Ako zálohovať a obnovovať

Ako zálohovať a obnovovaťČi už prevádzkujete firemnú webovú stránku, internetový obchod alebo hobby blog; jedna vec je istá: musíte implementovať pravidelný plán zálohovania. Zálohovanie vašich webových stránok je rozhodujúce, pretože vám poskytuje pokoj a zaisťuje ľahké obnovenie vašich webových stránok v prípade najhoršej situácie.


Záloha vás chráni pred hackermi, malvérom a neúmyselnými výpadkami servera, ktoré by inak mohli spôsobiť, že vaše webové stránky budú nepoužiteľné alebo spôsobia, že budete musieť svoje stránky prestavať úplne od nuly..

Našťastie, zálohovanie vašich webových stránok nie je ťažké a dá sa to urobiť zadarmo vďaka viacerým záložným doplnkom WordPress. Niektoré z týchto doplnkov dokonca uľahčujú bezplatné obnovenie vášho webu zo zálohy. V tomto článku vám ukážeme, ako to urobiť..

Ako zálohovať a obnovovať svoje webové stránky WordPress pomocou záložnej stráže

Jedným z najjednoduchších spôsobov zálohovania webových stránok WordPress je bezplatné Záložná stráž zapojiť.

Záložná stráž

Prehľad doplnku Backup Guard

Backup Guard je bezplatný doplnok s viac ako 70000 aktívnymi inštaláciami a hodnotením 4,5 hviezdičiek. Je to jeden z mála vzácnych doplnkov, ktorý ponúka možnosti zálohovania aj obnovenia zadarmo. Tiež sa veľmi ľahko používa. Medzi hlavné vlastnosti patrí:

 • Manuálne zálohujte svoje stránky toľkokrát, koľkokrát chcete
 • Vyberte si medzi zálohovaním súborov, databázou alebo oboma
 • Stiahnite si zálohy do svojho počítača alebo ich uložte do Dropboxu
 • Obnovte svoje stránky zo zálohy jedným kliknutím
 • Zrušenie procesu zálohovania
 • Podpora pre viacmiestne inštalácie WordPress

Teraz, keď viete, čo je súčasťou, pozrime sa, ako použiť doplnok Backup Guard na zálohovanie a obnovenie vašich webových stránok WordPress..

1. Inštalácia programu Backup Guard

Prvým krokom je inštalácia doplnku Backup Guard. Na hlavnom paneli WordPress prejdite na stránku Doplnky> Pridať nové. Vyhľadajte Backup Guard, potom stiahnite a nainštalujte doplnok. Po inštalácii kliknite na ikonu Aktivovať Tlačidlo. Teraz ste pripravení začať zálohovať webovú stránku WordPress.

Inštalácia programu Backup Guard

2. Zálohovanie webových stránok WordPress pomocou služby Backup Guard

Ak chcete zálohovať svoje webové stránky pomocou programu Backup Guard, prejdite na stránku Ochrana zálohy> Zálohy. Teraz musíte len stlačiť tlačidlo zálohovania. Doplnok vám dá možnosť pomenovať zálohu a vybrať, či chcete úplnú alebo vlastnú zálohu.

Zálohy so záložným strážcom

Výber vlastnej voľby vám umožní vybrať, či chcete zálohovať súbory alebo databázu. Môžete sa tiež rozhodnúť nahrať svoju zálohu do cloudu, musíte však najprv pripojiť svoj účet Dropbox. Zamierte na Záložná stráž> Cloud a prepnite prepínač do polohy ON.

Potom budete presmerovaní na webovú stránku Dropbox, kde budete musieť autorizovať pripojenie doplnku. Stačí kliknúť Povoliť a budete presmerovaní späť na informačný panel WordPress, kde uvidíte, že váš účet Dropbox bol pripojený.

Pripojenie záložnej strážnej schránky

V tomto tutoriále sme vybrali možnosť Plná záloha a pomenovala sa mi Záložná testovacia záloha. Môžete použiť konvenciu pomenovávania podľa mesiaca a roku, aby ste mohli jednoducho sledovať svoje zálohy.

Po nakonfigurovaní zálohy jednoducho stlačte kláves zálohovanie a počkajte na dokončenie zálohy. Zálohu si potom môžete stiahnuť a uložiť ju do svojho počítača alebo na externý pevný disk.

