10 Najlepšie IDE softvér

Najlepší sprievodca softvérom IDEIntegrované vývojové prostredie (IDE) je softvér, ktorý konsoliduje základné nástroje potrebné na testovanie a písanie softvéru. Bez IDE by vývojár musel vyberať a spravovať všetky tieto nástroje osobitne, ale IDE spája všetky tieto nástroje ako jeden rámec alebo službu. Netreba dodávať, že IDE pomáha vývojárovi webu pracovať presnejšie a rýchlejšie.


V tejto príručke vám predstavíme 10 najlepších možností vývoja webových aplikácií IDE, medzi ktoré patrí podpora funkcií s mnohými kódovými jazykmi.

Pred začiatkom však odpovedzme na bežnú otázku „Čo je IDE?“ podrobnejšie a ako vybrať najlepšie IDE pre vaše konkrétne potreby. 

Poďme na to.

Čo je IDE?

Integrované vývojové prostredie (IDE) je softvér, ktorý môžete načítať do svojho počítača. Sú navrhnuté tak, aby zefektívnili proces vývoja webových stránok, ako už bolo uvedené.

IDE obsahuje tieto hlavné funkcie:

 • Textový editor – IDE je textový editor, ktorý obsahuje niekoľko ďalších špecifických funkcií.
 • Kompilátor alebo tlmočník – Integrovaný program, ktorý prekladá váš kód do jazyka čitateľného počítačom. To umožní spustenie kódu, ktorý sa nazýva spustenie skriptu. Tlmočník je súčasťou programu. Jeho účelom je vykonať kód bez toho, aby bolo potrebné ho najprv kompilovať.
 • Zostavte alebo vykonajte integráciu – Patria sem spôsoby automatizácie potrebných procesov.
 • ladiaci – Zahrnutý program, ktorý testuje chyby na vašom kóde, aby ste ich mohli vyriešiť.
 • Zvýrazňovač syntaxe – Časti kódu sa zobrazujú vo farbách, ktoré zodpovedajú rôznym prvkom, napríklad vlastnostiam, značkám, atribútom a všetkým ostatným. Pomôže to vizuálne ľahšie prehľadať váš kód a zistiť, kde ste urobili malé chyby, napríklad zabudnutie zavrieť značku.
 • Grafické užívateľské rozhranie (GUI) – Toto je obrazovka, ktorá je čitateľná človekom a je jednoduchá na navigáciu a vykonávanie úloh. Môže obsahovať tlačidlá, ponuku a ďalšie podobné prvky namiesto iba textu a možnosti zadať textový príkaz.
 • Ďalšie možné vlastnosti – Mnoho IDE sa vyvíja a obsahuje nové funkcie, ktoré iné IDE nemusia ponúkať.

Ako nájsť pre vás to pravé IDE

Pri rozhodovaní o IDE, ktoré chcete použiť, je dôležité, aby ste najskôr určili, čo z neho potrebujete. Je to tak preto, lebo každé IDE sa môže líšiť medzi ponúkanými funkciami.

To tiež znamená, že vaše obľúbené IDE sa môže líšiť od totožnosti vašich kolegov, takže na konci dňa si vyberte ten, ktorý vám vyhovuje.

Funkcie, ktoré môžete potrebovať pri výbere, aby ste dosiahli najlepšie IDE

Tu je krátky zoznam možných funkcií, ktoré môžete potrebovať mimo typických komponentov IDE, ako sú uvedené vyššie:

 • Podpora programovacieho jazyka – IDE, ktoré vyberiete, by malo podporovať kódové jazyky, ktoré potrebujete pre svoje projekty.
 • Prispôsobiteľné textové editory – Niektoré IDE ponúkajú možnosť upravovať GUI.
 • Jednotkové testovanie – Toto je možnosť, že budete môcť do sekcií kódu pridať falošné objekty, aby ste ich mohli okamžite otestovať bez toho, aby ste túto sekciu museli najprv vyplniť..
 • Knižnica zdrojového kódu – Niektoré IDE obsahujú zdroje, ktoré obsahujú skripty a zdrojový kód, ktorý môžete použiť.
 • Diagnostika chýb a hlásenia – Ak potrebujete, aby boli chyby odhalené a uvedené za vás, potom je to funkcia, ktorú je potrebné zvážiť pri výbere najlepších projektov na vývoj webových aplikácií IDE..
 • Dokončenie kódu – Mnoho IDE môže inteligentne dokončiť váš kód za vás. Napríklad IDE môže zistiť, kedy ste pripravení zatvoriť značku, a zavrie ju, aby vám ušetril čas.
 • Integrácie a doplnky – pomocou GitHub a Apache’s Subversion
 • Vyhľadávanie kódu – Pomocou kódu môžete rýchlo vyhľadať ľubovoľný prvok, ktorý chcete.
 • Hierarchické diagramy – Vaše súbory môžu byť nastavené a zobrazené v hierarchii pre väčšie projekty, ktoré obsahujú veľa súborov a skriptov, ktoré všetky spolupracujú špecifickým spôsobom. Zobrazenie hierarchického diagramu vám pomôže zistiť poradie, v akom sa súbory spúšťajú, a ktoré súbory a skripty sú navzájom prepojené..
 • Modelom riadený vývoj (MDD) – Toto je proces, pri ktorom vývojár vytvorí model toho, čo chce kódovať, a potom vám IDE pomôže kódovať. Potom IDE do istej miery automatizuje ladenie a testovanie, takže je pre vás jednoduchšie vykonať ďalšie ladenie a testovanie na vlastnú päsť.

Nezabudnite si všimnúť, aké funkcie potrebujete, keď si vyskúšate najlepšie IDE pre vývoj webových aplikácií nižšie.

10 najlepších IDE pre vývoj webových aplikácií

Tento zoznam sa zameriava na najobľúbenejšie, výkonné, bohaté na funkcie a ako výsledok na najlepšie možnosti IDE.

1. Vizuálne štúdio

Aký je najlepší IDE pre vývoj webových aplikácií? Visual Studio je určite na vrchole zoznamu.

Visual Studio IDE je jednou z najpopulárnejších a najlepších dostupných možností vývoja webových aplikácií IDE. Používa AI na učenie sa z vašich úprav pri kóde, aby mohla dokončiť vaše vety – er, riadky kódu.

Okrem toho môžete spolupracovať so svojím tímom, žiť, keď upravujete a ladíte. Môžete tiež zdieľať servery, terminály a komentáre.

Visual Studio podporuje vývoj webových aplikácií, mobilných telefónov, aplikácií a hier, ASP.NET, Python, Node.js, C ++, Unity, ako aj podporu pre Azure..

Môžete tiež vytvárať vývojové prostredia v cloude a omnoho viac, zatiaľ čo sú k dispozícii pre Windows, Mac, Android, iOS, web a cloud..

2. IntelliJ IDEA

Jeden z najlepších IDE pre vývoj webových aplikácií, IntelliJ IDEA.

IntelliJ IDEA  je určite jedným z najlepších IDE pre Java. Zameriava sa na funkcie, ktoré vám pomôžu byť čo najproduktívnejší bez toho, aby ste zaplnili GUI.

Indexuje váš kód, aby vám poskytol relevantné návrhy a doplnil váš kód. IntelliJ IDEA tiež automatizuje niekoľko úloh, ktoré by sa inak nepríjemne opakovali.

Je to všetko a balík čipov, napríklad počítačových čipov, pretože má úžasný zážitok z balenia a nemusí sa používať iba pre Java.

Aj keď je zameraný na to, stále je skvelý pre jazyky SQL, JPQL, HTML, JavaScript a ďalšie jazyky, vrátane prípadu, keď do jazyka zadáte reťazec. Stále získate všetky výhody tohto IDE.

3. Aptana Studio 3

Webová stránka Aptana Studio 3, ktorá je jednou z najlepších možností vývoja webových aplikácií IDE.

Aptana Studio 3 je jednou z najlepších dostupných možností vývoja webových aplikácií IDE a je tiež otvoreným zdrojom.

Môžete si prispôsobiť GUI, má vstavaný terminál, integráciu Git, debugger a sprievodcu nasadením. Automatické dopĺňanie je k dispozícii aj pre HTML, CSS a JavaScript.

4. PyCharm

Webové stránky PyCharm

PyCharm je primárne jedným z najlepších IDE pre Python, ale prémiová verzia podporuje aj ďalšie jazyky pre vývoj webových stránok.

Počas kódovania kontroluje chyby a má tiež automatické dopĺňanie. Má elegantný, minimálny GUI pre prehľadný vývoj a tiež kontroluje kvalitu kódu, aby sa ubezpečil, že je v šnupavom tabaku.

