Ako sa stať webovým vývojárom


stať sa vývojárom webu


Niektoré zručnosti rastú. Zručnosti, ktoré môžu takmer zaručiť vaše pracovné miesta a príležitosti na roky a desaťročia.

Jednou z týchto zručností je vývoj webových aplikácií.

Zaujímalo vás, ako sa stať webovým vývojárom?

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia nepotrebujete efektný bakalársky titul z počítačovej vedy, aby ste sa stali webovým vývojárom a vytvorili funkčný web..

V skutočnosti, ak budete postupovať podľa pokynov v tomto článku, môžete sa stať webovým vývojárom omnoho rýchlejšie, ako si myslíte (stále to však bude trvať náročnú prácu!).

Pripravený? Poďme…

Čo / kto je webový vývojár?

Tu je jednoduchá odpoveď na túto otázku: Vytvárajú a udržiavajú webové stránky.

Inými slovami – doslova vytvárajú spôsob, akým prežívate web. Webové stránky, ktoré chcú, aby používatelia mohli využívať svoje skúsenosti, potrebujú skvelých vývojárov webu – a zvyčajne sú ochotní vyťažiť nejaké vážne peniaze, aby získali týchto skvelých vývojárov webu.

Povinnosti vývojára webu:

 1. Píšte webové stránky s kombináciou značkovacích jazykov.
 2. Vytvárajte kvalitné makety a prototypy.
 3. Zostavte si web WordPress od začiatku.
 4. Pochopiť HTML a CMS.
 5. Pochopiť UI a UX.
 6. Vyvíjajte funkčné a príťažlivé webové stránky a webové aplikácie.
 7. Poskytujte údržbu a vylepšenia webových stránok.

Toto sú najbežnejšie požiadavky, ale vaše povinnosti a úlohy sa budú líšiť v závislosti na koncerte pre vývoj webových aplikácií a špecialite na vývoj webových aplikácií..

Keď už hovoríme o špecialitách na vývoj webových aplikácií, mali by ste si byť vedomí 3:

 1. Vývoj frontendu. „Frontend“ sa týka „vecí“ na webových stránkach, s ktorými vidíte a ktoré s nimi interagujete, napr. ponuky, rozbaľovacie ponuky atď.
 2. Backend rozvoj. „Backend“ je ako časť ľadovca pod povrchom. Bez nej web nebude fungovať. Backend sa zaoberá servermi, aplikáciami, databázami atď.
 3. Celý vývoj. Toto je kombinácia vývoja backendu aj frontendu.

Prečo by ste sa mali stať webovým vývojárom?

Vývoj webových stránok je odvetvie, ktoré v dohľadnej dobe nevymrie.

Americký úrad pre štatistiku práce predpovedal a 13% nárast dostupných pracovných miest na vývoj webových aplikácií do roku 2028.

Zjednodušene povedané – ak dokážete rozvíjať túto zručnosť, nebudete mať v blízkej budúcnosti ťažké nájsť prácu.

Tu je päť veľkých výhod / výhod z toho, že ste webový vývojár:

 1. Môžete pracovať na diaľku. Niekedy premýšľal, aké by to bolo pracovať odkiaľkoľvek na svete, vo svoj vlastný čas? Ako webový vývojár budete mať veľa príležitostí na vzdialenú prácu. Možno konečne splníte tento sen cestovať po svete a zároveň šetriť peniaze.
 2. Svoje zručnosti môžete využiť na vytváranie vlastných webových stránok a webových aplikácií. Chcete vytvoriť ziskový web alebo aplikáciu? S touto zručnosťou nemusíte platiť, aby ste ju postavili. Môžete si ho postaviť za zlomok ceny.
 3. Môžete pracovať nezávisle. Ak nechcete, nemusíte už pracovať pod záštitou šéfa. Ak viete o vývoji webových aplikácií, môžete sa na voľnej nohe alebo začať podnikať oveľa ľahšie.
 4. Dostaňte sa do ziskovej techniky. Vývoj webových aplikácií je v podstate vaša vstupenka do technického priemyslu. Väčšina technologických startupov potrebuje vývojárov webu, takže to môže byť spôsob, ako dostať nohu do dverí.  
 5. Môžete vytvárať úžasné veci! Zábavné je, že môžete byť tak kreatívni, ako chcete. Namiesto prezerania webových stránok a myslenia: „Páni, vyzerá to úžasne. Prial by som si, aby som mohol niečo také vytvoriť, “teraz si budete môcť vytvoriť svoj vlastný úžasný web.

