Ako používať Wix (návod)


wix návod


Wix je ľahko použiteľný, výkonný a cenovo dostupný tvorca webových stránok, ktorý je možné použiť na vytváranie obchodných / osobných webových stránok, online obchodov a portfólií..

Tento jednoduchý, krok za krokom tutoriál vám pomôže naučiť sa základy tvorcu webových stránok Wix.

Ukážeme vám, ako si môžete sami zostaviť web pomocou technológie Wix. To zahŕňa výber šablóny, prispôsobenie stránok, pridanie stránok, produktov a ďalšie.

Pripravený? Začnime…

Ako vytvoriť webovú stránku pomocou Wix (obsah):

 1. Registrácia pomocou Wix
 2. Zbierame typ webových stránok, ktoré chcete vytvoriť
 3. Výber šablóny
 4. Prispôsobenie stránky
 5. Optimalizácia webu pre mobil
 6. Vytváranie stránok
 7. Spustenie blogu
 8. Spustenie elektronického obchodu
 9. Spoznajte hlavný informačný panel Wix
 10. Pridávanie funkcií prostredníctvom aplikácií
 11. Vyzdvihnutie cenového plánu a spustenie obchodu pre verejnosť

Celkový čas na vytvorenie webovej stránky pomocou Wix: ~ 30 minút
Úroveň zručnosti: začiatočník

Úplné zverejnenie: Tento návod obsahuje pridružené odkazy Wix. Ak sa rozhodnete kúpiť Wix prostredníctvom našich odkazov na sprostredkovanie, získame províziu. Ďakujem za tvoju podporu.

1) Prejdite na stránku www.Wix.com a kliknite na položku Začíname.

Wix vám umožňuje skočiť priamo do budovania vašej stránky bez toho, aby ste museli premýšľať o akýchkoľvek technických podrobnostiach nastavenia. Vysvetlenie celého procesu však stojí za minútu.

Prvá vec, ktorú musíte vedieť o práci so spoločnosťou Wix, je to, že najprv musíte zostaviť svoje stránky a až potom sa musíte rozhodnúť, či zaplatíte za ďalšie funkcie alebo zostanete s úplne bezplatným nastavením.

Všetko, čo musíte urobiť, je začať na hlavnej webovej stránke Wix a kliknúť na veľkú Začať a potom na Prihlásiť Se.

wix.com

Zadajte svoje kontaktné informácie a kliknite na hlavné Prihlásiť Se Tlačidlo. Keď to urobíte, dostanete sa priamo k tomu, čo sa volá Wix ADI – návrhár umelej inteligencie.

wix adi

Kliknite na Poďme na to začať.

V týchto počiatočných krokoch vám spoločnosť Wix položí sériu otázok a potom nastaví vaše stránky s konkrétnymi optimalizáciami na základe vašich odpovedí..

Prvá otázka je veľmi jednoduchá:

wix adi 1

To, čo si pravdepodobne vyberiete, je „ja“.

Druhá otázka sa pýta na typ stránok, ktoré chcete vytvoriť:

wix adi 2

Ako vidíte, existuje viac možností. Tento krok by ste nemali zabúdať, pretože spoločnosť Wix vloží váš príspevok a použije ho na predbežnú optimalizáciu vášho webu pre vás.

V tejto príručke vyberieme „firmu“, pretože ide o najbežnejší typ webových stránok, ktoré ľudia vytvárajú.

Nasledujúce otázky nasledujú za tým, ktoré vás dovedú k peknej jedno-vetnej definícii vášho webu a jeho účelu.

2) Vyberte typ webových stránok, ktoré chcete vytvoriť

S počiatočnými otázkami, ktoré sú mimochodom, sa vás spoločnosť Wix opýta, či dôverujete ADI dostatočne na to, aby vám umožnil zostaviť príkladovú webovú stránku, alebo ak chcete všetko zostaviť ručne. Účasť na ADI je oveľa efektívnejší prístup, najmä preto, že sa môžete neskôr vrátiť a prispôsobiť každý malý detail svojej stránky. Nie ste spokojní s pôvodnými návrhmi, ktoré vám dáva Wix.

spustiť adi

Kliknite na Začni teraz.

