Môžem preniesť svoje stránky z FatCow?

Áno, a tu je zhrnutie krokov:


 1. Získajte účet u hostiteľa, ktorého chcete presunúť na.
 2. Skopírujte svoje stránky z FatCow na nový hostingový účet.
 3. Zrušte svoj účet FatCow

Ak ešte nemáte nový hostingový účet, dôrazne odporúčame BlueHost, ktorý vám poskytne:

 • ZADARMO Tvorca domén a stránok
 • 1-kliknite na Inštalácie WordPress
 • Podpora 24/7
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí

Na základe tohto všetkého uvádzame, ako získať najnižšiu možnú sadzbu v Bluehost:

Krok 1 – Prejdite na Bluehost

Prejdite na stránku www.BlueHost.com a kliknite na tlačidlo „Začíname“. Ak použijete tento odkaz, získate najnižšiu cenu a doménu ZDARMA.

Krok 2: Vyberte si svoj webhostingový plán

Po výbere názvu domény si budete môcť zvoliť svoj hostingový plán.

Vyberte ikonu základné možnosť – je ideálna pre úplne nové stránky.

Účty Plus alebo Prime nie sú potrebné, pokiaľ už nechcete hosťovať 2 alebo viac webových stránok alebo ak na svoje stránky už mesačne získavate viac ako 100 000 návštevníkov..

Krok 3: Zadajte názov domény vášho webu

Po kliknutí na tlačidlo „Začíname“ sa zobrazí výzva na výber názvu domény a pokračujte kliknutím na tlačidlo „Ďalej“.

Pretože už máte existujúcu webovú stránku, ktorú chcete preniesť do BlueHost, zadajte svoju doménu do poľa „Mám doménové meno“ na pravej strane.

Krok 4: Dokončite registráciu

Jednoducho pokračujte vo zvyšku procesu registrácie a dokončite ho. Po registrácii dostanete e-mail s prihlasovacími údajmi. Gratulujem! Teraz ste pripravení preniesť svoje webové stránky z FatCow na BlueHost.

Krok 5: Rozhodnite sa, ako budete prevádzať svoje stránky

Aký druh stránok máte?

 • Web / blog WordPress
 • Statická stránka HTML (žiadna databáza)
 • Dynamická stránka (html / php / mysql databáza a podobné)

Ak máte webovú stránku WordPress, pokračujte krokom 6.

Ak máte statický web HTML, pokračujte krokom 7. Ak máte dynamický web s databázou, ale nie je to WordPress, pokračujte krokom 8.

Krok 6A – Preneste webovú stránku WordPress:

Najjednoduchší spôsob prenosu webovej stránky WordPress je ManageWP, ktorý je ZDARMA používať. Je to skutočne záchranca, ktorý dokáže spravovať veľa webových stránok WordPress, ako to robím ja, a veľmi vám odporúčam vyskúšať.

Krok 6B – Preneste statickú webovú stránku HTML:

V takom prípade by ste:

 1. Pripojte sa k svojmu účtu Fatcow pomocou FTP napríklad pomocou FileZilla. Ak si nie ste istí, aké sú vaše FTP poverenia FatCow, skontrolujte na ovládacom paneli FatCow.
 2. Prevezmite všetky svoje súbory do nového priečinka v počítači
 3. Pripojte sa k svojmu novému hostiteľskému účtu (napríklad BlueHost) cez FTP a nahrajte doň všetky súbory.
 4. To je všetko! Statické stránky HTML sú jednoduché ��

Krok 6C – Preneste dynamický web:

V takom prípade by ste:

 1. Pripojte sa k svojmu účtu Fatcow pomocou FTP napríklad pomocou FileZilla. Ak si nie ste istí, aké sú vaše FTP poverenia FatCow, skontrolujte na ovládacom paneli FatCow.
 2. Prevezmite všetky svoje súbory do nového priečinka v počítači
 3. Pripojte sa k svojmu novému hostiteľskému účtu (napríklad BlueHost) cez FTP a nahrajte doň všetky súbory.
 4. Vráťte sa na svoj účet FatCow a exportujte databázu svojich stránok cez PHPMyAdmin, ku ktorým máte prístup z ovládacieho panela. Mal by pre vás stiahnuť súbor .sql.
 5. Na svojom novom hostingovom účte (napríklad BlueHost) prejdite do Sprievodcu databázou MySQL v aplikácii cPanel a vytvorte novú databázu a databázového používateľa a potom poskytnite používateľovi všetky privilégiá pre túto databázu. Uistite sa, že používate rovnaké heslo databázy, aké bolo použité v databáze na vašom účte FatCow; alebo použite nové heslo, ak chcete, ale aktualizujte všetky konfiguračné súbory na svojom webe, aby sa mohli naďalej pripájať k databáze..
 6. Na svojom novom hostingovom účte spustite PHPMyAdmin a otvorte databázu, ktorú ste práve vytvorili. Potom choďte na import a import súboru .sql, ktorý ste stiahli predtým z účtu FatCow.

