Ako prepnúť webhostingu pre vaše stránky WordPress


Ako prepnúť webhostinguZistenie, ako prepnúť webhostingu, môže byť skľučujúcou úlohou. Existuje však niekoľko dôvodov, prečo by ste mali.


Tam, kde hosťujete svoje webové stránky, ovplyvňuje veľa vecí – bezpečnosť, rýchlosť webu a zálohy. Okrem toho existuje veľa typov webhostingu a musíte sa uistiť, že si vyberiete ten správny pre svoje potreby.

Ak ich váš súčasný poskytovateľ už neplní, je čas na zmenu.

Ako premiestnite svoje stránky z jedného hostiteľa na druhého? To je presne to, o čom budeme v tejto recenzii hovoriť.

Pripravený? Potom ideme!

Rýchla poznámka: Niektorí z najlepších poskytovateľov hostingu WordPress ponúkajú bezplatné migračné služby. To znamená, že sa budú starať o všetko potrebné na prepínanie webových hostiteľov za vás. Pred vykonaním nižšie uvedených procesov sa oplatí skontrolovať u vášho nového poskytovateľa.

Zhromaždite svoje zdroje

Na prechod z jedného webového hostiteľa na druhého je potrebné:

 • Prístup k obom hostiteľským účtom – Počas tohto procesu budete musieť urobiť nejaké zmeny na starom aj novom serveri hostingu. Ak si nie ste istí ani svojimi prihlasovacími údajmi, je čas to zistiť.
 • Prístup k databáze – Prechod z jedného webového hostiteľa na druhého vyžaduje prístup k databáze vašich webových stránok. Toto sa často stáva v administratívnej oblasti vášho hostingového účtu, čo znamená, že existuje ešte jeden dôvod na to, aby ste vedeli, ako sa tam dostať..
 • FTP klient – Každý prípad, o ktorom diskutujeme nižšie, vyžaduje presun údajov z alebo na FTP server. Preto potrebujete FTP klienta. Skvelá voľná možnosť je FileZilla, ale môžete použiť ľubovoľného klienta podľa vášho výberu.
 • Textový editor – Na úpravu dôležitých súborov potrebujete aj editor kódu. Jednou z najlepších možností je notepad++ (je tiež zadarmo), ale môžete ísť so všetkým, čo chcete.

Máte všetko spolu? Skvelé, potom preskočíme na to, ako prepnúť webových hostiteľov pre vaše stránky WordPress.

Manuálne presúvanie stránok z jedného hostiteľa na druhého

Začneme tým, že prepínač urobíme manuálne. Ak hľadáte riešenie, ktoré používa doplnok WordPress, jednoducho prejdite nadol.

1. Zálohujte svoje súbory

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zálohovanie súborov webových stránok. Bude to pravdepodobne trvať najdlhšie, takže začnime s tým. Prvým krokom je prihlásenie sa na server FTP. Jednoducho spustite klienta FTP, o ktorom sme hovorili, vložte svoje poverenia a pripojte sa.

Potom vyhľadajte koreňový adresár svojho webu WordPress (ak to nie je predvolene vaša vstupná stránka) a označte všetky súbory.

ako prepínať webhostingu - prenášať wordpress súbory s

Upozorňujeme, že váš web môže obsahovať súbory, ktoré nie sú predvolene viditeľné (napr .htaccess). Preto sa ubezpečte, že váš FTP klient tieto súbory tiež zobrazuje. V FileZilla nájdete túto možnosť v časti Server> Vynútiť zobrazovanie skrytých súborov.

Po označení všetkých súborov ich skopírujte do adresára v počítači. V závislosti od veľkosti vášho webu to môže chvíľu trvať, aby sme medzitým mohli prejsť na druhý krok.

2. Exportujte databázu

Databáza je druhou časťou vášho webu. Spôsob, akým k nemu získate prístup, sa medzi jednotlivými hostiteľmi líši. Vo väčšine prípadov skončíte v phpMyAdmin:

hlavný panel phpmyadmin

Z ľavej strany vyberte databázu, ktorú chcete exportovať. Ak neviete, ktorý z nich je, jednoducho skontrolujte wp-config.php súbor aktuálnej webovej stránky, kde sa uvádza:

define ('DB_NAME', 'database_name_here');

Týmto sa dozviete názov databázy, ktorú vaše stránky používajú.

