Ako preniesť svoje stránky na webHostingHub

Môžem preniesť svoje stránky na server WebHostingHub?

Hostiteľská spoločnosť WebHostingHub podporuje a povoľuje prenosy stránok, takže odpoveď je určite áno. Áno, môžete preniesť svoje stránky na server WebHostingHub. V skutočnosti je prenos vašich stránok na server WebHostingHub jednoduchý proces. Najprv však musíme jasne definovať, čo potrebujete preniesť, či už iba samotnú webovú stránku a nie doménu, alebo chcete svoju doménu preniesť na server WebHostingHub. Z technického hľadiska existuje zásadný rozdiel medzi iba prevodom vašej stránky na nového hostiteľa a prevodom vašej domény. Zatiaľ čo pre niektorých to môže znieť rovnako, v skutočnosti to tak nie je.


Vidíte, rozdiel je v tom, že registrácia doménového mena a hosting domén, tiež známa ako hosting webových stránok, sú dve rôzne veci. Registrácia doménového mena je vaše vlastníctvo doménového mena, ktoré okrem nastavení, ktoré vykonáte na ovládacom paneli registrátora, nemá nič spoločné s vaším skutočným hosťovaním, zatiaľ čo doména Hosting je spoločnosť, ktorá vlastní server, na ktorý ste umiestnili svoje webové stránky, vrátane vašich súborov a priečinkov. Váš webový hostiteľ nemusí byť rovnakou spoločnosťou, v ktorej ste zaregistrovali svoju doménu.

Nasledujúca diskusia sa zameriava na otázku prenosu webovej stránky a nie domény.

Existuje jednoduchý spôsob, ako preniesť moje stránky na server WebHostingHub?

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako preniesť svoje stránky, ktoré predtým hostil iný hostiteľ, na WebHostingHub, je použitie cPanelu. To je samozrejme, ak váš predchádzajúci hostiteľ používa cPanel. V takom prípade by mal byť proces prenosu vašich stránok oveľa jednoduchší. Najprv musíte vytvoriť zálohovanie cPanel v spoločnosti, ktorá v súčasnosti hosťuje vaše webové stránky. Po vygenerovaní zálohy si ju musíte stiahnuť na plochu pomocou FTP alebo z odkazu na stiahnutie, ktorý je k dispozícii v cPaneli vášho hostiteľa. Po dokončení sťahovania ho musíte odovzdať znova pomocou FTP do adresára / home nového účtu WebHostingHub. To samozrejme znamená, že predtým, ako začnete prevádzať svoje stránky, by ste mali mať predtým účet v službe WebHostingHub. Po dokončení nahrávania musíte požiadať WebHostingHub o obnovenie zálohy za vás. Z tohto dôvodu musíte informovať spoločnosť, do ktorej ste zálohu uložili. Spoločnosť vás môže tiež požiadať o poskytnutie hesla alebo posledných štyroch číslic svojej kreditnej karty na účely overenia.

Po obnovení zálohy cPanel otestujte svoje webové stránky pomocou dočasnej adresy URL uvedenej v uvítacom e-maile. Po otestovaní a zistení, že webová stránka funguje, môžete teraz zmeniť nastavenia DNS vašej domény tak, že ju nasmerujete na servery WebHostingHub. To sa dá urobiť po prihlásení do registrátora domény a zmeniť menné servery na ns1.webhostinghub.com a ns2webhostinghub.com. Po vykonaní zmeny počkajte asi 4 – 24 hodín, kým sa zmeny prejavia.

Čo mám urobiť, aby som preniesol svoju doménu?

Ak chcete migrovať svoje stránky na server WebHostingHub, musíte vykonať nasledujúce kroky:

 •  Najskôr pomocou FTP klienta stiahnite súbory z vášho webu na plochu. Všimnite si, že FTP nebude mať prístup k databázam MySQL, takže ak váš predchádzajúci hostiteľ ponúka phpMyAdmin na správu databáz, možno budete musieť exportovať databázu do phpMyAdmin.
 •  Po dokončení sťahovania musíte súbory nahrať do databázy WebHostingHub, opäť pomocou FTP klienta. Tentoraz sa však pripojíte k poskytovateľovi hostingu, ktorým je WebHostingHub. Ak však vaše stránky používajú databázu, musíte najskôr vytvoriť databázu v aplikácii cPanel a potom ju importovať pomocou phpMyAdmin..
 •  Po nahraní a umiestnení súborov na správne miesto je čas vyskúšať, či vaše webové stránky fungujú. Ak chcete testovať svoje webové stránky, použite dočasnú webovú adresu, ktorá sa nachádza v e-maile, ktorý ste dostali. Je dôležité si uvedomiť, že pre všetky účty WebHostingHub bude nový predvolený priečinok public_html.
 •  Po dokončení testu je potrebné, aby ste svoju doménu nasmerovali na Nameservers WebHostingHub prihlásením sa do rozhrania správy domén registrátora a zmenili nameservery na ns1.webhostinghub.com a ns2.webhosting.com..
 •  Počkajte najmenej 4 hodiny až 24 hodín, kým sa zmeny prejavia úplne, odporúčame vám však pravidelne.  

Ako exportujem databázu MySQL do phpMyAdmin?

Pretože FTP nemá prístup k databázam, môže byť potrebné exportovať databázu MySQL do phpMyAdmin. To vám umožní vytvoriť zálohu databázy, ktorú je možné použiť na prenos databázy na iný server alebo jednoducho na úschovu. Ak chcete exportovať svoju databázu MySQL, musíte vykonať nasledujúce kroky:

 •  Najprv sa musíte prihlásiť do cPanel.
 •  Potom kliknite na ikonu phpMyAdmin, ktorú nájdete v časti Databázy.
 • V zozname v ľavej ponuke vyberte databázu, ktorú chcete exportovať, kliknutím na názov databázy.
 • Potom kliknite na kartu Exportovať.
 • Uistite sa, že sú vybraté všetky tabuľky a voľba SQL.
 •  Potom v časti „Štruktúra“ povoľte možnosť „Pridať DROP TABLE / VIEW / PROCEDURE / FUNCTION“.
 • Ak je vaša databáza veľká, môžete súbory komprimovať výberom možnosti „zipped“ alebo „gzipped“. Uistite sa, že je vybratá možnosť „Uložiť ako súbor“.
 •  Potom kliknite na tlačidlo Prejsť, ktoré sa nachádza v dolnej časti obrazovky.
 •  Ak chcete stiahnuť export databázy na svoju lokálnu plochu, po zobrazení výzvy na otvorenie alebo uloženie súboru vyberte možnosť „Uložiť“. Uistite sa, že ste si v plnej miere poznamenali názov súboru a miesto, kde je záloha uložená.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me