Príručka FTP servera WebHostingHub

Protokol na prenos súborov alebo FTP je mnohými webovými dizajnérmi uprednostňovanou metódou pri odovzdávaní, sťahovaní súborov z účtu hosťovania a správe webových stránok.


Aké sú základy FTP?

 •  FTP host – je to úložisko vašich súborov
 •  Pripomenutie: Ak bola doména vášho webhostingového centra namierená na ich menné servery, mal by to byť váš hostiteľ FTP.
 •  FTP username – pozostáva z vášho cPanel užívateľského mena alebo iného užívateľského mena z iného účtu
 • Heslo FTP – môže to byť konkrétne heslo vyrobené výhradne pre váš účet FTP alebo vaše heslo cPanel, ak vaše heslo FTP ešte nie je spracované..

Existujú aj alternatívne nastavenia, a to sú tieto:

 • Pasívny režim: Ak máte problémy alebo problémy s pripojením cez FTP, aktivujte pasívny režim. Toto je nastavenie súvisiace s bezpečnosťou a ak ste za bránou firewall, možno budete musieť ju použiť.
 • Port: Pre prenos FTP existuje predvolený port. Vo väčšine programov FTP je port 21 predvoleným nastavením a nemusíte ho špecifikovať. V každom prípade sa vyžaduje zadanie čísla portu.
 • Ako je možné pripojiť svoje stránky k FTP?
 • Softvér FTP – príklady sú FileZilla, iWeb, SmartFTP a Dreamweaver
 • FTP klienti – príklady sú FTPclient a CuteFTP

Kam smeruje odovzdaný súbor?

Akonáhle budete mať protokol na prenos súborov, ste pripravení nahrať web a všetky svoje súbory. Ale kam smerujú nahrané súbory?

 • Do hlavnej domény – ak máte iba jednu doménu, súbory idú alebo sa nahrajú priamo do koreňa dokumentu v tejto hlavnej doméne. Je nevyhnutný koreň dokumentu, a preto budú mať všetky domény jednu doménu. Ak však máte niekoľko domén, vaše súbory sa nahrajú do vašej predvolenej hlavnej domény. Prvým nahraným obrázkom bude indexová stránka vašich webových stránok, ktorá nahradí predvolený obrázok „Ahoj tam“ servera WebHostingHub.
 • Do domén Add-on a Sub – keď budú k dispozícii nové domény, automaticky sa pre túto doménu vytvoria priečinky. Názvy priečinkov týchto nových domén budú rovnaké ako názvy poslednej domény. Môžete však zmeniť názov priečinka, aby ste uľahčili jednoduchšie, pohodlnejšie a usporiadanejšie nahrávanie súborov.

Kroky pri vytváraní účtu FTP

Pri vytváraní vlastného účtu na prenos súborov existujú iba 3 jednoduché kroky:

 • Najprv: Prihláste sa do cPanel, potom prejdite na „Súbory“ a kliknite na „FTP účty“.
 • Ďalej: Potom budete prepojení s účtom FTP. Prejdite na možnosť „Adresár“ a potom napíšte jednu lomku, aby ste osobe umožnili úplný prístup k vášmu FTP účtu. Ak však chcete iba poskytnúť prístup iba konkrétnym súborom alebo doménam, použite ako adresár „public_html“.
 • Posledná: Kliknite na položku Vytvoriť účet FTP..

Ak ste už vytvorili svoj FTP účet a necháte ho finalizovať, vaše odovzdané súbory najprv prejdú indexom dokumentov ako koreň dokumentu, ktorý prijíma nahrané súbory. Index adresárov musí byť zmenený alebo upravený na predvolené nastavenie, aby ste umožnili načítanie súborov na rôzne webové stránky.

Poskytovanie prístupu FTP iným používateľom

Možno bude potrebné, aby ste zdieľali svoj účet FTP alebo poskytli prístup iným používateľom. Napríklad máte webového dizajnéra, ktorý potrebuje FTP prístup na upload súborov alebo vášho účtu, alebo klienta, ktorý môže vyžadovať FTP prístup na upload veľkých dokumentov alebo dát. Neodporúča sa však, aby ste nikdy neuvádzali múdre užívateľské meno a heslo pre cPanel, pretože im to umožní úplný prístup k vášmu FTP účtu, ktorý im umožní overiť ho pomocou Web Hosting Hub a predstierať, že je vlastníkom účtu. , Namiesto toho môžete vytvoriť ďalšie FTP konto, ktoré má prístup iba do priečinka určeného klientom alebo webovým dizajnérom.
Vytvorenie ďalších účtov FTP je skvelý nápad, pretože vám pomôže udržať účet v bezpečí. S týmto novo pridaným FTP účtom môžu vaši klienti alebo iní užívatelia pristupovať iba k niektorým alebo požadovaným zložkám, pričom riskujú svoje ďalšie dôležité súbory a dokumenty alebo dokonca celý váš hlavný FTP účet. Napríklad môžete chcieť poskytnúť svojmu dizajnérovi prístup k vášmu public_html (kde sú všetky vaše súbory na webe umiestnené alebo uložené), nechcete mu však poskytnúť úplný prístup k celému svojmu účtu alebo webu. Vaši klienti môžu omylom odstrániť dôležité dokumenty alebo môžu nájsť súkromné ​​konfiguračné súbory, ktoré by nemali. Namiesto toho môžete dať týmto používateľom spoločnosti CompanyX prístup k vášmu public_html / CompanyX, kde môžu nahrávať svoje súbory a dokumenty bez prístupu k vášmu účtu a predchádzaniu poškodeniu existujúcej webovej stránky..
Môžete tiež zobraziť, vykonať zmeny alebo dokonca odstrániť všetky už vytvorené účty FTP. Je to užitočné, ak si už nepamätáte používateľské meno, potrebujete zmeniť heslo alebo odstrániť účet FTP, ak už nie je potrebné..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me