Odpoveď na prvých 20 otázok týkajúcich sa webhostingu

Odpoveď na prvých 20 otázok týkajúcich sa webhostingu

Počas uplynulého roka sme dostali veľa otázok od našich čitateľov a rozhodli sme sa napísať celý článok o najbežnejších otázkach týkajúcich sa webhostingu. Trochu sme prieskum rozšírili a hľadali sme najčastejšie otázky na stránkach, ako sú Yahoo Answers, Quora, Ask a Google. Tu je zoznam najčastejších otázok a odpovedí, ktoré na ne máme..


Čo je to webhosting?

Webhosting je činnosť alebo podnikanie v oblasti poskytovania úložného priestoru a prístupu k webovým stránkam. Napríklad, keď vytvoríte webovú stránku alebo akýkoľvek iný obsah, ku ktorému chcete mať prístup iných používateľov na internete, musíte si kúpiť webhostingový plán, nahrať svoje súbory na webový server (veľmi rýchly počítač optimalizovaný na doručenie obsah a pripojený k veľmi rýchlej sieti). Keď potom niekto v prehliadači zadá webovú adresu, napríklad https://top5hosting.co.uk, internet prepojí webový server s počítačom návštevníkov a prenesie súbory. Týmto spôsobom môžu vaši návštevníci surfovať prostredníctvom obsahu vašich webových stránok.

Čo je to webhosting

To vyvoláva ďalšiu otázku. Nemôžete hosťovať svoje webové stránky na počítači? Odpoveď je áno, môžete. Rolu webového servera môže hrať akýkoľvek počítač pripojený k sieti. Existuje veľa dôvodov, prečo by ste to nemali robiť tak tvrdo – počítač musí byť online 24 hodín denne, 7 dní v týždni, musíte mať spustený softvér webového servera, musíte sa starať o svoju bezpečnosť sami a tak ďalej. V súčasnosti si môžete kúpiť profesionálny webhostingový plán už od 1 £ / mesiac.

Ktorý je najlepší poskytovateľ webhostingu vo Veľkej Británii?

Na túto otázku neexistuje jednoslovná odpoveď. Existuje veľa renomovaných spoločností poskytujúcich hosting vo Veľkej Británii, ktoré môžu byť domovom vášho webového projektu. Nájdenie najlepšieho poskytovateľa webhostingu závisí od vašich obchodných potrieb, vášho obchodného modelu, vašej mesačnej návštevnosti a návštevníkov, typu služby alebo údajov, ktoré poskytujete svojim používateľom, a úrovne potrebnej podpory. Všetci hostitelia webových stránok v našej top 10 britskej hostiteľskej grafe majú dobrú povesť a budú stačiť, ak práve začínate. Ak máte konkrétnejšie potreby, neváhajte nás kontaktovať s podrobnosťami a naši odborníci vám ich poskytnú bezplatné poradenstvo v oblasti hostingu šité na mieru vašim potrebám projektu.

Aký je rozdiel medzi webhostingom a registráciou doménového mena?

Registrácia doménových mien a webhosting sú dve úzko prepojené, ale veľmi odlišné služby. Doménové meno je vaša digitálna identita a to, čo ľudia vo vašom webovom prehliadači napíšu, aby videli váš obsah. Pozri obrázok nižšie.

Rozdielny názov domény a webhosting

Ľudia kupujú doménové mená z rôznych dôvodov: na hosťovanie svojich webových stránok, na získavanie vlastných e-mailov alebo na kúpu za účelom podnikania – na neskoršie predaj za vyššiu cenu alebo na zaparkovanie a zarábanie peňazí z reklám. Takže môžete mať doménu bez toho, aby ste mali web, ale nemôžete mať svoj vlastný web, pokiaľ si nezakúpite názov domény (výnimky sú bezplatné riešenia ako wordpress.org alebo blogger.com ale tam stránka nie je naozaj vaša). Viac informácií o tejto téme nájdete v našom sprievodcovi nákupom domény

A tu je vizuálna reprezentácia rozdielu medzi webhostingom a doménovým menom v tomto videu od spoločnosti GoDaddy.