V závislosti od odpovedí, ktoré ste dali pred chvíľou, bude mať Wix niekoľko nadväzujúcich otázok na určenie presného typu dizajnu a štruktúry stránok, ktoré budú s najväčšou pravdepodobnosťou fungovať vo vašom scenári..

Prvá otázka sa týka typu podnikania, pre ktoré chcete web vytvoriť.

typ webovej stránky

⚠️ Poznámka; Ak ste v predchádzajúcom kroku vybrali inú možnosť – nie „obchodnú stránku“, ale možno „internetový obchod“ – potom vám spoločnosť Wix ukáže iný výber možností.

Hneď ako začnete písať definíciu svojej firmy, spoločnosť Wix bude mať rad návrhov zoradených. Napríklad pri vstupe do „masáže“ má Wix tieto návrhy:

masážne návrhy

Ukazujeme vám to len preto, aby sme vyjadrili, koľko rôznych typov podnikania Wix podporuje a má vopred pripravené návrhy a štruktúry stránok. Nakoniec sme vybrali napríklad vzorový web, ktorý vytvárame “Masážny terapeut” zo zoznamu.

Kliknite na Ďalšie keď nájdete typ podnikania / webovej stránky, ktorý vám najviac vyhovuje.

Na základe všetkého, čo ste si doteraz vybrali, Wix navrhne pre váš web sadu funkcií.

vybrať funkcie

V našom prípade Wix navrhuje modul pre online rezervácie, chat, blog a niekoľko ďalších vecí. To, čo uvidíte na tejto obrazovke, sa môže líšiť v závislosti od vašich odpovedí. Prejdite si tento zoznam a označte funkcie, ktoré sa zdajú byť pre váš web zmysluplné.

V ďalšom kroku sa spoločnosť Wix spýta na vaše obchodné meno, ktoré sa stane názvom vašej webovej stránky.

Obchodné meno

Ak vytvárate webovú stránku pre osobnú značku, môžete tu zadať svoje vlastné meno.

Ďalej sa vás spoločnosť Wix spýta, či už máte na webe nejaký obsah, ktorý chcete importovať na svoj nový web Wix. Wix umožňuje import z iných webových stránok a tiež zo záznamov v službe Miesta Google. V praxi môže byť import obsahu z iných webových stránok problematický, preto je najlepšie vynechať tento obsah. Stačí kliknúť na Ďalšie.

import z iných stránok

Vďaka tomu bude spoločnosť Wix teraz schopná vybrať si vzhľad svojej webovej stránky.

3) Vyberte šablónu (dizajn)

Wix sa snaží urobiť proces výberu dizajnu čo najjednoduchší, takže namiesto toho, aby sme vám ukázali stenu stoviek šablón, z ktorých si môžete vybrať, sa najskôr pýta na štýl dizajnu, ktorý uprednostňujete..

vybrať štýl dizajnu

Existuje niekoľko možností a na základe vašich odpovedí vám Wix ponúkne filtrovaný zoznam šablón, ktoré sú v súlade s vašimi predchádzajúcimi výbermi..

Cítime, že tento štýl sa volá “Vánok” bude v poriadku pre masážneho terapeuta, ale môžete si zvoliť vlastný výber.

Hneď ako sa rozhodnete, uvidíte, že Wix ponúka celkom presné alternatívy domovskej stránky, z ktorých si môžete vybrať. Na základe vašich predchádzajúcich výberov budú tieto domovské stránky vopred vyplnené relevantnou grafikou a budú sa držať daného štýlu dizajnu. Toto nám navrhuje:

wix návrhy domovskej stránky

Všimnite si, že na týchto domovských stránkach je veľa obrazov súvisiacich s masážou. Mali by ste vedieť, že sme ich tam nedávali. Je to všetko úsilie Wix ADI, ktoré sa snaží predpovedať, čo bude pracovať pre mňa a pre moje podnikanie. skvelý!

Vyberte domovskú stránku, ktorá sa vám najviac páči, a pokračujte.

4) Prispôsobte stránku

Po výbere domovskej stránky, ktorá sa vám páči, sa dostanete priamo do editora Wix ADI, kde si môžete prispôsobiť každý malý detail o tom, ako sa webová stránka zobrazuje a aké prvky obsahuje..

