Náklady na údržbu webových stránok

Náklady na údržbu webových stránokPokiaľ ide o webové stránky, prevencia je vždy lepšia ako liečba. Chybná webová stránka nebude stáť len viac peňazí na opravu, ale môže tiež poškodiť imidž a dobrú povesť vašej firmy. Z tohto dôvodu musíte investovať do údržby webových stránok.


To znamená:

Budete musieť vedieť, aký druh údržby váš web potrebuje. Rôzne webové stránky vyžadujú rôzne stupne a typy údržby. Ale ako presne si na to prídeš?

Nerobte si starosti.

Nižšie nájdete rôzne náklady na údržbu pre jednotlivé kategórie webových stránok, rozpis a hrubý odhad pre každú z nich, ako aj rozpis vzorky pre malú reštauračnú firmu..

Začnime teda.

Náklady podľa kategórie webových stránok

Nie všetky webové stránky vyžadujú rovnaký typ a stupeň údržby. Váš malý hobby web nebude potrebovať rovnakú grafiku na profesionálnej úrovni a e-mailový marketing, aký bude mať seriózny obchodný web. Tu je prehľad toho, čo jednotlivé kategórie webových stránok potrebujú, a ich odhadované mesačné náklady.

 • koníček– Doména a hosting sú jediné náklady, ktoré budete potrebovať pre koníčky, pretože väčšinou robíte všetko sami. Tieto náklady sa odhadujú na 3 až 25 dolárov mesačne.
 • osobné– Podobne ako hobby webové stránky, doména a hosting sú jediné náklady, ktoré budete potrebovať pre tieto stránky. Tieto náklady sa odhadujú na 3 až 25 dolárov mesačne.
 • obchodné – V závislosti od veľkosti vašej firmy môžete očakávať, že budete platiť mesačne 225 dolárov (doména, hosting, grafika, e-mailový marketing) až 2 250 dolárov (doména, hosting, grafika, e-mailový marketing, aktualizácie webových stránok a údržba) mesačne..
 • eCommerce – V závislosti od veľkosti vášho internetového obchodu môžete očakávať, že zaplatíte 450 dolárov (doména, hosting, všeobecné aktualizácie, grafika, e-mailový marketing) až 6 000 dolárov mesačne (doména, hosting, e-mailový server, grafika, e-mailový marketing, technická podpora, aktualizácie webových stránok a údržba, bezpečnosť, sledovanie a analýza).
 • právnických – Tieto webové stránky sú zvyčajne najväčšie a najrozšírenejšie. V porovnaní s ostatnými kategóriami webových stránok budú vyžadovať najviac údržby. Môžete očakávať, že za firemnú webovú stránku zaplatíte 5150 až 9740 dolárov + mesačne.

10 Rozpis bežných nákladov na webové stránky

Vyššie uvedené náklady na údržbu predstavujú úplné minimum požadované pre každú kategóriu webových stránok. Tu je prehľad jednotlivých nákladov, ktoré vám pomôžu porozumieť ich účelu a dôvodom, prečo môžu byť požadované.

1. Registrácia domény

Koľko platíte ročne registrátorovi domény za svoje doménové meno. Tieto náklady závisia od vášho registrátora domény.
 • 10 až 20 dolárov ročne

2. Hosting

Koľko platíte za hostingový plán (server). Rôzne plány hostenia ponúkajú rôzne funkcie pre váš web. Kategória a veľkosť vášho webu tiež určujú, akú úroveň hostenia budete potrebovať.
 • Malý až stredný blog – 2 až 20 dolárov mesačne
 • Stredný až veľký blog – 25 až 100 dolárov mesačne
 • Malý až stredný elektronický obchod – 25 až 100 dolárov mesačne
 • Stredný až veľký elektronický obchod – 100 až 500 dolárov mesačne

3. Obsah

náklady na písanie obsahu

Žiadna webová stránka nie je kompletná bez obsahu. Väčšinou to priťahuje návštevníkov vášho webu.
 • Dobrý spisovatelia zvyčajne začínajú na 0,15 USD za slovo.

4. E-mailový server

Získanie vlastnej webovej služby na vašom webe zvyšuje profesionálny imidž vašej webovej stránky. Niektorí poskytovatelia hostingu však nezahŕňajú poštové služby zadarmo. Možno bude potrebné, aby ste dostali svoje informácie od poskytovateľa tretej strany.
 • 0 až 5 dolárov na používateľa mesačne

5. Všeobecné aktualizácie

Koľko platíte za nástroje údržby alebo profesionálne služby, aby bol váš web aktuálny. To zahŕňa aktualizáciu vašich doplnkov, tém a všeobecne vášho redakčného systému.
Napríklad, najatý odborník bude zodpovedný za automatickú aktualizáciu doplnkov na vašom webe WordPress a zabezpečí, aby pracoval s najnovšou verziou WordPress. Profesionál je tiež zodpovedný za vykonanie zmien vo vašich článkoch, formátovanie blogového príspevku, pridanie / úpravu produktu.
 • 0 až 190 dolárov za mesiac

6. Aktualizácie dizajnu

Aktualizácie dizajnu udržujú vaše webové stránky svieži vďaka modernému dizajnu a grafike. Buď si objednáte grafický softvérový plán na vykonanie zmien v dizajne – vytvorením grafiky sami – alebo si najmite profesionála, ktorý ich urobí za vás.
 • 0 až 1600 dolárov za mesiac

