Najlepší softvér fóra (bezplatný a platený)

Najlepšie bezplatný a platený softvér fóraAk hľadáte najlepší softvér fóra alebo najlepší zadarmo fórum softvér na vytvorenie online komunity, môže byť obrovské množstvo možností ohromujúci.


Existuje však niekoľko, ktoré vynikajú ako najlepší softvér fóra – najlepšie preto, že sú spoľahlivé a vybavené funkciami, ktoré potrebujete v programe fóra..

V tejto príručke vám predstavíme 10 najlepších softvérových programov fóra, ktoré by vám mali uľahčiť život pri hľadaní správneho softvéru na budovanie vašej online komunity..

Poďme sa ponoriť.

Najlepšie fórum softvér

Vybratím správneho softvérového fóra prídete na to, čo je pre vaše potreby najvhodnejšie.

S niektorým z nižšie uvedených programov nemôžete naozaj pokaziť. Pred pristátím na najlepšom softvéri fóra si teda môžete vyskúšať niekoľko možností.

Môže byť dôležité poznamenať, že ceny prémiových opcií na zozname sú presné v čase uverejnenia, ale môžu sa neskôr zmeniť.

1 – vBulletin (Platené)

Webová stránka vBulletin. Je to jeden z najlepších softvérov na fóre.

VBulletin je prémiový softvér fóra, ale je na vrchole zoznamu, pretože sa rýchlo nastavuje, má sofistikované možnosti a má možnosť hosťovať softvér fóra sami, alebo prostredníctvom cenovo dostupného a spoľahlivého hostingu v cloude..

Tento program fóra je možné nastaviť do 15 minút a je zostavený s funkciami SEO a zabezpečením, takže sa nemusíte báť triediť to sami.

Má tiež funkciu zapojenia používateľov s podporou AI, ktorá pomáha vašej komunite rásť organicky.

Okrem toho je to jeden z najlepších softvérov na fóre, pretože je pripravený na mobilné použitie. Mobilný zážitok je dokonca automaticky optimalizovaný. Vaša komunita online sa teda bude dobre zobrazovať na všetkých zariadeniach a stolných počítačoch.

Možnosti správy sú tiež jednoduché, takže nie je problém spravovať fórum sami.

Môžete si hosťovať vBulletin za jednorazovú cenu 249 dolárov, alebo si môžete zvoliť hosťovanie fóra softvéru na svojich cloud serveroch od 15 dolárov za mesiac. Ak sa rozhodnete hosťovať s vBulletinom, zahrnú sa a bude sa starať o aktualizácie softvéru a aktualizácie softvéru fóra.

Je to softvér, ktorý sa najviac hodí pre každého, kto vyžaduje ľahko použiteľný program fóra.

2 – rozhovor (Platené)

Webová stránka Diskurzu. Je to jeden z najlepších bezplatných softvérov na fóre.

Diskurz je určite jedným z najlepších bezplatných softvérov fóra. Je to populárna možnosť, pretože je otvoreným zdrojom a má veľa užitočných funkcií a integrácií.

Najlepšie sa hodí pre každého, kto potrebuje integráciu na zefektívnenie svojich pracovných postupov.

Existuje systém hodnotenia, ktorý sa používa nielen na odlíšenie nových členov od skúsených používateľov, ale aj na automatické poskytnutie väčších možností moderovania používateľom, ktorí dostatočne prispeli, aby si ho zarobili.

Týmto spôsobom sa vaša komunita môže moderovať sama a noví používatelia nebudú môcť posielať súkromným správam ani čokoľvek, čo je nevhodné.

Môže sa tiež použiť s WordPress na premenu vašich webových stránok na fórum. Každý príspevok blogu sa stáva príspevkom na fóre. Funguje aj s doplnkom Akismet WordPress na zmiernenie spamu.

Diskurz ponúka mnoho ďalších užitočných integrácií, ako sú Slack, IFTTT, Zapier, Zendesk, Patreon, GitHub, Google Analytics, Google Adsense, Amazon a ďalšie. Zastúpené sú aj sociálne médiá ako Facebook, Instagram, Twitter a ďalšie.

