7 pravidiel pre farebné schémy webových stránok

7 pravidiel pre vytváranie farebných schém webových stránokPri značke a dizajne webových stránok sú farby skutočne dôležité.


prečo?

Výskum ukazuje, že 62 – 90% rozhodnutí o nákupe sú poháňané čisto vnímaním farieb.

Výber správnej farebnej schémy webových stránok je to, vďaka čomu je nezabudnuteľná, dôveryhodná, atraktívna a rentabilná. Prvý dojem je všetko.

Pri vytváraní stránok by ste mali starostlivo zvážiť, ktoré farby pridať do svojej farebnej schémy a prečo. Rôzne farby odošlú vašim návštevníkom rôzne správy a zmenia ich chápanie vášho webu, aj keď to nebolo zamýšľané.

Bezradný, kde začať? Pri vytváraní farebnej schémy webových stránok postupujte podľa týchto pokynov a vyhnite sa najväčším chybám pri návrhu.

Priemerný používateľ má rozpätie pozornosti 8 sekúnd. Takto ich musíte presvedčiť, aby pokračovali v prehliadaní vašich webových stránok.

Výber správnej farebnej schémy pre váš webový dizajn vám pomôže zaujať používateľov farebnými akcentmi, ostrými navigačnými prvkami a nezabudnuteľnou značkou..

Tu je miesto, kde začať …

Contents

7 krokov na vytvorenie vlastnej farebnej schémy webových stránok

1. Nájdite svoju primárnu farbu

Pravdepodobne ste už vybrali svoju primárnu farbu. Ak máte logo alebo existujúcu existujúcu značku, v dizajne pravdepodobne dominuje jedna hlavná farba. Toto je farba, s ktorou bude vaša značka spojená – vaša primárna farba značky.

Ak nie ste blízko konečného rozhodnutia, zober tento kvíz zistiť svoje možnosti, vykonať prieskum trhu a používať stránky ako Dribbble alebo Behance pre trochu inšpirácie.

Môžete tiež prehliadať tento zoznam paliet s hexadecimálnym kódom najznámejších svetových značiek s cieľom rozšíriť váš okruh nápadov.

Ak narazíte na obzvlášť pútavý dizajn alebo obrázok, neváhajte použiť hexagonový kód na výber farby a pridať ho do svojho zoznamu obľúbených položiek.. ColorZilla sa javí ako populárny nástroj. Ak používate prehliadač Chrome ako svoj hlavný prehliadač, pozrite sa do Rozšírenie prehliadača Eye Dropper pretože je to jeden z najlepších nástrojov tam.

2. Rozhodnite o počte farieb (odporúčané: 3)

Akonáhle budete mať základnú farbu pribitúnu, ďalším krokom je rozhodnúť, koľko ďalších farieb pridáte do zmesi.

Zvyčajne sa odporúča použiť trojfarebnú kombináciu. Triáda farebnej schémy, ktorý obsahuje tri farby rovnomerne rozmiestnené okolo farebného kolieska, je dobrým východiskovým bodom. Triadická paleta môže byť dosť dramatická, ak má tri základné žiarivé farby, takže návrhári často volia kombináciu sekundárnych tónov..

Pri použití farebnej schémy na návrh webových stránok môže byť užitočné aj pravidlo starého návrhára. Je známy ako Pravidlo 60-30-10.

Pravidlo 60 – 30 – 10 neodporúča používať rovnaké množstvá vybratých farieb, ale skôr ich rozdeliť na percentá a podľa toho aplikovať. Dobrým príkladom tohto pravidla je v skutočnosti pánsky oblek: sako a nohavice zaberajú okolo 60% vzhľadu, košeľa predstavuje ďalších 30% a kravata 10%.