Ak chcete začať, uvidíte rozhranie, ako je toto:

editor wix

To všetko je veľmi intuitívne, takže takmer každý prvok na stránke sa správa tak, ako by ste očakávali.

Napríklad, ak chcete upraviť niektorý z textov na stránke, stačí kliknúť na daný text. Zobrazí sa nový bočný panel, kde budete môcť vykonať svoje zmeny.

Napríklad nižšie sme klikli na hlavný blok v strede (povedal „Wyatt Collier“). Objavil sa bočný panel, ktorý mi umožnil upravovať meno a tiež pridať titulky a popis.

upraviť hlavný blok

Kliknutie na ktorýkoľvek z ďalších blokov na domovskej stránke bude mať rovnaký účinok – prepne vás do editovacieho rozhrania, kde môžete zmeniť obsah daného bloku..

Tu je príklad, že pracujeme na bloku „Moje liečby“. Každý text môžeme upravovať individuálne a tiež pracovať na zozname ošetrení.

moje ošetrenie blokovať úpravy

⚠️ Poznámka; Wix ADI editor pracuje s automatickým ukladaním, takže sa nemusíte báť straty postupu.

Prispôsobenie vášho dizajnu je však viac než len zmena textov tu a tam:

Zmena usporiadania oddielov

Editor Wix ADI vám umožňuje presúvať jednotlivé prvky po stránke a tiež meniť poradie sekcií.

Ak sa pozriete na niektorú z častí, v pravom hornom rohu sekcie sa zobrazia dve ikony so šípkami:

blokovať šípky

Tieto šípky vám umožňujú posúvať danú časť nahor a nadol. Stačí kliknúť na ne a uvidíte miesta, kde sa vaše sekcie posúvajú v priebehu niekoľkých sekúnd.

Prepínanie štýlov dizajnu sekcií

Okrem úpravy obsahu vo svojich sekciách obsahu môžete zmeniť aj celkové návrhy samotných sekcií. Napríklad, keď umiestnime kurzor myši na sekciu „Moje ošetrenie“, v ľavom hornom rohu sa objaví malé tlačidlo s označením „Dizajn“. Po kliknutí naň sa zobrazí úplne nový panel s niektorými alternatívnymi štýlmi dizajnu, z ktorých si môžete vybrať:

konštrukcia prepínacieho bloku

Stačí si len vybrať ten, ktorý sa vám najviac páči, a jediným kliknutím ho nahradí ten starý.

Pridávanie nových oddielov

Prispôsobenie sekcií, ktoré sú už na stránke, je jedna vec, ale môžete tiež pridať nové. Kliknite na ikonu pridať , ktoré sa nachádzajú v hornej ponuke, a potom kliknite na „Sekcia na stránku.“

pridať časť na stránku

Uvidíte, že existuje naozaj veľa rôznych sekcií obsahu, z ktorých si môžete vybrať. Našťastie, aby sa to uľahčilo, sekcie sú predtriedené do kategórií:

typy sekcií

Môžete chytiť ktorúkoľvek časť z bočného panela a pretiahnuť ju na plátno vpravo.

Napríklad: svedectvo sekcia vyzerá, akoby bola pridaná na stránku:

referencie na strane

Ako by ste očakávali, môžete doladiť akékoľvek drobné podrobnosti týkajúce sa tejto časti posudku a textov v nej.

Nastavenie písma a farieb

Keď začnete s editorom Wix ADI, hneď pred bránou získate vopred definovanú farebnú schému a nastavenia písma. Vo väčšine prípadov sú dosť dobré, ale môžete ich ľahko zmeniť, aby ste získali jemnejší vzhľad.

Kliknite na ikonu dizajn v hornej ponuke a potom na farby.

zmena farieb písma

Toto je ďalšie miesto, kde spoločnosť Wix urobí všetko pre to, aby uľahčila vašu prácu. Namiesto toho, aby vám ukazoval tisíce farebných možností, len sa pýta na hlavnú preferovanú farbu, ktorú by ste chceli zostaviť, a potom na základe toho navrhne konkrétne farebné schémy..

farby naznačujú

 1. Vyberte si základnú farbu semien.
 2. Vyberte farebný režim (tónované, pestrý, vibrujúci, svetlo, tmavý, zmiešať).
 3. Vyberte si z radu odporúčaných farebných paliet.