Ak uprednostňujete spravované riešenie hostenia namiesto toho, aby ste sami hosťovali váš softvér vo fóre, existuje možnosť, že sa tak stane a začína sa od 100 USD mesačne..

3 – phpBB (Zadarmo)

Webové stránky fóra phpBB.

PhpBB je jednou z najstarších, bezplatných možností programu fóra. Je to softvér s otvoreným zdrojovým kódom a samoobslužný fóra.

Má všetky základné funkcie, ktoré potrebujete v softvéri fóra, vrátane moderovania používateľov, súkromných správ, oznámení, možnosti nastavovať používateľské oprávnenia atď..

Nielen to, ale má tiež vstavané zabezpečenie, antispam a možnosti ukladania do vyrovnávacej pamäte.

Máte tiež možnosť použiť doplnky na pridanie funkcií, ktoré neprídu z balenia.

PhpBB má citlivý dizajn. Nemusíte sa teda obávať, či sa vaši členovia chcú na svojej mobilnej sieti dostať do svojej komunity.

Aj keď jeho základné vlastnosti sa nemusia javiť tak zvláštne, pretože by to malo byť štandardom pre akýkoľvek softvér fóra, špecifické schopnosti sú dosť robustné.

Napríklad systém súkromných správ je taký dobrý ako posielanie e-mailov s akýmkoľvek poskytovateľom služieb, ktorý používate. Môžete pridávať prílohy, vytvárať adresáre, vytvárať koncepty, pridávať prílohy, prezerať správy v konverzačnom režime a ďalšie.

Je to solídna voľba, a preto je stmelená ako jeden z najlepších bezplatných softvérov na fóre.

Majte však na pamäti, že zatiaľ čo phpBB je zadarmo, je to možnosť hostenia hostiteľa, takže budete potrebovať poskytovateľa hostingu.

4 – SMF (Zadarmo)

Webová stránka fóra SImple Machines: Softvér fóra najvhodnejší pre tých, ktorí majú rozpočet.

Simple Machines Forum (SMF) je otvorený zdrojový program a má všetky funkcie, ktoré by ste očakávali od softvéru fóra. Je najvhodnejší pre každého, kto má rozpočet a potrebuje profesionálny softvér na fóre.

Jeho užívateľské rozhranie (UI) je čisté a jednoduché, vďaka čomu vyzerá celkom profesionálne.

Má tiež pokročilého správcu balíkov, takže môžete vykonať zmeny pomocou niekoľkých kliknutí, ktoré rýchlo aplikujú zmeny aj v veľkých komunitách. Takže môžete zabudnúť na dni, kedy bolo potrebné vykonať niekoľko zmien v rozsiahlej databáze členov fóra.

SMF tiež podporuje viac jazykov naraz. Takto sa nikto nemusí cítiť vynechaný, čo je skvelé.

Je navrhnutý pre optimálny výkon a škálovateľnosť, ako aj pre vylepšené SEO a ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Je teda určený pre veľké komunity. Preto sú obzvlášť vítané jeho rozšírené povolenia a nastavenia správy používateľov.

5 – xenforo (Platené)

Webová stránka xenForo.

XenForo je samoobslužný prémiový softvér na fóre, ktorý sa najviac hodí pre podniky. Využíva gamifikáciu na zvýšenie angažovanosti používateľov a integruje sa s Facebookom, aby sa používatelia mohli registrovať prostredníctvom sociálnych médií. Uľahčuje to aj zdieľanie na Facebooku.

XenForo má najnovší informačný kanál aktivít, takže členovia sa môžu rýchlo aktualizovať. Existujú aj oznámenia, ktoré uľahčujú komunikáciu s komunitou.

Má elegantné, elegantné a profesionálne používateľské rozhranie a vstavanú optimalizáciu SEO na zvýšenie funkčnosti fóra.

Existuje viac ako 2 000 doplnkov, ktoré siahajú od rôznych funkcií gamifikácie až po správu a vylepšených doplnkov vyhľadávania, ako je napríklad populárny a výkonný softvér ElasticSearch..

Je pravdepodobné, že nájdete všetky doplnky, ktoré potrebujete, ale v prípade, že ich nemáte, môžu vám pomocou svojho rámca pomôcť rozvíjať svoje vlastné.

