Crash kurz Google Analytics pre digitálnych obchodníkov

Prispel hosť hosť Andrew Andrew McLoughlin pre Digitálny marketing Colibri


Jedna vec, ktorú sme sa naučili ako špičková agentúra pre digitálny marketing v San Franciscu, je, že naše úsilie je takmer úplne bezvýznamné, ak nemáme spôsob, ako zmerať náš vplyv. Rovnako ako väčšina firiem, aj náš závisí od spätnej väzby, sledovania výsledkov, testovania nových prístupov a stratégií a od schopnosti objektívne porovnávať výsledky.

Pre digitálnych marketingových pracovníkov je služba Google Analytics jedným z najdôležitejších nástrojov na sledovanie výsledkov a zabezpečenie toho, aby bol váš web optimalizovaný pre vyhľadávacie nástroje. Nižšie sme zostavili tento havarijný kurz, aby sme vám poskytli rámec, ktorý potrebujete na pochopenie softvéru a na začatie jeho práce vo vašej vlastnej digitálnej sade nástrojov. Toto malé vzdanie sa zodpovednosti nemá za cieľ nahradiť vlastný analytický kurz a certifikáciu spoločnosti Google, ale skôr ho doplniť.

Google Analytics a dôležitosť čísel

Predstavte si scenár: Je polovica jari. Váš web práve zverejnil novú vstupnú stránku, ktorá používa mierne odlišné frázovanie ako v prípade zvyčajnej značky. Prechádzate na vstupnú stránku zo svojho mesačného bulletinu a zverejňujete odkazy na svoje účty sociálnych médií. O tri dni neskôr sa na vašom webe zaznamenal merateľný nárast počtu konverzií (povedzme, predaj z vášho internetového obchodu). Zdá sa, že konverzie korelujú s novou vstupnou stránkou, so zmenenou značkou, takže celý svoj web upravujete tak, aby zodpovedal novému tónu a snímkam. Zrazu však konverzie poklesnú a výnosy dosiahnu rekordne nízke minimum. Čo sa pokazilo?

Chyba v tomto príklade spočívala v zladení korelácie medzi dvoma udalosťami – novou vstupnou stránkou a zvýšením počtu konverzií – a bez dôkazu sa predpokladá, že nová značka priamo spôsobená špička v konverziách. Ak ste sledovali svoju návštevnosť pomocou služby Google Analytics, zistili ste, že miera okamžitých odchodov na novej vstupnej stránke bola nezvyčajne vysoká a čas na stránke bol nezvyčajne nízky. ľudia nenávidel nová značka, dokonca aj ľudia, ktorým sa vaše stránky páčili natoľko, aby sa prihlásili na odber bulletinu. Vaše konverzie sa zvýšili, pretože v tomto ročnom období sa neustále zvyšovali: ľudia kupujú darčeky na Deň matiek.

V tomto scenári by analytika údajov zachránila vaše stránky pred nešťastnou sebabotážou konania bezohľadne bez dôkazov. Jediná jasná cesta k úspechu je mať ťažké čísla, sledovať ich pôvod a segmentovať údaje podľa množstva rôznych premenných.

ako nie Použitie nástroja Google Analytics

-Kanály verzus techniky

Aj keď náš scenár uvedený vyššie hovoril, nemýľte si službu Google Analytics za všestranný a všestranný marketingový nástroj, za ktorý ho niektorí ľudia považujú. Skutočne existuje jedna zásadná chyba, ktorú mnohí neskúsení digitálni obchodníci robia pri prvom použití služby Google Analytics. Vysvetlite nám to.

V zásade Google Analytics rozdeľuje údaje primárne podľa kanálov. Existujú aj iné spôsoby, ako nakonfigurovať svoje prehľady, ale predvolený a ten, s ktorým väčšina začína, rozdeľuje návštevnosť do skupín, napríklad „Organické“ (ľudia, ktorí našli váš web vo výsledkoch vyhľadávania dopytom na relevantné kľúčové slová), „Priame“ ( ľudia, ktorí klikli na odkaz, načítali záložku alebo zadali adresu URL), „Sociálne siete“ (ľudia pochádzajúci zo sprostredkovaní zo sociálnych médií), „Platené vyhľadávanie“ (ľudia, ktorí klikli na platenú reklamu) atď..

