Nakupovať verzus WordPress (WooCommerce) pre elektronický obchod?


Shopify verzus WordPress


„Chcem vybudovať obchod s elektronickým obchodom … ale mal by som používať službu Shopify alebo WordPress?“

To je vlastne pomerne častá otázka, ktorú tu nájdete na webových stránkach sitesetup.org. V skutočnosti ich dostávame viac ako 2-3 krát denne.

Dôvod? Každý deň sa čoraz viac ľudí rozhoduje založiť vlastné obchody s elektronickým obchodom, ale takmer okamžite sa stretnú s viacerými otázkami ako odpoveďami:

Akú platformu by som mal použiť?

Budem musieť platiť všetky poplatky?

Môžem predávať e-knihy a súbory na stiahnutie alebo len fyzické produkty?

Môžem „dropship“?

Aké sú výhody a nevýhody Shopify verzus WordPress?

atď…

Podobne ako u väčšiny vecí v živote, krátka odpoveď na otázku, či by ste mali ísť so službou Shopify alebo WordPress, je táto: Záleží na tom …

Vieme, že túto odpoveď nenávidíte rovnako ako my, ale vydržte – s krátkou odpoveďou z cesty sa teraz môžeme zamerať na užitočnú. Poďme sa ponoriť do témy a uvidíme keď je lepšie použiť službu Shopify cez WordPress, pre koho to bude lepšie riešenie, a prečo by ste v prvom rade zvážili Shopify (alebo WordPress)?.

Je WordPress pre všetko, vrátane stránok elektronického obchodu?

Vždy sme boli zanieteným fanúšikom WordPress a naše poradenské rady vždy, keď niekto potreboval web na akýkoľvek účel – akýkoľvek účel! – bolo: „Hej, prečo nie WordPress?“

Keď sme sa pozerali na to, čo je možné so službou Shopify a aké je to ľahké, dokonca sme začali mať druhé myšlienky.

Myslíme tým, že WordPress je ako webová platforma určite úžasná. Dokáže ľahko zvládnuť všetko, čo naň hádzate, a sprístupní vaše stránky a sprístupní ich celému svetu.

Obchod s elektronickým obchodom je zároveň veľmi špecifickým druhom zvierat a je veľmi veľmi odlišný od štandardného blogu alebo spravodajskej webovej stránky.

WordPress je postavený na obsahu – obsahu, ktorý sa má konzumovať zadarmo, viac či menej. Môžete uverejňovať blogové príspevky, videá, obrázky atď., Ale hlavnou zásadou je, že je k dispozícii každému, kto sa stane, že narazí na adresu URL..

Realita obchodov s elektronickým obchodom je iná.

To, čo ponúkajú, sa nachádza za výplatnou bránou. Pri manipulácii so zásadnými údajmi zákazníka (ako sú kreditné karty, osobné informácie) musí byť celý web opatrný. Musí byť bezpečný. Aby sme to všetko doplnili, musí byť tiež schopný zvládnuť prichádzajúce objednávky, spracovať ich a zabezpečiť, aby nič neprepadlo cez trhliny pozdĺž cesty..

Inými slovami, v obchodoch s elektronickým obchodom je veľa vecí v porovnaní so štandardnými vydavateľskými platformami.

Vtedy musíme byť pripravení akceptovať skutočnosť, že WordPress nie je dokonalý pre všetko. Niekedy potrebujete iba platformu, ktorá bola vytvorená za účelom manipulácie s elektronickým obchodom.

Hlavný rozdiel medzi Shopify a WordPress

Vo vete je hlavným rozdielom medzi Shopify a WordPress Shopify je online nástroj / služba, zatiaľ čo WordPress je samostatný softvér ktoré si musíte nainštalovať sami.

Aby ste mohli službu Shopify používať, stačí navštíviť stránku Shopify.com a zaregistrovať sa na vytvorenie účtu. Po dokončení stačí prejsť rýchlym nastavením a váš e-obchod je v prevádzke.

Na druhej strane použitie WordPress ako platformy elektronického obchodu vyžaduje oveľa viac krokov:

 1. Najprv si musíte kúpiť doménu a webhostingový účet, kde môžete mať nainštalovanú predvolenú verziu WordPress.
 2. Pre svoj web musíte vybrať motív (dizajn) a niekoľko doplnkov, ktoré sa postarajú o SEO, integráciu sociálnych médií atď..
 3. Potom potrebujete doplnok ako WooCommerce, ktorý vám poskytne všetky funkcie elektronického obchodu (tie nie sú zabudované do WordPress)..
 4. Nakoniec musíte prejsť procesom konfigurácie vášho elektronického obchodu (podrobnosti o obchode, integrácia platobných brán, produkty atď.). Tí si môžu vziať aj svoj vlastný čas.

V neposlednom rade získate so službou Shopify aj podporu, čo znamená, že ak sa niekedy stretnete s akýmkoľvek problémom s platformou, môžete jednoducho kontaktovať tím podpory a oni (pravdepodobne) to vyriešia..