3. V prípade potreby použite sekundárne farby

Priradenie sekundárnych farieb k farbám vašej hlavnej značky môže byť problémom, ale nezúfajte! Existuje veľa inteligentných bezplatných nástrojov dostupných online, vďaka ktorým bude táto úloha oveľa jednoduchšia. Napríklad sa môžete vydať na farebný priestor, zadajte hexadecimálny kód zvolenej farby a sadnite si! (Viac nástrojov na generovanie palety farieb nižšie …)

Aký má zmysel pridať sekundárne farby? Dizajn niekedy vyžaduje viac ako len niekoľko základných farieb. To platí najmä pre webové stránky, ktoré sú plné obsahu a vstupných stránok – produkty, aktivačné materiály, položky na stiahnutie atď.

Mailchimp má rozsiahlu a premyslenú webovú schému pre všetok svoj značkový obsah.
Napríklad, MailChimp má rozsiahly a premyslený systém webových stránok pre všetok svoj značkový obsah.

Schopnosť vizuálne oddeliť nadpisy, bočné panely, titulky, tlačidlá a ďalšie prvky zvyšuje mieru konverzie a zlepšuje dojem používateľa..

Ak ste na tejto lodi, mali by ste zvážiť pridanie rôznych odtieňov a odtieňov svojich hlavných farieb namiesto hľadania ďalších. Jednoduchosť je niekedy najlepšia stratégia.

4. Nezabudnite na vaše neutrálne farby (biela, čierna sivá)

Budete potrebovať neutrálne farby pre text, pre vytvorenie kontrastu pre dôležité prvky alebo ako farby pozadia.

Funkcia neutrálnej farby v modernom webdizajne je rovnaká ako funkcia bieleho priestoru – poskytnúť používateľom prestávku a poskytnúť im čas na lepšie strávenie a uprednostnenie informácií na stránke.

Je vhodné mať jednu tmavú a jednu svetlo neutrálnu farbu pre rôzne prípady použitia. Najbežnejšie neutrálne farby sú biela, čierna a šedá. Odtiene svojich dominantných farieb môžete použiť aj ako neutrálne farby, hoci ich harmonizácia je trochu zložitejšia.

Usmernenie značky značky Spotify
Napríklad, Spotify ponúka štyri možné verzie svojho loga, s jasným pokynom na používanie čierneho loga na svetlom pozadí a biele na tmavom pozadí.

Ak hľadáte nápady, vráťte sa naspäť Dribbble alebo Designspiration a pomocou farebného vyhľadávania zistiť, čo robia ostatní.

5. Pridajte primárne, sekundárne a neutrálne farby na tieto miesta:

Ako postupujete pri používaní farebnej schémy webových stránok? Ktoré farby idú kam a prečo?

 • Primárne farby prejdite na svoju webovú stránku na „horúce miesta“. Mali by ste používať tieto výrazné a žiarivé farby, aby ste upútali pozornosť používateľov a vyzvali ich, aby konali. Tlačidlá CTA, titulky, ikony výhod, formuláre na stiahnutie a ďalšie dôležité informácie by sa mali zvýrazňovať pomocou primárnych farieb.
 • Sekundárne farby používajú sa na zvýraznenie menej dôležitých informácií na webe, ako sú sekundárne tlačidlá, podnadpisy, aktívne položky ponuky, pozadie alebo podporný obsah, napríklad FAQ a referencie.
 • Neutrálne farby bude s najväčšou pravdepodobnosťou použitý pre text a pozadie, ale mohol by byť užitočný v obzvlášť farebných častiach webu, len aby ho pomohol zladiť a preorientovať oko.

6. Prejdite proces niekoľkokrát

Keď konečne vymyslíte svoju farebnú paletu, vyskúšajte ju v rôznych scenároch. Bude to fungovať v tlači? Čo ak sa rozhodnete založiť obchodnú linku? Má to vplyv na návštevníkov, ktorých ste očakávali?

Najlepšie je absolvovať tento proces niekoľkokrát a vytvoriť niekoľko rôznych farebných paliet. Ak niekto nesplní všetky vaše požiadavky, budete mať plán B.

