20 miest, kde sa môžete naučiť kódovať zadarmo

Takže sa chcete naučiť kódovať, ale nemáte čas, peniaze ani trpezlivosť na registráciu na formálny kurz?


Žiaden strach.

Existuje veľa bezplatných zdrojov online, kde sa môžete naučiť kódovať podľa svojho vlastného rozvrhu, vlastným tempom as obsahom, ktorý zodpovedá vášmu štýlu učenia.

Nižšie nájdete 20 najlepších zdrojov zadarmo vás naučí, ako kódovať. Nájdete tu dobrú kombináciu obsahu, od písaných a videonávodov až po kódovanie detských ihrísk, ktoré posilňujú všetky nové zručnosti, ktoré ste si vybrali.

20 miest, kde sa môžete naučiť kódovať zadarmo

K dispozícii sú online zdroje pre každú úroveň kódovača, či už ste:

 • Samostatne začínajúci podnikateľ alebo nezávislý pracovník, ktorý chce vytvoriť svoju vlastnú webovú stránku.
 • Skúsený webový vývojár, ktorý chce do svojho repertoáru pridať novú zručnosť alebo programovací jazyk.
 • Webdizajnér, ktorý chce posilniť porozumenie kódu a stať sa dizajnérskym a vývojovým strediskom.
 • Gitarista, ktorý sa chce naučiť kódovať vo svojom voľnom čase.
 • Študent počítačovej vedy, ktorý chce doplniť svoju kurzovú prácu o praktické príručky pre kódovanie.

Nezáleží na tom, kto ste alebo čo je vaším cieľom naučiť sa kódovať pomocou bezplatných zdrojov. Je tu niečo pre každého.

1. BitDegree (od začiatočníkov po pokročilých)

BitDegreeAk hľadáte viac ako len podrobné návody, BitDegree je dobrý výber.

S BitDegree sa používatelia určite naučia kódovať – ​​od základov, ako sú HTML a CSS, po pokročilé programovacie jazyky, ako je Bootstrap a Python..

Počas práce na lekciách vás povzbudí, aby ste si vyskúšali program „Vyskúšajte to naživo“ v editore BitDegree:

BitDegree Live Editor

Čo je na tom pekné, nebudete sa len učiť jazyk, ktorý sa učíte. Budú tam všetky ostatné jazykové stavebné bloky, ako v príklade CSS vyššie, ktorý obsahuje HTML aj CSS.

Okrem lekcií kódovania používatelia získajú aj úvod do kľúčových nástrojov, ktoré používajú vývojári webu, ako napríklad Chrome DevTools a Github..

Ak hľadáte všestranné vzdelanie, je dôležité naučiť sa používať nástroje, ktoré vám uľahčia život vývojára..

2. Triky CSS (rozšírené)

CSS-TricksKeď prvý krok dovnútra CSS-Tricks web, budete uvítaní jeho blogom. Aj keď je toho veľa, čo sa dá naučiť z článkov o kódovaní (najmä CSS), väčšina z nich sú lekcie pre pokročilých vývojárov..

To znamená, že CSS-Tricks má vyhradenú časť sprievodcov pre začiatočníkov. K dispozícii je menej ako 20 tutoriálov CSS, ale ich absolvovanie poskytne každému používateľovi solídny základ pre CSS (a niektoré HTML).

Pre používateľov, ktorí chcú viac ako len úvodné príručky, prejdite na stránku Úryvky.

Útržky CSS-Tricks

Útržky kódu sú užitočné z viacerých dôvodov. Pre začiatočníkov pomáhajú vývojárom rýchlo implementovať nové funkcie alebo opravy bez toho, aby museli písať kód sami.

Po druhé, útržky kódu sú užitočné na lepšie spoznanie syntaxe jazyka. Keď budete používať viac a viac útržkov kódu, zoznámite sa so vzormi jazyka a výsledkom bude pohodlnejšia manipulácia s týmto jazykom.

