33 spôsobov, ako speňažiť web / blog

Speňažiť-a-webové stránkyZarábanie peňazí z vášho webu nie je mýtus. Je to možné pre každého.


V skutočnosti – premena blogu alebo webovej stránky na čiastočný úväzok na aktívum vytvárajúce príjmy je celkom bežné s trochou šťastia a tvrdej práce..

Prinajmenšom by ste mali byť schopní pokryť svoje základné výdavky za doménu a hosting. Možno budete môcť nahradiť svoj príjem (a potom zarobiť ešte viac).

Majte na pamäti, že nižšie uvedené stratégie siahajú od ľahkých a pasívnych až po tie, ktoré vyžadujú TON prebiehajúcej práce (nezabudnite teda vybrať niečo, čo vyhovuje vašim stránkam a preferenciám životného štýlu).

V tejto príručke je celkovo 33 tipov, ale začnime desiatimi najpopulárnejšími (a predvídateľnými) tipmi na speňaženie stránok.

Ak si chcete vytvoriť webovú stránku, ktorú chcete speňažiť, môžete pomocou týchto podrobných sprievodcov vytvoriť svoju vlastnú webovú stránku so súkromným hosťom za najnižšiu cenu.

10 najčastejších spôsobov, ako zarobiť peniaze pomocou svojich webových stránok

Zarábanie peňazí z vášho webu nie je ľahké. Týchto desať tipov je pravdepodobne najlepšou stávkou na začiatok.

1. Affiliate marketing (.. a affiliate odkazy)

Affiliate marketing (metóda 1)
Príklady úspešného pridruženého webu: Booking.com

Affiliate marketing je jedným z najpopulárnejších (nehovoriac o najrýchlejších) spôsoboch, ako zarobiť peniaze z vášho webu alebo blogu.

Začnite vyhľadaním produktu, ktorý sa vám páči a ktorý by ste odporučili. Potom na svojom webe podporíte produkt a propagujete ho svojim návštevníkom a odberateľom e-mailov. Ak produkt alebo služba rezonuje s týmito ľuďmi, kliknú na vás pridružený odkaz, kúpa produktu (zatiaľ čo získate rozdelenie predajnej ceny).

Provízia sa môže pohybovať od 30% z ceny produktu alebo služby až po 70%. Ak je napríklad rozdelenie 50% a propagujete elektronickú knihu, ktorá stojí 100 dolárov, dostanete jednoducho 50 dolárov za jednoducho vnútroštátny kupujúci. Docela milý obchod, hm?!

Kde nájdem produkty na propagáciu?

 • Križovatka provízií – ponúka spoľahlivé produkty s včasnými platbami.
 • ShareASale – väčšinou oblečenie, doplnky a iný tovar offline.
 • Clickbank – vysoké percentuálne výplaty, ale chýba dostatok dobrých produktov na propagáciu.

2. Reklama s platbou za kliknutie (Google Adsense)

AdWords sú reklamy, ktoré sa zobrazujú v hornej časti stránok s výsledkami vyhľadávania Google.

AdSense je naopak, umožňuje vydavateľom zapojiť sa do obrovskej reklamnej siete spoločnosti Google, aby ostatní inzerenti mohli na svojich webových stránkach zobrazovať reklamy..

Najlepšie na tomto systéme je, aké jednoduché je všetko.

Keď sa zaregistrujete, spoločnosť Google umiestni na váš web jednoduchý kód, ktorý identifikuje obsah vašej stránky a začne zobrazovať relevantné reklamy. Ak napríklad vaše stránky súvisia s domácimi miláčikmi (psy a mačky), Google AdSense začne zobrazovať vašim návštevníkom reklamy na krmivo pre mačky, výcvik psov a ďalšie.

Dostanete zaplatené zakaždým, keď niekto klikne na reklamu. (Áno, je to skutočne také ľahké!)

Vaše zníženie môže byť kdekoľvek od 0,50 do 5 dolárov za kliknutie. Ak má váš web dostatočný prenos, môžete každý mesiac zarobiť stovky (ak nie tisíce dolárov).

Ako sa prihlásiť do programu Google Adsense?