7. Brainstorm podľa potreby

Krásne farebné schémy nie sú také ťažké, keď viete, kde hľadať. Tu je zoznam užitočných nástrojov, ktoré vás prevedú pri hľadaní najlepších farebných kombinácií webových stránok.

 1. farebný priestor – táto stránka môže vygenerovať celú farebnú schému na základe hexadecimálneho kódu jednej vybranej farby.
 2. Adobe Color – tento nástroj Adobe je postavený na koncepte farebného kolieska a umožňuje vám vyvinúť akýkoľvek druh farebnej schémy webových stránok pomocou niekoľkých kliknutí. Môžete tiež nahrať obrázok a extrahovať farebné kódy pretiahnutím súboru do nástroja.
 3. Paletton – Paletton je ďalší užívateľsky prívetivý nástroj na vytváranie krásnych farebných schém bez akýchkoľvek technických alebo konštrukčných znalostí.
 4. Coolors – tento nástroj je skutočne užitočný na testovanie toho, ako rôzne farby spolupracujú. S jeho drag-and-drop rozhranie, môžete pohybovať farbami okolo a uvidíte, či sa stretávajú alebo pekne dohromady.
 5. ColorSpire – ďalší generátor farebnej schémy webových stránok.
 6. Farebné koliesko Canvy – tento bezplatný nástroj je veľmi užívateľsky prívetivý a pomôže vám pochopiť, ktoré farby vyzerajú skvele spolu a ktoré farebné kombinácie nie sú. Navyše je tu veľa vzdelávacieho obsahu, ktorý odpovedá na všetky otázky týkajúce sa teórie farieb a farebného kolieska.

Najčastejšie kladené otázky:

1. Prečo je farebná schéma webových stránok dôležitá??

Vplyv farby na ľudský mozog je skutočný jav. Či už vedome cítime jej účinky alebo nie, farby majú zásadný vplyv na to, ako náš mozog spracováva informácie a svet okolo nás.

Veda ukázala táto červená môže zvýšiť krvný obeh, zatiaľ čo modrá vytvára upokojujúci účinok.

Napríklad v roku 2000, Predstavený Glasgow modré pouličné osvetlenie na zlepšenie mestskej krajiny, ktoré náhodou viedlo k výraznému zníženiu počtu trestných činov v oblastiach osvetlených modrými svetlami. podobne, Tokio Yamanote železnice linka sa rozhodla nainštalovať modré svetlá na konci vlakových plošín, aby sa znížil počet samovrážd. V dôsledku toho samovraždy na týchto staniciach klesli o 74%.

To pravdepodobne vysvetľuje, prečo si väčšina lekárskych a farmaceutických značiek vyberá ako svoju základnú farbu modrú farbu.

Jedna vec je jasná: pri správnom použití môžu farby nad nami mať veľkú moc. A práve preto je výber správnej farebnej schémy pre váš web taký dôležitý.

Kombináciou rôznych farieb a odtieňov môžeme vytvárať palety farieb, ktoré dodajú harmónii dizajnu, vyvolávajú požadované emócie, ovplyvňujú náladu používateľov a formujú ich vnímanie značky..

2. Aké emócie sú spojené s rôznymi farbami?

Štúdium účinkov farby na ľudské správanie sa venuje celá veda – nazýva sa to psychológia farieb. Prostredníctvom mnohých experimenty a výskum, Vedci zistili, že farby skutočne vyvolávajú emócie: niektorí nás robia šťastnými, varujúcimi alebo uvoľnenými, zatiaľ čo iní sa potýkajú s tmavšími pocitmi a môžu nás znepokojovať alebo smútiť..

v skutočnosti, 85% nakupujúcich uviedlo kupujú výrobky iba na základe farby.

Výberom správnej palety farieb pre svoj web môžete zmeniť spôsob, akým si ľudia myslia o vašej značke, a vytvárať trvalé emócie, ktoré ovplyvnia rozhodnutia spotrebiteľov o nákupe..

Ale kde začať?

