Koľko stojí webová stránka

Koľko stojí web? Existuje niečo ako webový plán nákladov?


Toto sú pravdepodobne niektoré z prvých otázok pre každého, kto uvažuje o vytvorení vlastnej prítomnosti na webe.

Mnoho ľudí otvára svoje vlastné stránky. Momentálne existuje viac ako 1,7 miliardy webových stránok a ich počet denne rastie.

celkový počet webových stránok online

Keďže vlastná webová stránka sa stala veľmi bežnou vecou, ​​mali by ste si myslieť, že bude ľahké odpovedať na otázku, koľko stojí webová stránka. Ukazuje sa, že presné čísla je ťažké prekonať.

Cena každej webovej stránky je individuálna. Závisí to od mnohých faktorov. Aby sme vám lepšie porozumeli, čo môžete očakávať, pokúsime sa vám pomôcť s vypracovaním plánu nákladov na web pre seba.

V tomto diele:

 • určiť koľko by stála webová stránka a dá vám hrubé obrysy bežných možností.
 • prediskutovať náklady na rôzne komponenty webovej stránky podrobne. Takto si môžete vybrať a zvoliť možnosti podľa svojich vlastných požiadaviek a rozpočtu.
 • Pokúste sa vám dať jasnú predstavu akú cenu očakávať pre web, ktorý máte na mysli.

Poďme praskať!

Aké sú náklady na webovú stránku?

nákladové faktory webových stránokAko prvý krok sa pozrime na všetko, čo stojí peniaze pri vytváraní vlastnej webovej stránky a ako sa to premieta do konečných nákladov v rôznych scenároch..

Faktory nákladov na web

Aj keď cena webovej stránky je veľmi individuálna, niektoré veci sú univerzálne v každom procese vytvárania webovej stránky a určujú náklady na webovú stránku:

 • Typ webovej stránky – Webové stránky sa nevyrábajú rovnako. Cena veľmi závisí od typu stránky, ktorú staviate. Vytvorenie jednoduchého blogu je jednoduchšie ako online obchod alebo webová stránka pre malé firmy.
 • Doménu a hosting – Každá internetová prítomnosť potrebuje domov a adresu, na ktorú sa môžete dostať. Pokiaľ ide o webové stránky, jedná sa o server a webovú doménu. Môžete ich získať sami alebo ich získať ako súčasť webovej služby.
 • Základná technológia – Všetky webové stránky využívajú na pozadí nejaký softvér. Môže ísť o čisto súbory HTML alebo PHP, systém na správu obsahu ako WordPress alebo niečo iné. V závislosti od vášho výberu sa budú náklady líšiť.html kód
 • súčasti – Základná technológia nie je všetko. V závislosti od toho, aké funkcie potrebujete, budete možno potrebovať ďalšie doplnky, aplikácie alebo služby tretích strán, z ktorých mnohé budú stáť peniaze.
 • Nastavenie / Design / Development – Vytvorenie webovej stránky nie je len o získaní častí, ale musí byť tiež zostavených. Môžete to urobiť sami alebo najať niekoho iného, ​​aby to urobil. Ak tak urobíte, budete za to musieť zaplatiť.
 • údržba – Okrem toho nestačí iba vytvoriť web, ale tiež ho musíte udržiavať v prevádzke. Neustála údržba (vrátane marketingu) je tiež súčasťou plánu nákladov na vaše webové stránky.

Ako si viete predstaviť, do mnohých vyššie uvedených faktorov môžete investovať peniaze nechať niekoho urobiť pre vás alebo čas do naučte sa starať o seba sami. V závislosti od vašich možností sa zmení aj konečná cena webovej stránky. Tu je niekoľko scenárov a konečných cien webovej stránky.

Možnosť 1: Urobte všetko pre seba – približne 60 USD ročne

Najlacnejším spôsobom je vytvoriť si web sami.

“Ale nemôžem kódovať,” možno si myslíte.

Žiaden problém!

