Що таке центр обробки даних?

Що таке центр обробки даних?

А центр обробки даних це обладнання, яке використовується для розміщення комп’ютерних систем та пов’язаних з ними компонентів, таких як сервери, маршрутизатори, комутатори та брандмауери, а також підтримуючі компоненти, такі як резервне обладнання, засоби пожежогасіння та кондиціонування. Центр обробки даних – це мозок компанії та місце, де здійснюються найважливіші процеси. Хоча конструкції центрів обробки даних унікальні, їх, як правило, можна класифікувати як Інтернет чи підприємства


Історія

В 1940-х, комп’ютери були настільки великими, що окремі кімнати потрібно було спеціально відводити для їх розміщення. Ранні комп’ютерні системи були складними для експлуатації та обслуговування, і вимагали спеціального середовища, в якому працювати.

До 1960 (1945), Армія розробила величезну машину під назвою ENIAC (Електронний чисельник, інтегратор, аналізатор та комп’ютер):

 • Важив 30 тонн
 • Ви зайняли 1800 кв футів площі
 • Потрібні 6 штатних фахівців, щоб тримати його роботу
 • Робили 5000 операцій в секунду

До раннього 1960-ті роки, комп’ютери в основному використовувались державними установами. Це були великі мейнфрейми, що зберігаються в кімнатах – те, що ми сьогодні називаємо «центром обробки даних».

Під час буму мікрокомп’ютерної індустрії, і особливо в період 1980-ті, комп’ютери почали розгортати скрізь, у багатьох випадках, мало або не піклуючись про експлуатаційні вимоги.

Середина 1990-х, сплеск «.com» викликав у компаній бажання швидкого підключення до Інтернету та безперервної роботи. Це призвело до побудови на підприємстві серверних кімнат, що призвело до набагато більших можливостей (сотні та тисячі серверів). Цього разу центр обробки даних як модель обслуговування став популярним.

Сьогодні‘S центри даних переходять від інфраструктурної, апаратної та програмної моделі власності, до передплати та потужності за потребою. В останні роки центри обробки даних значно розвинулися, застосовуючи такі технології, як віртуалізація для оптимізації використання ресурсів та підвищення гнучкості ІТ..

Обладнання та обладнання центру обробки даних

Ефективна робота центру обробки даних досягається за рахунок збалансованого інвестування в обладнання та розміщене обладнання. Елементи розбивки центру обробки даних:

 • Об’єкт – місце розташування та “білий простір” або корисний простір, який доступний для ІТ-обладнання.
 • Підтримка інфраструктури – обладнання, що сприяє надійному підтримці максимально високого рівня доступності.
 • ІТ-обладнання – фактичне обладнання для ІТ-операцій та зберігання даних організації.
 • Операційний персонал – для цілодобового моніторингу операцій та обслуговування ІТ та інфраструктурного обладнання

Існує 4 типи (яруси) центрів обробки даних відповідно до надійності об’єкта:

 • Рівень 1 – складається з єдиного шляху розподілу потужності та охолодження, без зайвих компонентів, що забезпечують 99,0% доступності
 • Рівень 2 – складається з єдиного шляху розподілу потужності та охолодження, із зайвими компонентами, що забезпечує 99,75% доступності
 • Рівень 3 – складається з декількох шляхів розподілу активної потужності та охолодження, але лише один шлях активний, має надлишкові компоненти і одночасно є ретельним, забезпечуючи доступність на 99,98%
 • Рівень 4 – складається з декількох шляхів розподілу активної потужності та охолодження, має надлишкові компоненти та стійкий до відмов, забезпечуючи 99,999% доступності

Центр обробки даних Google

Центр обробки даних Google

Google належить та управляє центрами обробки даних по всьому світу, щоб тримати нашу продукцію 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Google є першою великою компанією з Інтернет-послуг, яка отримала зовнішню сертифікацію своїх високих стандартів безпеки навколишнього середовища та на робочих місцях у своїх американських та європейських центрах обробки даних. Погляньте всередині центрів обробки даних Google по всьому світу. Дивіться фотографії технології, людей та місця, які підтримують продукти Google в Інтернеті.

Британські центри обробки даних

В даний час у Сполученому Королівстві (Великобританія) існує близько 250 центрів даних про колокацію з більш ніж 60 районів. Нижче ви можете побачити перелік центрів обробки даних у Великобританії, де пропонується розміщення та оптовий простір, наприклад, простір у загальних стелажних шафах, повний стелажний шафа, приватні клітки та набори.

Абердін (1); Бедфорд (1); Белфаст (4); Беркшир (12); Бірмінгем, Великобританія (8); Бірмінгем, Великобританія (8); Борнмут (1); Бредфорд (1); Кембридж (5); Кардіфф (1); Челтенхем (1); Кроулі (2); Кройдон (1); Дербі (1); Данді (1); Едінбург (3); Ессекс (1); Глазго (2); Гертфорд (2); Іпсвіч (1); Кент (3); Лідс (7); Лестер (1); Лейстон (1); Лінкольншир (1); Ліверпуль (2); Лондон (69); Лутон (1); Манчестер (20); Міддлсбро (1); Міддлсбро (1); Мілтон Кейнс (6); Ньюкасл (7); Північний Уельс (3); Нортгемптоншир (2); Норвіч (1); Ноттінгем (3); Пул (1); Портсмут (7); Редхілл (1); Рейгат (1); Шеффілд (5); Шропшир (2); Слоу (6); Сомерсет (1); Південний Уельс (1); Саутгемптон (1); Stevenage (1); Суррей (2); Свіндон (1); Ящірка (1); Уейкфілд (1); Уолсолл (2); Велвін Гарден Сіті (1); Wherstead (1); Уїлтшир (3); Уокінг (4).

Вибір місця розміщення хостингу (центр обробки даних)

Розглядаючи, де розмістити ваш сервер або придбати веб-хостинг, найкраще місце розташування залежатиме від якості доступних хостинг-провайдерів, їх підключення до глобальної мережі зв’язку та близькості до ваших цільових ринків. На думку наших експертів, один з найкращих веб-хостинг-провайдерів для спільного хостингу – це SiteGround, а для хмарного хостингу – DigitalOcean, ви можете прочитати як огляд Siteground, так і огляд DigitalOcean..

Місце розташування веб-хостингу є головним фактором для Google, який враховує, намагаючись встановити, чи відповідає ваш веб-сайт для певної країни чи мовного ринку. Що Google говорить про проблему:

“Місце розташування сервера (через IP-адресу сервера): розташування сервера часто фізично поруч із вашими користувачами і може бути сигналом про передбачувану аудиторію вашого сайту. Деякі веб-сайти використовують розподілені мережі доставки вмісту (CDN) або розміщуються в країні з кращою інфраструктурою веб-сервера, тому це не є остаточним сигналом. “

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map