Celkovo bude zmena celej farebnej schémy trvať iba pár minút.

To isté platí pre vaše písma. Začnite s tým istým dizajn v hornej ponuke a vyberte položku fonty.

zmena farieb písma

Wix pre vás bude mať opäť niekoľko návrhov.

písma navrhujú

Najlepšie je jednoducho prepínať medzi možnosťami tam a späť, až kým nenájdete niečo, čo vás baví. Mali by ste tiež experimentovať s nástrojom veľkosti písma, aby ste sa uistili, že všetky texty na vašom webe sú čitateľné.

Pridávanie obrázkov, prezentácií a ďalších vizuálnych prvkov

Spoločnosť Wix je pripravená privítať na vašom webe akýkoľvek typ vizuálneho obsahu. Či už ide o obrázky, videá, prezentácie, galérie, dokonca aj informačné kanály Instagram; Wix to zvládne všetko!

Začnime základmi; pridanie obrázkov na vaše stránky alebo zmena existujúcich.

Stačí kliknúť na časť obsahujúcu obrázok, ktorý chcete nahradiť, a potom na bočnom paneli kliknite na Upraviť a nahradiť.

nahradiť obrázok

Po kliknutí na toto tlačidlo vám Wix zobrazí ďalší panel, na ktorom budete môcť vykonať ďalšie prispôsobenie obrázka.

nahradiť obrázok 2

Ak chcete obrázok nahradiť, jednoducho kliknite na ikonu vymeniť Tlačidlo. Uvidíte, že Wix má niekoľko odporúčaných obrázkov sledujúcich rovnakú tému. Toto sú obrázky, ktoré môžete na svojich stránkach voľne používať bez obáv z akýchkoľvek problémov s autorskými právami.

obrázky na výber

Ak chcete nahrať svoj vlastný obrázok, kliknite na ikonu + Odovzdajte médiá v ľavom hornom rohu. Po dokončení nahrávania budete môcť obrázok v prípade potreby upraviť.

obrázok upraviť

Po dokončení kliknite na platiť na zahrnutie obrázka na stránku.

Ak chcete pridať ďalšie typy médií, kliknite na hlavné pridať , ktoré sa nachádza v hornej ponuke, a potom zo zoznamu dostupných sekcií prejdite do požadovanej kategórie:

pridať vizuálne kategórie

Postup je veľmi podobný pridávaniu alebo nahrádzaniu obrázkov. Stačí kliknúť do bloku rovnakým spôsobom a potom kliknúť na Upraviť a nahradiť, a podľa toho usporiadajte svoje médiá.

5) Vyladenie stránok pre mobilné zariadenia

V súčasnosti sú mobilné telefóny často primárnymi zariadeniami ľudí na prístup na web. V skutočnosti viac ľudí používa mobilné telefóny ako kombinované desktopy a notebooky (dáta). To, čo to v praxi znamená, je skutočne jednoduché, musíte sa uistiť, že vaše webové stránky vyzerajú správne v mobile! Ak sa vám to nepodarí, ľudia odídu a pravdepodobne sa už nikdy nevrátia.

Ak navyše prevádzkujete miestny podnik, vplyv mobilných telefónov je ešte väčší. Rôzne vyhľadávania „v okolí“ tvoria veľkú časť celkovej miestnej premávky na stránkach Google (dáta) a schopnosť rýchlo obslúžiť týchto používateľov je nanajvýš dôležité, ak chcete zarobiť svoje podnikanie.

Predstavte si napríklad, že prevádzkujete vyššie uvedený masážny salón. Ak niekto vyhľadáva „Masáž v mojom okolí“ a vaše stránky prídu, ale nedokáže načítať ich telefón, potom tento potenciálny zákazník k vám nepríde.

Našťastie je optimalizácia vašich stránok pomocou Wix jednoduchá. Začnite kliknutím na tlačidlo prepínača zobrazenia, ktoré sa nachádza v hornom paneli. Toto:

prejsť na mobil

Týmto sa stránka znova načíta a ukáže vám, ako sa bude zobrazovať na mobilných zariadeniach.

web v mobile

Vo väčšine prípadov bude váš web vyzerať v poriadku, ale môžete urobiť nejaké drobné úpravy, aby ste zvýraznili dôležitejšie prvky a skryli nie také dôležité..