Co si myslis? Zaujíma vás to všetko z myšlienky stať sa webovým vývojárom? Ak áno, ste na správnom mieste – pretože sa chystáte dozvedieť kroky, ktoré musíte urobiť, aby ste sa stali jedným!

Ako sa stať webovým vývojárom

1. Naučte sa základy HTML, CSS a Javascript

Hypertext Markup Language

Toto sú matice a skrutky všetkých vývojov webových stránok, s ktorými budete denne pracovať, ak sa rozhodnete pre stavbu webových stránok na bývanie.

 • HTML diktuje štruktúru
 • CSS bude vyzerať pekne
 • Javascript bude fungovať

Poďme diskutovať o každej z nich a o tom, ako sa ich môžete naučiť.

HTML

HTML znamená Hypertext Markup Language. Je to jedna z hlavných zložiek akejkoľvek webovej stránky a jeden z takzvaných frontend jazykov.

Stručne povedané – poskytuje základnú kostru webovej stránky, hlavne prostredníctvom série značiek.

Značka je kód HTML, ktorý riadi vzhľad obsahu dokumentu HTML.

Tu je niekoľko bežných značiek HTML, s ktorými by ste sa mali oboznámiť:

 • – Táto značka sa zobrazí na začiatku a na konci dokumentu HTML. Označuje, že dokument je napísaný v jazyku HTML5.
 • – Značka názvu je názov stránky. Je to užitočné pre vyhľadávacie nástroje (keď skenujú a indexujú stránky) a pre používateľov (zobrazuje sa v záhlaví prehliadača) explicitným uvedením primárnej témy každej stránky.
 • – Obsahuje informácie o konkrétnej stránke vrátane názvov značiek, metadát a odkazov na skripty a šablóny so štýlmi.
 • – Zahŕňa to všetok obsah, ktorý sa zobrazí používateľom, vrátane všetkého, čo uvidia a prečítajú.

Poznámka: Všetky značky začínajú „“A končí ako„“. Znak „/“ znamená, že konkrétna značka sa už ďalej nepoužíva. Je dôležité vložiť koncovú značku. V opačnom prípade ju celú značku použije.

Tu je niekoľko zdrojov na učenie HTML:

 • Príručka pre začiatočníkov HTML
 • HTML Cheat Sheet

CSS

CSS je skratka pre kaskádové štýly.

Dáva štýl za štruktúru HTML. V podstate bez CSS, HTML a následne by celá webová stránka vyzerala nudne.

Takto sa kombinujú: V rámci kódu HTML odkazujete na šablónu so štýlmi CSS.

Tu je príklad toho, ako vyzerá CSS v akcii:

Príklad CSS

Tu je skvelý zdroj na učenie CSS: Cheat Sheet CSS

Javascript

Javascript je programovací jazyk, ktorý vám umožňuje implementovať prvky na webové stránky. Poháňa funkcie ako interaktívne mapy, 2D / 3D grafika a ďalšie.

Tu je skvelý zdroj, ktorý vám pomôže naučiť sa Javascript: Cheat Sheet Javascript

2. Naučte sa základy WordPress

Systém pre správu obsahu

Ak sa chcete stať vývojárom webu, musíte sa oboznámiť s programom WordPress. Po všetkom – 58% všetkých webových stránok sú poháňané týmto bezplatným softvérom s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý môžete nainštalovať do prakticky ľubovoľného balíka webhosting.