3. Plánovanie záloh

Ručné zálohovanie vašich webových stránok je jednoduché, ale môže byť únavné sledovať, kedy ste svoje webové stránky naposledy zálohovali. To je dôvod, prečo je možnosť naplánovať si zálohy a pravidelne ich zálohovať.

Ak chcete naplánovať zálohovanie pomocou programu Backup Guard, prejdite na stránku Guard Backup> Schedule. Najprv prepnite prepínač do polohy ON a potom zadajte názov plánu zálohovania. Pre tento tutoriál sme ho nazvali Týždenné zálohy.

Plánovanie záloh pomocou programu Backup Guard

Ďalšou možnosťou je výber frekvencie zálohovania. Môžete si vybrať z hodinových, denných, týždenných alebo mesačných záloh. Nastavili sme baňu na týždenne.

Nakoniec môžete nastaviť, či chcete vykonať úplnú alebo vlastnú zálohu ako v prípade manuálnej voľby. Vybrali sme úplnú zálohu a všetko, čo zostáva urobiť, je kliknúť na ikonu Uložiť gombík.

4. Obnovenie zálohy pomocou nástroja Backup Guard

Ak chcete obnoviť zálohu pomocou nástroja Backup Guard, prejdite na stránku Ochrana zálohy> Zálohy. Zobrazí sa zoznam všetkých záloh vykonaných na vašom webe. Ak chcete obnoviť web z akejkoľvek zálohy, kliknite na zelenú ikonu obnovenia a potom počkajte na dokončenie procesu.

obnovenie záložnej záložnej stráže

Po dokončení môžete skontrolovať svoj web a skontrolovať, či všetko funguje tak, ako by malo.

Backup Guard Pro

Za zmienku stojí, že Backup Guard Pro má prémiová verzia ak potrebujete viac funkcií. Pro verzia obsahuje nasledujúce:

 • Väčšia kontrola nad možnosťami zálohovania, napríklad možnosť zahrnúť alebo vylúčiť určité súbory a priečinky
 • E-mailové upozornenia na úspešné zálohovanie
 • Schopnosť migrovať vaše stránky z jednej domény do druhej
 • Viacero plánovaných záloh
 • A viac

Platené programy začínajú na 25 USD a zahŕňajú rok podpory a aktualizácií.

Ako zálohovať a obnovovať svoje webové stránky WordPress pomocou

Backup Guard je vynikajúcou voľbou pre zálohovanie vašich stránok, ak chcete rýchle a jednoduché riešenie. Na bezplatnom pláne je však trochu obmedzený, najmä pokiaľ ide o možnosti zálohovania. Ak chcete robustnejší doplnok, UpdraftPlus je ďalšou solídnou voľbou.

UpdraftPlus

Prehľad doplnku UpdraftPlus

UpdraftPlus má viac ako 2 milióny aktívnych inštalácií a hodnotenie 5 hviezdičkami. Rovnako ako služba Backup Guard je jedným z mála bezplatných doplnkov pre zálohovanie, ktoré ponúkajú funkcie zálohovania aj obnovy. Program zadarmo ponúka o niečo viac funkcií, medzi ktoré patria:

 • Vykonajte manuálne alebo plánované zálohy
 • Schopnosť zálohovať súbory a databázu osobitne
 • Uložte zálohy do Dropboxu, Amazonu S3 a Rackspace
 • Môže web rozdeliť do viacerých archívov
 • Automatické obnovenie a obnovenie neúspešných nahrávaní
 • Ľahko obnovte web zo zálohy

Po tom sa pozrime na to, ako môžete pomocou služby UpdraftPlus zálohovať a obnoviť svoje webové stránky WordPress.

1. Inštalácia UpdraftPlus

Ak chcete nainštalovať UpdraftPlus, prejdite na informačný panel svojej stránky a kliknite na ikonu Doplnky> Pridať nové. Vyhľadajte UpdraftPlus, kliknite na Inštalácia, a potom kliknite na tlačidlo OK Aktivovať po nainštalovaní doplnku. Doplnok vám potom poskytne krátku prehliadku nastavení a možností.

Inštalácia UpdraftPlus

2. Zálohovanie webovej stránky WordPress pomocou UpdraftPlus

Ak chcete zálohovať svoju webovú stránku WordPress pomocou služby UpdraftPlus, prejdite na stránku Nastavenia> zálohy UpdraftPlus. Kliknutím na modré tlačidlo Záloha môžete vykonať prvú manuálnu zálohu.

