do svojho cPanel?

V zásade existujú dva spôsoby prihlásenia sa do vášho cPanelu. Jeden je cez adresný riadok prehliadača a druhý je cez AMP. Porozprávajme sa individuálne.

 •  Prístup k cPanelu z ovládacieho panela účtu (AMP)
 •  Najprv sa musíte prihlásiť do svojho AMP;
 •  Ďalej pod názvom účtu vyhľadajte tlačidlo cPanel a kliknite naň.
 •  Kliknutím na tlačidlo sa automaticky presmerujete a prihlásite sa do svojho cPanel. Ak však nie ste automaticky presmerovaní na svoj cPanel, zobrazí sa vám prihlasovacia stránka, na ktorej je vaše používateľské meno už automaticky vyplnené. Aby ste sa prihlásili, musíte zadať heslo. Ak ste zabudli svoje heslo, môžete ho aktualizovať kliknutím na tlačidlo Obnoviť heslo.
 •  Prístup k cPanel cez panel s adresou prehliadača
 •  Najprv musíte navštíviť webovú stránku tak, že prejdete na nasledujúcu webovú adresu „YourDomain.com/cpanel“, pričom „YourDomain.com“ je skutočný názov vašej domény. Napríklad, názov vašej domény je „snaalumni.com“, navštívite webovú adresu s adresou „snaalumni.com/cpanel“.
 •  Na tejto stránke budete požiadaní o zadanie používateľského mena a hesla pre cPanel. Tieto podrobnosti nájdete v technických podrobnostiach vášho AMP.

Čo ak zabudnem svoje heslo, môžem mať stále prístup k svojmu cPanelu?

Nemusíte sa obávať ani vtedy, keď zabudnete svoje heslo, pretože stále máte prístup k svojmu cPanelu. Všetko, čo musíte urobiť, je obnoviť ho pomocou svojho panelu Správa účtu. Je však dôležité si uvedomiť, že pomocou AMP je možné meniť iba heslá účtov cPanel zdieľaného hostenia. Dedikovaný hosting a zdieľaný hosting Heslá cPanel účtu môžu byť obnovené iba za pomoci tímu podpory InMotion..
Tu je potrebné urobiť kroky na obnovenie hesla pomocou AMP:

 •  Najprv sa prihláste do svojho AMP;
 •  Potom kliknite na tlačidlo cPanel.
 •  Spravidla budete automaticky prihlásení do programu cPanel, ak je vaše heslo cPanel rovnaké ako vaše heslo AMP. Avšak to tak nie je a ak zabudnete svoje heslo cPanel, môžete ho resetovať kliknutím na odkaz Obnoviť heslo..
 •  Po načítaní stránky Obnoviť heslo sa zobrazí výzva na zadanie nového hesla dvakrát.
 •  Kliknite na tlačidlo „Odoslať“. Ihneď po jeho prijatí by sa malo zobraziť hlásenie „Vaše heslo bolo resetované“.

Čo môžem nájsť v mojom cPaneli?

Vo vašom cPaneli nájdete všetko, čo potrebujete pre úlohy správy webových stránok. Najprv vás možno trochu ohromí množstvo ikon a ďalších informácií, ktoré nájdete najmä v prípade, že ste sa prvýkrát prihlásili a prvýkrát ste sa pokúsili pracovať s programom cPanel. Najprv rozdeľte panel na dva: ľavý a pravý.
Na ľavej strane panela nájdete všetky štatistiky svojich webových stránok. To by malo zobrazovať všeobecné informácie, ako napríklad miesto na disku, na ktorom serveri sa nachádzate, koľko e-mailových účtov máte, koľko databáz máte, čo je vaša IP adresa a oveľa viac. Tieto informácie sa zmenia podľa úprav, ktoré ste vykonali vo svojom účte.
Na pravej strane panela sú funkcie, nad ktorými máte kontrolu. Je kategorizovaná podľa sekcií s každou hlavičkou sekcie. Najčastejšie používané sekcie sú zvyčajne sekcie Pošta, súbory a databázy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map