3. Predajte reklamný priestor

vPredaj reklamného priestoru (metóda 3)korporácia AdSense spoločnosti Google na vašom webe je len jedným zo spôsobov, ako zarobiť peniaze z online reklám.

Ďalšou možnosťou je jednoducho predať vlastný reklamný priestor priamo spoločnostiam, ktoré chcú sponzorovať rôzne blogy. Za každé miesto môžete prísť s cenou, napríklad: advertising_on_website“Sidebar bvedľajšie reklamy budú stáť xxx dolárov mesačne“.

Dostanete platenú podľa toho, koľko návštevníkov dostanete. Zvyčajne sa uvádza ako suma v dolároch na tisíc zobrazení (alebo CTZ). Môžete to vidieť ako CTZ 5 USD. Ak web získa 100 000 návštev mesačne, táto cena reklamy sa premení na 500 dolárov.

Dobrá vec na tomto prístupe je, že ak vaše stránky získajú tónovú návštevnosť z rôznych zdrojov, vaše jednoduché stanovenie cien bannerov môže dosiahnuť až 5 000 dolárov mesačne! Zjavnou nevýhodou je, že ak na vašich stránkach nie je veľká návštevnosť, môžete očakávať, že nebudete zarábať veľa.

Ďalší bežný spôsob predaja reklamného priestoru priamo z vášho webu je jednoduchý priama cena. Jednoducho pomenujete cenu (na základe toho, čo si myslíte, že to stojí za to, v porovnaní s tým, čo by sa mohlo súťažiť účtovať) a na začiatku každého mesiaca dostanete platbu vopred. Táto cena je vo všeobecnosti tiež jednoduchým paušálnym poplatkom, ktorý nie je viazaný na cenu za kliknutie ako AdSense.

Kde môžem informovať ostatných, že môj web predáva reklamný priestor?

 • BuySellAds – Najobľúbenejšie prostredie na informovanie všetkých, že predávate reklamný priestor.

4. Predajte svoj vlastný digitálny produkt (napríklad Ebook)

Predaj digitálneho produktu (metóda 4)Máte potenciál zarobiť čo najviac peňazí na základe predaja, keď môžete priamo predať svoje vlastné.

Je to preto, že medzi vami a kupujúcim nie je nijaký sprostredkovateľ alebo človek, ktorý by „zarezával“ získané peniaze..

Tento prístup sa zdá byť celkom jednoduchý, pretože tieto produkty môžete jednoducho predať priamo prostredníctvom svojich webových stránok a okamžite dostať zaplatené. Bohužiaľ to v skutočnosti nie je také jednoduché.

Tvorba kvalitných výrobkov, ktoré sú dobre vyrobené a leštené, si vyžaduje veľa času a ďalšie zdroje (napríklad dizajn, obsah atď.). Existuje veľa „skrytých nákladov“, ktoré sú vynaložené na čas a na spoluprácu so zmluvnými stranami. Predaj vlastných produktov na vašom webe tiež prináša problematické problémy, ako sú platobné brány, poštovné a dane.

Ak to ešte neznie ako dosť práce, budete potrebovať aj dobre navrhnutú a presvedčivú vstupnú stránku, aby ste sa uistili, že váš produkt má vysokú mieru konverzie. Zoznam najlepších tvorcov vstupnej stránky nájdete tu.

Dodatočné zdroje:

Ako predávať produkty na svojich webových stránkach.

5. Prijímajte dary od návštevníkov

Prijímajte dary (metóda 5)Ak nemáte veľa mesačných návštev, ale máte silnú a angažovanú komunitu? Jednoducho požiadajte svojich čitateľov, aby prispeli!

Prijímanie jednorazových darov nie je rýchlou cestou k bohatstvu, ale v krátkodobom horizonte vám môže pomôcť pokryť výdavky, ak sa ľuďom páči to, čo chcete povedať a chcú vašu cestu podporiť..

Napríklad služba PayPal ponúka malé tlačidlá pre darovanie, ktoré pridanie na váš web trvá len asi desať minút. Tieto tlačidlá vám ponúkajú rýchly spôsob, ako získať späť to, čo by ste mohli chcieť minúť za dobrý web hosting, tvorbu nových produktov, výskum a všetky ďalšie náklady na udržanie zdravého a aktívneho blogu.