Existuje dostatok technológie, ktorá vám umožní vytvoriť webovú stránku bez kódovania, najvýznamnejšie systémy na správu obsahu s otvoreným zdrojom, ako napríklad WordPress a joomla. Ak ste ochotní dať čas na to, aby ste sa naučili systém podľa vášho výberu, môžete mať svoje vlastné webové stránky za cenu iba hostingu a domény..

cms platformy wordpress joomlaV prípade spoločnosti Bluehost to bude 4,95 dolárov mesačne vrátane domény. Vynásobený 12 zarába asi 60 dolárov alebo cenu jedného nápoja Starbucks za mesiac. Ak sa rozhodnete pre dlhšiu zmluvu, môžete dokonca znížiť náklady na hosting približne na 36 dolárov ročne. Naučte sa, ako si teraz nastaviť účet pomocou Bluehost.

Táto verzia barebone je dodávaná s veľmi malým počtom zvončekov a píšťaliek. Bude to tiež časovo najnáročnejšie pre seba. Takto je možné vytvoriť vysoko kvalitný web a mnoho z nich to už predtým urobilo.

Možnosť 2: Prenájom nezávislých pracovníkov – 1 000 až 3 000 USD na webovú stránku

Samozrejme, ak máte rozpočet alebo sa nechcete venovať času sami, môžete si tiež najať nezávislého pracovníka, aby vykonal všetku prácu za vás. Existuje veľa miest, kde môžete urobiť, vrátane UpworkFreelancer.com, a PeoplePerHour.

PeoplePerHour-homepage

Priemerná hodinová mzda pokrýva široký rozsah, od menej ako 10 USD do 100 USD +. Náklady na web teda veľmi závisia od toho, s kým spolupracujete a ako dlho trvá dokončenie vášho projektu. Štandardná webová stránka WordPress trvá od 15 do 30 hodín. Preto sa pozeráte na náklady vo výške 150 až 3 000 dolárov+.prehliadka na voľnej nohe

Ak pracujete s tvorcom webových stránok, môžete si tiež niekoho najať, aby pre vás vytvoril vlastnú šablónu. Mnoho poskytovateľov má na tento účel špeciálne trhy. Nezabúdajte, že to bude stáť peniaze navyše na používanie nástroja na tvorbu webových stránok na prvom mieste – viac na tom nižšie.

Tu je riešenie:

Ak chcete kvalitu, pri prenajímaní webového vývojára je minimálne 1 000 – 3 000 USD dobré číslo, ktoré sa dá očakávať od jednoduchého webu. Čím je stránka zložitejšia, tým vyššie sú náklady.

Možnosť 3: Spolupráca s agentúrou – 10 000 až 50 000 dolárov na webovú stránku

Práca s agentúrou je úplne iný príbeh.

Budete komunikovať s viacerými zúčastnenými stranami, ktoré sú zodpovedné za rôzne oblasti (dizajn, branding, vývoj, SEO atď.), Čo proces výrazne predlžuje a výsledkom bude viac pracovného času..

pracovať s agentúrou

Získate bezpochyby kvalitu – ale cena sa enormne zvyšuje.

Koľko potom?

V agentúrach môžu byť hodinové sadzby kdekoľvek medzi $ 100 a 500 $ +. V dôsledku toho sú náklady na webovú stránku od 10 000 do 50 000 USD realistické. Je tiež možné získať web za menej ako 10 000 dolárov. Je veľmi pravdepodobné, že nájdenie agentúry, ako je táto, bude chvíľu trvať.

Tým sa tieto podniky nebudú biť. Existuje veľa dobrých ľudí, ktorí robia skvelú prácu. Ak máte spoločnosť, ktorá má rozpočet na spoluprácu s agentúrou, konečný výsledok môže byť fantastický a investícia sa veľmi oplatí. Je to len tak, že to prichádza s nákladmi a musíte si toho byť vedomí.

Z tohto dôvodu sa mnohí rozhodujú sami vytvárať webové stránky. Ďalšou možnosťou je, že robia kombinovaný prístup, keď robia niektoré časti sami a iné zadávajú externe.