Potom prejdite na stránku Export pútko.

export databázy na prepínanie webových hostiteľov

zvoliť zvyk pod Metóda exportu. V ponuke vykonajte nasledujúce voľby:

 • formát – Nechaj ako SQL.
 • stoly – Označte všetky tabuľky, ktoré chcete exportovať. Zvyčajne sú to všetky. Zakážte akýkoľvek, ak na to máte dobrý dôvod (napr. Ak hostíte databázy pre niekoľko webov s rôznymi predponami).
 • Výkon – Nastaviť kompresia na zips alebo gzip zrýchlenie sťahovania.
 • Možnosti špecifické pre formát – Nechajte všetko tak, ako je.
 • Možnosti vytvorenia objektu – Nezabudnite vybrať Pridajte DROP TABLE / VIEW / POSTUP / FUNKCIU / UDALOSŤ / TRIGGER.
 • Možnosti vytvárania údajov – Nechajte všetko tak, ako je.

Po dokončení kliknite na tlačidlo OK go na spodku. To by malo viesť k stiahnutiu súboru. Uložte komprimovanú databázu do svojho počítača a prejdite na ďalší krok.

3. Vytvorte databázu u svojho nového hostiteľa

Teraz je čas vytvoriť nový domov pre databázu, ktorú ste práve exportovali. Prejdite na svojho nového hostiteľa a prihláste sa do svojho účtu. Nájdite časť, ktorá sa zaoberá databázami MySQL.

Vytvorte nasledujúce:

 1. Nová databáza
 2. Užívateľ databázy s úplnými oprávneniami pre túto databázu
 3. Zabezpečené heslo používateľa databázy

Zapíšte si všetky tri, čoskoro ich budete potrebovať. Zistite tiež názov servera MySQL. V mnohých prípadoch to tak bude localhost ale overte si to u svojho poskytovateľa hostingu.

4. Upraviť config.php

Do dnešného dňa by sa mali súbory vašich webových stránok dokončiť. V takom prípade je čas ísť do adresára, do ktorého ste ich uložili, a nájsť súbor s názvom wp-config.php.

Je to dôležitý systémový súbor, ktorý okrem iného riadi komunikáciu medzi súborovým systémom vašich webových stránok a databázou.

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je vytvoriť kópiu existujúceho súboru a uložiť ho niekde v bezpečí. Potom otvorte originál pomocou textového editora a vyhľadajte nasledujúcu časť:

define ('DB_NAME', 'database_name_here');

/ ** MySQL meno používateľa databázy * /
define ('DB_USER', 'username_here');

/ ** Heslo databázy MySQL * /
define ('DB_PASSWORD', 'password_here');

/ ** Názov hostiteľa MySQL * /
define ('DB_HOST', 'localhost');

Vymeňte tam, kde sa hovorí database_name_here, username_here a password_here s názvom databázy, používateľským menom a heslom, ktoré ste vytvorili skôr. Všimnite si, že vo vašom prípade to skutočne nebude hovoriť database_name_here atď., ale budú obsahovať informácie o vašom aktuálnom hostiteľovi. Budú v rovnakej pozícii.

Nezabudnite tiež vložiť informácie o vašom serveri MySQL na miesto localhost (alebo ho nechajte tak, ako by ho použil váš poskytovateľ hostingu localhost pre toto nastavenie). Po dokončení uložte súbor.

5. Nahrajte svoje súbory na nového hostiteľa

Po dokončení tohto procesu môžete proces spustiť v opačnom smere. Prvým krokom je nahranie súborov na server u nového poskytovateľa hostingu. Bude to pravdepodobne trvať dlho, aby sme ju mohli spustiť a robiť ďalšie veci, kým bude spustená.

Už teraz viete cvičenie. Spustite klienta FTP a tentoraz sa pripojte k novému serveru. Rýchla výzva: Na pripojenie prostredníctvom FTP sa zvyčajne používa webová adresa. V tomto prípade doména stále ukazuje na váš starý server, takže nebude fungovať.

Existuje riešenie, ktoré namiesto toho používa IP adresu nového servera. Zvyčajne to nájdete vo svojom hostingovom účte. Ak nie, nezabudnite kontaktovať podporu – mali by vám byť schopní pomôcť.

Po dokončení vyhľadajte súbory, ktoré ste stiahli skôr, a nahrajte ich (vrátane upravených) config.php súbor) do koreňového adresára. Po spustení nahrávania prejdite na ďalší krok.

6. Importujte databázu

Medzitým môžeme mať čas na import databázy. Za týmto účelom sa prihláste do nástroja na správu databázy na novom serveri. Budeme predpokladať, že je to znova phpMyAdmin.