Napríklad, web.archive.org zarába veľa peňazí z darov (pravdepodobne kvôli ich milióny návštevníkov za mesiac).

Ako nastaviť tlačidlá darovania?

6. Predávajte sponzorované príspevky (… ale použite značku Nofollow)

Sponzorované príspevky a články (metóda 6)Jedným z bežných spôsobov, ako z vášho webu zarobiť viac peňazí, je zvýšenie počtu týchto návštevníkov.

Akonáhle ste sa usilovne venovali budovaniu stálej prevádzky na svojom webe pomocou zapojenej komunity, existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako speňažiť svoju tvrdú prácu..

Napríklad mnoho spoločností sa snaží nájsť blogy, ktoré budú obsahovať ich sponzorovaný obsah. ,Natívne reklamy‘Takto to funguje dobre, pretože je v súlade s primárnym obsahom vašej stránky a javí sa ako relevantný a transparentný.

Produkty spoločnosti môžete tiež skontrolovať v časti „advertorial“, ktorá je súčasťou obsahu, časti reklamy. Ak je napríklad na vašom webe všetko o najnovších hrách pre iOS pre telefóny iPhone a iPad, tvorca jednej z týchto reklám by Miloval, aby ste skontrolovali a predstavili svoju aplikáciu svojim fanúšikom..

Ak sa to urobí správne, môže to vytvoriť scenár win / win. Avšak – urobené zle, s irelevantným alebo neautentickým obsahom stránok, môže narušiť všetku dobré meno čitateľa, na ktorom ste pracovali tak usilovne, ako v prvom rade..

Na ďalšie čítanie:

7. Generujte „privedenia potenciálnych klientov“ pre iné spoločnosti

Získať kontakty k iným spoločnostiam (metóda 7)Podnikom sa darí pri získavaní nových potenciálnych zákazníkov prichádzajúcich do ich dverí, aby sa informovali o svojich produktoch alebo službách.

Nie je žiadnym prekvapením, že sú vždy pri hľadaní kreatívnych spôsobov, ako nájsť nové zdroje potenciálnych zákazníkov, ktoré im pomôžu rásť.

Napríklad:

Povedzme, že máte webovú stránku o výučbe matematických zručností. Informácie vašich čitateľov (napríklad ich e-mailová adresa alebo telefónne číslo) by boli veľmi užitočné pre rôzne online školy, ktoré chcú predávať svoje kurzy dychtivým študentom.

V zásade spájate bodky; hranie dohadzovača predstavením dvoch strán, ktoré môžu mať úžitok jeden pre druhého. Aj keď je to podobné tomu, ako funguje pridružený marketing, v tomto prípade nezáleží na tom, či váš čitateľ svoj produkt nakoniec kúpi alebo nie. V tejto chvíli hľadajú iba úvod.

Kde nájdem takéto ponuky?

8. Vytvorte „zoznam e-mailov“

Vytvorte zoznam e-mailov (metóda 8)Trávte akýkoľvek čas čítaním tipov na rast blogov a určite sa stretnete s ľuďmi, ktorí hovoria „peniaze sú v zozname“.

Poukazujú na váš zoznam e-mailov, ktorý obsahuje vašich najvernejších čitateľov. Cieľom je konvertovať toľko cudzincov, ktorí prvýkrát navštívia váš web, na vášnivých sledovateľov, ktorí sa chcú informovať o svojej najnovšej práci alebo obsahu..

Je pravda, že ide o dlhodobú stratégiu (a určite nebudete cez noc zbohatnúť). Je to však jedna z najlepších dlhodobých metód na ziskové rozšírenie vášho blogu na plnohodnotný podnik, ktorý zarába peniaze..

Nikdy nestrácajte zo zreteľa nadviazanie vzťahov so svojimi stúpencami. Poskytovanie skvelých informácií alebo bezplatnej pomoci je perfektný spôsob, ako začať. Spamovanie ľudí nevyžiadanými ponukami je jedným z najrýchlejších spôsobov, ako zneužiť dôveru čitateľa a sabotovať vaše dlhodobé ciele..

Ako to PRESNE funguje??