Aby sme vám pomohli rozhodnúť sa pre ten správny proces, v ďalšej časti nášho plánu nákladov na webe sa rozoberú rôzne nákladové faktory a ukáže sa, čo môžete očakávať.

Doména a hosting

Doména a hosting patria medzi základné potreby webovej stránky. Z tohto dôvodu sú tiež prvým aspektom, na ktorý sa pozrieme. Aj keď existuje veľa druhov hostingu, pokiaľ ide o vytváranie vlastných webových stránok, máte dve hlavné možnosti: hostil a hostil.

Možnosti hostiteľa

Vlastné hostovanie jednoducho znamená, že si sami zaobstaráte hostingový priestor. Môže to mať podobu zostavenia alebo nákupu a prevádzkovania vlastného servera doma. Pokiaľ sa nestanete sysadminom, pravdepodobne nebudete prevádzkovať svoj vlastný server, preto v tomto bode nebudeme kryť náklady.

Najčastejšie sa ľudia obracajú na poskytovateľa hostingu. To znamená, že spoločnosť, ktorá na nich prevádzkuje webové servery a prenajíma priestor iným ľuďom.

Existujú dve hlavné možnosti:

 • Úplne hostiteľom – Vo väčšine prípadov jednoducho platíte mesačný poplatok za využitie priestoru na niekom serveri. Poskytujú základné nastavenie a možnosti, ktoré potrebujete. Zvyšok vašich webových stránok je z väčšej časti na vás. Dobrým príkladom je Bluehost. Náklady sa v priemere pohybujú okolo 2 až 5 dolárov mesačne.Domovská stránka Bluehost
 • Spravovaný hosting – Najmä pre WordPress existuje aj tzv. Riadený hosting. To znamená, že poskytovatelia vám nedávajú len webový priestor, ale sa aktívne podieľajú aj na správe vašich stránok. To znamená automatické zabezpečenie, aktualizácie, ukladanie do vyrovnávacej pamäte atď. Dodatočná služba samozrejme robí tento druh hostenia nákladnejším. Napríklad spravovaný hosting WordPress beží na jednom webe približne 15 až 50 dolárov mesačne.

Ak chcete ešte menej práce na rukách, ďalšou možnosťou môže byť dobrý nápad.

Hosťované možnosti

Hosťovaná webová stránka znamená, že niekto iný sa stará o všetko technické, ktoré sa týka prevádzkovania stránky. Postarajte sa iba o dizajn, obsah a marketing svojich webových stránok.

Typickými príkladmi sú napríklad tvorcovia webových stránok Wix, stály kontakt, štvorcový priestor a Weebly (viac v tomto zozname). Hosťovaná verzia programu WordPress je ďalším príkladom (prečítajte si naše porovnanie stránok WordPress.com a WordPress.org)..

hostingové plány wordpress.org

Jedinou nevýhodou tohto usporiadania je to, že ste často zamknutí v zozname funkcií podľa vášho vybraného plánu. Ak chcete ďalšie možnosti, musíte svoj účet inovovať. Rovnaké funkcie, ktoré získate na webových stránkach, ktoré hosťujú, sú pri hosťovaných alternatívach často drahšie.

Mesačné náklady na riešenia hostovaných webových stránok sa pohybujú okolo 4 až 40 dolárov.

Náklady na doménu

Server nie je všetko, čo potrebujete. Váš web by mal byť dosiahnuteľný. Preto potrebujete názov domény.

Mnoho hostovaných riešení tam poskytuje bezplatnú podoblasť http://yoursite.maindomain.com. To je v poriadku pre vývojové účely alebo pre hobby blogy. Na akékoľvek profesionálne účely budete pravdepodobne potrebovať vlastný názov domény, ktorý získate od registrátora domény. Náklady na doménu končiacu sa v roku 2010 budú stáť približne 10 dolárov .com.netto.org alebo iné štandardné domény. Fancierove zakončenia ako .sklad.io alebo .globálnej sú drahšie, v rozmedzí 30 USD / rok a viac.

rôzne rozšírenia domén

Vyberanie správneho názvu domény je často dôležitejšie ako ukončenie. Niektoré hostingové spoločnosti a služby ponúkajú pri registrácii bezplatnú doménu. Ak je to tak, môžete odpočítať poplatky za doménu z plánu nákladov na svoje webové stránky.