Najdôležitejšie je, že akékoľvek zmeny, ktoré tu vykonáte, neovplyvnia vzhľad vášho webu na počítači. Toto je iba pre mobilné zariadenia!

Toto je postup, ktorý spravidla zlepší váš web v mobilných zariadeniach:

 • skryť obrázky, ktoré nie sú rozhodujúce a iba zaberajú miesto v mobilnom zobrazení
 • vložte na stránku svoje kontaktné informácie – ľudia sa k tomu chcú rýchlo dostať
 • zvýraznite iba váš hlavný produkt alebo službu

Wix vám tu umožňuje skutočne veľa prispôsobiť, pokiaľ ide o skrytie rôznych prvkov na stránke, vyrovnanie celých sekcií atď. Využite to a experimentujte.

Keď skončíte, jednoducho prepnite na zobrazenie pracovnej plochy znova. Vaše zmeny sa automaticky uložia.

6) Vytvorte ďalšie stránky

Teraz, keď máme domovskú stránku pripravenú, je čas začať pracovať na niektorých ďalších stránkach, z ktorých bude mať úžitok väčšina webových stránok. Hlavne by ste mali vytvoriť:

 • stránka About
 • kontaktná stránka

Zameriame sa iba na tieto dve časti, aby sme vám ukázali princípy vytvárania nových stránok.

O stránke

Ak chcete začať, kliknite na ikonu Stránka: Domovská stránka v ľavom hornom rohu. Potom kliknite na + Pridať stránku.

pridať stránku

Wix už navrhuje niektoré populárne typy stránok, ktoré by vás mohli zaujímať. Nie náhodou, prvý návrh v zozname je pre stránku About.

navrhované stránky

Wix nielen navrhuje stránky, ktoré môžete zostaviť, ale má pre niektoré stránky pripravené niektoré vopred pripravené vzory.

Ak chcete dokončiť svoju stránku About, prejdite zoznam dostupných návrhov stránok a vyberte tú, ktorá sa vám najviac páči.

Editor Wix ADI znovu načíta rozhranie a umožní vám pracovať na novej stránke About. Vstupy a výstupy toho, ako všetko funguje, sú úplne rovnaké ako pri domovskej stránke.

Jednoducho pokračujte v pridávaní častí obsahu, o ktorých si myslíte, že by sa mali nachádzať na vašej stránke O aplikácii, a podľa toho ich upravte.

Potom, čo tu strávite pár minút, mali by ste mať na rukách celkom peknú stránku About.

o stránke

Kontaktná stránka

Spôsob vytvárania kontaktnej stránky je veľmi podobný, ale na stránke sa objaví niekoľko pôvodných prvkov. Ak chcete začať, znova kliknite na ikonu strana a potom na + Pridať stránku. Prepnúť na Kontakt a uvidíme, čo pre teba má Wix.

vybrať kontakt

Vyberte jeden z navrhovaných návrhov.

Rozhranie úprav Wix ADI sa znova načíta. Pravdepodobne uvidíte na tejto stránke nejaké pôvodné bloky v porovnaní s vašou stránkou O alebo dokonca domovskou stránkou. Tie sú:

 • kontaktný formulár
 • interaktívna mapa

kontaktná stránka

Spoločnosť Wix vám odporúča používať oba tieto prvky, aby ste zákazníkom uľahčili vyhľadávanie vašej firmy. Kontaktný formulár je plne funkčný, čo znamená, že ho návštevníci môžu použiť na priame odosielanie správ.

⚠️ V prípade, že nevykonávate podnikanie a nechcete zdieľať svoju adresu, môžete deaktivovať mapu a jednoducho sa držať kontaktného formulára.

Ďalšie špecifické stránky

Na základe počiatočných odpovedí, ktoré ste dali pri registrácii do služby Wix, sa na vašom webe môžu zobraziť ďalšie stránky, ktoré spoločnosť Wix vopred pripravila.

