Ako si vytvoriť portfólio

how-to-make-an-line, portfólio


Zaujíma vás teda, ako vytvoriť portfólio online.

Po prvé – je to platná otázka! Určite by ste na to mali myslieť, bez ohľadu na to, či ste firma, ktorá chce osloviť viac klientov, alebo jednotlivec, ktorý hľadá nové pracovné príležitosti..

Pravdepodobne (aspoň) sa obávate, že táto úloha sa môže ukázať dosť náročná, najmä ak nemáte skúsenosti s vytvorením nového webu. Nepotí sa však. Dnes riešime túto tému zhora nadol.

Keď skončíte s čítaním, budete presne vedieť:

 • Prečo je pre vaše podnikanie dôležité online portfólio
 • Stránky, na ktorých môžete vytvárať portfólio online
 • Ako si vytvoriť svoje vlastné online portfólio (krok za krokom)
 • záver

Prečo je dôležité mať online portfólio??

Hlavnou výhodou, ktorú má stránka portfólia, je to, že vytvára vašu značku na webe. Jedinou skutočnosťou, že ste sa zmienili o svojom podnikaní / službách online, získate prístup k miliónom ľudí, ktorí robia prieskum prostredníctvom spoločnosti Google a iných vyhľadávacích nástrojov, a to dokonca ešte predtým, ako sa rozhodnú pracovať so spoločnosťou alebo si najať novú osobu..

Online portfólio je preto skvelé Získavanie zákazníkov alebo hľadanie zamestnania nástrojom. Keďže webové stránky sú k dispozícii nepretržite, ľudia môžu navigovať k vašim vždy, keď im to najviac vyhovuje.

Nejde iba o zákazníkov, ale portfólio vám môže pomôcť osloviť aj ostatných podobne zmýšľajúcich ľudí – vašich rovesníkov v rovnakom výklenku – s ktorými by ste mohli vstúpiť do partnerstva, a tak si navzájom pomáhajú rásť sprostredkovaním práce. Nakoniec, mať portfólio online vám umožní nadviazať nové kontakty a rozšíriť vašu sieť tak, ako by to nebolo možné inak.

A konečne, vďaka modernej webovej technológii máte úplnú kontrolu nad svojím portfóliom, čo znamená, že je len na vás, ako sa rozhodnete predviesť svoje zručnosti, skúsenosti alebo čokoľvek, čo chcete v portfóliu uviesť (viac o tom neskôr).

Kde si môžete vytvoriť portfólio sami??

online portfólio je lepšie
Online je spôsob, ako ísť

Toto je hlavná otázka, na ktorú je potrebné odpovedať, aby sme sa dostali k internetu ako.

Po prvé, ešte raz zdôrazním, že hlavnou požiadavkou je byť schopný urobiť všetko sám, aj keď nemáte skúsenosti s budovaním portfólia (alebo budovaním webových stránok).

Táto skutočnosť do istej miery zužuje možnosti, ale to nevyhnutne neznamená, že kvalita konečného produktu bude trpieť. V skutočnosti sa tak stáva, že najlepšie nástroje na vytváranie webových stránok – nástroje, pomocou ktorých môžete vytvoriť portfólio – sú skutočne ľahko pochopiteľné, modulárne a výkonné bez toho, aby na konci používateľa potrebovali akékoľvek znalosti programovania..

Najmä existujú dva nástroje, ktoré sú ideálne pre online portfóliá všetkých typov, WordPress a Wix:

 • WordPress je vlastne platforma, ktorá prevádzkuje túto webovú stránku. Jeho hlavnou silnou stránkou je, že je bezplatný a má otvorený zdroj a zároveň je mimoriadne všestranný, flexibilný a ľahko použiteľný, keď sa dostanete cez počiatočnú inštaláciu. V skutočnosti súčasné údaje naznačujú, že sa používa program WordPress takmer 30% všetkých webových stránok na webe. to je všetko webové stránky tam!
 • Wix je tvorca webových stránok založený na predplatnom. Inými slovami – je to ešte jednoduchšie začať s programom WordPress – stačí navštíviť stránku Wix.com, vyplniť registračný formulár a budete môcť začať pracovať na svojom portfóliu takmer okamžite.