Vyberte zo zoznamu databázu, ktorú ste vytvorili skôr, a vyberte import v hornej časti obrazovky.

import databázy na prepínanie webových hostiteľov

Kliknite na ikonu Prehliadať a vyberte súbor, ktorý ste predtým exportovali. Potom prejdite nadol dole a kliknite na tlačidlo go. Potom sa spustí import.

Čas potrebný na dokončenie závisí od veľkosti databázy. Po dokončení sa zobrazí správa o úspechu.

Voliteľné: Nahraďte starú webovú adresu v databáze

Ak nielen presúvate svoje stránky k novému hostiteľovi, ale tiež meníte svoju webovú adresu, je tu jeden ďalší krok. V takom prípade musíte nahradiť odkazy na starú webovú adresu v databáze novou. Ak tak neurobíte, všetky druhy vecí sa pokazia!

Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Najjednoduchšie, čo som našiel, je Hľadať Nahradiť skript DB. Môžete si ho zadarmo stiahnuť (výmenou za svoju e-mailovú adresu). Stačí ho nahrať do adresára svojich webových stránok (v tajnom priečinku) a prejsť tam pomocou prehliadača.

hľadanie nahradiť databázový skript pomocníka pre prepínanie hostiteľov webu

Jednoducho vložte svoju starú a novú adresu URL do polí hore. Všetko ostatné by malo zostať tak, ako je. Použi sucho beh tlačidlo na testovanie všetkého. Keď všetko vyzerá dobre, urobte živý beh.

Dôležité: Za žiadnych okolností by ste nemali skript ponechať na serveri, keď budete hotoví. Je veľmi výkonný a môže spôsobiť vážne škody na vašom webe, ak ho nájde niekto iný.

Ak skript nepracuje pre vás, môžete tiež nahradiť URL pomocou príkazov SQL.

7. Zmeňte svoj server DNS

Až budete hotoví s vyššie uvedeným, je čas vložiť URL na nový server. To znamená zmenu nastavení servera DNS.

Tento proces závisí od miesta registrácie vašej domény. Napríklad, ak ste sa zaregistrovali u svojho starého poskytovateľa hostingu, najlepším nápadom je preniesť celú doménu na nového poskytovateľa. Porozprávajte sa s podporou o tom, ako to urobiť.

Ak ste ho kúpili od registrátora domény, napríklad Domain.com, musíte aktualizovať nastavenia menného servera. Budete potrebovať adresy menného servera nového hostiteľa. Zvyčajne vyzerajú takto:

ns1.yourhost.com
ns2.yourhost.com

Budete ich musieť prepojiť so svojou doménou. Ako už bolo spomenuté, postup sa bude mierne líšiť v závislosti od toho, kde ste ho zakúpili. Tu sú pokyny pre niektoré z najbežnejších prípadov:

Ak potrebujete pomoc, porozprávajte sa s kýmkoľvek, kto má na starosti. Po dokončení si uvedomte, že zmeny môžu trvať až 48 hodín. Môžete použiť nástroj ako Čo je môj DNS aby sme zistili, či to skončilo.

Dovtedy nezabudnite na svojich stránkach vykonávať žiadne zmeny. Môžete zmeniť pôvodnú webovú stránku namiesto nového umiestnenia.

Po dokončení všetkého by mala byť vaša stránka migrovaná bez prestojov. Pretože oba vaše stránky majú rovnaký obsah, návštevníci túto zmenu nevšimnú.

8. Čistenie

Po dokončení zmeny DNS sa môžete vrátiť k pôvodnému hostiteľovi a odstrániť súbory a databázu svojich stránok. Možno budete chcieť počkať až týždeň, aby ste sa uistili, že všetko funguje dobre.

V každom prípade si ponechajte svoje lokálne kópie (vrátane originálu) wp-config.php) okolo. Možno bude potrebné vrátiť migráciu späť. V takom prípade budete radi, že ich stále máte.

Ako prepnúť webhostingu pomocou doplnku WordPress

Všetky vyššie uvedené skutočnosti je možné pomocou doplnku výrazne skrátiť. Umožňuje automatizovať časti procesu. Aj keď existujú aj iné možnosti, veľmi odporúčam Doplnok pre duplikátor. Je to zadarmo a celý proces je hračkou.