Toto predvolené zoskupenie údajov umožňuje nebezpečne ľahko predstaviť každý diskrétny kanál ako diskrétny marketing stratégia. Je to vážny úskalie a v jeho očiach prichádza čoraz viac digitálnych obchodníkov.

Google Analytics odvádza skvelú prácu, keď vám povie o návštevnosti vašich stránok, o správaní používateľov atď., Ale v prípade širšieho marketingového úsilia s ním nepovažujte všetko za úlovok. Najlepšia rada, ktorú vám môžeme dať, je použiť nástroj tak, ako je určený. Nesnažte sa zatĺcť klincom pomocou skrutkovača a neočakávajte, že služba Google Analytics urobí ťažkú ​​prácu pre vašu stratégiu digitálneho marketingu..

Čo to Môcť do

Takže, keď to znemožníme, porozprávajme sa o rôznych silných stránkach a aplikáciách služby Google Analytics. To vám môže povedať, odkiaľ prichádzajú vaši návštevníci, zoskupením vašej prevádzky do samostatných zdrojov. Môže vám povedať, aké druhy ciest používajú používatelia, keď sa dostanú na vaše stránky, a údaje môžu byť segmentované podľa množstva premenných, aby získali komplexnejší obraz. Môže sledovať konverzie, ciele a interakcie používateľov a za správnych okolností sa dá použiť na zistenie, či nové marketingové iniciatívy majú dosah, v ktorý ste dúfali..

Predstavme si ďalší scenár. Chcete sa dozvedieť viac o demografických údajoch vašich používateľov, konkrétne o tom, ako sa rozhodnúť, či by bolo vhodné investovať do vyhradenej mobilnej verzie vašich stránok, alebo presmerovať svoje marketingové úsilie. Údaje mapujete tak, že rozdeľujete používateľov podľa polohy, typu zariadenia (rozlíšenie obrazovky vám môže povedať, či išlo o tablet, mobilný telefón alebo stolný počítač), prehľadávača, jazyka atď..

Analýzou výsledkov zistíte, že väčšina vašich návštevníkov sú hlavne nemecky hovoriaci užívatelia tabliet, z ktorých väčšina má sídlo v Európe. Zdá sa tiež, že väčšina vašich používateľov sú opakovaní návštevníci, zvyčajne po priamom prepojení.

Tak čo robíš?

V takom prípade by bolo rozumné investovať do nemeckej jazykovej verzie svojich stránok, ktorá je optimalizovaná pre mobilné zariadenia. Pravdepodobne by ste tiež videli značný úspech od a newsletter, pretože také veľké percento používateľov preukázalo opakujúci sa alebo stály záujem o váš obsah.

Ak vám údaje umožnia povedať viac o tom, čo sa skutočne deje, dozviete sa viac o svojich používateľoch a budete môcť lepšie uspokojovať ich potreby..

benchmarking

S údajmi, dokonca aj s komplexnými údajmi, je to, že pre vás nie sú užitočné bez kontextu. Nemôžete extrapolovať ani z niekoľkých údajov. Tu prichádza benchmarking.

V zásade je benchmarking proces, ktorým sledujete údaje v priebehu času, vo vzťahu k okolnostiam, aby ste získali predstavu o tom, ako by vyzeralo „typické“ rozšírenie, aby ste mali spôsob, ako vyhodnotiť údaje pre konkrétnu kampaň oproti priemeru , Vždy, keď je to možné, sledujeme údaje najmenej tri mesiace, minimálne, keď prichádzame s našimi referenčnými hodnotami, len aby sme brali do úvahy mimozemské hodnoty (napríklad nákupy v deň matiek!) V ideálnom prípade by ste chceli sledovať údaje oproti referenčným hodnotám z toho istého mesiaca rok, v ten istý deň v týždni a dokonca v rovnakom čase. Ak sa napríklad vaša návštevnosť zvyčajne zvýši okolo 5:00 PST (tj o 14:00 v Berlíne), mali by ste pri porovnávaní výsledkov novej kampane alebo vstupnej stránky sledovať svoje výsledky z rovnakého časového obdobia. Väčšina firemných webových stránok zvyčajne špičky cez deň v pracovné dni, zatiaľ čo väčšina miest pre voľný čas špičky cez víkendy a víkendy.