Softvér / Platforma (+ doplnky)

Web nepotrebuje iba domov a adresu, ale potrebuje aj nadáciu – technológiu, na ktorej je spustený. Pred niekoľkými rokmi to bol jednoducho HTML alebo PHP. Ak ste chceli webovú stránku, musíte si súbory sami vytvoriť a umiestniť na server.

Pretože ste na to potrebovali programovacie zručnosti, pravdepodobne ste niekomu zaplatili, aby to urobil. Preto vývoj býval hlavným prispievateľom k nákladom na webové stránky. V súčasnosti máme ďalšie spôsoby prevádzkovania webových stránok, konkrétne systémy na správu obsahu (CMS) a tvorcov webových stránok.

Systémy na správu obsahu

Na strane CMS sú najbežnejšie WordPress, Wix a Progress Sitefinity, pričom WordPress je zďaleka najobľúbenejší (50% podiel na trhu, tečúcou viac ako 30% všetkých webových stránok na internete).

Graf distribúcie využitia internetového CMS

Všetky majú niečo spoločné: Sú to softvérové ​​balíky s otvoreným zdrojom, a preto ich môžete úplne zadarmo používať.

Dobré správy, správne?

Majte na pamäti, že s nimi sú stále spojené určité náklady.

V závislosti od toho, aký typ stránok potrebujete, budete pravdepodobne potrebovať niektoré platené doplnky, napr. profesionálne šablóny alebo doplnky pre ďalšie funkcie. Majú širokú škálu cien a budeme sa o nich baviť v ďalšej časti.

Okrem toho si všetky tri vyžadujú rôzne úrovne technických znalostí. Najmä pre Drupala musíte mať programovacie kotlety. Preto, ak nie ste vývojárom webových stránok sami, je väčšia pravdepodobnosť, že budete potrebovať odbornú pomoc. Je zrejmé, že to zvýši ďalšie náklady do rozpočtu vašej webovej stránky.

Viac informácií nižšie.

Tvorcovia webových stránok

Ďalšou obľúbenou možnosťou vytvorenia vlastnej webovej stránky je použitie nástroja na tvorbu webových stránok. Ide o hostené riešenia, ktoré umožňujú ľuďom bez technických znalostí navrhovať webové stránky bez kódovania. Pomocou rozhrania drag-and-drop môžete vytvoriť požadovaný web. Už sme spomenuli najobľúbenejšie príklady vyššie.

Tvorcovia webových stránok sa zvyčajne spoplatňujú mesačne a ponúkajú rôzne plány s viac či menej funkciami. V priemere stoja 4 až 40 dolárov mesačne.

plány na tvorbu webových stránok

Ako už bolo spomenuté, prichádzajú tiež s hosťovaním, takže si ich môžete odpočítať z celkovej sumy. Nezabudnite, že budete pravdepodobne musieť kúpiť svoju vlastnú doménu.

Aj keď takmer všetci tvorcovia webových stránok ponúkajú bezplatné plány alebo aspoň bezplatné skúšobné obdobia, aby ste dostali rovnaké množstvo funkcií ako v prípade systému CMS s vlastným hosťovaním, zvyčajne musíte platiť viac mesačne.

Tvorcovia webových stránok zároveň prichádzajú so všetkým komfortom komerčného produktu. To znamená, že máte niekoho, na koho sa treba obrátiť v prípade problémov a všetko pochádza z jedného miesta. Preto je menej pravdepodobné, že narazíte na technické problémy.

Vlastné riešenie

Samozrejme, je tiež možné najať niekoho, kto zostaví vlastné riešenie namiesto toho, aby si hľadal niečo hotové. Vaše náklady na vývoj budú vyššie, pretože to trvá dlhšie a vyžaduje viac práce. V takom prípade by ste pravdepodobne pracovali s agentúrou a platili ceny uvedené na začiatku.