XenForo vám vráti späť 160 dolárov a sú tu aj doplnky, ako napríklad inštalačná služba, odstránenie značky a ďalšie možnosti. Budete tiež musieť hostiť sami, ako už bolo uvedené.

6 – Vanilské fóra (Platené)

Webové stránky Vanilla Forums.

Vanilla Forums je spravovaný softvér na fórach, ktorý sa najviac hodí pre väčšie firmy, ktoré potrebujú program fóra, ktorý sa bude snažiť o zapojenie používateľov, pokiaľ ide o zapojenie používateľov..

Poskytujú väčší rozsah rolí a schopností používateľských oprávnení. Používatelia tak môžu mať väčšiu motiváciu zapojiť sa do komunity.

Okrem zapojenia používateľov sa zameriava aj na efektívnosť. Ak ste vlastníkom firmy, ktorý chce používať tento program fóra ako systém lístkov na podporu, môžete. Je zostavená s ohľadom na skúsenosti používateľov, takže môžete skrátiť čas potrebný na podporu.

Pomáha tiež zahrnúť systém Vanilla Fóra do systému vedomostnej základne, takže podniky môžu obmedziť možnosti vstupeniek na podporu tým, že majú možnosť samoobsluhy..

Môžete naplno označiť Vanilla Forums a tiež plne reagovať na všetky mobilné zariadenia. K dispozícii je pokročilé prehľady, takže môžete bez námahy sledovať metriky výkonnosti, ktoré vám pomôžu zaistiť, aby váš tím zostal v cieli.

Plány sa pohybujú od 689 do 10 000 dolárov a existuje aj vlastná možnosť, ktorá prekračuje toto cenové rozpätie v prípade, že ste podnik s veľkými potrebami..

7 – MyBB (Zadarmo)

Web MyBB.

MyBB je softvér s otvoreným zdrojom, ktorý je hostiteľom fóra, ktorý sa najviac hodí pre podniky, ktoré potrebujú elegantný, ale nákladovo efektívny program fóra..

Keď vytvoríte fórum s MyBB, bude to ohromne elegantné, pútavé a profesionálne vyzerajúce. K dispozícii je tiež skvelé užívateľské prostredie s prehľadným rozložením a dizajnom.

Jeho rozhranie je jednoduché a zahŕňa to aj administračné stránky.

MyBB má všetky základné funkcie fóra, ktoré môžete potrebovať, ale ak chcete rozšíriť možnosti, alebo v prípade, že chcete zmeniť dizajn a rozloženie, existujú stovky bezplatných doplnkov a tém..

Je dodávaný s mnohými doplnkami a témami, takže pravdepodobne nájdete všetky potrebné informácie. Napríklad: caching, minification, CDN, gamification, security, anti-spam a pluginy pre správu a mnoho ďalších.

Za MyBB je tiež silná, dlhotrvajúca komunita, ktorá ju preložila do viac ako 30 jazykov, a existujú možnosti, ako zvýšiť zapojenie používateľov do hry..

Vďaka vyššie uvedenému je tento softvér jedným z najlepších bezplatných fór pre podniky aj jednotlivcov.

8 – Flarum (Zadarmo)

Webová stránka Flarum. Je to novší bezplatný softvér fóra.

Flarum je nový uchádzač na trhu so softvérom na fóre. Aj keď sa tento softvér s otvoreným zdrojom v súčasnosti testuje vo verzii beta, stále je to profesionálne a elegantné riešenie s ťažkým zameraním na skúsenosti používateľov..

Flarum je plne citlivý a ľahko použiteľný pre mobilné zariadenia. Má väčšie tlačidlá, nekonečné posúvanie, plynulé animácie a skladateľa správ, ktorý pláva na obrazovke. Takže môžete stránku neustále posúvať bez toho, aby ste museli opustiť okno so správou a stratiť to, čo ste napísali.

Jeho vlastnosti pripomínajú stránku sociálnych médií, napríklad s rozšírením Pusher môžu používatelia chatovať naživo. Existujú aj oznámenia, ktoré sú usporiadané na základe diskusií, aby sa dali ľahšie konzumovať.

Keď vrhnete na skutočnosť, že môžete uverejňovať zmienky iným používateľom, napríklad Twitter, Flarum prejde z bežného fóra na jeden z najlepších bezplatných fór. Môže dokonca konkurovať najlepším programovým programom fóra, ktoré majú prémiové možnosti.