S aplikáciou WordPress neexistuje podpora sama osebe.

Premýšľajte o tom týmto spôsobom, Shopify je ako ísť do IKEA, kúpiť stôl z police a potom ho jednoducho zostaviť doma. WordPress je ako ísť do železiarstva, nákup dosiek, nechtov, lepidiel, náradia a potom prísť domov a postaviť stôl sami..

Úplné zverejnenie: WebsiteSetup získava províziu, ak nakoniec kupujete shopify alebo bluehost + woocommerce prostredníctvom odkazov na sprostredkovanie v tomto porovnaní. Ďakujem za tvoju podporu!

Shopify – Čo to je?Shopify

Tu sú fakty:

 • Elektronický obchod typu všetko v jednom Roztok / nástroje. Umožňuje vám vybudovať funkčný obchod s elektronickým obchodom od nuly bez pomoci dizajnéra alebo vývojára.
 • Na používanie služby Shopify nie sú potrebné žiadne znalosti v oblasti kódovania.
 • Je to platený nástroj – od 29 do 299 dolárov za mesiac.
 • Umožňuje vám predávať všetko, čo si prajete (tovar, služby, produkty, digitálne aj fyzické, ako aj dropship)..
 • Používajte ho v režime offline a online (môžete ho použiť ako svoj internetový obchod, ale tiež použiť niečo, čo sa volá Miesto predaja s Shopify, čo je ich systém pre maloobchodné predajne, ktorý vám umožňuje integrovať váš obchod na mieste s nastavením v Shopify).
 • Viac ako 100 návrhov obchodov online, z ktorých si môžete vybrať (niektoré platené).
 • Každá nová stránka dostane bezplatnú vlastnú subdoménu – napríklad YOURSTORE.shopify.com.
 • K dispozícii je 24/7 podpora.

WordPress (WooCommerce) – Čo to je?WordPress

Po prvé, WordPress je veľa vecí, ale na účely tohto zdroja sa zameriavame hlavne na oblasť elektronického obchodu spektra a vynechávame veľkú časť funkcií a schopností WordPressu..

 • Webová stránka typu všetko v jednom softvér. Umožňuje vám zostaviť akýkoľvek druh webovej stránky za predpokladu, že zvládnete mierne technické nastavenie – vrátane inštalácie samotného softvéru, inštalácie doplnkov, inštalácie témy a potom inštalácie doplnku elektronického obchodu na zvládnutie operácií v obchode..
 • Vyžaduje sa zručnosť pri vytváraní webových stránok. V závislosti od prispôsobení, ktoré chcete vykonať, možno budete potrebovať aj zručnosti v oblasti kódovania alebo dizajnu.
 • Softvér WordPress je bezplatný. Ak ju chcete používať, musíte sa zaregistrovať na webhostingu a kúpiť si doménové meno. Keď je všetko zostavené, môžete začať s WordPressom približne za 5 dolárov mesačne.
 • Skvelé funkcie správy obsahu.
 • Tisíce tém / návrhov, z ktorých si môžete vybrať, zadarmo aj za úhradu.
 • Výnimočné možnosti rozšírenia prostredníctvom doplnkov.
 • Žiadna priama podpora, ale veľmi užitočná komunita podpory.

Kedy by ste mali používať Shopify Over WordPress?

Shopify vyniká ako riešenie elektronického obchodu šité na mieru pre každého. čím všetci, máme na mysli ľudí, ktorí nemusia mať žiadne zručnosti v oblasti vytvárania a kódovania webových stránok, napriek tomu chcú sami vytvoriť úžasný internetový obchod sami..

Hlavnou výhodou spolupráce so službou Shopify je to, že môžete začať za pár minút a takmer okamžite začať obsluhovať svojich prvých zákazníkov.

Aj keď zrušíte zručnosti v oblasti kódovania a vytvárania webových stránok – ktoré nepotrebujete – nemusíte byť úplne oboznámení s rôznymi skutočnosťami samotného podnikania v elektronickom obchode. Služba Shopify vám pomáha nastaviť veci, ako sú inventár, dane, nastavenia prepravy atď. Inými slovami – rieši každý posledný nudný aspekt podnikania.

Po druhé, Shopify je tiež skutočne cenovo dostupným riešením. Na začiatok potrebujete iba 9 dolárov mesačne. Za túto cenu získate prístup k viac ako dostatočnému počtu návrhov stránok a možnostiam prispôsobenia.

jan-a-nutshell odpoveď na „Kedy použiť Shopify?“:

 • Možnosť a): Použite ho, ak nemáte akýkoľvek web, a chcete rýchlo spustiť kvalitný obchod s elektronickým obchodom.
 • Variant b): Použite ho, ak nemáte žiadne zručnosti v oblasti navrhovania, kódovania alebo budovania webových stránok a nechcete, aby si niekto najal, aby vám zriadil obchod s elektronickým obchodom..
 • Možnosť c): Použite ho, ak chcete integrovať svoj internetový obchod s offline obchodom na mieste.
 • Možnosť d): Použite ho, ak potrebujete skvelú platformu elektronického obchodu s prístupom k zákazníckej podpore … len pre prípad.