7. Technická podpora

Koľko miniete na technickú podporu. Dobrá podpora je dôležitá, keď sa na vašom webe vyskytnú problémy, ako je nefunkčný kontaktný formulár, nákupný košík, chyby servera, správa zálohy atď.
 • 0 až 3 000 dolárov mesačne alebo 60 dolárov za hodinu na webe ako je Codeable

8. Bezpečnosť

Koľko utratíte za ďalšiu vrstvu zabezpečenia, ako je napríklad ochrana pred spamom, automatické zálohovanie a ochrana vašej webovej stránky pred útokmi. V závislosti od vašich webových stránok budú niektoré krajiny vyžadovať určité funkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov.
 • 0 až 100 dolárov za mesiac

9. Sledovanie a analýza

Koľko stojí získanie analytickej správy a monitorovania vášho webu. Analytics vám pomáha optimalizovať vaše webové stránky tak, aby ste z vášho účtu získali čo najviac peňazí.
 • 0 až 300 dolárov za mesiac

10. Marketing

Na pomoc pri predaji vašich webových stránok. Môže to zahŕňať e-mailový marketing, reklamu, reklamy Facebook, reklamy Google atď.
 • 0 až 100 000 dolárov

Príklad nákladov na údržbu webových stránok pre malé firmy:

teraz:

Možno si myslíte, že „vyššie uvedené informácie sú dobré a dobré, ale ako ich použijem na svoju webovú stránku?“

Žiaden problém. Tu je príklad, ktorý som zostavil pre malú reštauračnú firmu (uistil som sa, že je čo naj lacnejší). Aj keď iné typy webových stránok môžu vyžadovať rôzne náklady na údržbu, tento príklad vám môže pomôcť aspoň odhadnúť vaše náklady na údržbu.

Webová stránka pre malé firmy môže očakávať, že za svoju doménu zaplatí až 1,167 dolárov mesačne. To je 14 dolárov ročne a zahŕňa ochranu súkromia domény. Platba za webhosting k týmto nákladom zvyšuje mesačne 2,75 USD. Budete hľadať webhostingovú službu, ktorá ponúka bezplatný e-mailový server.

Keďže váš web nebude príliš veľký, mali by ste byť schopní zvládnuť všeobecné aktualizácie sami. Možno však budete musieť zaplatiť až 67 dolárov mesačne (50 až 75 dolárov za hodinu počas 4 hodín každé 3 mesiace), ak chcete aktualizovať vzhľad a grafiku svojho webu..

Technická podpora nebude stáť toľko za malý web. Očakávajte, že budete platiť 10 dolárov mesačne (60 dolárov za hodinu každých 6 mesiacov, pretože ide o jednoduchý obchodný web / brožúru). Ak to dokážete sami, nemusíte platiť za aktualizácie webových stránok ani náklady na údržbu.

Zabezpečenie webových stránok vás nebude stáť nič, pretože budete musieť chrániť iba komentáre a kontaktné formuláre svojich stránok pred spamom (zahrnuté vo väčšine hostingových plánov). Podobne sa môžete držať nástroja Google Analytics na bezplatné sledovanie a analýzu. A konečne, keďže malá webová stránka reštaurácie zriedka dosiahne 2 000 kontaktov, môžete získať e-mailový spravodaj od spoločnosti MailChimp bezplatne.

Celkovo vzaté, na správu malej webovej stránky reštaurácie sa pozeráte iba na 81 dolárov mesačne. Ak však chcete svoj web predávať prostredníctvom e-mailu, reklamy, reklám na Facebooku alebo reklám Google, možno budete musieť k celkovej cene pripočítať až 1 000 dolárov mesačne..

Tu je rozpis:

 • doména: 1,167 $ mesačne (14 USD ročne + ochrana súkromia domény)
 • hosting: 2,75 USD mesačne
 • e-mail server: ZADARMO (od hostingu)
 • všeobecný aktualizácie: ZADARMO (urob si sám)
 • Aktualizácie dizajnu pre novú reštauráciu reštaurácie: 67 dolárov mesačne (50 až 75 dolárov za hodinu počas 4 hodín každé 3 mesiace)
 • Technická podpora: 10 EUR mesačne (60 USD za hodinu každých 6 mesiacov, pretože ide o jednoduchý obchodný web / brožúru)
 • Aktualizácie a údržba webových stránok: ZADARMO (urob si sám)
 • zabezpečenia: ZADARMO (iba ochrana proti spamu, pretože spracováva iba komentáre a kontaktné formuláre)
 • Sledovanie a analýza: ZDARMA (Google Analytics)
 • E-mailový spravodaj: ZADARMO (Mailchimp, pretože malá webová stránka reštaurácie zriedka dosiahne 2 000 kontaktov. Ak presiahne 2 000 kontaktov, 10 000 dolárov mesačne pre 50 000 kontaktov)
 • Celkom (bez marketingu): 81 dolárov mesačne

Čo sa stane, keď svoje webové stránky neudržujete?

Niektorí ľudia robia chybu, keď ignorujú údržbu webových stránok a znižujú tak náklady.

Zlý nápad.

Aj keď to môže ušetriť peniaze na prvý pohľad, neudržiavanie vašich webových stránok môže viesť k niekoľkým (nákladnejším) problémom v rade.

Zastaraný dizajn webových stránok znamená slabšiu skúsenosť používateľov. To nakoniec vedie k tomu, že vaše webové stránky sa dostanú späť do výsledkov vyhľadávacieho nástroja. Rovnaké výsledky sa dosiahnu, keď váš web zastaral obsah.

Najhoršie na tom bude nájsť web, na ktorom ste tak tvrdo pracovali, bol zlomený kvôli neaktuálnemu kódu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me