Dôvody, prečo sa vaša spoločnosť musí presunúť do cloudu zo zdieľaného hostingu

cloudové servery


Z tisícov webových stránok dostupných na internete je zdieľaný web hosting stále považovaný za najpoužívanejší hosting. Cloud hosting a zdieľaný hosting majú veľa rozdielov a sú jedinečné rôznymi spôsobmi. Musíte si vybrať jednu z nich na základe vašich požiadaviek.

Zdieľaný hosting je dobrý, pokiaľ ste začiatočník. Spoločný hosting má svoje nevýhody, že pri inovácii webových stránok nebude schopný splniť vaše požiadavky. Existuje veľa šancí na nedostatok zdrojov, prestoje a IP blacklist atď.

Na druhej strane, cloud hosting je známy svojou výkonnosťou. Cloud hosting poskytuje zdroje, ako je pamäť, úložný priestor atď. Zo sady serverov (cloud). Jednoducho povedané, cloudový hosting prišiel ako riešenie nevýhod zdieľaného hostingu.

V tomto článku sa chystáme diskutovať, či je cloud hosting skutočne lepší ako zdieľaný hosting alebo nie.

Ako funguje zdieľaný webhosting?

Čo je zdieľaný webhosting

Zdieľaný webhosting je základný typ webhostingu, v ktorom jeden server uloží stovky alebo niekedy tisíce webových stránok. Je to ako zdieľať izbu so svojimi priateľmi, kde budete zdieľať niekoľko zdrojov, ako je voda, elektrina, jedlo atď.

Zdieľaný hosting je považovaný za najlacnejšiu hostingovú platformu. Poskytovatelia hostingu ponúkajú zdieľaný hosting za rôzne ceny v závislosti od množstva zdrojov, ako sú priestor, šírka pásma, databázy MySQL, e-mailové účty a niekoľko ďalších..

10 najlepších zdieľaných plánov hostenia

Výhody zdieľaného hostingu

rentabilné

Zdieľaný hosting je k dispozícii za najlacnejšie ceny v závislosti od plánov a ponúk. Pretože zdroje sú zdieľané medzi používateľmi, cena medzi nimi je rozdelená medzi nich.

Začiatočník priateľský

Zdieľaný hosting sa považuje za najlepší pre tých, ktorí chcú vstúpiť do hostiteľského prostredia. Je veľmi preferovaný pre blogerov a malé podniky.
Jednoduchá správa webových stránok

Zdieľaná hostingová platforma poskytuje užívateľsky príjemné ovládacie panely ako cPanel alebo Plesk atď., Ktoré sa hodia pri správe vašich webových stránok.
Nie sú potrebné technické znalosti

Ako užívateľ zdieľaného hostingu sa musíte zamerať iba na svoj web. Server je spravovaný, udržiavaný a aktualizovaný technickým personálom poskytovateľa hostingu.

Nevýhody spoločného zdieľania

výkon

Ak je na zdieľanom serveri populárna webová stránka s relatívne vysokou intenzitou prenosu a začne využívať viac zdrojov, výkonnosť vašej webovej stránky sa určite spomalí..

Hrozba čiernej listiny

Keďže webové stránky na zdieľanom serveri používajú jedinú IP, prítomnosť zlých susedských webových stránok poškodí povesť vašich webových stránok prostredníctvom čiernej listiny IP.
Žiadne ovládacie prvky servera

Server spravujú pracovníci poskytovateľa hostingu. Akýkoľvek problém na serveri vás privedie do stredu ničoho. To môže spôsobiť konflikt medzi poskytovateľom hostingu a vlastníkmi webových stránok. Súvisiace: Zdieľané základy webhostingu pre začiatočníkov

Ako funguje Cloud Hosting?

Skupina serverov je zoskupená tak, aby fungovala ako jeden systém, ktorý sa nazýva cloud. Cloud bude hostiť niekoľko webových stránok a dokáže zvládnuť vysokú návštevnosť a hroty. Nasleduje technológia Cloud Computing.

Cloud hosting je vysoko dostupný za model ceny za použitie na webhostingovom trhu. Tento typ hostingu má schopnosť prekonať problémy, ktorým čelí zdieľaný hosting a iné typy hostingu.

Najlepšie 10 Cloud hosting plány

Prečo sa cloud hosting v nedávnej minulosti stal viac populárnym?

Ako vlastník webových stránok by ste chceli, aby bol každý deň v prevádzke. Existuje pravdepodobnosť zlyhania servera alebo zlyhania hardvéru na serveri zdieľaného hostingu z niekoľkých dôvodov. Výnimkou je cloudový hosting. Sada serverov spolupracuje na zvýšení výkonu vášho webu a keďže v cloude je viacero serverov, zlyhanie jedného servera neovplyvní fungovanie vášho webu..

Výhody cloudhostingu

Vysoký výkon

Výkonnosť hostingu v cloude sa nemôže zhodovať s inou hostiteľskou platformou. Je to preto, že sada serverov alebo cloud spolupracuje a funguje ako jeden virtuálny server.

Odolnosť proti chybám

Ak sa stane, že server, ktorý je hostiteľom vašej webovej stránky v cloude, má akýkoľvek druh zlyhania, potom druhý server v cloude funguje ako náhrada a hosťuje vašu webovú stránku. Preto je veľmi spoľahlivý.

Férové ​​ceny

Cloud hosting používa model platby za použitie. Musíte platiť za to, čo presne používate. Môžete dokonca získať ďalšie zdroje podľa vašich požiadaviek.

Nevýhody cloudhostingu

Technické znalosti sú nevyhnutnosťou

Cloud hosting je úplne odlišný od ostatných typov. Musíte vedieť, ako presne funguje, keď pracujete s cloudom. Preto nie je vhodný pre začiatočníkov

Relatívne nákladnejšie

Aj keď je cloud hosting k dispozícii za cenu platenia za použitie, je nákladnejší ako iný typ hostingu. Preto nie je cenovo dostupný pre startupy. Súvisiace: Čo je Cloud Hosting? Ako to naozaj funguje?

záver:

Výber zdieľaného hostingu a cloudhostingu závisí od mnohých faktorov, ako je váš rozpočet, typ webových stránok a mnoho ďalších.

Ak ste začiatočník alebo ak máte web pre svoju malú firmu, vždy je lepšie mať pre váš web zdieľaný hosting. Ako sa vaše podnikanie rozrastá, musí byť váš web schopný zvládnuť vysokú návštevnosť a hroty. Keď začnete zarábať slušné peniaze, prejdite na cloud hosting.

To je všetko, čo máme pre tento článok. Dúfame, že ste sa naučili niečo nové a pomohlo vám to!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me