Krok 6D – Zmeňte DNS svojho doménového mena

Teraz je čas zmeniť položky DNS názvu vašej domény tak, aby ukazovali na menné servery vášho nového hostiteľa. Ak je názov vašej domény na FatCow, mali by ste ísť na správu domény na ovládacom paneli a aktualizovať tam DNS (servery doménových mien).

Keďže v tomto príklade používame Bluehost, bolo by to ns1.bluehost.com a ns2.bluehost.com.

Krok 7: Voliteľné – Preneste svoje doménové meno z FatCow

 1. Musíte sa prihlásiť do svojho účtu FatCow, prejdite na Prehľad a potom vyberte položku Zabezpečenie. Stačí kliknúť na položku Odomknúť ochranu osobných údajov domény. Potom tiež kliknite na položku Vypnúť ochranu osobných údajov domény.
 2. Skontrolujte e-mailové informácie o svojej doméne a uistite sa, že sú aktualizované a dostanete potvrdzovací odkaz na váš prevod. Stačí vyhľadať svoje kontaktné informácie na karte Kontakt vo svojom účte.
 3. Prejdite do centrálnej domény vášho účtu webhostingu FatCow, kliknite na konkrétnu doménu a potom vyberte príkaz Preniesť. Potom kliknite na položku Poslať automatický informačný kód. Autorizačný kód sa odošle na e-mail priradený k tejto doméne.
 4. Webová stránka, ktorú chcete preniesť, by mala byť aktívna. Zjednodušene povedané, doména tejto webovej stránky by mala existovať a je k nej prístup na webe.
 5. Do tejto doby by ste si mali zvoliť novú hostingovú spoločnosť, do ktorej chcete preniesť svoje stránky. Pokiaľ ide o samotnú obchodnú spoločnosť, mali by ste e-mailom správu tejto hostiteľskej spoločnosti a požiadať o schválenie prevodu vašej domény. Vo svojom e-maile uveďte základné informácie o vašom webe, jeho doméne, predchádzajúcom poskytovateľovi webhostingu, menných serveroch a kontaktných informáciách. Počkajte na ich odpoveď.
 6. Ak bola vaša žiadosť schválená, zaregistrujte sa u tejto hostiteľskej spoločnosti a prihláste sa na odber plánu webhostingu.
 7. Prihláste sa do svojho webhostingového účtu od tohto nového poskytovateľa hostingu. Prejdite na ovládací panel svojho účtu.
 8. Prejdite do centrálnej domény daného účtu a vyberte možnosť Pridať existujúcu doménu. Vyplňte názov domény, ktorý prevediete z účtu FatCow, a potom kliknite na tlačidlo Pridať.
 9. V zozname domén kliknite na doménu, ktorú ste práve pridali. Počkajte na načítanie dialógových okien.
 10. Do poľa so žiadosťou o autorizačný kód zadajte kľúče na prenos domény. Vyberte Prenos.
 11. Skontrolujte svoje e-maily o potvrdení prenosu domény. Prečítajte si a postupujte podľa ďalších pokynov. Kliknite na potvrdzovací odkaz, ak je uvedený.
 12. Na úspešný prevod domény počkajte maximálne jeden týždeň.
 13. Neskôr budete informovaní o tom, že ste úspešne preniesli svoje stránky z FatCow do starostlivosti nového poskytovateľa webhostingu..
 14. V účte webhosting nového poskytovateľa hostingu nezabudnite uzamknúť svoju doménu, aby ste zabezpečili súbory na svojej webovej stránke.

Napríklad, ak chcete preniesť svoje stránky do iPage, postupujte podľa krokov a označte iPage ako nového poskytovateľa hostingu. Po dokončení prenosu domény nie sú žiadne skryté poplatky. Prevod vašich stránok na iných hostiteľov sa znížil na to, aby sa prihlásili na odber svojich plánov. S iPage nie je prevod domény z FatCow alebo iných poskytovateľov webhostingu iba možnosťou. Je možné, že preskočíte kroky prenosu domény zmenou nastavení DNS svojich webových stránok tak, aby sa starali o servery iPage, ale spôsobí takmer rovnaké pracovné zaťaženie, s ktorým sa budete musieť obťažovať nastaveniami DNS. Takže radšej postupujte podľa 14 krokov pri prenose domény.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me