3. Derek Banas na YouTube (stredne pokročilí až pokročilí)

Derek Banas YouTubeStránka YouTube Dereka Banasa je nevyhnutnosťou, ak máte záujem dozvedieť sa pokročilý vývoj webových aplikácií a techniky navrhovania.

Zvyčajne sú to najpopulárnejšie Derekove návody na programovanie, ale určite stojí za to sa pozrieť na rôzne kolekcie videí, ktoré vytvoril v priebehu rokov..

Organizácia videa Derek Banas

Každý z tutoriálov je dobre zorganizovaný a pokryje celú tému, zvyčajne za menej ako hodinu. Je to naozaj skvelá voľba pre každého, kto sa najlepšie učí pozorovaním niekoho robí zručnosť v reálnom čase.

Ďalšia vec, ktorú treba poznamenať, je, že Derek každý týždeň vytvára dva nové návody. Okrem toho pozýva divákov / predplatiteľov, aby podali žiadosti, takže ak sa niečo naliehavo potrebujete naučiť a inde ho nenájdete, môžete ho tu získať..

4. freeCodeCamp (pre začiatočníkov až pokročilých)

freeCodeCamp

freeCodeCamp je solídnym zdrojom pre začínajúcich alebo stredne pokročilých vývojárov webu, ktorí chcú rýchlo vylepšiť svoje zručnosti a dostať za to odmenu.

Po vytvorení účtu vám freeCodeCamp pomôže začať s tréningom:

Lekcie zadarmoCodeCamp

Nielen to, že lekcie sú logicky zoskupené, takže môžete postupne zvyšovať svoje znalosti kódovania. Nakoniec skončíte s certifikáciou a väčším portfóliom, ktoré môžete predviesť potenciálnym klientom.

Aj keď je táto webová stránka označená ako vzdelávací zdroj pre vývojárov, nič iné nebráni tomu, aby sa ostatní nadšenci kódovania prihlásili. Neexistuje žiadny poplatok za pripojenie a lekcie nie sú napísané nejakým tajným vývojárom.

Takže, ak sa vám páči štýl stránky a ako sú prezentované hodiny (spolu s odhadmi toho, ako dlho všetky trvajú!).

Získate tiež prístup na fóra, na ktorých môžete zdieľať svoje výhry, klásť otázky a pomáhať ostatným študentom pri ich práci v hodinách. To je pekný bonus, ak dávate prednosť spoločnému vzdelávaciemu prostrediu.

5. Závada (pre začiatočníkov až po pokročilých)

ZávadaRozmýšľať o Závada ako kódovacie ihrisko. Nie je to však iba miesto na písanie riadkov experimentálneho kódu, aj keď vám to dáva priestor na to, spolu s niektorými ukazovateľmi, ako začať.

Používatelia môžu využívať predpripravené webové aplikácie – od závady alebo nástrojov, ako je Github -, aby odomkli základy a naučili sa nové zručnosti reverzným inžinierstvom existujúceho kódu..

Tu je príklad toho, čo sa stane, keď sa používateľ rozhodne „Remixovať“ aplikáciu, ktorú vytvoril niekto iný:

Závada Remix

Používatelia získajú prístup ku všetkým súborom a dielom, ktoré po vytvorení vytvoria výslednú webovú aplikáciu. Pri zmenách obsahu súborov pomocou editora sa v ukážke odrážajú tieto zmeny.

Hoci závada sa zaoberá „aplikáciami“, pri kódovaní webovej stránky pomocou HTML, CSS a JavaScript sa uplatňujú rovnaké postupy.

Dajte si tiež pozor na štartovacie šablóny spoločnosti Glitch, ako je táto:

Závada HTML Starter

Vyzerá to podobne ako iné projekty aplikácií v oblasti závady. Vo vzorke sa však nachádza lekcia o tom, ako začať s kódovaním pomocou HTML. Nájdete tu aj iných pre JavaScript, Node a Bootstrap.