Tu je šesť hlavných farby, ktoré vyvolávajú jedinečnú emocionálnu reakciu v divákoch:

červená

Červená symbolizuje dôležitosť, vášeň a agresiu. Pomyslite na červený koberec, srdce ako symbol lásky alebo stopku. Vyžaduje si to pozornosť a pokiaľ ide o konštrukciu, mal by sa používať striedmo, aby diváka nezaťažil alebo neunavil..

Vodafone.
Obrázkový kredit: Vodafone.

oranžový

Orange je spojený s energiou, hravosťou a nízkymi cenami. Použitie oranžovej vo webdizajne vám môže pomôcť vyprovokovať mladosť značky a dokonca upútať pozornosť kupujúcich impulzov.

easyGroup
Obrázkový kredit: easyGroup.

žltá

Ako farba slnka môže žltá hrať na aspekty šťastia a zábavy. Aktivuje však aj oblasť úzkosti v mozgu, preto by sa mala používať opatrne av rôznych odtieňoch.

húsenica
Obrázkový kredit: húsenica.

zelená

Farba prírody, zelená má silné spojenie so zdravím, prosperitou a ekologickými iniciatívami. Krásne sa hodí pre všetky druhy organických alebo prírodných produktov a značiek zameraných na vonku a prírodu.

Starbucks
Obrázkový kredit: Starbucks.

Modrá

Modrá farba okamžite vzbudzuje dôveru a vyvoláva pocit bezpečia. Navyše sa ukázalo, že má upokojujúci účinok na mozog, takže sa tiež javí ako láskavý a priateľský. Pretože je tak univerzálna a žiarivá, modrá je jednou z najpopulárnejších možností výberu farieb medzi webovými dizajnérmi.

NHS
Obrázkový kredit: NHS.

Fialová

Fialová je farba poplatku. Často sa spája s eleganciou, tajomstvom a tvorivosťou. Ide o farbu, ktorá vedie k značkám, ktoré prenasledujú špičkovú alebo luxusnú príťažlivosť alebo chcú so svojim dizajnom webových stránok vytvoriť zmyselnejšiu príťažlivosť..

Cadbury
Obrázkový kredit: Cadbury.

Premýšľanie o tom, ktoré základné a sekundárne farby použiť pre farebnú schému vášho webu, vám umožní ovplyvniť spôsob, akým sa ľudia cítia o vašom webe a vašej značke..

3. Čo by som mal vedieť o rozdieloch vo farbách podľa pohlavia / veku?

Webové stránky s najlepším výkonom majú jednu spoločnú vec – poznajú svoje cieľové publikum. Či už prostredníctvom prieskumu trhu alebo dlhoročných skúseností vo vašom odbore, mali by ste byť schopní povedať, komu sa chcete odvolať. Prečo? Pretože farby, výber dizajnu, typografia a veci ako tón hlasu ovplyvňujú rôzne demografické údaje odlišným spôsobom.

A nie sú to len odlišné demografické údaje, ktoré zobrazujú farby odlišne. Ukazuje sa, že aj muži a ženy uprednostňujú rôzne farby.

V štúdii z roku 2012, takmer 2 000 mužov a žien sa pýtali, či uprednostňujú fialové, modré, zelené, žlté, oranžové, červené alebo ružové.

42% mužov uviedlo, že ich obľúbená farba bola modrá, nasledovala zelená (25%) a fialová (12%). Ženy tiež uviedli, že preferovanou farbou bola modrá (29%), za ňou nasledovala fialová (27%) a zelená (19%)..

Výsečový graf: Ľudské obľúbené farby
Výsečový graf: obľúbené farby ľudstva.

Rozdiel v preferenciách farieb medzi mužmi a ženami môže mať výrazný vplyv na úspech značky, aj keď je jemný. To nie je všetko. Pri vytváraní farebnej schémy webových stránok, ktorá oslovuje obe pohlavia, je tiež dôležité zvážiť najmenej obľúbené farby.

Takže ktoré farby uprednostňujú rôzne pohlavia?

Takže ktoré farby uprednostňujú rôzne pohlavia? niektorí výskum v tomto smere.