Po nastavení stránok WordPress je pre vašich klientov pomerne jednoduché pridať obsah sami (aj keď nemajú skúsenosti s vývojom webu)..

Na tejto webovej stránke mám veľa sprievodcov WordPress. Pozrite sa na odkazy nižšie:

 • Ako vytvoriť web WordPress
 • Ako si vytvoriť blog WordPress
 • Ako prispôsobiť WordPress

3. Spoznajte UI a UX 

UI (User Interface) a UX (User Experience) sú základy návrhu používateľskej skúsenosti.

Väčšina vývojárov nie je odborníkmi na dizajn – sú to dve rôzne oblasti. Nebudete musieť byť dizajnovou rockovou hviezdou.

Stále je dôležité si uvedomiť, že naučením sa základom dizajnu používateľskej skúsenosti môžete lepšie porozumieť tomu, ako má web fungovať. To na webe udrží viac používateľov, pomôže im nájsť to, čo hľadajú, a nakoniec minú na tomto webe viac peňazí..

Ak sa chcete naučiť stavebné kamene návrhových zručností, odporúčame vám naučiť sa Adobe Creative Suite. Photoshop by mal byť prvou vecou, ​​do ktorej sa ponoríte, pretože ide o cestu pre najzávažnejších návrhárov. Ak sa vám nepáči Adobe, môžete sa tiež venovať Skica, ktorá je medzi dizajnérmi stúpajúcou hviezdou.

Tu je niekoľko zdrojov na porozumenie a učenie sa používateľského rozhrania a používateľského rozhrania:

4. Naučte sa SQL a PHP (voliteľné)

Spojíme ich spolu, pretože sú ako dve strany tej istej mince.

SQL je databázová technológia (pozri cheatový list SQL), ktorý ukladá informácie. PHP je „skriptovací“ jazyk, ktorý umiestňuje alebo sťahuje veci z databázy (pozri cheatový list PHP).

Zamyslite sa napríklad nad WordPress.

Využíva MySQL na ukladanie a správu informácií (blogové príspevky, obsah stránky, komentáre, informácie o používateľovi atď.) V databáze „tabuľka“. PHP je to, čo robí webovú stránku WordPress dynamickou, interaguje so všetkými týmito rôznymi prvkami a správne aktualizuje databázu, keď idete.

Dozviete sa viac o tom, ako SQL a PHP spolupracujú, vám môžu pomôcť zvládnuť vývoj stránok WordPress, ktoré doslova stovky (ak nie tisíce) ľudí hľadajú každý deň na pracovných a projektových doskách cez internet..

Ďalšie zdroje pre výučbu PHP a SQL:

Nie je to ľahké. To všetko nebudeš ovládať týždeň alebo dva. Ale postupom času sa zoznámiť a potom dobre v týchto súboroch zručností znamená, že budete mať pred sebou vždy ziskovú kariéru.

5. Naučte sa základy SEO

SEO je skratka pre optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov. Týka sa to procesu zlepšovania rebríčka webových stránok vo vyhľadávacom nástroji, ako je napríklad Google. Je to jedna z najdôležitejších zručností v online obchode.

Možno si pomyslíte: „Ak som vývojár, prečo si musím robiť starosti s tým, ako sa stránka radí vo vyhľadávačoch? Nie je to práca blogerov a tvorcov obsahu? “

Áno, veľká časť SEO webu má čo do činenia s obsahom. Rolu však hrá aj samotná štruktúra a kód webovej stránky.

Napríklad značky nadpisov (HTML) sú pre SEO mimoriadne dôležité. Hovoria vyhľadávacím nástrojom, čo je na webovej stránke skutočne dôležité.

Teraz musíte byť odborníkom na SEO? Rozhodne nie. Mali by ste sa však naučiť základy SEO a pri vytváraní jednotlivých webových stránok by ste mali mať na pamäti SEO. Tým získate väčšiu šancu na úspech na webe a urobíte zo svojho klienta pre vývoj webových aplikácií toľko šťastnejšieho.