1. Nainštalujte duplikátor

Prvým krokom je, samozrejme, inštalácia doplnku. Vyžaduje si to obvyklé kroky. Prihláste sa na svoju webovú stránku WordPress a prejdite na ňu Doplnky> Pridať nové. Do vyhľadávacieho poľa zadajte názov doplnku a kliknite naň Nainštalovať teraz akonáhle sa objaví v zozname.

nainštalujte duplikátor na prepínanie webových hostiteľov

Po dokončení sťahovania vašich stránok stlačte Aktivovať na použitie doplnku.

2. Exportujte existujúcu stránku

Po nainštalovaní a spustení služby Duplikátor nájdete novú oblasť ponuky s názvom v oblasti správy WordPress. Kliknutím naň sa dostanete k tomuto:

zobrazenie doplnku duplikátora v

Doplnok si uloží tzv balíčky. Jedná sa o verzie vašich webových stránok a databáz so zipsom. Keďže ste ešte nevytvorili zoznam, zoznam je prázdny. Je čas to zmeniť. cvaknutie Vytvor nový v pravom hornom rohu.

export webových stránok s nastavením duplikátora

Na nasledujúcej obrazovke máte niekoľko možností.

 • skladovanie – Môžete nakonfigurovať, kam sa majú zálohovať vaše stránky. Uvedomte si, že pokiaľ nemáte verziu Duplikátora Pro, vašou jedinou možnosťou je váš vlastný server, takže tu nemáte čo robiť..
 • Archív – V tejto časti môžete vylúčiť migráciu súborov aj častí databázy. Použite, ak máte dobré dôvody.
 • inštalačný – Môžete vyplniť databázové informácie svojho nového serverového prostredia. Toto je tiež súčasť neskoršieho nastavenia, takže ho môžete momentálne ignorovať.

S najväčšou pravdepodobnosťou jednoducho kliknete Ďalšie. Doplnok potom vykoná kontrolu systému, aby zistil, či má všetko, čo potrebuje na správne fungovanie. Po dokončení zistenia môžete vidieť zistenia.

skenovanie duplikátora je dokončené

Ak je všetko v poriadku, začnite proces zostavovania kliknutím na tlačidlo v dolnej časti. Môže to trvať niekoľko minút, preto prehliadač nezatvárajte. Po dokončení sa zobrazí toto:

dokončená záloha v duplikátore

Stiahnite si inštalačný program aj archív kliknutím na tlačidlá samostatne alebo pomocou odkazu na stiahnutie jedným kliknutím. Výborne!

3. Odovzdajte súbory cez FTP

Ďalším krokom je odovzdanie týchto súborov na server. Na pripojenie cez FTP budete musieť použiť IP adresu namiesto domény.

Po pripojení sa uistite, že ste odovzdali inštalačný súbor aj archív. Umiestnite ich do koreňového adresára a vopred sa uistite, že sú prázdne.

4. Vytvorte novú databázu MySQL

Pri použití metódy pluginu budete tiež potrebovať databázu MySQL pre svoje nové stránky. Hovorili sme o tom podrobne už skôr. Urobte, čo musíte urobiť, aby ste skončili s novou databázou, používateľským menom s úplnými privilégiami pre databázu a heslom databázy. Nezabudnite si zapísať server MySQL, ktorý vám hostiteľ poskytne pre vaše webové stránky.

5. Pripojte sa k novej webovej stránke

V ďalšom kroku môžete naraziť na problém. Ak chcete nasadiť web, musíte pristupovať k súborom na vašom serveri prostredníctvom webového prehľadávača. To sa zvyčajne stáva zadaním názvu domény.

Ak používate rovnakú doménu ako predtým, ešte neukazuje na váš nový server. Môžete to samozrejme zmeniť, aby ste problém vyriešili. To by však a) chvíľu trvalo, a b) by znamenalo prestoje pre vaše stránky.

Našťastie existuje cesta, ktorá používa počítač hostitelia file. Názvy domén môžete lokálne mapovať na konkrétne adresy IP. Týmto spôsobom budete môcť pristupovať k súborom na novom serveri prostredníctvom starej domény bez toho, aby ste pre svojich návštevníkov nič menili.

(Ak vo svojom novom hostiteľovi používate inú doménu, môžete tento krok úplne vynechať.)

Prvá vec, ktorú potrebujete, je IP adresa vášho nového servera. Váš poskytovateľ by vám mal tieto informácie zobraziť. Ak to nenájdete, spýtajte sa!