Zálohy s aktualizáciou

Môžete si vybrať, či chcete zálohovať súbory, databázu alebo oboje, a potom stlačte tlačidlo Zálohovať.

3. Plánovanie záloh

UpdraftPlus vám umožňuje naplánovať zálohovanie. Ak chcete vytvoriť rozvrh zálohovania, kliknite na ikonu nastavenie na karte UpdraftPlus. Tam budete môcť nastaviť plán zálohovania súborov a zálohovania databázy.

Môžete ich nastaviť na zálohovanie súčasne alebo môžete nastaviť zálohovanie databázy každý deň a zálohovanie súborov týždenne, v závislosti od toho, ako často publikujete nové príspevky alebo iné zmeny na svojich webových stránkach..

Po nastavení plánu budete musieť program UpdraftPlus pripojiť k úložisku. Vyberte možnosť úložiska, vyberte, ktoré súbory by sa mali zahrnúť do zálohy, a potom uložte zmeny. Potom budete musieť postupovať podľa pokynov, ktoré sa zobrazia v kontextových oknách, aby ste pripojenie povolili.

Aktualizácia pripojenia Dropbox

Po dokončení procesu autorizácie sa vaše webové stránky automaticky zálohujú podľa vášho harmonogramu.

4. Obnovenie zálohy pomocou UpdraftPlus

Obnovenie webovej stránky pomocou služby UpdraftPlus je rovnako jednoduché ako jej zálohovanie. Zamierte na Backup / Restore karta pod Nastavenia> zálohy UpdraftPlus. Uvidíte zoznam všetkých záloh, ktoré boli urobené z vášho webu.

Ak chcete obnoviť svoje stránky, kliknite na tlačidlo Obnoviť. Potom si musíte vybrať, čo sa má obnoviť. Patria sem súbory, databáza, témy, doplnky a ďalšie prvky vašej stránky.

Vyberte požadované prvky a stlačte tlačidlo Obnoviť. Doplnok potom obnoví činnosť a umožní vám vrátiť sa na hlavný panel. Môžete si tiež stiahnuť súbor denníka v prípade, že potrebujete kontaktovať tím podpory doplnku.

Obnovenie Successul UpdraftPlus

UpdraftPlus Premium

UpdraftPlus má prémiová verzia, ktorý ponúka ešte viac funkcií. Tie obsahujú:

 • Prírastkové zálohy
 • Ľahko duplikujte alebo migrujte webové stránky (s migrátorom)
 • Kompatibilné s viacerými sieťami
 • Zálohuje súbory a databázy mimo WP do viacerých vzdialených cieľov
 • Ešte viac cieľových úložísk, medzi ktoré patria OneDrive BackBlaze, Azure a SFTP.
 • Šifrovanie databázy
 • Pokročilé podávanie správ
 • A viac

Prémiové plány začínajú na 87,50 dolárov pre 2 weby a rok aktualizácií a podpory.

UpdraftPlus alebo Backup Guard: Ktorý doplnok si vyberiete?

Oba pluginy uvedené v tomto návode sú vynikajúcou voľbou pre zálohovanie a obnovenie vašich stránok WordPress zadarmo. Ak vás zaujíma, ktorú možnosť si vybrať, tu je potrebné vedieť.

Ak chcete jednoduché, ľahké a nenáročné riešenie, choďte s Záložná stráž. Tento doplnok je vynikajúcou voľbou, ak máte jednoduchý web, ktorý často nezverejňuje obsah.

Avšak, ak chcete viac možností ukladania a možnosť naplánovať rôzne plány zálohovania pre svoju databázu a súbory zadarmo, choďte s UpdraftPlus. Tento doplnok je vynikajúcou voľbou, ak máte webovú stránku, ktorá publikuje veľa obsahu alebo ak chcete mať väčšiu kontrolu nad možnosťami zálohovania.

Záverečné myšlienky

Zálohovanie webových stránok WordPress je nevyhnutné, ak sa chcete uistiť, že vaše webové stránky zostanú v bezpečí. Poskytuje vám pokoj, že môžete ľahko obnoviť svoje webové stránky a pokračovať v bežnom podnikaní, namiesto toho, aby ste pri obnove svojich stránok trpeli prestojmi..

Teraz viete, ako bezplatne zálohovať a obnovovať svoje webové stránky WordPress, takže nie je dôvod na oneskorenie. Stiahnite si jeden z doplnkov uvedených v tomto návode a nastavte si rozvrh zálohovania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map