Náklady na dizajn a vývoj

Po tom, ako sa rozhodnete, na ktorom systéme chcete spustiť svoje webové stránky a kde ho hostiť, je čas dať všetko dohromady. Náklady na dizajn a vývoj väčšinou závisia od toho, koľko práce môžete urobiť sami, od toho, koľko zaplatíte ostatným ľuďom za to. V závislosti od platformy, ktorú ste si vybrali, sa tieto budú veľmi líšiť.

Systémy na správu obsahusystémy na správu obsahu

Ak idete cestou CMS, implementácia návrhu webovej stránky môže jednoducho znamenať nájdenie správnej šablóny. Existuje veľa najlepších flexibilných tém WordPress, najmä v systéme Windows adresár WordPress. To isté platí pre ďalšie dva systémy na správu obsahu Joomla! a Drupal.Drupal vs Joomla! vs WordPress

Ak potrebujete niečo trochu sofistikovanejšie, budete musieť ísť za prémiu.

Ceny sú nasledovné:

Všimnite si, že WordPress má zďaleka najväčší ekosystém. Z tohto dôvodu pravdepodobne nájdete bezplatnú šablónu, ktorá vyhovuje vašim potrebám. Vyhľadať odbornú pomoc je tiež jednoduchšie v prípade, že potrebujete nejaké úpravy. Zároveň je menej pravdepodobné, že to budete potrebovať, pretože WordPress je najmenej technický z týchto troch CMS.

To isté platí pre funkčnosť. Medzi WordPress ’ 50 000+ doplnkov, pravdepodobne nájdete, čo potrebujete. To vás zbaví povinnosti najať niekoho, kto vám vyrobí vlastné riešenie. Tam sú tiež platené pluginy, ktoré poskytujú širokú škálu funkcií.

Približné ceny rozšírení pre rôzne redakčné systémy pre jednu stránku:

 • WordPress: 29 – 59 dolárov
 • joomla: 29 – 59 dolárov
 • Drupal: 16 – 29 dolárov

Všimnite si, že najmä v prípade Drupalu budete určite potrebovať vývojára na implementáciu akýchkoľvek zmien. Dokonca aj nastavenie novej šablóny alebo jej inštalácia je s touto platformou oveľa zložitejšia. Priemerní používatelia ich preto zvyčajne nedokážu implementovať alebo potrebujú tráviť veľa času zisťovaním vecí.

Tvorcovia webových stránok

Dobrou správou je, že tvorcovia webových stránok sú navrhnutí tak, aby vám umožnili pracovať sami. Z tohto dôvodu budete pravdepodobne musieť niekomu zaplatiť, aby prevzal prácu. Okrem toho zvyčajne prichádzajú s radom hotových šablón, ktoré môžete okamžite použiť, niekedy aj stovkami.Šablóny tvorcov webových stránok

Aj keď si môžete šablóny prispôsobiť podľa svojich potrieb, často to tiež znamená, že ste uviazli s výberom možností. V niektorých prípadoch je možné zakúpiť ďalšie šablóny. Toto je často oveľa nákladnejšia možnosť ako použitie predvolených šablón pre CMS.Weebly vs Squarespace vs Wix

 • Squarespace: 199 – 299 dolárov
 • Weebly: 22 – 49 dolárov

Môžete si tiež najať niekoho, kto vám pritiahne niečo zvyčajné. To tiež nie je lacné.

Pokiaľ ide o funkčnosť, tvorcovia webových stránok tiež ponúkajú doplnky a aplikácie na vylepšenie vašich stránok. Mnohé z nich sú zadarmo, ale existujú aj prémiové riešenia funkcií, ako je napríklad vytvorenie internetového obchodu. Tieto prídu nad rámec vašich základných nákladov. Tu je niekoľko príkladov cien pre rôznych tvorcov webových stránok:

 • Wix: 3 $ – 20 $ mesačne
 • Weebly: $ 2 – 79 $ mesačne

Nakoniec, ak máte niečo, čo nedokážete vyriešiť sami, je tiež možné najať si odborníka. Ceny, ktoré sme našli, boli medzi 4 a 250 USD za hodinu.