Ak vás niečo z vyššie uvedeného popisuje, choďte na Shopify.

Nezáleží tiež na tom, či chcete predávať fyzické produkty, digitálne súbory na stiahnutie, služby alebo dokonca distribuovať. Shopify zvládne čokoľvek. Počet produktov, ktoré ponúkate, nie je faktorom (či už je to 1 alebo 1 000)..

Kedy používať WordPress Over Shopify?

WordPress je powerhouse. Je to takmer dokonalá platforma webových stránok, schopná prevádzkovať všetky druhy webových stránok.

Ale je tu háčik. Alebo pár úlovkov.

 • WordPress je softvér, ktorý môžete získať zadarmo, ale musíte ho nainštalovať na web hostiteľa, nakonfigurovať ho a nakoniec s ním spustiť webovú stránku..
 • Po vybalení je WordPress hlavne platforma na blogovanie. Neposkytuje vôbec žiadne funkcie elektronického obchodu. Tie, ktoré môžete získať prostredníctvom doplnkov. Napríklad populárny obchod WooCommerce.
 • Okrem doplnku e-commerce potrebujete množstvo ďalších doplnkov na zvládnutie niektorých štandardných možností, ako sú SEO a sociálne médiá. Potrebujete tiež pekný vzhľad a brandable téma (dizajn) – aby váš obchod s elektronickým obchodom vyzeral jedinečne a originálne.

Čo to všetko znamená, že WordPress je možno riešením pre trocha dôvtipnejšieho používateľa. Musíte sa cítiť pohodlne editovať PHP súbory ručne, pripájať sa k serveru cez FTP a stráviť popoludnie na paneli nastavení.

Ako už bolo povedané, vyššie uvedené WooCommerce je skvelý doplnok pre elektronický obchod. Poskytuje všetky funkcie, o ktoré môžete požiadať, napr. nákupné vozíky, katalógy produktov, online platby, kupóny atď. Najdôležitejšie je, že doplnok je bezplatný!

Môžeš nájsť alternatívne nákupné vozíky WordPress tu.

woocommerce

jan-a-nutshell odpoveď na otázku „Kedy používať WordPress pre elektronický obchod?“:

 • Možnosť a): Použite ho, ak už máte webovú stránku WordPress a viete o rozhraní. Napríklad spoločnosť WooCommerce používa rovnakú organizáciu panelov správcov pre svoje produkty a objednávky, takže neexistuje žiadna ďalšia krivka učenia.
 • Variant b): Použite, ak už máte webovú stránku WordPress a chcete minimalizovať náklady tým, že nemusíte investovať žiadne ďalšie prostriedky do novej platformy elektronického obchodu..
 • Možnosť c): Použite ho, ak chcete experimentovať so zdrojovým kódom príležitostne.
 • Možnosť d): Použite ho, ak sa dokážete vyrovnať bez rýchlej reakcie zákazníkov.

Pokiaľ ide o poslednú časť: Práve teraz môžete mať pocit, že zákaznícka podpora nie je taká veľká vec. Majte však na pamäti, že o vašej firme tu hovoríme. Ak sa napríklad stane niečo, čo spôsobí, že vaše stránky klesnú, nebude ich mať online po celý deň a bude to znamenať vážny zásah do vášho príjmu z podnikania. Tiež veľa stresu, keď sme pri tom.

V týchto dňoch máme tendenciu oceňovať zákaznícku podporu, ktorá je v prevádzke 24 hodín denne, 7 dní v týždni!

WordPress alebo Shopify? Ešte kratšia odpoveď.

Ak vyššie uvedené možnosti nevyhovujú vášmu vkusu, máme pre vás ešte kratšiu odpoveď.

Len nezabudnite, že je to obrovský oversimplification. V mnohých prípadoch je lepšie postupovať podľa jednej z vyššie uvedených možností. Ale ak chcete krátku odpoveď, potom tu je:

 • Ak už máte webovú stránku WordPress, stačí nainštalovať WooCommerce a spustiť obchod s elektronickým obchodom ako súčasť existujúcej webovej stránky..
 • Ak ešte nemáte web, spustite obchod s elektronickým obchodom so službou Shopify.

Moje motívy v tejto veci sú dvojaké: šetrím čas aj peniaze.

Zjednodušene – ak už máte spustený web WordPress, vždy bude rýchlejšie a lacnejšie jednoducho pridať na tento web komponent elektronického obchodu namiesto vytvárania niečoho nového. Na druhej strane, ak ešte nemáte web, potom je rýchlejšie a ľahšie ísť druhou cestou a spustiť obchod s elektronickým obchodom so špecializovanou platformou, ako je Shopify. To je všetko!

Ďalšie čítanie:

 1. Ako nainštalovať a používať Shopify
 2. Ako nainštalovať a používať WordPress / WooCommerce
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map