V našom prípade existuje Rezervujte online stránka a Rezervácie Pokladňa str. Kliknutím na to môžete zistiť, aká je situácia na vašom webe strana v ľavom hornom rohu.

stránky

Pozrite sa, ako tieto stránky vyzerajú a podľa potreby na nich pracujte. Princípy sú rovnaké.

Doladenie navigácie na stránkach

V predvolenom nastavení bude každá nová vytvorená stránka automaticky pridaná do hlavnej ponuky vášho webu.

Ak chcete zmeniť poradie, v akom sa stránky zobrazujú v ponuke, kliknite na hlavičku svojich stránok a potom na ikonu editovať tlačidlo vedľa PONUKA.

upraviť ponuku

Stránky budete môcť presúvať myšou a zmeniť ich poradie.

upraviť ponuku 2

Položky ponuky môžete pridať aj ručne, ak chcete vytvoriť odkaz na miesta mimo vašich webových stránok (napríklad profily sociálnych médií).

7) Pridajte blog (voliteľné)

Blogovanie je jedným z najlepších spôsobov, ako osloviť nové publikum a zmeniť ho na potenciálnych zákazníkov. rôzny správa zdrojov že blogovanie patrí medzi najúčinnejšie marketingové kanály pre firmy online. U obchodníkov, ktorí uprednostňujú blogovanie, je 13-krát väčšia pravdepodobnosť, že z ich online úsilia uvidia pozitívnu návratnosť investícií než tí, ktorí ho nemajú.

Inými slovami, ak chcete, aby ľudia aktívne hľadali vaše stránky, musíte im poskytnúť dôvod, aby tak urobili. Blogovanie môže byť jedným z takýchto dôvodov za predpokladu, že publikovaný obsah je kvalitný a vyhovuje potrebám a želaniam publika..

Z technického hľadiska je spustenie blogu na serveri Wix skutočne jednoduché – všetky potrebné nástroje sú už zabudované.

Vytvorenie blogu na

V hornom menu kliknite na ikonu strana a potom na + Pridať stránku. V zozname vyberte položku Blog a potom si vyberte rozloženie blogu, ktoré sa vám páči.

vyberte rozloženie blogu

Presné rozloženie, ktoré vyberiete, je len na vás. Všetky z nich budú fungovať skvele! Editor Wix sa načíta znova a uvidíte svoju novú stránku blogu v akcii:

stránka blogu

Túto stránku môžete upraviť rovnako ako všetky ostatné stránky, ktoré sa nachádzajú na webe. Najdôležitejšie je, že môžete:

 • zmeniť spôsob, akým sa vaše blogové príspevky zobrazujú na stránke,
 • zmeniť rozloženie blogu (kam obrázky idú atď.)
 • zmeniť, čo sa zobrazuje vedľa príspevkov (meno autora, dátum atď.)

Môžete tiež spravovať blog a písať nové príspevky.

Písanie nových blogových príspevkov

Kliknite na hlavnú sekciu blogu a potom na Spravujte blog.

spravovať blog

Odtiaľ môžete spravovať existujúce príspevky, ako aj vytvárať nové.

blog pomlčka

Rozhranie sa veľmi ľahko používa a podobá sa tomu, čo by ste videli v MS Word alebo Dokumentoch Google.

blog písanie ui

Tu je to, čo získate:

 • Integrované nástroje SEO – zaistenie toho, aby sa vaše príspevky zobrazovali v službách Google
 • Editor formátovaného textu
 • Kategórie a značky hashtag
 • Možnosť pracovať s viacerými spisovateľmi
 • Skvelý mobilný zážitok
 • Vlastná podpora HTML

8) Pridať internetový obchod (voliteľné)

Pravdepodobne to pre vás nebude v tejto chvíli prekvapenie, ale s Wixom môžete spustiť online obchod veľmi rýchlo. Navyše to bude plne funkčný internetový obchod, ktorý vás žiadnym spôsobom neobmedzuje.

 • Môžete mať neobmedzený počet produktov.
 • Získajte vlastný dizajn výkladnej skrinky a košíka.
 • Predávame fyzické a digitálne výrobky.
 • Sledujte objednávky.
 • Nastavte prepravné sadzby.
 • Prijímajte platby online.
 • Predávame prostredníctvom Facebooku a Instagramu.
 • Spravujte svoje tržby na cestách pomocou aplikácie Wix.