Integrácia WordPress v súčasnosti funguje spolu s mnohými ďalšími funkciami, ako sú antispam, štatistika, klávesové skratky, súkromné ​​správy, možnosti gamifikácie a ďalšie..

Je to elegantný softvér fóra, ktorý sa najviac hodí pre jednotlivcov aj podniky.

9 – Invision Power Board (Platené)

Webová stránka Invision Power Board.

Invision Power Board je program prémiového fóra, ktorý sa najviac hodí pre podniky. Aj napriek tomu to môže byť skvelé pre jednotlivcov, ktorí sú verejnými činiteľmi, alebo pre tých, ktorí chcú mať vplyv na sociálne médiá.

Môžete ho použiť nielen ako fórum, ale tiež ho môžete použiť ako podporný systém lístkov, platformu elektronického obchodu, CMS, systém zdieľania súborov, blog a ďalšie..

Má bohatý textový editor pre vynikajúce používateľské skúsenosti a je tiež ľahko spravovateľný ako správca. Je tiež citlivý, takže bude fungovať na mobilných zariadeniach.

Invision Power Board je tiež neuveriteľne flexibilný, čo znamená, že si dokonca môžete prispôsobiť zdroje aktivít podľa jednotlivých používateľov.

Pretože sa jedná o program fóra, používatelia si tiež môžu navzájom pomáhať zmierňovať pracovné zaťaženie podporného tímu firmy.

Invision Power Board je spravované riešenie s plánmi v rozmedzí od 45 do 130 dolárov mesačne.

10 – NodeBB (Platené)

Webová stránka NodeBB.

NodeBB je vďaka svojmu modernému dizajnu a flexibilite jedným z najlepších softvérov na fóre.

Jeho správcovský panel je intuitívny, nápadný a umožňuje vám kontrolovať absolútne všetko o vašom fóre. Samotné fórum má tiež pútavý, prirodzený dizajn a rozloženie.

Je to naozaj skvelý zážitok pre všetkých používateľov.

NodeBB je prémiová možnosť, ktorá je spravovaná, takže si nemusíte robiť starosti so samostatným hosťovaním. Využíva cloudový hosting na zabezpečenie rýchleho načítania vášho fóra.

Existuje tiež veľa integrácií vrátane WordPress, Slack, MailChimp, Facebook, Google Adsense, Twitter, Amazon S3, Twilio a ďalších..

NodeBB sa nezastaví. K dispozícii je tiež knižnica doplnkov na rozšírenie funkcií vášho fóra. Je tu všetko od praktických doplnkov týkajúcich sa bezpečnosti, ako aj doplnkov týkajúcich sa účinnosti, gamifikácie a zapojenia používateľov.

Napríklad môžete nainštalovať doplnok, ktorý používateľom umožní spomenúť ďalších členov na iných platformách sociálnych médií, napríklad na Twitteri.

Má prvý mobilný dizajn, je optimalizovaný pre SEO, má analytický panel a používatelia môžu chatovať v reálnom čase.

NodeBB je softvér s otvoreným zdrojom, ktorý začína na 250 dolárov mesačne. Automatické denné zálohy a neobmedzený počet zamestnancov a členov komunity tiež prichádzajú so všetkými plánmi.

Zabalenie

Tam to máte: Nielen, že sú to najlepšie fóra softvér, ale niektoré z nich sú tie najlepšie zadarmo softvérové ​​možnosti fóra.

Dúfame, že ste našli najvhodnejší softvér, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Vaše ďalšie kroky na vybudovanie vašej online komunity by boli:

  • Nastavenie vybraného softvéru fóra na základe plánu hostenia.
  • Výber názvu domény a jeho prepojenie s programom fóra.

Môžete si pozrieť, ako si vybrať doménové meno, zaregistrovať sa v službe Bluehost a nainštalovať WordPress a koľko stojí web za ďalšie podrobnosti..

Podarilo sa vám vybrať softvér fóra, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám? Čo hľadáte v softvéri fóra? Čo považujete za najlepší softvér fóra alebo za najlepší zadarmo softvér fóra? Podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map