Ak váš web už nejaký čas existuje, je vždy dobré sledovať aj ročné referenčné hodnoty. Ak sa váš web blíži okolo Vianoc, nezúfajte, ak vaša júnová prevádzka nezodpovedá všetkým najvyšším hodnotám. Čím viac kontextujete so svojimi údajmi, tým užitočnejšie budú a presnejšie a korigujú generované závery.

Tipy a stratégie

-Nedotýkajte sa nespracovaných údajov

Od chvíle, keď implementujete svoje analytické sledovacie kódy, ponechajte jeden pohľad, ktorý je úplne nefiltrovaný a nemodifikovaný. Ak ho nemáte, urobte si ho teraz. Po filtrovaní údajov sa údaje spätne filtrujú. Google neukladá predchádzajúce verzie, takže vaše zmeny sú trvalé. Ak omylom implementujete filter nesprávne alebo vymažete určité údaje, je to pre dobré, takže si ponechajte jednu zálohu celého svojho účtu. Filtre môžete kedykoľvek znova zostaviť, ale bez archívu nemôžete obnoviť údaje.

-Najprv vyskúšajte všetko v testovacom zobrazení

Rovnako ako predchádzajúci tip, aj keď pridávate filtre alebo vytvárajte vlastné zobrazenie, vždy vykonajte najprv zmenu v karanténe. Použite testovacie zobrazenie na hranie a uistite sa, že vaše filtre robia to, čo chcete. Týmto spôsobom budete mať možnosť skúsiť to znova a vylepšiť ju skôr, ako zmeníte trvalú zmenu.

-Keď to urobíte, nevyrobte milión filtrov

Povedzme, že filtrujete robotský spam (a mali by ste byť!). Nechcete, aby vaše výsledky zapríčinili falošné údaje o používateľoch. Existuje veľa názvov hostiteľov, ktoré chcete vylúčiť. Nezabudnite však, že pre každý nový názov hostiteľa, ktorý chcete odfiltrovať, môžete napísať jednoduchý regulárny výraz, ktorý môžete pridať na neurčito. Vytvorením iba jedného filtra, ktorý sa nazýva „robot typu spam“ alebo takého, a jeho správnym používaním si môžete ušetriť ťažkosti so snahou prečítať stovky jednotlivých filtrov vždy, keď potrebujete pridať alebo upraviť konkrétnu vec. Je to osvedčený postup a z dlhodobého hľadiska vás ušetrí od masívnej bolesti hlavy.

-dokument všetko podľa dátumu

Google Analytics vám umožňuje viesť denník zmien, revízií, nových stránok a ďalších položiek a mali by ste ich zaznamenávať každý nezmení. Nemôžem to dosť zdôrazniť. Predstavte si, že si všimnete nevysvetlený nárast v prevádzke, ktorý začal pred dvoma alebo tromi mesiacmi, ale začína sa zmenšovať. Akú zmenu ste na svojom webe urobili pred tromi mesiacmi, ktorá by mohla spôsobiť jeho spustenie? Publikovali ste vo svojom blogu informačný bulletin alebo pokrývali konkrétnu tému? Zmenili ste architektúru svojich stránok alebo zmenili štruktúru svojich ponúk? Pridali ste sledovací kód na stránku, ktorá tam vždy bola, ktorá má z jedného alebo druhého dôvodu slabú výkonnosť?

Bez protokolu a bez kontextu nebudú pre vás vaše údaje, aj keď dráždivé, užitočné.

Rozlúčiť sa s myšlienkami

Je to pre náš rýchly kurz zlyhania služby Google Analytics pre digitálnych obchodníkov. Dúfame, že vám dal viac základov, ako používať tento mimoriadne všestranný nástroj. Ak už máte skúsenosti so službou Analytics, dúfame, že tento príspevok vás bude inšpirovať k tomu, aby ste pokračovali v rozvoji dobrých návykov a čo najlepšie využili svoje údaje v rámci prebiehajúceho digitálneho marketingového úsilia. Ak ste sa dostali na koniec tohto príspevku, potom v mene spoločnosti Colibri Digital Marketing, Ďakujem za čítanie. Ide ti to. Uvítame vašu spätnú väzbu, preto nám zavolajte Facebook alebo cvrlikání, a dajte nám vedieť, čo si myslíte! A úprimné vďaka našim milým hostiteľom za spustenie tohto príspevku.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me