Vytvorenie internetového obchodu pomocou Wix

V hornom menu kliknite na ikonu strana a potom na + Pridať stránku. V zozname vyberte položku Internetový obchod a vyberte rozloženie obchodu, ktoré sa vám páči.

vyberte rozloženie obchodu

Ak chcete spravovať svoj obchod a pridávať produkty, kliknite na sekciu obchodu a potom na Spravujte produkty.

spravovať obchod

Uvidíte samostatné načítanie rozhrania, v ktorom budete môcť pridávať produkty, meniť ich popisy, nastavovať ceny atď.

spravovať obchod 2

Vybudovanie úspešného internetového obchodu je téma pre jeho samostatného sprievodcu, takže sa tu nebudeme zaoberať podrobnosťami. Hlavná vec, ktorú sme vám chceli ukázať, je, že spustenie elektronického obchodu so spoločnosťou Wix je veľmi možné. Skutočne získate všetky funkcie, ktoré budete kedy potrebovať.

9) Spoznajte hlavný informačný panel Wix

Zaoberali sme sa väčšinou Wix ADI a všetkým, čo sa s ním dá dosiahnuť, čo je veľa!

K dispozícii je však celá samostatná palubná doska Wix. Účelom je poskytnúť vám širší pohľad na to, čo sa deje s vašim webom, a na všetky rôzne metriky, ktoré s ním súvisia..

Ak chcete získať prístup k prístrojovej doske, jednoducho sa odhláste a prihláste sa späť do Wix. Uvidíte niečo také:

wix pomlčka

Vysvetlite, čo je na tejto stránke blok po bloku:

 • (A) – Primárny bočný panel, kde môžete rýchlo pristupovať k jednotlivým oblastiam svojho webu. Ak máte blog alebo internetový obchod, uvidíte sekcie na správu svojich produktov, objednávok, blogových príspevkov alebo rezervácií. Existujú tiež odkazy na ďalšie nástroje a aplikácie. V dolnej časti je odkaz na úpravu vašich stránok, ktorý vás dostane do rovnakého editora Wix ADI, aký sme používali predtým..
 • (B) – Hlavný ovládací panel vašej webovej stránky. Na tomto mieste si môžete vybrať z ponuky akcií, ktoré sa majú vykonať na vašom webe.
 • (C) – Prechádzka. Postupujte podľa týchto krokov, aby ste sa uistili, že vaše stránky sú 100% pripravené na zobrazenie ľuďmi.
 • Ďalej na stránke sú bloky s ďalšími tipmi, ako používať vaše stránky.

Jednou z oblastí, kde by ste sa chceli hlbšie pozrieť, je nastavenie menu – prístupné z hlavného bočného panela. Na tomto mieste nájdete všetky kľúčové nastavenia svojho webu, ako sú názov, všeobecné informácie, integrácia s inými nástrojmi, možnosti platby, mena a oveľa viac. Aj keď tam nič nezmeníte, stále je dobré sa pozrieť na tieto možnosti a zistiť, čo je k dispozícii..

nastavenie

10) Pridajte funkcie cez aplikácie Wix

Ak funkcie, ktoré získate od spoločnosti Wix, nie sú dostatočné, môžete sa pozrieť na trh aplikácií Wix. Nájdete tu viac ako 200 rôznych aplikácií, ktoré vám pomôžu pri vytváraní a rozširovaní vášho webu.

Ak chcete získať prístup k aplikáciám, kliknite na ikonu aplikácie na hlavnom bočnom paneli palubnej dosky Wix.

aplikácie

Existujú aplikácie pre najrôznejšie veci. Od marketingových pomocníkov po SEO, živé rozhovory, informačné bulletiny, integrácie sociálnych médií, kontextové okná, testovanie A / B, nástroje na opustenie košíka, manažérov kontaktov a mnoho ďalších veľa viac.

Aplikácie je možné pridať niekoľkými kliknutiami. V zozname vyberte aplikáciu, ktorá sa vám páči, a kliknite na Pridať aplikáciu.

pridať aplikáciu

Na základe vybranej aplikácie môže byť potrebné ďalšie nastavenie.