6. Vývojári Google (stredne pokročilí až pokročilí)

Google Developers

Google Developers je bezplatný zdroj pre každého, kto sa chce naučiť kódovať lepšie webové skúsenosti.

Kľúčové slovo je tu „lepšie“, pretože používatelia nenájdu veľa základných informácií. Na túto stránku musíte skutočne prísť s pracovnými znalosťami HTML, CSS a JavaScript (ktoré môžete získať z mnohých ďalších zdrojov v tomto zozname).

Keďže sa spoločnosť Google zameriava na vytváranie prvého webu pre mobilné zariadenia, táto stránka je najlepšia pre vývojárov, ktorí sa chcú naučiť kódovať progresívne webové aplikácie (PWA)..

Ak prejdete na kartu Code Labs, vyhľadajte príručku s názvom „Vaša prvá progresívna webová aplikácia“.

Toto je komplexný, ale ľahko sledovateľný výukový program, ktorý používateľov učí, čo je PWA, a ako ho zostaviť za menej ako 30 minút..

Vaša prvá progresívna webová aplikácia - naučte sa kódovať

Pokiaľ ide o používanie zvyšku webu ako prostriedku na kódovanie, určite ho môžete použiť, ak potrebujete zlepšiť odozvu, rýchlosť alebo dokonca bezpečnosť svojej webovej stránky alebo webovej aplikácie..

Sprievodcovia spoločnosti Google sú dobrým miestom na získanie týchto útržkov kódu na optimalizáciu. Môžete si tiež prezrieť „Samples“ a dozvedieť sa viac špecializovaných techník kódovania s CSS a JavaScript.

7. HTML pes (začiatočník)

HTML pesHTML pes je skvelý bezplatný zdroj na zvládnutie základných kódovacích schopností: HTML, CSS a JavaScript.

Na webe je k dispozícii deväť kurzov od začiatočníkov po pokročilých v každom z kódovacích jazykov.

Každá lekcia starostlivo vysvetľuje všetko, čo potrebujete vedieť o každom z jazykov. A s jasnými príkladmi kódu, ktoré sú súčasťou postupu – ako aj s tipmi, ako ich na konci reprodukovať – ​​je to vynikajúci spôsob, ako sa naučiť kódovať, ak ste na tom nový..

HTML Dog však nie je iba zdrojom výučbových programov pre začiatočníkov.

Stránka Techniques napríklad učí používateľov, ako urobiť viac pre vytvorenie štýlu webovej stránky, než umožňujú základné návody.

Na druhej strane stránka Príklady poskytuje príklady útržkov kódu pre všetky základné prvky, s ktorými na webe manipulujete:

 • text
 • farby
 • odkazy
 • formuláre
 • zoznamy
 • snímky
 • A viac

Príklady HTML psov

Stránka Odkazy je tiež užitočná, ak chcete porozumieť skutočnej syntaxi kódovacích jazykov, ktoré používate. Čím viac pochopíte, ako rôzne hodnoty prispievajú k tomu, čo sa objavuje na klientskom rozhraní, tým silnejší sa stane kodér.

8. JavaScript.com by Pluralsight (začiatočník)

Pluralsight JavaScriptu

Pluralsight je prémiová webová stránka pre e-learning pre pokročilých kódovačov.

Avšak, Pluralsight videl potrebu poskytnúť začiatočníkom úvod do JavaScriptu, jedného zo základov webu. Výukový program ako taký je uvedený ďalej JavaScript.com má bezplatný prístup.

Keď užívateľ vstúpi na webovú stránku, začne sa učenie:

Výukový program pre JavaScript

Je to taký jednoduchý tutoriál, ale dôkladné vysvetlenie každého kroku a praktická implementácia kódu pôjdu dlhou cestou pri učení, ako používať JavaScript na kódovanie..

Keď používatelia absolvujú kurzy, na stránke Naučiť sa nájdete praktický referenčný sprievodca.