Ak vám to veľa nehovorí, čo by pre vás mohlo byť lepšou voľbou, zvážte túto porovnávaciu tabuľku:

WordPress alebo Wix pre online portfólio?
WordPressWix
Softvér webovej stránky. Je to motor, ktorý prevádzkuje vaše online portfólio pod kapotou. Aj keď samotný WordPress je zadarmo, musíte ho nainštalovať na webový server, ktorý sa zvyčajne dodáva s cenovkou (dobré možnosti začínajú na 5 $ mesačne).Nástroj na odber. Po prihlásení na odber účtu (k dispozícii bezplatné aj prémiové členstvo) môžete okamžite začať pracovať na svojom portfóliu.
Na fungovanie potrebuje server.Netreba sa zaoberať žiadnymi servermi ani technickými nastaveniami. Všetko sa o vás postará v pozadí.
Rozšíriteľné prostredníctvom tém a doplnkov. Pomocou tém a doplnkov môžete upraviť vzhľad a fungovanie svojho portfólia online. Témy a doplnky sa ľahko inštalujú a konfigurujú – nie je potrebné žiadne programovanie. K dispozícii sú platené aj bezplatné možnosti motívov / doplnkov.Máte na výber viac ako 500 návrhov webových stránok a navyše existuje trh Wix App Market, ktorý vám ponúka prístup k doplnkom. Doplnky do istej miery napodobňujú spôsob fungovania doplnkov WordPress – umožňujú vám rozšíriť predvolené funkcie vášho online portfólia..
Nie sú potrebné žiadne znalosti programovania.Nie sú potrebné žiadne znalosti programovania.
Je potrebná určitá úroveň pohodlia pri práci s počítačom a webových stránkach (pravdepodobne nie je nástrojom pre úplného nováčika). Získa 9/10 v oddelení jednoduchého použitia.Vhodný pre úplných začiatočníkov na vytváranie webových stránok. Dostane 10/10 v oddelení jednoduchosti použitia.
Neexistuje oficiálna podpora zákazníkov pre WordPress. Získate podporu iba od svojho webového hostiteľa (spoločnosť, ktorá vám predáva priestor na serveri).K dispozícii je kvalitná podpora zákazníkov 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Ako si vytvoriť vlastné online portfólio

Vaša voľba platformy, či už je to WordPress alebo Wix, bude mať vplyv na skutočný proces budovania vášho online portfólia krok za krokom.

Kvôli týmto rozdielom sa v tejto príručke zameriame na “čo robiť” radšej než „Ktoré tlačidlá a v akom poradí.“ Takto bude rada univerzálna bez ohľadu na platformu, s ktorou sa rozhodnete ísť.

Ak potrebujete konkrétne how-tos pri používaní každej platformy od zhora nadol sa môžete pozrieť na našich sprievodcov WordPress, ako aj na hĺbkové preskúmanie Wix.

Teraz začnime pracovať:

Dobré portfólio online potrebuje niekoľko zásadných prvkov. Budeme nimi prechádzať jeden po druhom a vysvetlíme, ako z nich vyťažiť maximum.

Krok 1: Správne usporiadanie štruktúry

Každé dobré portfólio má prekvapivo jednoduchú štruktúru. Existujú v podstate štyri hlavné prvky:

 1. Úvod (kto ste)
 2. Projekty – ukážka vašej práce
 3. Vaše služby / postavenie v zamestnaní
 4. Spôsoby, ako vás kontaktovať

Dôležité je, že vám ukážeme svoju prácu v podstate okamžite (blok č. 2), hneď ako dostaneme úvodnú časť z cesty. Je to dôležité, pretože nenúti návštevníka čítať steny nudného textu predtým, ako sa konečne môžu dostať k tomu, čo ich skutočne zaujíma.

To nás privádza k ďalšiemu bodu:

Krok 2: Zoznámte sa s úvodom

Ako to môže znieť, ľuďom sa veľmi nestará o to, kým ste, kým neuvidia, čo ste schopní (tj. Kým neuvidia vašu prácu). Z tohto dôvodu chceme úvod stručne uviesť.

Toto je kombinácia, ktorá nikdy nezlyhá:

Dobrá fotografia seba samých (môže byť na pozadí stránky) + tvoje meno + jednorázová línia toho, čo robíte

Tu je dobrý príklad Anders Norén:

Anders Noren príklad, ako vytvoriť portfólio

To naozaj je všetko že ľudia o vás v tomto bode musia vedieť.