11) Vyberte cenový plán a spustite svoje stránky

V tejto fáze tohto procesu je váš web takmer pripravený. Teraz ju môžete zverejniť. Potrebujete ešte pár vecí …

Ak chcete publikovať svoje stránky, vráťte sa späť do editora Wix ADI (kliknite na ikonu Upraviť stránku (ktoré sa nachádza v ľavom dolnom rohu dashboardu Wix) a potom kliknite na hlavné publikovať tlačidlo:

publikovať web

Musíte si vybrať, či chcete použiť bezplatnú subdoménu Wix (zvyčajne vyzerá YOURUSERNAME.wixsite.com/website) alebo pripojte vlastný názov domény.

subdomény

Predtým, ako sa rozhodnete pre túto voľbu, porozprávajme sa o cenách rôznych plánov Wix, pretože výber konkrétneho plánu bude tiež určovať výber domény..

Po prvé, K dispozícii je úplne zadarmo plán s Wix. V rámci toho:

 • môžete používať iba bezplatnú subdoménu Wix a nemôžete pripojiť vlastný názov domény,
 • Wix reklamy sa budú zobrazovať na každej stránke vášho webu,
 • získate až 500 MB úložného priestoru a 500 MB šírky pásma, čo nie je veľa,
 • nemôžete spustiť internetový obchod,
 • nemôžete sa pripojiť k službe Google Analytics.

Ak ste s týmito obmedzeniami v poriadku, môžete pokračovať a vybrať si túto bezplatnú možnosť subdomény z vyššie uvedeného snímky obrazovky. V tejto fáze bude váš web online a pripravený privítať návštevníkov. ��

Ak sú tieto obmedzenia príliš veľké, budete musieť prejsť na jeden z prémiových programov. Stačí kliknúť na jeden z upgradovať tlačidlá viditeľné na prístrojovej doske.

upgradovať

Vyberte cenový plán, ktorý vám najviac vyhovuje. K dispozícii sú dva typy plánov:

 • Tu sú ceny, ak chcete spustiť klasický web so serverom Wix (žiadny internetový obchod ani nič, čo by zahŕňalo vašich návštevníkov, ktorí neplatia za čokoľvek na webe):

ceny wix 1

 • Tu sú ceny, ak chcete niečo predať na webe:

ceny wix 2

Ako vidíte, tu je toho veľa, ale nemusíte tráviť príliš veľa času rozhodovaním. Zvážte túto zjednodušenú šablónu pre výber perfektného plánu Wix pre vaše stránky:

 • �� Chcete na webe niečo predať? Vyberte si Obchodné základné plánovať 23 dolárov mesačne. Získate všetky funkcie elektronického obchodu, ktoré budete kedy potrebovať.
 • �� Potrebujete iba optimalizované osobné, obchodné informácie alebo webovú stránku blogu? Vyberte si neobmedzený plán na 17 dolárov mesačne.

Prečo odporúčame, aké sú v zásade najlacnejšie plány? Simple; Ak narazíte na akékoľvek významné obmedzenia, môžete vždy prejsť na drahší plán.

Účasť na niektorom z odporúčaných plánov vám tiež umožní prístup k bezplatnému názvu domény za prvý rok. Pri výbere názvu domény vyhľadajte niečo, čo si ľahko zapamätáte a ktorý sa zhoduje s vašou firmou / značkou.

Po inovácii na jeden z týchto prémiových plánov a dokončení procesu nákupu bude vaša stránka oficiálne online a pripravená na podnikanie! ����

hotový!

Gratulujem! Práve ste sa dozvedeli, ako vytvoriť funkčný web na serveri Wix, a sami ste to urobili sami.

Ako vidíte, Wix je neuveriteľne výkonný a schopný v oblasti webových stránok pre domácich majstrov. Je celkom neuveriteľné, ako si dnes môžete vytvoriť profesionálny web sám!

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte ich vložiť do komentárov.

Viac informácií o tom, ako propagovať a rozširovať svoje nové webové stránky, nájdete v našich ďalších sprievodcoch:

 • 5 jednoduchých spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť webových stránok
 • 33 spôsobov, ako speňažiť webovú stránku
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me