Lacné alebo nevýrazné farby

Podľa tohto výskumu, muži aj ženy nemajú radi hnedú a oranžovú farbu. 17% žien tiež uviedlo šedú farbu na zozname troch najobľúbenejších farieb. Je zaujímavé, že obe pohlavia považujú tieto rovnaké farby za „lacné“ alebo „lacné“.

4. Aké farby chytia najviac pozornosti?

Správne farebné kombinácie sú nevyhnutné pre webdizajn, pretože pomáhajú dizajnérom vytvoriť vizuálnu hierarchiu. Vizuálna hierarchia zase umožňuje používateľom takmer okamžite rozlíšiť základné prvky a najskôr zistiť najdôležitejšie informácie.

Guggenheimovo múzeum
Napríklad Guggenheimovo múzeum používa farbu na zvýraznenie rôznych miest a na zvýraznenie najdôležitejších informácií na webových stránkach.

Dizajn štruktúry však nie sú len rôzne farebné kombinácie. Farby majú prirodzene svoju vlastnú hierarchiu, ktorá je najlepšie definovaná vplyvom každej farby na naše emócie, zmysly a správanie..

Existujú výrazné farby červená, žltá alebo oranžová, ktoré sú prakticky neprípustné a vyžadujú našu nerozdelenú pozornosť. A sú tu slabšie farby, ako sú šedá, biela alebo svetlo modrá, ktoré pomáhajú vytvárať kontrast a zvýrazňujú dôležité prvky.

Dizajnéri radi používajú výrazné farby na zaostrenie navigácie a vytvorenie intuitívnejšej používateľskej skúsenosti. Okrem toho je tučné písmo možné použiť na vytvorenie konzistentnosti na rôznych stránkach a pomôcť používateľom rýchlejšie nájsť to, čo potrebujú. Napríklad, použitie červenej farby na tlačidlá s výzvou na akciu na vašom webe môže zvýšiť mieru konverzie a urobiť intuitívnejšie návrh používateľského rozhrania.

5. Ktoré odvetvia uprednostňujú rôzne farby?

Už sme diskutovali o dôležitosti farebnej psychológie pre budovanie značky, identity a loga a o tom, ako má každý odtieň iný psychologický vplyv na zákazníka..

Nie je teda vôbec prekvapujúce, keď sa dozviete, že rôzne odvetvia uprednostňujú rôzne farby, pretože sa snažia vyvolať konkrétne emócie a vytvárať združenia súvisiace s priemyslom..

Jedna štúdia analyzovala 520 log v mnohých priemyselných odvetviach s cieľom určiť, ktorý sektor uprednostňuje ktorú farbu. Zistenia boli zhrnuté do farebnej schémy, ktorá predstavuje 20 najlepších značiek v každom odvetví a ich dominantné farby.

6. Ako zlepším rozpoznávanie značky?

Farba je jedným z najdôležitejších prvkov nezabudnuteľnej značky – okrem typografie, názvu značky a grafiky.

Vieme, že naše mozgy túži po vizuálnych informáciách. Vytváranie presvedčivého vizuálneho obsahu, ktorý využíva správne farby a pútavý dizajn, vzbudzuje záujem používateľov a zamkne ich pozornosť dlho predtým, ako sa informácie skutočne spracujú. Spracovanie vizuálnych podnetov trvá mozgu štvrtinu sekundy, zatiaľ čo priemerná doba pozornosti spotrebiteľa je iba 8 sekúnd.

Urobme rýchly experiment. Zatvorte oči a pomyslite na tieto tri značky: Milka Chocolate, IKEA a Carlsberg. Videli ste ich farbu značky? Stavím sa, že váš mozog bol okamžite osprchovaný fialovými, modro-žltými a zelenými obrázkami.

Milka
Obrázkový kredit: Milka.

Výskum ukázal, že farba zvyšuje známosť značky o 80%. Budovanie lepšieho uznania značky zasa pomáha spoločnostiam vybudovať si známosť. A čím je niečo známe, tým viac mu dôverujeme.