Tu je niekoľko tipov pre SEO pre vývojárov webu:

 • Optimalizujte svoje metaznačky. Na vyhľadávacej stránke metaznačka povie prehliadačom, o čom je váš web – čím je lepší, tým je pravdepodobnejšie, že naň kliknú..
 • Uistite sa, že značky nadpisov sú v konkrétnom poradí. H1 by mala byť hlavná hlavička a potom by ste mali zostúpiť cez hlavičky nižšej úrovne cez stránku (t. J. H2, H3, H4 atď.). To uľahčuje vyhľadávacím nástrojom navigáciu na webe.
 • Uistite sa, že značka názvu správne popisuje webovú stránku. Názov by mal zdôrazniť, o čom je stránka.

Tu je niekoľko zdrojov, ako sa naučiť základy SEO:

Venujte pozornosť najmenej 3-5 hodinám čítania prostredníctvom zdrojov a osvojeniu si základných poznatkov. Toto vás pripraví na vývoj webových stránok s ohľadom na SEO.

6. Zaistite, aby vaše stránky reagovali

Pri vytváraní vlastného webu (čo je dobré, ak chcete získať viac klientov) – mali by ste sa ubezpečiť, že vaše stránky reagujú..

Responzívny znamená, že prvky webovej stránky sa prispôsobujú veľkosti obrazovky. To znamená, že váš web bude vyzerať dobre, či je návštevník v prenosnom počítači alebo mobilnom zariadení.

V roku 2018 bol rozhodujúci responzívny dizajn. Všetci vaši klienti to budú očakávať – ​​choďte príkladom a uistite sa, že vaše webové stránky reagujú.

***

Dobre, takže keď prejdete týmito 6 krokmi, budete mať základné znalosti o vývoji webových aplikácií. Budete vedieť, ako to urobiť (aspoň na základnej úrovni).

Urobte si čas týmito krokmi – dopyt po vývojárov webu sa v najbližšej dobe nezníži, takže máte čas sa učiť.

Ale tu je veľká otázka: Keď máte pocit, že máte základné porozumenie, ako vlastne nájdete klientov na vývoj webových aplikácií?

Máte šťastie – o tom budeme hovoriť ďalej!

Ako nájsť svojho prvého klienta pre vývoj webových aplikácií (alebo sa stať FREELANCEROM)


To, že máte túto zručnosť, neznamená, že vám ľudia jednoducho budú rozdávať peniaze. Musíte urobiť trochu práce a predať sa. Musíte sa tiež dostať na správne miesta, aby ste dostali príležitosti.

Ako vývojár webu máte teraz dve možnosti. Môžete 1) skúsiť pristáť na plný úväzok na mieste so spoločnosťou alebo 2) ísť na voľnej nohe a vyhľadať online koncerty.

Odporúčame na voľnej nohe. Aj keď to neumožňuje rovnaké zaručené výplaty, aké vykonáva práca na plný úväzok, existujú tri obrovské výhody:

 • sloboda: Už žiadne načasovanie a vypršanie času. Stále môžete pracovať v rovnakom čase (alebo viac hodín), ale váš rozvrh, miesto a životné podmienky sú úplne na vás. (Plus – žiadne dochádzanie, čo vám každý týždeň šetrí hodiny!)
 • peniaze: Keď sa stanete dobrým nezávislým pracovníkom, budete mať lepšiu šancu zarobiť viac peňazí (než čakať na nezmyselné zvýšenie o 3% každý rok).
 • prestige: Postupom času budete mať možnosť vybudovať si svoju osobnú prácu a značku do tej miery, že vám nakoniec zaručí stabilný prílev nových klientov (bez toho, aby ste ich museli hľadať!).

V nasledujúcej časti sa zameriame na to, ako získať svoj prvý koncert na voľnej nohe ako webový vývojár.