Koľko stojí web hosting ročne?

Všetko záleží na vašich potrebách. Čím menej prevádzky a priestoru potrebujete, tým menšie sú náklady. Ak práve začínate podnikať online, môžete ísť na lacný webhostingový plán od jedného z poskytovateľov webhostingu vo Veľkej Británii na tomto zozname. Nezabudnite použiť odkaz, ktorý sme vám poskytli, pretože ak pôjdete cez naše odkazy, môžete získať špeciálne ponuky pre plány už od 1 GBP / mesiac. Čím viac vaše potreby rastú, pokiaľ ide o návštevníkov a priestor, tým viac bude váš webhostingový plán stáť.

Ako získať bezplatný hosting domény a webových stránok?

Mnoho poskytovateľov webhostingu vám poskytne bezplatné doménové meno, ak si u nich zakúpite hostingový účet. Ak sa na našej domovskej stránke na stránke top5hosting pozriete v tabuľke pod stĺpcom domény, nájdete webhostingové spoločnosti, ktoré odporúčame, a poskytnú vám bezplatné doménové meno. Ako obvykle, pri všetkom, čo by ste mali zadarmo, by ste si mali prečítať drobnú tlač. Niektorí poskytovatelia si túto bezplatnú doménu ponechajú iba dovtedy, kým s nimi nebudete hostiť svoje webové stránky. Ak sa z nejakého dôvodu rozhodnete zmeniť váš hosting, budete za to stále musieť platiť a niektoré spoločnosti dokonca pôjdu ďalej a ponechajú si doménu. Skôr ako sa rozhodnete pre možnosť bezplatnej domény, prečítajte si náš článok o tom, prečo by ste mali svoju doménu a poskytovateľov hostingu oddeliť.

Ako zmeniť webhostingovú službu?

Ak z nejakého dôvodu nie ste spokojní so svojím súčasným poskytovateľom hostingu, môžete ho ľahko zmeniť. Najprv použite všetky kroky, ktoré sme uviedli na našej domovskej stránke.

Keď si vyberiete svoju novú hostiteľskú spoločnosť, prvá vec, ktorú chcete urobiť, je migrácia všetkých vašich údajov, súborov a databáz na nový hosting. Vytvorte si zálohu aktuálnej stránky a nahrajte ju na nový hosting.

Otestujte ho na adrese URL karantény (môžete požiadať o podporu svojho nového hostiteľa pre adresu URL) a zistiť, či je všetko správne funkčné. Potom prejdite na svojho registrátora domény a zmeňte záznamy DNS domény s adresou, ktorú vám poskytla nová spoločnosť poskytujúca hostenie webových stránok.

Čo je vyhradená adresa IP v webhostingu a potrebujem ju?

Najprv začneme tým, čo je IP adresa. Je to jedinečná sekvencia čísel oddelených bodkami, ktorá identifikuje každé zariadenie, ktoré používa internet na komunikáciu v sieti. Server, na ktorom sú hostené vaše webové stránky, má tiež IP adresu, ktorá ho identifikuje, a v prípade zdieľaného hostenia môže byť k tej istej adrese IP pripojených veľa doménových mien..

Vyhradená adresa IP vo webhostingu znamená, že server priradí konkrétne číslo, ktoré použije iba vy a názov vašej domény. Príklad, ako to funguje, môžete vidieť na obrázku.

Vyhradená adresa IP

Potrebujete ho? Existuje niekoľko dôvodov, prečo ľudia môžu chcieť vyhradenú adresu IP pre svoju doménu. Jeden prípad je, ak chcete použiť certifikát SSL a na identifikáciu vašej lokality je potrebná samostatná vrstva.