Tu sa používatelia dozvedú viac o syntaxi jazyka JavaScript a o tom, ako každá jeho časť prispieva do celého jazyka.

9. Khan Academy (Beginner)

Khan Academy

Khan Academy je bezplatný online vzdelávací zdroj pre používateľov všetkých vekových skupín.

Väčšina tried, ktoré ponúka akadémia, je určená pre študentov stredných škôl. Existuje však malá časť venovaná „počítačom“, na ktorú by ste sa mali zamerať:

Kurzy Khanovej akadémie

V časti Počítače je niekoľko oddielov, ale jedna z nich by ste mali venovať počítačovému programovaniu.

Tu sa dozviete, ako vytvárať webové stránky pomocou HTML, CSS a JavaScript. Každá hodina sa dodáva so zmesou obsahu.

 • Video lekcie (ktoré sú dodávané s prepismi, ako aj viacjazyčnými skrytými titulkami)
 • Rýchle tipy
 • Problémy s kódovaním

Ľahko sa s nimi pracuje a sú veľmi pútavé.

10. Naučte sa kódovať HTML a CSS (začiatočník až pokročilý)

Naučte sa kódovať HTML CSSRovnako ako JavaScript.com, Naučte sa kódovať HTML a CSS je bezplatný zdroj, ktorý používateľov naučí kódovať základné jazyky kódovania. Zameriava sa tu na HTML a CSS.

Každá lekcia je starostlivo rozložená a robí útržky kódu iba pre používateľov.

Všetko je vysvetlené v plnom rozsahu, od toho, čo sa používa v každom jazyku, až po to, ako funguje každá súčasť jazyka. Existujú aj dve lekcie trajektórie.

Po dokončení úvodu do HTML a CSS môžete prejsť na pokročilé lekcie.

Pokročilé HTML CSS

Naučíte sa tu stratégie kódovania, ktoré nielen pridávajú pokročilé funkcie na váš web, ale tiež všeobecne vytvárajú kvalitnejší kód. S obrovským dôrazom na veci, ako sú rýchle načítanie stránok a mobilný responzívny dizajn, bude pokročilý kurz naozaj užitočný.

V dolnej časti každého kurzu nájdete zoznam odporúčaných zdrojov. Ak sa chcete dozvedieť čo najviac informácií o každej téme, oplatí sa preskúmať tieto ďalšie zdroje.

11. LearnCode.academy na YouTube (od začiatočníkov po pokročilých)

Akadémia LearnCodeStránka LearnCode.academy YouTube je viac ako len školiaci zdroj, keď sa naučíte kódovať.

LearnCode.academy má skutočne dobrú kombináciu obsahu.

Videá LearnCode

Na nevyhnutných nástrojoch pre vývojárov webu sa nachádzajú videonahrávky. Existujú návody pre webový dizajn. A samozrejme existujú aj návody, ktoré sa sústreďujú na osvojenie si nových programovacích jazykov.

Jednou z vecí, na ktorú treba pamätať pri tomto zdroji, je to, že by skutočne malo slúžiť iba ako doplnok k iným druhom odbornej prípravy, ktorú robíte.

Obsah je tu prvotriedny. Nové návody sa však nevyrábajú pravidelne, takže väčšinu času strávite prípravou staršieho backlogu, ktorý vás môže vystaviť riziku učenia sa starších kódovacích techník, ak sa vrátite príliš ďaleko späť..

12. Naučte sa [Jazyk] .org od DataCamp (pre začiatočníkov až po pokročilých)

Naučte sa PythonDataCamp je e-learningová webová stránka, ktorá sa špecializuje na kurzy prírodovedných predmetov (v zásade sa učia získavať a manipulovať s informáciami z veľkých dát).