Rôzne náklady

Webová stránka je viac ako len elektronická kostra. Aby bol web úspešný, potrebujete niekoľko ďalších vecí. Najdôležitejšie sú obsah a marketing. V závislosti od vašich schopností (alebo ochoty ich získať), ktoré sú spojené s dodatočnými nákladmi:

 • copywriting – Nie ste rodený spisovateľ? Nikto nie je! Ak chcete, aby bol váš web atraktívnejší a informatívnejší, pomôže vám opakovane spájať súvislé vety. Ak sa cítite absolútne neschopný urobiť to alebo nemáte niekoho vo svojom tíme, môžete ho zadať externe. V závislosti od úrovne skúseností si copywriter účtuje 50 až 200 dolárov za hodinu.
 • vizuálne – Obsah je viac ako len písanie. Kvalitné vizuálne prvky podčiarkujú váš bod a spríjemňujú prehliadanie vašich stránok. Našťastie existuje veľa fotografie zadarmo tam vonku. V opačnom prípade musíte za obrázok zaplatiť 1 – 100 dolárov.fotografie zadarmo
 • SSL / HTTPS – Je dôležité, aby bol váš web v bezpečí. Šifrovanie je jedným z týchto základných opatrení. Potrebujete to najmä, ak plánujete spustiť internetový obchod. SSL vyžaduje certifikát a existuje niekoľko bezplatných možností. Platené certifikáty začínajú na 15 USD ročne, ale môžu ísť až po niekoľko tisíc. Pre WordPress máme podrobného sprievodcu pre presun vašich stránok z HTTP na HTTPS.
 • SEO – Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja je dôležitá. Google a Co. sú jedným z najdôležitejších zdrojov návštevnosti akejkoľvek webovej stránky. Vaše základné nastavenie by sa malo postarať o technické aspekty. Možno budete potrebovať pomoc s optimalizáciou na stránke. WordPress má za to skvelé doplnky. Pre všetko ostatné bude možno potrebné niekoho najať. Očakávajte hodinové sadzby 100 – 200 dolárov+.seo

Náklady na údržbu

náklady na údržbuAkonáhle bude váš web pripravený a online, budete sa musieť zaoberať údržbou.

Ako sa uvádza v úvode, webové stránky si vyžadujú určitú údržbu. Aj keď to zvyčajne nie je blízko nákladov na prvé nastavenie, je stále potrebné niečo zvážiť.

Pravidelné náklady na údržbu

 • Hosting & Domain – Platia pre každú možnosť. Presná suma závisí od toho, čo si vyberiete. S hostovanou možnosťou je to poplatok za akýkoľvek plán, na ktorom sa práve nachádzate, so stránkou, ktorá je hosťovaná, závisí od vášho poskytovateľa. Nezabudnite na ročné poplatky za obnovenie vo všetkých vlastných doménach!
 • aktualizácie – Softvér sa neustále vyvíja s novými funkciami, vylepšeniami kódu atď. Pri hostovaných riešeniach sa o túto časť stará. Na druhej strane webové stránky s vlastným hosťovaním budú vyžadovať, aby ste sami implementovali nové verzie. Ak to váš zvolený systém komplikuje (pozerám sa na vás, Drupale!), Možno si budete musieť niekoho najať..
 • Prémiové obnovenie – Licenčný model teraz používa veľa tém a doplnkov. To znamená, že ponúkajú aktualizácie a podporu iba na obmedzený čas. Potom musíte obnoviť licenciu, aby mohli byť súčasťou vašich nákladov na údržbu.
 • zabezpečenia – Keď je webová stránka online, musíte ju udržiavať v bezpečí. To znamená zálohovanie a ďalšie bezpečnostné opatrenia. V hostovaných systémoch je to zvyčajne súčasť plánu. Aspoň vo WordPress je väčšina z nich k dispozícii vo forme bezplatných doplnkov. Ak používate prémiové riešenia, mali by ste na to rozpočet.
 • SSL certifikát – Ak používate komerčný certifikát SSL, ktorý sa dodáva s poplatkami za obnovenie, nezabudnite tiež na to.

marketing

Vyššie uvedené je zabudované do každého plánu nákladov na webové stránky a nie je tam veľa prekvapení. Marketing je často podceňovaným faktorom.

