Порада хостингу Pro: Завжди зберігайте локальну резервну копію

Порада хостингу Pro: Завжди зберігайте локальну резервну копію

Як кажуть люди в ІТ, якщо у вас немає резервної копії вашого проекту, це означає, що він для вас не важливий.


Існує чимало сценаріїв того, що може піти не так від випадкового видалення вашої бази даних до злому та вашого сайту, заповненого шкідливим програмним забезпеченням та шкідливими сценаріями. Подумайте на мить, якщо це трапиться з вами – скільки годин знадобиться, щоб відновити ваш сайт? І це велика втрата як часу та витрат на розробку, так і вашого трафіку та позицій пошукових систем.

Для швидкої реакції в надзвичайній ситуації вам потрібно створити резервну копію. Дуже багато веб-хостів не підтримують цю послугу або якщо вони роблять це, вони роблять це для їх безпеки та не дозволять вам відновити ваші дані, або це буде частковим. Усі провайдери веб-хостингу, які ми рекомендуємо, роблять щоденні та щотижневі резервні копії даних, але цього недостатньо. Це акуратна функція, яка допоможе вам швидко відновити здорову версію свого проекту, але також має свої обмеження, і як у цьому прикладі на Reddit, ви можете бачити, що навіть великі імена, як Bluehost може викрутити вашу резервну копію.

  • ніхто не піклується про ваші дані, як ви (хостингові компанії обробляють сотні тисяч резервних копій, і є великий шанс, що з вами може трапитися щось).
  • провайдери веб-хостингу зберігають лише резервне копіювання протягом обмеженого часу, наприклад, тиждень чи два. Що робити, якщо сайт був зламаний до дати останньої резервної копії та до моменту, коли ви його зрозуміли та вирішили відновити, резервна версія також порушена?
  • навіть якщо вони зберігають ваші резервні копії на окремій машині, є велика ймовірність, що вона знаходиться в тому ж центрі обробки даних, і якщо трапляється якесь стихійне лихо, ваш сайт відпаде.

Що зробити резервну копію справді означає?

Найкраща практика будь-яких важливих даних – зберігати їх у трьох окремих місцях – резервне копіювання на вашому веб-хостингу для швидкого доступу та відновлення, a скопіюйте на окремий жорсткий диск у себе вдома і а копія в хмарі подібно до DropBox, pCloud або Amazon S3.

Крім того, переконайтеся, що ви зберігаєте його версії, оскільки кожне програмне забезпечення регулярно оновлюється, і ви хочете зберегти принаймні 3-4 версії та, принаймні, два місяці назад. Таким чином, ви можете бути впевнені, що навіть при порушенні деяких резервних версій ви все ще маєте базу для створення.

Як зробити резервну копію?

Як створити резервну копію через FTP

Створення резервного копіювання через FTP – це найстаріший і найменш технологічний метод. Ось як це працює:

1. Підключіться до свого сервера з улюбленим клієнтом FTP, як-от FileZilla.

Екран FileZilla

2. Почніть завантажувати всі свої файли. Це може зайняти назавжди, якщо у вас є багато файлів, щоб ви могли полегшити своє життя і зробити резервну копію, якщо у вас є доступ до панелі управління хостингу, де ви можете спочатку архівувати свої файли. Таким чином ви завантажуєте лише один файл, і це набагато швидше.

3. Впорядкуйте свої папки, щоб ви знали, яка версія резервної копії куди йде

4. Не забудьте створити резервну копію будь-яких баз даних. Це можна зробити за допомогою PhpMyAdmin. (Попросіть хазяїна отримати доступ)

Резервне копіювання PHPMyAdmin SQL

Як створити резервну копію через cPanel

Якщо у вас є доступ до cPanel, Ваша генерація резервних копій може бути набагато швидшою, оскільки cPanel може запакувати всі ваші файли та бази даних в одному архіві. Ось етапи

1. Увійдіть у cPanel

2. Перейдіть до файлів і натисніть на значок резервного копіювання

резервне копіювання cPanel

3. Тут у вас є два варіанти:

а) під Повною резервною копією натисніть Завантажити резервну копію веб-сайтів. На наступному кроці натисніть Створити та введіть електронну пошту. cPanel надішле вам електронний лист, коли резервна копія готова. Майте на увазі, що повна резервна копія створює архів усіх файлів і конфігурацій вашого веб-сайту. Ви можете використовувати цей файл для переміщення свого облікового запису на інший сервер або для збереження локальної копії даних.

b) У розділі “Часткове резервне копіювання” натисніть на Завантажити, резервна копія домашнього каталогу> Завантажити. Це набагато швидше і простіше відновити резервну версію лише вашого домашнього каталогу.

Ви можете робити одну повну резервну копію щомісяця та часткову резервну копію щотижня.

Як автоматизувати резервне копіювання

Відповідь – за допомогою додаткового програмного забезпечення. Якщо ви запускаєте свій сайт на одній з найбільш використовуваних CMS-платформ, таких як Joomla або WordPress, яку ви можете використовувати Резервне копіювання Akeeba. Цей плагін має безкоштовну версію, яка працює досить добре, і він напівавтоматизує ваш процес резервного копіювання. У ньому є багато розширених варіантів, але весь процес резервного копіювання – це лише один клік, це з панелі адміністратора, і він робить та архівувати, що легко відновити та мати там свою базу даних. Ось як зробити резервну копію за допомогою Akeeba:

Акіба

Хитрість полягає в тому, що після того, як резервна копія готова, вам потрібно завантажити резервну копію через FTP у двійковому режимі.

Як встановити режим передачі двійкових файлів у FileZilla

Якщо ви хочете, щоб він був повністю автоматизованим, вам доведеться придбати платну версію Akeeba Backup, яка підтримує резервне копіювання у віддалені місця, такі як DropBox або Amazon S3, або програмне забезпечення типу BackupMachine.

І не забувайте – завжди завантажуйте локальну копію!

Якщо у вас є якісь питання, повідомте нас у коментарях.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me