Štúdium psychológie farieb môže vám tiež pomôcť zaistiť, aby bola vaša značka spojená so správnymi emóciami a aby u spotrebiteľov vyvolala pozitívny sentiment.

Môže to vyzerať ako veľa práce pre niečo také základné, ako je farebná schéma webových stránok, je to však zásadný krok v procese navrhovania webových stránok. Aby sme mohli ovplyvniť to, ako používatelia vidia a cítia vašu značku, musíme lepšie porozumieť spojitosti medzi farbami a emóciami.

7. Čo sú neutrálne farby?

Môžete vytvoriť atraktívny dizajn webových stránok bez použitia akejkoľvek farby? Odpoveď je áno, ale to si vyžaduje dobré pochopenie ďalších prvkov návrhu, ako sú typografia, mriežka a rozloženie, aby upútali pozornosť návštevníkov..

Čiernobiely dizajn webových stránok je známy ako monochromatická farebná schéma. Kombinácia čiernej a bielej farby je bezpečná stávka – to sú dve farby, ktoré nikdy nevyjdú z módy. Monochromatická farebná schéma však môže byť založená na akejkoľvek farbe, pokiaľ je odvodená z jedného odtieňa a je rozšírená pomocou odtieňov, odtieňov a odtieňov..

Dobre vykonaný monochromatický dizajn zaručuje, že webová stránka je vynikajúca ako sofistikovaná, elegantná a nadčasová.

Štúdio špeciálnej ponuky
Tu je príklad monochromatickej farebnej schémy ktorý používa ako základný odtieň červenú.

Nevýhodou môže byť emocionálna reakcia vašich návštevníkov. Monochromatické návrhy webov, ktoré nemajú farbu, sú tiež bez osobnosti a emócií. Pri výbere monochromatickej farebnej schémy musia dizajnéri kreatívne uvažovať o vývoji pôsobivého prehliadania.

Výskum minimalizmu v prehliadkach webdizajnu že zámerné a dôsledné používanie zvýrazňovacej farby v celom dizajne pomáha zvýrazňovať najdôležitejšie informácie a motivuje používateľov, aby konali.

Jedna štúdia analyzovala 520 log
Jedna štúdia analyzovala 520 log.

Modrá, červená a zelená sú tri dominantné farby, ktoré vyrastajú takmer v každom priemysle.

Avšak, existuje jeden výnimka, ktorá sa vzťahuje na modrú farbu. Podľa vedcov potravín sa ľudia pri hľadaní potravy naučili vyhýbať sa toxickým alebo pokazeným predmetom, ktoré boli často modré, čierne alebo fialové. Keď sa jedlo sfarbené modrou podáva študovaným subjektom, stráca chuť do jedla.

Ak každá iná značka vo vašom odvetví používa rovnaké farby, môže sa zdať nemožné vyniknúť a vybudovať rozpoznateľnú značku. Preto je dôležité zostaviť širšiu farebnú schému, ktorá sa bude vzťahovať na všetky propagačné a marketingové materiály, namiesto jednoduchej kombinácie základných a sekundárnych farieb..

8. Existujú príklady dobrých farebných schém webových stránok?

Existujú! Tu je 20 príkladov, ako inšpirovať farebnú schému svojich webových stránok.

1. Jasná farba zvýraznenia

Crescosa
Obrázkový kredit: Crescosa.

Použitie zvýrazňovacej farby vo farebnej schéme vášho webu je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako upútať pozornosť návštevníkov na najdôležitejšie informácie na stránke. V nasledujúcom príklade sa na zvýraznenie základných služieb a vytvorenie nezabudnuteľného konceptu používajú tri výrazné farby – žltá, fialová a červená..

2. Jasná, ale vyvážená farebná schéma

Perfektná búrka
Obrázkový kredit: Perfektná búrka.

Táto farebná schéma webovej stránky vyvažuje dve žiarivé farby a používa jasne červenú farbu ako prízvukovú farbu.