Ak je váš web online, pokiaľ ho nepoužívate iba ako brožúru – vtedy začína skutočná práca! Musíte dostať slovo a vyhliadky, aby vaše stránky mohli začať zarábať peniaze. To prináša ďalšie úlohy a / alebo ďalšie náklady:

 • Obsahový marketing – Hovorili sme o copywritingu v stavebnej a projektovej časti. Ak chcete svoje stránky uviesť na trh, vytvorenie blogu je jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť. WordPress je vynikajúcou voľbou. Články si môžete vytvoriť sami alebo si prenajať bloggera. Ak si vyberiete druhú možnosť, predpokladajte náklady vo výške 100 – 300 dolárov za 1000-slovný článok.
 • SEO – Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja nie je potrebná iba pre pôvodnú webovú stránku. Ak sa vaše stránky veľa menia (napríklad z dôvodu týždenných blogových príspevkov), je to tiež prebiehajúci proces. Existuje mnoho bezplatných nástrojov na výskum kľúčových slov, ale ak sa rozhodnete pre platený, nastaví vás späť o 30 až 99 dolárov na štandardné plány. Prípadne si najmite niekoho na SEO za vyššie uvedené ceny.

  údaje o návštevnosti webových stránok v službe Google Analytics
  Údaje o návštevnosti webových stránok v službe Google Analytics
 • Sociálne médiá – Sociálne médiá sú dôležitým nástrojom na zvýšenie návštevnosti. Bude to chvíľu trvať, najmä ak to urobíte manuálne. Užitočné nástroje ako HootSuite a nárazník môže výrazne skrátiť váš čas a stáť 15 až 20 dolárov za účet pre jedného používateľa. Alebo si môžete najať niekoho, v takom prípade môžete očakávať, že zaplatíte $ 15 – $ 100 + v závislosti od skúseností nezávislých pracovníkov..nárazník

Koľko stojí webová stránka?

Správna odpoveď na otázku, koľko stojí webová stránka, je … že záleží na mnohých faktoroch! Rozhodnutie závisí od vašich preferencií, potrieb a rozpočtu koľko práce ste ochotní investovať sami a čo zadať externe inej osobe.

koľko stojí webová stránka cena webového plánu

Po absolvovaní vyššie uvedeného by ste teraz mali byť bližšie váš osobný plán.

Osobne, ak nezakladate spoločnosť, ktorá potrebuje nákladné vlastné riešenie, vždy by som vám odporučila ísť so samostatnou alebo spravovanou hostenou webovou stránkou WordPress..

Áno, výučbová krivka je o niečo strmšia ako u tvorcov webových stránok alebo hostených webových stránok. To neznamená veľa – platforma WordPress je veľmi priateľská pre začiatočníkov. Doslova milióny ľudí, ktorí nemali žiadne znalosti webdizajnu alebo vývoja pred ich prvým použitím, ich používajú každý deň.

Ak to dokážu, môžete aj vy!

ďalej, WordPress má zďaleka najväčší ekosystém všetkých možností. V dôsledku toho existujú riešenia pre takmer všetko, na čo si vzpomenete, mnohé zadarmo. WordPress je tiež neuveriteľne flexibilný a s tým nemôžete robiť nič.

Najdôležitejšie je, že všetko, čo s WordPress zostavíte, je úplne vaše. Máte plnú kontrolu nad tým, čo sa deje s vašimi stránkami a vlastníte všetok obsah. S webom môžete robiť čokoľvek, vrátane jeho presunu do inej hostiteľskej spoločnosti. Ak si v podstate prenajímate webovú stránku na serveri inej osoby, pravdepodobne sa vám nebude podariť ponechať si ju, ak sa rozhodnete presunúť.

Čo pridať na webovú stránku vyššie? Komentáre alebo otázky? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map