Jeho séria Webové stránky „Naučte sa“, sú však bezplatné zdroje pre každého, kto sa chce naučiť kódovať. Zahŕňajú širokú škálu jazykov pre začiatočníkov až po pokročilých programátorov, ako sú:

 • HTML
 • JavaScript
 • PHP
 • SQL
 • krajta
 • rubín

Každý jazyk má vyhradenú sériu výukových programov, ktoré sa dodávajú s týmto jazykom.

Čo sa týka tohto webu, je to, že poskytuje nielen rozpis každého jazyka s ukážkovým kódom, ale poskytuje aj priestor na spodnej časti pre prácu používateľov:

Cvičenie LearnJS

Kliknutím na tlačidlo „Spustiť cvičenie“ sa zobrazia pokyny na manipuláciu s existujúcim kódom a na vytvorenie platného výstupu. Ak chcete praktizovať to, čo sa učíte v reálnom čase bez toho, aby ste museli opustiť web, je to dobrá voľba.

13. MarkSheet (začiatočník)

MarkSheetMarkSheet je bezplatný kurz HTML a CSS pre začiatočníkov.

Kurz okrem výučby základov kódovania prechádza aj dôležitými informáciami, ktoré potrebujete vedieť skôr, ako začnete niečo vytvárať na webe.

Napríklad úvod sa týka tém týkajúcich sa webu ako celku. Rovnako ako tri časti názvu domény, ako sa web zobrazuje v prehliadačoch iných ľudí a bežné textové editory, ktoré môžete použiť na písanie a úpravu kódu.

Naučiť sa kódovať webovú stránku je jedna vec, ale pochopenie toho, ako všetko funguje v zákulisí, posunie vaše vzdelanie na úplne inú úroveň.

Pri absolvovaní tohto kurzu si vyberte buď dosť času (aspoň jednu hodinu), aby ste si ho prešli jedným sedením, alebo ho rozdeľte medzi tri kapitoly:

 • HTML
 • CSS
 • Sass

Sass v skutočnosti nie je jazykom ako ostatné dva. V tejto kapitole sa používatelia dozvedeli, ako preprocesor (ako aj menej) šetrí čas pri kódovaní CSS od nuly.

Útržok kódu MarkSheet

Aj keď na tomto webe nie sú žiadne cvičenia, príklady kódu sú dosť robustné a dajú vám veľa vecí na hranie v editore kódu podľa vášho výberu.

14. Vývojár Mozilly (začiatočník až pokročilý)

Mozilla DeveloperExistuje veľa čo učiť od Mozilla Developer webové stránky. Začínajte však zameraním vašej pozornosti na beh cez rôzne návody pre webové technológie:

Tu sa dozviete všetky náležitosti pre kódovanie pomocou HTML, CSS a JavaScript.

Aj keď nebudete mať možnosť experimentovať s poskytnutými útržkami kódu, Mozilla zdieľala všetky svoje vzorky ďalej GitHub a poskytli podrobnosti o tom, ako k nim získať prístup a ako ich používať.

Príklady kódu Mozilly

Predtým, ako začnete vykonávať ktorúkoľvek z lekcií na webe, uistite sa, že ste s Githubom pripravení, aby ste si mohli precvičiť svoje cvičenie.

Ak ste vývojár webu alebo sa pokúšate začať kariéru vývojára, na tomto webe môžete využiť ďalšie zdroje.

Pre jedného, ​​nezastavujte svoje vzdelávanie v ovládaní jazykov. Mozilla tiež poskytuje lekcie týkajúce sa napríklad:

 • Prístupnosť webu
 • Skriptovacie jazyky na strane servera
 • Testovanie prehliadača

K dispozícii je tiež špecializovaná sekcia pre progresívne webové aplikácie. Získate nielen solídny úvod do PWA, ale získate úryvky kódu, ktoré vám pomôžu vytvoriť si vlastný.

15. Net Ninja na YouTube (od začiatočníkov po pokročilých)

Net Ninja

Stránka Net Ninja YouTube sa venuje rozčleneniu najzložitejších konceptov kódovania vo ľahko sledovateľných videonávodoch.