Ďalším dôvodom je to, že vaše webové stránky majú veľkú návštevnosť a chcete ich udržiavať rýchlejšie a znížiť pravdepodobnosť zlyhania a vypršania časového limitu pre používateľov. To je dôvod, prečo sa uprednostňuje vyhradený alebo cloudový hosting, keď očakávate vysoký objem návštevníkov.

Tretí hlavný prípad je z dôvodov SEO. Ak sa obávate, že na rovnakom serveri a adrese IP ako váš server existuje veľa spamových serverov a chcete sa od nich oddeliť. Viac o tejto téme je vysvetlené v tomto videu. A na kontrolu toho, kto ešte hosťuje stránky na vašom serveri, môžete použiť službu ako www.my-ip-neighbors.com

Ako skontrolovať webhostingovú spoločnosť webovej stránky?

Ak chcete skontrolovať, kto je hostiteľom webovej stránky, použite nástroje ako hostingchecker. Stačí zadať názov domény, ktorú chcete skontrolovať, a zobrazí sa poskytovateľ hostingu.

Čo sú recenzie webhostingu a mal by som im veriť?

To je ďalšia dobrá otázka. Odpoveď je, že by ste mali byť veľmi opatrní pri čítaní informácií z webových stránok s recenziami webhostingu a zabezpečiť dobrý výskum. Aj keď máme recenzie založené na testoch a výskume, našim čitateľom stále odporúčame, aby si urobili zoznam pre seba a vykonali kroky, ktoré sme uviedli na serveri top5hosting, aby sa čo najlepšie rozhodli pre svoj obchodný model..

Kľúčom je, že väčšina webových stránok, ktoré hostia recenzie, generuje svoj príjem na základe provízií províznych predajcov a hodnotí poskytovateľov webhostingu iba na základe množstva peňazí, ktoré sú odmenou za predaj. Týmto spôsobom sa generujú aj naše príjmy, môžete však urobiť rozdiel. Jedným z príkladov je, ak idete na a Najlepšie britské recenzie webhostingu stránky od spoločnosti Google, väčšina z nich propaguje americké spoločnosti so zlou povesťou ako iPage, FatCow atď.

Rozdiel medzi hosťujúcimi webmi top5hosting a ostatnými webovými stránkami na hodnotenie hostiteľov spočíva v tom, že uvádzame iba seriózne hostingové spoločnosti s dátovými centrami vo Veľkej Británii alebo v Európe, ktoré doručia váš obsah rýchlejšie as podporou založenou na Veľkej Británii, ktorá dokáže reagovať na vaše potreby v miestnom čase s technickým administratívnym personálom..

Ako nastaviť / nasmerovať DNS pre web hosting?

Tu je krok za krokom, ako nasmerovať / prepojiť svoje doménové meno s webhostingom nastavením správnej adresy DNS.

  • Kontaktujte podporu svojho hostenia a opýtajte sa ich, aké sú vaše adresy DNS. Mali by byť aspoň 2 a mali by vyzerať takto: dns1.yourhostingcomany.com; dns2.yourhostingcomany.com
  • Prihláste sa na svoj webový server a pridajte do svojho doménového mena svoje doménové meno.
  • Kontaktujte svojho registrátora domény a spýtajte sa ho, kam by ste mali vložiť názvy DNS alebo prehľadať ich podpornú databázu. Väčšina registrátorov má sekciu dobrej pomoci.
  • Prihláste sa do svojho účtu registrátora domény a nastavte si záznamy DNS.

Pre podrobný príklad si pozrite nižšie uvedené video, kde demonštrujeme, ako pripojiť doménu zakúpenú od GoDaddy na pláne webhostingu z lokality Siteground. Väčšina ostatných registrátorov a hostiteľov je podobná, takže ak budete postupovať podľa vyššie uvedených krokov a použiť ich vo svojom prípade, mali by ste byť v prevádzke rýchlo..

Lacný a spoľahlivý poskytovateľ webhostingu?

