cPanel Zvýšená cena – Keď sa cPanel rozhodol šokovať webhostingovú komunitu


cPanel

Najpoužívanejší a najobľúbenejší ovládací panel webhostingu, spoločnosť cPanel Inc., šokovala webhostingový priemysel 27. júna 2019. Šok prišiel v podobe zvýšenia licenčných poplatkov. Zmena sa neobmedzila len na licenčný poplatok, ale zmena sa zmenila v celom obchodnom modeli. A ľudia sú stále veľmi zmätení ohľadom týchto zmien a zvýšenia cien cPanelu. Dajte nám vedieť viac o starom aj novom modeli cenotvorby, aby ste mohli jasne pochopiť všetky zmeny, ktoré sa udiali a aký je na vás vplyv..

cPanel Old Pricing v / s cPanel New Pricing

Týmto spôsobom sa ceny cPanelu starali o zmenu cien.

cPanel zvýšenie ceny

Ako vidíte, pred zvýšením cien to bolo venované iba cPanel VPS a cPanel. Akonáhle získate licenciu, neexistovali žiadne obmedzenia týkajúce sa počtu používateľov alebo e-mailového účtu atď.

Dalo by sa kúpiť licenciu cPanel VPS alebo vyhradenú licenciu za 20 dolárov a 45 dolárov za neobmedzené účty.

Mnohí poskytovatelia webhostingu, najmä tí, ktorí ponúkali hosťujúci hosting, mali zvyčajne neobmedzený počet účtov. Ale to sa zmenilo v porovnaní s novými cenami.

Nasledujúci obrázok popisuje nové ceny licencie cPanel. A vidíte, pod názvom každého plánu je v rámci tohto plánu spomenuté obmedzenie počtu účtov cPanel. Keď server prekročí tento limit, každý účet cPanel vytvorený po prekročení uvedeného limitu sa účtuje 0,02 USD za účet.

Aktualizácia zvýšenia ceny cPanelu

Ak si kúpite správcovskú úroveň, budete musieť platiť 20 dolárov mesačne a budete mať možnosť mať na svojom serveri 5 účtov cPanel..
Ak nemáte plán správcu, budete mať na svojom serveri 30 účtov cPanel a budete musieť platiť 30 dolárov mesačne.

Ak si kúpite program Premier, budete mať na svojom serveri 100 účtov cPanel a mesačná cena tohto balíka je stanovená na 45 dolárov..

Čo ak však máte na svojom serveri viac ako 100 účtov? Po prekročení limitu budete musieť zaplatiť 0,2 USD za každý pridaný účet.

Urobili sme matematiku. A tu je to, čo sme si uvedomili.

Ak máte 150 účtov, budete musieť mesačne platiť 45 dolárov + 10 dolárov = 50 dolárov. Ak máte 200 účtov, musíte mesačne platiť 45 dolárov + 20 dolárov = 65 dolárov. A ak máte 300 účtov, vaša mesačná fakturácia cPanel vás bude stáť 45 dolárov + 40 dolárov = 85 dolárov.

Aj keď toto zvýšenie cien ovplyvňuje aj malých hostiteľov, vplyv na nich nebude veľmi vážny. Predstavte si, že poskytovateľ hostingu distribútorov hodil na server tisíce účtov cPanel. Po prekročení limitu 100 účtov budú musieť za každý účet platiť mesačne 0,2 dolárov.

To vyvolalo veľa premýšľania. Poskytovatelia webhostingu budú musieť buď zmeniť ceny ponúkaných programov, alebo prejsť na alternatívu cPanel.

Aké sú alternatívy cPanelu?

Aj keď existuje veľa bezplatných a platených ovládacích panelov webhostingu, cPanel bol kráľom. Iba ďalší ovládací panel, ktorý sa dokáže trochu postaviť na cPanel, je Plesk. A ak si nie ste vedomí, cPanel aj Plesk sú vlastnené rovnakou spoločnosťou s názvom Oakley. Kým Plesk už zaznamenal zvýšenie cien, nie je to cPanel, ktorého ceny sa zvýšili.

Nasleduje niekoľko alternatív cPanelu

  • DirectAdmin
  • InterWorx
  • ISPConfig
  • Webuzo
  • VestaCP

Aktualizácia: Revidované ceny cPanelu (po obrovskom odpore komunity poskytujúcej webhosting)

Komunita webhostingov po celom svete bola silne kritizovaná, že spoločnosť cPanel výrazne zvýšila cenu svojej licencie. Tento krok bol jasne videný ako nič iné, chamtivosť. A mnoho poskytovateľov webhostingu už začalo s odstraňovaním cPanel z mačiatok. Horúčava vôle priniesla tímu cPanel prehodnotenie cien.

A určite bol čas, aby si konkurenti cPanelu v tejto situácii udreli zlato. Ale cPanel si rýchlo všimol skutočnosť, že zvýšenie ceny spôsobí viac škody ako zisku. Preto prišli s revidovanou cenou za licenciu cPanel.

Nasledujúce ceny sú pre partnerov

cPanelovanie cien pre partnerov

A v prípade prekročenia limitu 250 účtov vám bude účtovaných ďalších 5 dolárov mesačných licenčných poplatkov za každých ďalších 50 účtov..

Ak nie ste partnerom a chcete pokračovať ako priamy zákazník, musíte vedieť, že licencie Solo nemožno previesť na plány správcu..

Môžete sa zapojiť do partnerského programu, pretože tento proces sa stal veľmi jednoduchým a znížili sa požiadavky na to, aby ste sa stali partnerom, ak patríte do rozvíjajúcej sa oblasti..

Aj keď sa to javí ako opatrenie na zametanie všetkého pod kobercom, komunita hostenia webov stále zostáva rozdelená, pokiaľ ide o akceptovanie revízií cien..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me