Čo je príjemné na štruktúre a organizácii tutoriálov je, že mnoho z nich je zameraných na začiatočníkov – či už ide o začiatočníkov kódovania alebo začiatočníkov..

Net Ninja videonávody

Cieľom je však vždy to isté: pomôcť divákom / predplatiteľom rýchlo vylepšiť svoje kódovacie schopnosti, aby s nimi mohli urobiť niečo významné.

Výukové programy a zoznamy skladieb, ktoré nájdete v tomto kanáli, sú skutočne veľmi podobné mnohým písaným zdrojom v tomto zozname.

Nielenže dostanete lekciu o tom, ako používať kód alebo ovládať nový jazyk, ale dostanete úvod na začiatku, ktorý vysvetľuje, prečo na tom záleží.

16. Projekt Odin (začiatočník)

Projekt OdinProjekt Odin je open-source projekt zameraný na vybavenie vývojárov webu zručnosťami potrebnými na vytváranie vysoko kvalitných webových stránok.

S každou lekciou dostanete:

 • Úvod o tom, prečo je lekcia dôležitá.
 • Zhrnutie výsledkov vzdelávania.
 • Úloha s odkazmi na lekciu.
 • Ďalšie zdroje na ďalšie zdokonalenie svojich schopností a porozumenia v tejto oblasti.

Pri výučbe si môžete všimnúť, že niektoré z nich sa prekrývajú s inými zdrojmi na tomto zozname. Napríklad lekcia Základy HTML vás odošle na web Naučte sa kódovať HTML a CSS.

Nie sú to len lekcie o kódovaní, ktoré dostanú používatelia. Existuje lekcia s názvom „Najímanie“:

Prenajímanie projektu Odin

Pre nových vývojárov môže byť ťažké získať klientov. Po absolvovaní týchto kurzov však budú mať vývojári možnosť vytvárať úplne nové webové stránky a publikovať ich v službe Github ako vzorová práca. Po absolvovaní tohto kurzu Získanie nájmu dostanú tipy, ako sa v budúcnosti stať obývateľnými.

17. SitePoint (stredne pokročilý až pokročilý)

SitePoint SitePoint webová stránka je kombináciou prémiových e-kníh s webovým dizajnom a vývojom a bezplatného obsahu blogu na cielené témy.

WebPoint nie je v skutočnosti webom pre začiatočníkov. Ak ich hľadáte, nájdete „intro to“ príspevky, ale to nie je miesto, kde tieto stránky žiaria.

SitePoint je dobrým zdrojom pre programátorov, ktorí sú pripravení posunúť sa nad rámec základného „napíšte tento riadok kódu, aby ste dosiahli tento výsledok“. Tu sa dozviete, ako byť kreatívny so znalosťami kódovania, ktoré už máte.

Okrem toho je blog plný užitočných informácií.

Blogové stránky spoločnosti SitePoint

Nájdete tu odporúčania pre knižnice JavaScriptu, rámce CSS a ďalšie nástroje, ktoré môžete použiť na vylepšenie pracovných postupov pri kódovaní a rýchlejšie vykonávanie viac..

18. SoloLearn (od začiatočníkov po pokročilých)

SoloLearnSoloLearn je jediná mobilná (a webová aplikácia) v tomto zozname, takže ak hľadáte niečo, čo sa môžete naučiť na cestách, je to.

So SoloLearn sa používatelia učia kódovať pomocou HTML a CSS, ako aj pokročilé programovacie jazyky.

Toto sa zobrazí po vstupe do aplikácie SoloLearn (na pracovnej ploche):

SoloLearn App

Je to dobre štruktúrovaný program, ktorý začína základnou syntaxou a pracuje cez rôzne komponenty jazyka. Nakoniec dostanete potvrdenie o dokončení.

Niektoré časti kurzov sú štruktúrované ako kvízy. Ak chcete pokračovať, musíte na každú otázku odpovedať správne.