9. Vytvorte si stránku elektronického obchodu (vyžaduje sa tvrdá práca)

Vytvorenie webovej stránky elektronického obchodu (metóda 9)Webové stránky nemusia byť len o obsahu. Môžu sa sústrediť okolo nástrojov alebo produktov v internetovom obchode.

Varovanie:

Existujú doslova stovky tisíc webových stránok elektronického obchodu alebo internetových obchodov. Uistite sa, že váš vyplňuje jedinečný výklenok, s podrobnou stratégiou a najnovšie marketingové techniky vyčnievať z davu.

Ako vytvorím úspešný internetový obchod / obchod?

 • Ako si vyrobiť obchod WooCommerce (WordPress)
 • Ako si vyrobiť obchod s elektronickým obchodom (Shopify)

10. Preklopte svoje webové stránky (Vytvoriť -> Predať -> Reinvestovať)

Predajte svoj web (spôsob 10)Verte tomu alebo nie, pre váš web existuje takmer vždy trh.

To znamená, že ak ste na svojom webe vytvorili nasledujúce položky (alebo ste dokonca predali niekoľko produktov alebo zahrnuli reklamu na svoje stránky), môžete ich predať niekomu inému a urobiť rýchla dolár.

Aby som bol úprimný, obyčajne nenavrhujeme, aby ľudia plánovali prehodiť svoje webové stránky alebo blog (dlhodobo sme väčším fanúšikom tvorby niečoho).

Nemôžete poprieť, aké lukratívne to môže byť. Ak napríklad váš web zarába 500 dolárov mesačne predajom reklamného priestoru, možno by ste ho mohli predať za 5 000 – 10 000 dolárov (čo je asi 12x – 22x mesačný príjem).sellwebsite

Ďalšou zaujímavou možnosťou je predať hotové stránky, Sú oveľa lacnejšie, ale stále je potrebné zarobiť nejaké peniaze.

Kde môžem svoje stránky predať?

V súčasnosti sme odpočítavali najpopulárnejšie spôsoby, ako zarobiť peniaze z vášho webu.

Napriek tomu sme stále len len poškriabať povrch.

Nižšie sú ďalších 23 spôsobov, ako zarobiť peniaze na svojej webovej stránke.

(Majte na pamäti, že niektoré z nich sú mierne spojený s tými vyššie sú ešte malí ‘von z krabice’.)

Ďalších 23 spôsobov, ako speňažiť vaše webové stránky

23-spôsoby, ako-to-make-money-with-your-webové stránky11. Predaj reklám s textovým odkazom (neodporúča sa) – Áno stále dopyt po reklamách s textovými odkazmi (verte tomu alebo nie). Majte však na pamäti, že tieto porušujú Zmluvné podmienky spoločnosti Google (čo znamená, že riskujete potrestanie).

Aby ste tomu zabránili, jednoducho si ponechajtenofollow,.

12. Nastaviť „infolinky“ – Infolinky sú skvelou alternatívou k reklamám AdSense, ktoré sa dajú veľmi ľahko nastaviť. Nevýhodou je, že nemajú vysoký počet konverzií a výplaty (na základe kliknutia) sú tiež dosť malé.

13. Použite widgety speňaženia – Sú tiež veľmi podobné službe Google Adsense, preto sa oplatí vyskúšať si ich ako alternatívu.

14. Nastavte reklamy informačného kanála RSS. – Presne to, čo znie. Reklamný priestor na predaj v súlade s obsahom z informačného kanála RSS.

15. Poskytnite prémiový obsah za ďalšiu $$$ – Ak vyrábate ohromujúci, úžasný obsah, ktorý návštevníci nemôžu získať dosť … vždy sa môžete pokúsiť požiadať ich, aby za niečo zaplatili! (Crazy concept, hm ?!) S platením som osobne v poriadku prémiový obsah. Majte na pamäti – nežiadajte od ľudí, aby zaplatili ihneď. Namiesto toho sa najskôr zamerajte na rozširovanie publika a návštevníkov.

16. Založenie súkromného fóra alebo kurzov koučingu – Väčšina z nás má jedinečné zručnosti, z ktorých môžu mať úžitok iní. Vytvorenie jednoduchého fóra alebo tried je jednoduchý spôsob, ako pomôcť ostatným a súčasne generovať opakujúci sa príjem.