Po tom, čo musíte otvoriť hostiteľa file. Postupujte na rôznych platformách:

 • windows – Otvorte ponuku na paneli úloh a vyhľadajte výraz „poznámkový blok“. Pravým tlačidlom myši kliknite na výsledok a vyberte príkaz Spustiť ako správca. Po spustení sa program otvorí c: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc \ hosts. Uistite sa, že ste hľadali „Všetky súbory“, aby ste videli príslušný súbor.
 • Mac OS – Otvorte terminál a zadajte príkaz sudo nano / etc / hosts. Môže sa zobraziť výzva na zadanie hesla správcu.
 • linux – V systéme Linux môžete použiť rovnakú metódu ako v systéme Mac OS.

Akonáhle budete mať prístup k súboru, musíte vložiť IP adresu, ktorú ste našli skôr, ako aj názov domény. Nakoniec to bude vyzerať takto:

192.168.1.10 http://yoursite.com

Poznámka: medzera medzi IP adresou a doménou je záložka. Nezabudnite tiež nahradiť adresu skutočnou adresou a yoursite.com s vašou skutočnou doménou. Uložte zmeny a mali by ste mať prístup k novému serveru pomocou existujúceho názvu domény.

Dôležité: Po dokončení migrácie nezabudnite zmeniť svoju hostitelia súbor späť do pôvodného stavu!

6. Spustite proces migrácie

Teraz je čas začať proces migrácie vážne. Prejdite na http://yoursite.com/installer.php (vložte svoju skutočnú doménu), malo by sa to dostať na túto obrazovku:

Krok 1 rozmiestnenia duplikátora

Uistite sa, že vám inštalačný program poskytne priechod pre archiváciu a overenie platnosti začiarknite políčko Zmluvné podmienky a kliknite na tlačidlo Ďalšie na spodku. Týmto sa spustí proces nasadenia.

Potom budete požiadaní o vloženie hostiteľa databázy, meno, užívateľské meno a heslo.

krok 2 rozmiestnenia duplikátora

Mali by ste ich mať vždy po ruke. Môžete použiť Testovacia databáza tlačidlo, aby ste sa uistili, že všetko funguje. Potom kliknite na tlačidlo OK Ďalšie znova. Doplnok importuje databázu.

V ďalšom kroku máte možnosť nahradiť zmienky o svojej starej webovej adrese novou. Skontrolujte, či je v poli správna adresa URL! Duplikátor potom proces dokončí.

Krok 4 nasadenia duplikátora

Posledná obrazovka vám poskytne odkaz na prihlásenie sa na vaše stránky a nahlási, či všetko prebehlo dobre. Nezabudnite sa prihlásiť a skontrolovať, či všetko funguje tak, ako by malo. Nezabudnite tiež postupovať podľa pokynov duplikátora, aby ste ich vyčistili po sebe.

ako prepnúť webové hostiteľa vyčistiť po migrácii

7. Aktualizujte DNS Nameserver

Pri tejto metóde musíte zmeniť svoju doménu zo starého na nový.

O tom sme už hovorili podrobne vyššie, takže sa môžete obrátiť na túto časť. Získajte adresy menného servera od nového hostiteľa a pripojte ich k svojej doméne. Pred vykonaním zmien na vašom webe počkajte, kým zmeny neprejdú.

Potom ste hotoví – blahoželáme! Práve ste sa naučili, ako prepínať webových hostiteľov pre svoju webovú stránku WordPress. Úžasná omáčka!

Prepínanie webových hostiteľov pre webové stránky WordPress v skratke

Prepínanie stránok WordPress z jedného webového hostiteľa na druhého môže byť zastrašujúcou úlohou, najmä pre tých, ktorí prvýkrát pracujú. Majte na pamäti, že rovnako ako všetko, čo sa týka prevádzkovanie vlastnej webovej stránky, to sa stáva menej náročné, keď ho rozdelíte na kroky.

Ak ste postupovali podľa vyššie uvedeného, ​​mali by ste teraz úspešne presunúť svoje stránky k novému poskytovateľovi hostingu. Nech sa rozhodnete pre ktorýkoľvek proces, rýchlo zosumarizujeme základné kroky:

 1. Zálohujte si súbory a databázu svojich webových stránok
 2. Pripravte nové hostiteľské prostredie pre tento prepínač
 3. Importujte svoje súbory a databázu do nového hostiteľa
 4. Prepnite menný server svojej domény

To je v podstate všetko. Ešte raz blahoželám za to, že sa nám darilo tak dobre!

Máte otázky alebo ďalšie rady o tom, ako prepnúť webhostingu? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map