Pri nákupe lacného tovaru, najmä webhostingu, by ste mali vždy postupovať opatrne. Mnoho renomovaných spoločností má veľmi dobré štartovacie plány, ktoré sú lacné, pretože sú určené pre malé množstvo návštevníkov s obmedzenými zdrojmi, ale získate rovnakú dobrú podporu a dôveru, akú môžete očakávať od ich väčších plánov, a dajú sa ľahko škálovať. , Máme zoznam lacných a spoľahlivých plánov hostenia pre Veľkú Britániu.

Čo je dobrý web hosting pre začiatočníkov?

Ak práve začínate, odporúčame vám webhosting, ktorý má dobrú a rýchlu podporu a môže vám pomôcť. V tomto prípade majú Siteground veľkú výhodu vďaka svojej podpore živého chatu, že môžete získať podporu úrovne 2 vo všetkých dôležitých prípadoch, keď súčasný zástupca nemôže vyriešiť váš problém. EUKhost a TSOhost sú tiež dvaja poskytovatelia webhostingu vo Veľkej Británii s veľmi dobrými podpornými tímami.

Čo je doména?

Doména je názov vašej digitálnej prítomnosti online a vaše najcennejšie digitálne dielo. Je to adresa, ktorú zadáte vo webovom prehliadači. Veľkú časť toho, čo je doména, sme pokryli v predchádzajúcej otázke o rozdiele medzi doménou a webhostingom. Máme tiež sprievodcu nákupom domény pre začiatočníkov, ktorý má všetky informácie, ktoré by ste mohli potrebovať pri kúpe názvu domény a výbere správneho názvu..

Webhosting pre Linux alebo Windows?

Závisí to úplne od aplikácie, ktorú sa chystáte spustiť. Ak to bude jeden z najbežnejších CMS systémov ako WordPress, Joomla, Drupal alebo E-commerce platforma, všetky sú založené na PHP, takže odpoveďou je, že hľadáte hosting Linux. Ak bude založený na ASP, .NET alebo čomkoľvek inom, čo súvisí so spoločnosťou Microsoft, mal by byť hosťovaný na serveri Windows. Viac informácií o téme nájdete v našom článku o hostovaní systému Linux verzus Windows.

LinuxCommunity

Čo je limit šírky pásma pri webhostingu?

Šírka pásma = celkové množstvo údajov, zvyčajne merané v MegaBytoch alebo GigaBytoch, ktoré možno stiahnuť alebo nahrať z konkrétneho webu alebo webhostingového účtu počas daného mesiaca. Máme dôkladný článok o tom, čo je tu šírka pásma.

Čo je najlepší webhosting pre WordPress?

Krátka odpoveď znie, že vaša webová stránka WordPress môže hostiť každá hostingová spoločnosť, ktorá môže slúžiť PHP. Najlepším webhostingom pre WordPress je kombinácia najlepších všeobecných hostingových plánov a niektorých konkrétnych funkcií WordPressu, ako sú bezplatné témy, inštalácia jedným kliknutím, automatické aktualizácie jadra, inštalácia a migrácia jedným kliknutím a podobne. Máme zoznam renomovaných spoločností poskytujúcich webhosting, ktoré sa špecializujú na WordPress tu.

Čo je to cloud hosting?

Na rozdiel od zdieľaných alebo vyhradených hostingových služieb, ktoré sú založené na jednom počítači (webovom serveri), cloudový hosting využíva najnovšie technológie cloud computingu na využitie sily viacerých webových serverov, ktoré sú spojené a fungujú ako jeden. Ak bude váš server hostený v cloude, bude mať oveľa menej prestojov v dôsledku údržby servera a tiež je oveľa jednoduchšie škálovať alebo spracovávať vrcholy v návštevníkoch, pretože môže skombinovať výkon spracovania, úložisko a pamäť RAM viacerých počítačov..