Jo, a ešte jedna vec – nenechajte sa oklamať používaním obrazovky na načítanie. To len zhoršuje zážitok pre čitateľa. Musíte to poskytnúť skutočné informácie tak rýchlo ako sa dá.

Krok 3: Predveďte svoje projekty (tu je bitka zvíťazená alebo stratená)

S úvodom z cesty je to najdôležitejšia časť vášho online portfólia. Zjednodušene – ak práca, ktorú predstavujete, nepochopí návštevníka – potenciálneho zákazníka alebo zamestnávateľa – potom žiadny iný text nepresvedčí ich, aby s vami spolupracovali..

Tu je návod, ako veci napraviť:

a) Predveďte iba svoje Best Práca, nie All vašej práce

Zahrnutie každého malého projektu je jednou z najbežnejších chýb, ktoré ľudia robia pri vytváraní portfólia.

Portfólio naozaj nie je o množstve, ale o kvalite. Aj keby ste mali zahrnúť iba jeden, masívny a úžasný príklad svojej práce, stále by ste boli lepší, ako keby ste zahŕňali 20 malých malých čiastkových projektov..

Začnite výberom najlepších príkladov svojej práce a uvádzajte ich iba!

b) Poskytnúť kontext pre každý projekt

Ďalšou častou chybou online portfólia je zameranie sa iba na titulky alebo vizuálne aspekty vašej práce.

Inými slovami, neskúšajte iba obrázky alebo názvy toho, čo ste urobili, alebo spoločností, pre ktoré ste pracovali. Namiesto toho sa zamerajte na to, ako môžete priniesť hodnotu.

Hovorte o cieľoch, ktoré sa dosiahli, a o tom, ako to vaše zapojenie umožnilo. Poskytuje to veľa súvislostí a povie osobe, ktorá si prečítala, prečo bol projekt úspešný.

Tu je skvelý príklad, ako to možno vykonať, Sadok:

Príklad projektu Sadok

c) Uistite sa, že je aktuálny

Je to jednoduché. Nechcete, aby bol posledný záznam v portfóliu už dva roky.

Vždy sa snažte mať v portfóliu zobrazený aspoň jeden aktuálny projekt. Najlepšie na mieste číslo 1.

Krok 4: Vysvetlite, čo je dohoda

Ďalšia časť portfólia sa týka vašich služieb (v prípade, že ste na voľnej nohe) alebo poskytovania jasnej správy, že ste k dispozícii pre prácu (v prípade, že hľadáte zamestnanie).

Majte na pamäti – nejde iba o jednoduchý nadpis, „najmite si ma“. Potrebujeme niečo viac na uzavretie dohody.

V tomto okamihu sa váš potenciálny klient, ktorý číta portfólio, už zaujíma o to, čo robíte (práve sa dostali cez váš zoznam projektov), ​​takže teraz je čas, aby ste im poskytli poslednú nudu, aby vás oslovili..

a) Uveďte kľúčové úspechy a zručnosti

Existujú rôzne spôsoby, ako môžete prezentovať svoje zručnosti. Najprv to môžete urobiť v jednoduchej forme zoznamu. Modernejšou metódou je použitie jednotlivých blokov, ktoré sa viac zameriavajú na každú zručnosť, ktorú prinesiete k stolu.

Tu je príklad od Denise Chandler:

Denise ukážkové zručnosti

Ako vidíte – vyzerá to celkom jednoducho a ľahko sa uchopí. Hlavnou výhodou tejto formy prezentácie je to, že umožňuje čitateľovi rýchly pohľad na vaše zručnosti bez toho, aby museli loviť veci z dlhého textového popisu..

Pokiaľ ide o vaše kľúčové úspechy, prichádza do úvahy nasledujúci bod:

b) Zahrnúť referencie

Ak ich máte, referencie môžu byť neuveriteľne silným prvkom, keď sa učíte, ako vytvoriť portfólio svojej práce, a pravdepodobne najlepším spôsobom, ako dokázať, že vaše úspechy a hodnota, ktorú môžete priniesť, sú skutočne skutočné.

Tu je skvelý príklad Matt Farley:

Matný príklad posudkov

Štruktúra posudkov je pomerne jednoduchá. Potrebné sú iba mená klientov / zamestnávateľov a rýchly blok textu o tom, prečo sa s vami radi bavili. Ak môžete získať aj nejaké obrázky svojich klientov, získate bonusové body.