5. PhpStorm

Webové stránky PhpStorm

PhpStorm je ďalšou možnosťou, ako zvážiť jeden z najlepších IDE pre vývoj webových aplikácií. Zameriava sa na PHP, ale front-end jazyky sú tiež plne podporované vrátane HTML 5, CSS, Sass, Less, JavaScript a ďalších.

Zahŕňa tiež podporu hlavného softvéru na vytváranie webových stránok ako WordPress, Drupal, Joomla!, Laravek a ďalšie..

Navigácia je jednoduchá, obsahuje nástroje na automatické dopĺňanie kódu, ladenie a testovanie, ako aj rýchle (a bezpečné) opakovanie.

6. webstore

WebStorm webová stránka

webstore je na zozname ako jeden z najlepších IDE pre vývoj webových aplikácií, pretože je vynikajúci pre JavaScript. Zahŕňa nielen automatické dopĺňanie kódu a detekciu živých chýb, ale má tiež ladiaci program, testovanie jednotiek a mnoho integrácií, ako sú Git, GitHub, Mercurial a ďalšie..

Načítava sa rýchlo pri štarte a môže automatizovať mnoho zdĺhavých úloh pre zvýšenie produktivity.

7. NetBeans

Čo je IDE, ktoré je ideálne pre vývoj webových aplikácií? NetBeans.

Nemôžete mať zoznam najlepších IDE pre vývoj webových aplikácií bez zahrnutia NetBeans. Patrí medzi najobľúbenejšie možnosti pre najlepšie IDE, pretože ide o softvér nezmysel pre Java, JavaScript, PHP, HTML 5, CSS a ďalšie.

Pomáha tiež vytvárať webové stránky bez chýb zvýraznením kódu nielen syntakticky, ale aj sémanticky. Má tiež veľa výkonných refaktoringových nástrojov a zároveň je otvoreným zdrojom.

8. eclipse

Eclipse webová stránka

Tento článok by nebol úplný bez toho, aby bol spomenutý eclipse. Ide predovšetkým o open source a komunitné IDE pre Javascript, existujú však nástroje, napríklad HTML, CSS.

Medzi jeho prispievateľov patria spoločnosti Google, Netflix, Facebook, GE a Walmart. Môžete si teda byť istí, že ste jedným z najlepších IDE pre vývoj webových aplikácií.

9. RubyMine

Webová stránka RubyMine

RubyMine je zameraná na Ruby a Ruby on Rails, ale je tiež prispôsobená pre JavaScript, CSS, Sass, Less a ďalšie. Má zvýraznenie syntaxe a chyby, dokončenie kódu, pokročilé vyhľadávanie akejkoľvek triedy, súboru alebo symbolu a rýchlu navigáciu, aby sme vymenovali len niektoré z funkcií.

10. Komodo IDE

Domovská stránka komodo IDE

Komodo IDE  je jedným z najlepších IDE pre vývoj webových aplikácií, ale je to prémiová možnosť. Má veľa funkcií vrátane automatického dopĺňania, vizuálneho ladiaceho programu, testovania jednotiek, doplnkov, tímovej spolupráce, nástrojov na riadenie projektov a ďalších..

Podporuje Git, Mercurial, Subversion, CVS, Perforce a Bazaar, ako aj všetky programovacie jazyky.

Čo je najlepšie IDE pre vývoj webových aplikácií?

Ako už bolo spomenuté vyššie, keď chcete vedieť, ktorý je najlepší IDE pre vývoj webových aplikácií, všetko závisí od vašich konkrétnych potrieb. Potreby všetkých sa pre ich projekty líšia. Váš výber pre najlepšie IDE nemusí byť rovnaký ako u vašich kolegov.

To je v poriadku. Niekedy najmenšia vlastnosť robí svet rozdielov.

Najlepšie alternatívy IDE

Ak sa pozeráte na zoznam funkcií, ktoré IDE zvyčajne majú, a myslíte si: „To je pre mňa príliš veľa“, sú k dispozícii ďalšie možnosti.

Nielen, že existujú ďalšie IDE, ale existujú aj textové editory, ktoré majú spoločné vlastnosti s IDE, ktoré sú populárne, dosť silné a ktoré pre vaše potreby môžu byť dostatočné..

Tu je krátky zoznam najlepších alternatív IDE na vyskúšanie:

Aký je váš názor na vývoj webových aplikácií podľa vášho názoru? Aký je váš výber toho najlepšieho IDE pre vaše konkrétne potreby? Stále sa pýtate, „Čo je IDE?“ Podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me