Ďalšie časti kurzu sú štruktúrované ako základné návody s útržkami kódu:

Príručka SoloLearn

Ak dávate prednosť učeniu sa, testovaniu a získaniu validácie, kombinácia kurz / kvíz / ihrisko je silná.

19. W3Schools (pre začiatočníkov až po pokročilých)

W3SchoolsW3Schools sa nazýva „najväčšia webová stránka pre vývojárov na svete“ a v skutočnosti je to celkom presný popis.

Či už ide o kód, ktorý prvýkrát vidíte, alebo ste skúsený kódovač, pre každého je tu niečo pre každého.

Účtuje sa akýkoľvek kódovací jazyk, ktorý by vás mohol zaujímať. Môžete si dokonca vziať návody, ako kódovať komponenty webových stránok, ako sú ikony, grafika, farby a ďalšie.

Aj keď používatelia dostanú stručné zhrnutie toho, pre čo je každý jazyk, hlavným cieľom je začatie praktickej hodiny.

Skôr ako začnete pracovať s ktorýmikoľvek tutoriálmi na tejto stránke, uistite sa, že viete, na ktoré jazyky sa musíte zamerať. Ak sa napríklad pokúšate zvládnuť základy, nechcete sa začať učiť niečo ako React.

Nech už prechádzate akýmkoľvek jazykom, určite používajte referencie aj cvičenia súčasne.

Referencie W3Schools

Sú určené ako sprievodný referenčný materiál, ktorý posilňuje vaše hodiny. Určite ich využite, ak chcete z tejto stránky vyťažiť maximum.

20. WebsiteSetup.org (pre začiatočníkov až po pokročilých)

WebsiteSetup

WebsiteSetup.org je plný užitočných vzdelávacích zdrojov pre každého, kto sa snaží naučiť kódovať zadarmo.

Aj keď veľa návodov na nastavenie webových stránok vám ukáže, ako vytvárať a prispôsobovať webové stránky pomocou WordPress – obísť potrebu kódovania od nuly – to nie je všetko.

K dispozícii je napríklad rastúca skupina návody na vývoj webových stránok, príručiek a cheatov:

Návody na vývoj webových stránok

Na týchto príručkách je skvelé, že používateľom nielen poskytujú základy kódovania, ale často sú tiež silne prepojení s programom WordPress. Týmto spôsobom si nemusíte vyberať jeden alebo druhý: kód alebo WordPress. Z budovania webovej stránky môžete získať maximum tým, že sa naučíte osvedčené postupy pre obidve.

Ďalšou vecou, ​​ktorú získate zo stránky WebsiteSetup, ktorú nenájdete v tradičných kurzoch kódovania, je to, ako pomocou kódu na ladenie a opravu svojich webových stránok. Napríklad tento príklad riešenia problémov s chybami v programe WordPress.

Týmto spôsobom získate podrobnejšie vzdelanie o tom, ako kódovať, od jeho vytvorenia až po neskoršie vylepšenia alebo opravy..

Zabaliť

Ako vidíte, vyššie uvedené zdroje poskytujú toľko rôznych spôsobov, ako sa naučiť a posilniť svoje kódovacie schopnosti:

 • Písomné návody
 • Video kurzy
 • kvízy
 • Útržky kódu
 • Kódovacie ihriská
 • Zaoblenie nástrojov a stratégie rozvoja
 • A viac

Nie je to jediná výhoda, keď si vyberiete jeden z týchto bezplatných zdrojov, aby ste sa naučili kódovať alebo zlepšovať svoje existujúce zručnosti.

Či už ste začiatočník s modrou farbou alebo už roky kódujete, nad svojím vzdelaním máte úplnú kontrolu. Môžete sa naučiť kódovať podľa svojho vlastného rozvrhu, vlastným tempom a za nič viac, ako náklady na čas, ktorý doň vložíte..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me