Objavte jasnejšie akcentačné farebné schémy Adobe Color.

3. Farebná schéma s čerstvým a organickým vzhľadom

Cale
Obrázkový kredit: Cale.

Hovorí sa, že najprv jeme očami, je na mieste. Náš mozog prijíma signál z očí ešte predtým, ako naše chuťové poháriky začnú fungovať. Farba je často prvým prvkom, ktorý si naše oči všimnú o potravinovom produkte, ktorý predurčuje to, ako vnímame chuť a chuť toho, čo sa chystáme jesť. V nasledujúcom príklade vidíme, ako použitie prirodzenej farebnej schémy, ktorej dominujú žlté, biele a zelené farby, vytvára organický a svieži vzhľad..

4. Zemité tóny

LaunchBuzz
Obrázkový kredit: LaunchBuzz.

Táto farebná schéma webových stránok používa neutrálne farebné pozadie na zvýraznenie broskyňovej farby produktu.

Objavte viac čerstvých farebných schém Adobe Color.

5. Klidná a minimalistická farebná schéma

Pracujte zodpovedne
Obrázkový kredit: Pracujte zodpovedne.

Táto jednoduchá kombinácia zemitých, pokojných farieb vytvára príjemnú atmosféru a vytvára správny tón pre posolstvo webovej stránky – prekonanie stresu a úzkosti. Je to tiež príklad toho, ako obmedzená paleta farieb môže byť stále účinná pri ovplyvňovaní nálady a správania návštevníkov.

6. Elegantná a uvoľnená farebná schéma

výklenok
Obrázkový kredit: výklenok.

Táto elegantná farebná schéma webových stránok spája rôzne odtiene modrej a zodpovedajúce pastely a vytvára pokojnú a zasnenú atmosféru..

Objavte viac minimalistických farebných schém Adobe Color.

7. Schéma pastelových a tlmených farieb

spolupáchateľa
Obrázkový kredit: spolupáchateľa.

Použitím jemnej pastelovej farebnej schémy dokáže tento dizajn webovej stránky vytvoriť dojem organického toku a vizuálnej štruktúry. Je to očarujúce a vyvážené, láka návštevníka, aby sa držal a pokračoval v prehliadaní.

8. Mäkká a príjemná farebná schéma

Cédric Pereira
Obrázkový kredit: Cédric Pereira.

Táto farebná schéma webových stránok kombinuje niekoľko pastelových farieb a vytvára tak jemný a príjemný vzhľad.

Objavte ďalšie pastelové farebné schémy Adobe Color.

9. Živá a tučná farebná schéma

MA True Cannabis
Obrázkový kredit: MA True Cannabis.

Vďaka tejto žiarivej farbe a energii táto žiarivá paleta farieb spája žiarivo žltú a žiarivú modrú, čím vytvára silnú kombináciu. Vďaka živým farbám a zaujímavým dizajnovým prvkom zanecháva webová stránka dlhotrvajúci dojem a rozruch s príchuťou citrónov.

10. Živý kontrast

Návrh schránky
Obrázkový kredit: Návrh schránky.

V tejto farebnej schéme sa na vytvorenie pútavého kontrastu používajú dve živé farby.

Objavte žiarivejšie farebné schémy Adobe Color.

11. Farebná a moderná farebná schéma

vyhlásiť
Obrázkový kredit: vyhlásiť.

Táto stránka prináša sofistikovaný a moderný dizajn kombináciou pestrofarebných produktov s neutrálnym pozadím. Vďaka jednej prízvukovej farbe pre tlačidlá CTA funguje dizajn webových stránok skvele pri vedení návštevníka k požadovanej akcii.

12. Zábavné a hravé

Váš plán, vaša planéta
Obrázkový kredit: Váš plán, vaša planéta.

Táto webová stránka, ktorá kombinuje mnoho rôznych farieb a odtieňov, odstraňuje hravú farebnú schému, ktorá používa farbu na vytvorenie kategórií informácií.