1. Nastúpte na pracovné dosky

Väčšina nezávislých pracovníkov zasiahla pracovné dosky, aby našli svoje prvé koncerty pre vývoj webových aplikácií. Tie môžu byť skvelé na zhromažďovanie skúseností, pravdepodobne ich však nechcete používať ako dlhodobú stratégiu.

Kvalita klientov môže byť veľmi zasiahnutá. Niektoré môžu byť skvelé. Iní menej …

Mnohokrát priťahujú ľudí, ktorí nemajú skúsenosti s prenájmom, čo môže spôsobiť veľa problémov, keď sa s nimi snažíte pracovať. Dosky pracovných miest pomerne často priťahujú ľudí s nerealistickým časovým rámcom a rozpočtom.

Nadmerné spoliehanie sa na pracovné dosky (príliš dlho) vám nedá príležitosť (alebo voľný čas) začať budovať svoju vlastnú značku. Ak pritiahnete pozornosť „prichádzajúcej“ pozornosti na svoju prácu, na konci dňa sa vám nakoniec podarí dostať sa k najlepším (a najvyšším) klientom.

Ale ako sme povedali, nie je zlá možnosť začať a získavať skúsenosti.

Len pochopte, že každý koncert, ktorý dostanete na doske práce (hoci nemusí platiť veľmi dobre), vám pomôže získať skúsenosti a získať viac budúcej práce..

Je tiež ľahké začať pracovať na pracovných doskách …

Nižšie je uvedený obrázok výsledkov rýchleho vyhľadávania na serveri UpWork:

(Ako vidíte, pre vývojárov webu existuje veľa pracovných príležitostí!)

Pracovné miesta pre vývoj webových aplikácií

Tu sú niektoré rady pracovných miest, kde nájdete vystúpenia pre vývoj webových aplikácií:

2. Zostavte portfólio

Aby ste ľahšie získali viac klientov (a aby vás našli), mali by ste si vytvoriť portfólio. Toto je miesto, kde budete predvádzať svoje najnovšie projekty, ukazovať posudky od spokojných klientov, poskytovať potenciálnym klientom jednoduchý spôsob, ako vás kontaktovať, a tiež predviesť svoje možnosti vývoja webových aplikácií..

Tu je niekoľko rád, ako vytvoriť webovú stránku svojho portfólia vývoja:

 • Používajte posudky od minulých a súčasných klientov. To zaistí návštevníkom, že robíte skvelú prácu a že ostatní boli radi, že s vami mohli pracovať. (Je zvykom požiadať o referencie vždy, keď dokončíte projekt.)
 • Naplňte svoju osobnosť. Čo je skvelé na práci s vami a čo vás robí vynikajúcimi? Keď do svojho portfólia vložíte osobnosť, automaticky sa rozdelíte.
 • Zahrňte správne prvky. Ynaše meno, krátka verzia vášho príbehu o tom, ako a prečo ste sa stali webovým vývojárom, vaše kontaktné údaje, vaša nedávna práca a vaše zručnosti.
 • Odpovedzte na otázku „Čo je to pre mňa?“ otázka. V zásade im dajte najavo hlavnú výhodu spolupráce s vami, t. J. Čo zákazníci získajú z práce s vami.

Predovšetkým – mali by ste sa ubezpečiť, že vaše portfólio vyzerá úžasne! Chcete, aby to potenciálni klienti videli a mysleli si: „Páni! Chcem niečo také pre svoju webovú stránku! “ Týmto spôsobom budú mať oveľa väčší záujem o spoluprácu s vami.

Tu je niekoľko príkladov skvelých web portfóliových vývojárov, ktoré sa majú použiť ako inšpirácia:

 • MattFarley.ca
 • Caferati.me (Keď už hovoríme o infúzii osobnosti, tento vývojár to robí na svojom webe veľkým spôsobom. Prejdite na domovskú stránku a uvidíte, čo tým myslím!)
 • Pierre.io

Tu je niekoľko zdrojov, ktoré vám pomôžu vybudovať webovú stránku portfólia vývoja:

3. Spustite vytváranie sietí

Nestrácajte všetok čas prácou v online pracovných doskách. Ak chcete získať skvelé príležitosti, musíte sa dostať aj do skutočného sveta.