Cloud hosting je nová generácia hostingových služieb, ktoré môžu byť pri použití plánu platené. To vám môže ušetriť peniaze, ak očakávate, že návštevníci vašich stránok sú nerovnomerní s vrcholmi alebo očakávate vysokú návštevnosť, ktorú by jediný stroj nedokázal zvládnuť. Viac informácií nájdete v našom zozname vybraných spoločností poskytujúcich cloudové služby vo Veľkej Británii.

Čo je to CDN (Network Delivery Network)

CDN je sieť serverov v rôznych geografických bodoch, ktoré dodávajú používateľom verziu webovej stránky uloženú v pamäti podľa jej polohy. Na nasledujúcom obrázku nájdete schému fungovania.

Ako funguje sieť na doručovanie obsahu

Ako presne CDN funguje? Akonáhle odovzdáte svoje stránky na váš web hosting server, dostane sa do vyrovnávacej pamäte na iných serveroch po celom svete, ktoré sú súčasťou CDN. Napríklad, ak poskytujete obsah a obrázky svojich webových stránok od hostiteľskej spoločnosti vo Veľkej Británii, ping (oneskorenie) používateľom v Ázii bude kvôli vzdialenosti vzdialený viac ako 400 ms. Ak ho však nahráte na CDN, keď používateľ požiada o obsah, bude nasmerovaný na server v Ázii bližšie k jeho umiestneniu a ping bude desaťkrát nižší.

Výhoda siete na doručovanie obsahu je väčšinou rýchlosť. To môže zlepšiť vaše užívateľské prostredie a SEO. Keď doručujete obsah z rôznych serverov, je oveľa menej pravdepodobné, že dôjde k havárii na serveri kvôli vysokej návštevnosti, pretože používatelia z rôznych miest požadujú obsah z rôznych serverov..

Ktorý je najlepší bezplatný webhostingový plán

Ako všetko zadarmo by ste mali byť pri hľadaní webhostingu zadarmo. Odporúčame vám ho používať iba na testy a vývoj a nikdy na výrobu. Väčšina bezplatných plánov hostenia má veľmi obmedzené zdroje, zobrazuje reklamy alebo vkladá do svojich súborov nežiaduci obsah. Mali by ste si prečítať aj drobnú tlač, pretože môžu obsahovať klauzuly o tom, že môžu váš účet kedykoľvek ukončiť, a tiež autorské práva na váš obsah..

V prípade, že chcete hostiť súkromný blog alebo nejaký iný typ nízkonákladovej stránky, ktorú nemôžete minúť pár libier mesačne, odporúča sa používať jednu z bezplatných verejných blogovacích platforiem, ako je napríklad wordpress, blogger alebo tumblr

Ako založiť webhostingovú spoločnosť?

V súčasnosti je relatívne ľahké založiť si vlastnú hostingovú spoločnosť. Potrebujete iba webovú stránku a zakúpite si hostingový účet predajcu od niektorých popredných britských spoločností poskytujúcich hosting. Týmto spôsobom všetko, čo musíte urobiť, je zvládnuť predaj. Všetku technickú podporu, hardvér, softvér atď. Spracúva hostiteľská spoločnosť, s ktorou spolupracujete. Toto je najjednoduchšie riešenie s najnižšími investíciami z hľadiska peňazí a znalostí a je vhodné pre akúkoľvek agentúru pre web design alebo poradenskú službu internetového marketingu, ktorá už má klientov.

Ak ho chcete preniesť na ďalšiu úroveň, môžete si prenajať dedikovaný server alebo vyfarbiť svoj vlastný hardvér v dátovom centre a celú prácu sysadmin zvládnuť sami. Je to však pokročilejšia úroveň, takže ak sa k nej dostanete, budete vedieť, ako s ňou zaobchádzať.

Dúfame, že sa vám článok páčil, a ak ste na vaše otázky neodpovedali, neváhajte a zanechajte ich v komentároch a my sa vám ozveme.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me