Objavte pestrejšie farebné schémy Adobe Color.

13. Monochromatická farebná schéma

Revolve Studio
Obrázkový kredit: Revolve Studio.

Táto paleta farieb, ktorá sa hrá s textúrou a rôznymi odtieňmi čiernej a šedej, pomáha vytvárať záhadný, ale prístupný webový dizajn. Nedostatok farby v tomto webdizajne núti návštevníka zamerať sa na ďalšie prvky vrátane kópií, tvarov a vizuálov.

14. Elegantný a mierumilovný

Mowellens
Obrázkový kredit: Mowellens.

Dizajn tejto webovej stránky, ktorý sa hrá s niekoľkými odtieňmi zelenej, vytvára hĺbku a používa pokojnú, čistú farebnú schému, aby návštevníci zostali zapojení.

Objavte viac monochromatických farebných schém Adobe Color.

15. Živá a ostrá farebná schéma

Big Eye Deers
Obrázkový kredit: Big Eye Deers.

Dizajn tejto ostrej farebnej schémy vytvára prvý silný dojem. Dizajn webových stránok, ktorý sa nebojí viesť živými farbami, kombinuje rôzne odtiene a vytvára výrazný kontrast a priťahuje pozornosť návštevníka – od tmavo ružovej po sivozelenú a bohatú modrú, farebná schéma je eklektická, ale vyvážená.

16. Neboj sa výrazných farieb

Farba na kód
Obrázkový kredit: Farba na kód.

Vďaka vysokému kontrastu a trom žiarivým farbám vytvára táto farebná schéma webových stránok výrazný dojem.

Objavte živšie farebné schémy Adobe Color.

17. Elegantná a luxusná farebná schéma

Cher Ami
Obrázkový kredit: Cher Ami.

Táto krásna farebná schéma vytiahne kráľovský elegantný vzhľad kombináciou tmavomodrej so zlatými odtieňmi. Je to klasická farebná schéma s moderným zvratom, ktorá poskytuje silný vizuálny zážitok a okamžite umiestňuje značku ako špičkový hráč.

18. S dotykom zlata

Paola Krauze
Obrázkový kredit: Paola Krauze.

Nasledujúci príklad ukazuje, ako hádzať farbou, ktorá má silné kultúrne združenia – v tomto prípade; zlato – môže zmeniť dynamiku celého dizajnu a urobiť ho majestátnejším.

Objavte elegantnejšie farebné schémy Adobe Color.

19. Podniková energetická farebná schéma

Bambusový dav
Obrázkový kredit: Bambusový dav.

Dizajn tohto webu sa spolieha na živú, ale skôr tradičnú farebnú paletu, a tak vytvára dojem dôveryhodnej modernej značky. Kombinácia červenej a modrej farby poskytuje silnému kontrastu a čitateľnosti dynamickú a silnú atmosféru.

20. Tradičné, ale zaujímavé

Creddy
Obrázkový kredit: Creddy.

Klasická kombinácia červenej a modrej ožije v tomto úžasnom dizajne webových stránok.

Objavte ďalšie podnikové farebné schémy Adobe Color.

Teraz viete, ako sami navrhnúť farebnú schému webovej stránky

Pravda je, že na zostavenie krásnej farebnej schémy webových stránok nemusíte byť dizajnérom. So širokým porozumením psychológie farieb, základov teórie farieb a arzenálu užitočných nástrojov môžete vytvoriť paletu farieb, ktorá vašej značke poskytne silnú vizuálnu identitu..

Nájdite si kreatívne príklady, vyskúšajte rôzne farebné kombinácie a nájdite doplnkové farby, ktoré spolu pekne spolupracujú. Skvelý dizajn je relatívny – ak to funguje pre vašu značku, zvyšuje zapojenie a zvyšuje uznanie značky, na tom skutočne záleží.

Teraz si obliecť svoj návrhársky klobúk a začať experimentovať so svojimi farebnými paletami!

Pripojte sa k odberu noviniek

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map