Urobte z toho miesto, aby ste sa každý mesiac zúčastnili najmenej 2 – 3 relevantných sieťových udalostí. Za predpokladu, že žijete vo vnútri alebo do jednej hodiny až dvoch hodín od veľkého mesta, nemalo by byť ťažké nájsť takéto udalosti..

Začnite hľadaním stretnutí Meetup.com a Eventbrite. Len na týchto dvoch platformách by ste mali nájsť veľa relevantných udalostí.

Zamerajte sa na udalosti, ktoré priťahujú podnikateľov, pretože títo ľudia budú pravdepodobne chcieť vytvoriť novú webovú stránku. Keď sa spojíte a pripojíte sa k viacerým z týchto ľudí (a bude nám známe, že ste vývojár webu), budete vystavení viac a lepším vystúpeniam, než aké nájdete na pracovných doskách. Začnete tiež rozširovať svoju osobnú značku.

Tu je ďalší skvelý zdroj, ktorý vám pomôže nájsť udalosti:

Ako nájsť udalosti v sieti, ktoré sa skutočne oplatí zúčastniť

Výhody webového vývojára na plný úväzok

Veľa sme hovorili o voľnej nohe ako webového vývojára. Práca na plný úväzok v spoločnosti má však svoje výhody:

 • Pracujete s inými vývojármi – Vďaka tomu získate výhodu zdieľaného zážitku, najmä ak ste úplne nový. Spolupráca s ostatnými im umožňuje zdieľať s vami ich skúsenosti, čo je celkom cenné.
 • Podpora klientov je organizovaná – keď pracujete v spoločnosti, nemusíte pracovať v rôznych denných dobách. To znamená, že klienti spoločnosti vedia, kedy majú kontaktovať a očakávajú, že vaša práca bude ukončená.
 • Oveľa lepšie zameraná pracovná záťaž – niekoľko nezávislých pracovníkov dnes pracuje na rôznych projektoch súčasne. Rozdeľuje to ich zameranie, ktoré môže ovplyvniť celkovú kvalitu. Ako vývojár na plný úväzok pravdepodobne pracujete na jednom projekte, ktorý vyžaduje vašu plnú pozornosť.

záver

Trh práce sa zhoršuje. Tradičnejšie pracovné miesta sa postupne rušia každý deň. Prečo sa teda nenaučiť zručnosti, ktoré vás udržia v zamestnaní (a možno aj bohatí) v dohľadnej budúcnosti?

To je veľká výhoda vývoja webových aplikácií. Veľkou časťou je, že na to, aby ste sa dostali na pole, nepotrebujete drahý drahý titul. Postupujte podľa krokov, ktoré sme tu uviedli, a vydajte sa na cestu, ako sa stať webovým vývojárom.

Existuje tiež veľa softvérových možností integrovaného vývojového prostredia (IDE), ktoré život vývojárom oveľa uľahčujú.

Súhrnne uvádzame základné kroky, ako sa stať webovým vývojárom:

 1. Naučte sa základy HTML, CSS a Javascript
 2. Prejdite si príručky WordPress
 3. Naučte sa základy UI a UX
 4. Naučte sa SQL a PHP
 5. Naučte sa základy SEO
 6. Zaistite, aby vaše stránky reagovali

A tu sú základné kroky na nájdenie prvého koncertu pre vývoj webových aplikácií:

 1. Nastúpte na pracovné dosky
 2. Zostavte portfólio
 3. Spustite vytváranie sietí

Teraz je čas konať a ukázať svetu, aký úžasný webový vývojár môžete byť!

Ak máte ďalšie otázky, neváhajte a komentujte nižšie alebo napíšte nám a dajte nám vedieť. Počas tohto procesu budeme mať chrbát!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map