Nemáte posudky? Bez potu – vždy môžete osloviť bývalých klientov alebo zamestnávateľov e-mailom a jednoducho ich požiadať o referencie priamo. Zaručujeme, že to nebude vadiť a radi vám pomôžeme.

c) Uveďte svoje vzdelanie (voliteľné)

Vaše formálne vzdelávanie nie je vždy niečo, na čom záleží v určitých oblastiach alebo odvetviach. Ak to zmení váš, nezabudnite to spomenúť vo svojom portfóliu, urobte z neho aj viditeľný prvok, aby ho nikto nevynechal.

Môžete však vynechať všetko zo strednej a staršej školy. Univerzity, odborné kurzy, priemyselné školenia, ktoré ste absolvovali – to sú veci, na ktorých záleží!

d) Uveďte svoje služby / stav zamestnania

Všeobecným pravidlom pri týchto veciach je, že by ste nemali závisieť od toho, či budú ľudia schopní čítať medzi riadkami. Ak chcete, aby niečo urobili, musíte to povedať otvorene:

 • Ak v súčasnosti hľadáte ďalšie zamestnanie, uistite sa, že je to v tejto časti portfólia jasné. V tomto okamihu môžete tiež prepojiť svoj životopis, ak je to dôležité vo vašom odbore.
 • Ak ste nezávislí pracovníci pripravení prijať nových klientov, uveďte konkrétne služby, ktoré ponúkate, a všetko, čo by mal klient vedieť – ceny, rozsah, atď..

Krok 5: Zjednodušte vás

Teraz prichádza posledná časť – dáva ľuďom možnosť vás kontaktovať.

Našťastie je to s modernými nástrojmi ako WordPress alebo Wix mimoriadne ľahké.

 • S programom WordPress potrebujete iba doplnok s názvom Kontaktný formulár 7.
 • Pomocou Wix môžete do svojho portfólia pridať kontaktný formulár priamo z hlavného nástroja na tvorbu Wix.

Dôležitým detailom pri kontaktných formulároch je, že by ste ich mali uvádzať iba v spodnej časti portfólia.

Zaistite, aby bola dostupná na všetkých zariadeniach

V dnešnej dobe trávia v USA dospelí v USA viac času než mobilný počítač. Z tohto dôvodu musíte bezpodmienečne zabezpečiť, aby vaše portfólio vyzeralo rovnako dobre na telefónoch iPhone, zariadeniach Android, tabletoch ako na štandardnom stolnom počítači..

Pri budovaní svojho portfólia neriskujte s divným dizajnovým trendom

Nástroje ako WordPress a Wix vám ponúkajú veľa vzorov, z ktorých si môžete vyberať, vďaka čomu je všetko ľahké stratiť sa a nakoniec skončiť s niečím, čo vyzerá dobre, ale nemusí byť optimálne.

Ak sa chcete vyhnúť takýmto problémom, vždy sa zameriavajte na minimálne návrhy. Nikdy nevyjdú z módy!

Ak ste napríklad vybrali ako svoju platformu platformu WordPress, môžete použiť napríklad bezplatnú tému urastený získať pekný minimalistický vzhľad:

Tvarovaná téma

Záver: Máte pripravené online portfólio?

Toto je zhrnutie nášho sprievodcu, ako vytvoriť online portfólio. Prejdete si všetky kroky, ktoré tu nájdete, ale to je dobrá vec z niekoľkých dôvodov:

 • a) Rozhodne by ste mali stráviť značné množstvo času budovaním svojho portfólia, len aby ste sa uistili, že je všetko v poriadku. Koniec koncov – záleží na tomto portfóliu, aby ste priniesli nových klientov alebo pracovné príležitosti. Z tohto dôvodu si zaslúži vašu najvyššiu pozornosť.
 • b) Aj keď trávite nejaký čas pred tým, ako počítač vytvára portfólio, stále sa vám vyhýbate, napríklad naučiť sa kódovať. Namiesto toho investujete čas, keď na tom záleží – do mäsa svojho portfólia!

Na konci dňa je skvelé na tom, aby ste svoje portfólio online uviedli, že sa k nemu môžete kedykoľvek vrátiť a pravidelne ho aktualizovať. Toto sú druhy výhod, ktoré vám poskytujú nástroje ako WordPress a Wix.

Vybrali ste si nástroj, s ktorým budete budovať svoje portfólio?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map