17. Vytvorte dosku úloh – Vytvorenie pracovnej dosky na vašom webe je ďalší jednoduchý a ľahký spôsob, ako zbierať ďalšie peniaze, keď ľudia prijímajú rôzne pracovné ponuky od rôznych spoločností alebo jednotlivcov..

18. Ponuka poradenstva – Poskytovanie poradenských vystúpení a poskytovanie služieb vám môže pomôcť priniesť slušné sumy peňazí, zatiaľ čo ďalšie formy „pasívnych“ príjmov si vyžadujú trochu času, aby sa mohli nahromadiť. Tieto služby môžete ponúkať prostredníctvom e-mailu, fóra alebo dokonca prostredníctvom Skype.

19. Pridajte na svoje webové stránky stránku „najmite ma“ – Váš nový web alebo blog je tiež ideálnym miestom na poskytovanie služieb na voľnej nohe. Predstavenie vzoriek alebo dôkazov o minulých prácach výrazne zvýši vaše šance na zamestnanie.

20. Predaj alebo prenájom interných stránok – To nie je veľmi bežné, možno vás však prekvapí, na čo by ľudia chceli prenajať alebo minúť peniaze!

21. Zobraziť kontextové reklamy – Kontextové okná môžu byť veľmi nepríjemné. Sú však tiež ďalším jednoduchým spôsobom niektorí rýchle peniaze.

22. Používajte skrinky na obsah – ‘Uzamykanie obsahu “sa podobá skrytiu alebo ochrane častí obsahu, až kým ho návštevník nevykoná nejakým spôsobom. Napríklad možno budete chcieť, aby zaplatili malú sumu, alebo možno klikli na reklamu.

23. Zobraziť zvukové reklamy – Sú relatívne nové a stávajú sa čoraz bežnejšími. Osobne som to neskúšal. Ale prečítal som si niekoľko článkov a určite to vyzerá sľubne.

24. Predajte elektronickú knihu – Tento nie je premýšľavý. Mnoho ľudí predáva prostredníctvom svojich stránok elektronické knihy. Niekoľko príkladov: Ak máte webovú stránku o receptoch a varení, môžete ľahko vytvoriť a predať svoju vlastnú knihu receptov. To isté platí pre takmer každé miesto.

25. Vytvorte si okolo svojho webu konferenciu – Veľa práce, ale aj veľká potenciálna návratnosť.

26. Nastavte výučbový program – Druh ako kríženec medzi predajom vlastného obsahu a ponúkaním poradenstva alebo služieb.

27. Hostite platené webináre – Podobné ako posledný tip, ktorý je do značnej miery kombináciou konzultácií prostredníctvom obsahu a výučbového programu.

28. Vytvorte si členskú stránku – Ďalšia úroveň modelu „info-business“, ktorá má ďalšiu výhodu v podobe opakovaných výnosov.

29. Ponuka kupónov (s pridruženými odkazmi) – Ľudia dychtivo hľadajú zľavové a propagačné kódy pre všetko od oblečenia až po cestovné prázdniny. Ak môžete (nájsť a) ponúknuť platnú, môžete tiež získať zníženie týchto príjmov.

30. Hostujte na svojich webových stránkach ankety – Ťažko uveriteľné, ale ľahké!

31. Ponuka písacích vystúpení – Môžete ľahko zarobiť 20 až 30 dolárov za 500-slovný článok pre iné spoločnosti alebo jednotlivcov. Existuje tiež obrovský potenciál pre plynulých hovorcov rôznych jazykov, pretože mnoho spoločností požaduje, aby boli ich webové stránky preložené tými, ktorí hovoria rodným jazykom.

32. Vytvorte platenú stránku adresára / firmy – Poplatky za uvedenie na zoznam alebo prihlásenie na odber tejto stránky ľuďom.

33. Len skopírujte, čo robia ostatní – Náš osobný favorit! ��


P.S. Ak chcete tento infographic použiť na svojich webových stránkach, neváhajte tak urobiť.

 • Celý infographic si môžete stiahnuť tu (.png)

P.S.S. Ak viete nejaké ďalšie spôsoby speňaženia webových stránok, dajte mi vedieť v sekcii komentárov. Pridáme ho do zoznamu a pripíšeme vám kredit uvedením vášho mena.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map